Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3723. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (3 Mobil) - 22 Masaüstü4 Mobil
5 sn
235.364
Cevap
1.165
Favori
11.779.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 37213722372337243725
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cari açık dolar artışı sarmalına hoj geldiniz. Katma değerli üretim olmadan yapılacak her faiz indirimi kura direk müdahale anlamı taşır.
    Kaldı ki rekabetçi kur söylemi.... Boşverin arsa alın siz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Dirençleri tek. Tek. Emin adımlarla geçiyor.
    Kontrollü bir çıkış olduğunu düşünüyorum (rekabetçi kur)
    Bir direnç daha geçti.. Gidiyor yandan yandan
    6.0835

• Hata yapmaya devam ediyorlar,
    Daha önce de söyledim siyasiler kendilerine şimdiden iş arasın

Yüksek dolar zam demek , dolar arttı demek psikolojik olarak insanları geren bir durum
    İnsanlar para harcamak istemiyorlar bu gibi durumlarda, dolayısı ile piyasa duruyor.

Bunu siyasiler bilmiyorlar mı anlayamıyorum

1 - Dolar
    2 - Zamlar
    3 - Suriyeliler

bunların sonunu getirecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Hata yapmaya devam ediyorlar,

Yüksek dolar zam demek , dolar arttı demek psikolojik olarak insanları geren bir durum
    İnsanlar para harcamak istemiyorlar bu gibi durumlarda, dolayısı ile piyasa duruyor.

1 - Dolar
    2 - Zamlar
    3 - Suriyeliler

Hocam şöyle bir sıkıntı var 200 milyar dolar mevduatta para var ve doların artmasını bekliyor milletin para harcamamasının en büyük nedeni dolardan zararda olması damatın dediği gibi rekabetçi kur olacakki mevduatlar bozdurulsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

Hocam şöyle bir sıkıntı var 200 milyar dolar mevduatta para var ve doların artmasını bekliyor milletin para harcamamasının en büyük nedeni dolardan zararda olması damatın dediği gibi rekabetçi kur olacakki mevduatlar bozdurulsun

Alıntıları Göster
    Dolar 6 yı geçti sence millet bekleyen doları bozuyor mu hocam ?
    Şimdide 6.50 olacak havasında herkes
    6.50 olsa 7 olacak havasına girerler
    yani kimse bozmaz
    nasıl bozarlar
    Sen 1 yıl bu doları 5.90 - 6.00 arasında yatay tutarsın hiç kımıldamaz o zamanda millet bakar bu bir yere gitmiyor, bekledikçe zarar ediyor işte o vakit bozar
    bunlar 6 TL'nin altın 6 ay bile tutamadılar doları

Sanıyorlar ki kredi faizleri düşünce millet kredi çekip iş yapar ev alır araba alır ekonomi döner
    siz doları stabil tutmadığınız müddetçe millette ucuz kredi verirseniz onlarda çekip dolar alır euro alır sizin taşınızla sizi vurur

• baba1993 kullanıcısına yanıt
    Düşsün, gelirler

• intikam91 kullanıcısına yanıt
    "Hicbirsey olmadıysa birşeyler olmuştur " gibi birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 19 Şubat 2020; 22:56:29 >
  • TCMB’nin politika faizini yüzde 10,75’e indirmesiyle birlikte, ocakta gerçekleşen yüzde 12,15’lik enflasyona göre reel faiz yüzde -1,40’a geriledi.

Şimdi soru basit.
    TL mevduatı olan sıradan vatandaş ne yapar? (sıradan vatandaş bankada 1milyon TL nin altında parası olan toplam mevduatın %45i)

A) koşa koşa kredi faizleri düştükçe fiyatları daha da artan ve zaten gereğinden fazla yükselmiş konuta yatırır
    B) araba alır gönlünce gezer
    C) Siyasi riskleri de göz önüne alıp altın alır
    D) döviz almaya devam eder
    E) Borsaya girer

Peki toplam mevduatın %55i oluşturan bankada 1 milyon TL ve üzeri mevduatı olan vatandaş ne yapar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 19 Şubat 2020; 23:29:34 >
  • quote:

"Hicbirsey olmadıysa birşeyler olmuştur " gibi birşey.
    altin analiziniz dogru cikti tebrik ederim zirvede yeni yerler aramaya basladi dolarda ayni sekil kendine zemin hazirliyor faizciler yandi simdi ne dusuk altin var ne dusuk dolar nereye saldircaklar bakalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty578 -- 20 Şubat 2020; 4:35:8 >
  • 6.10 da görüldü..
    6.15 seviyesini hedef alabiliriz diye düşünüyorum...

6.10 anlık görülmüş sabah erken saatte, üstüne bir müdahale mi oldu hemen geri inmiş 6.08e...

Altın da 315 oldu bu Arad.

Bugün filmin gelişme bölümüne gireceğiz gibi duruyor..

Edit. 6.09 geçildi tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 20 Şubat 2020; 8:48:53 >
  • 20 Ocak 2020 kur 5.91

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayak, kurla ilgili yaptığı açıklamada "Kurda stabilizasyon sağlandı. Kur şu olacak demek doğru değil ancak rekabetçi bir kur olmalı" ifadelerini kullandı.

O andan itibaren soluksuz artan bir kur ve 6.09 dayız..

Sayin bakan dediğini yapıyor
    Acaba sayın bakanın rekabetçi kur hedef aralığı nedir..

Siyasi olarak değil ekonomik olarak soruyorum, bilimsel fikrini paylaşmak isteyen varsa rica ederim..
    (8 olur 5 olur gibi desteksiz atmadan lütfen 🙏)

Zira bu hareket daha önce tariflendifi gibi bir kur saldırısı vs değil, bilinçli ve kontrollü bir yükseliş.. Peki nereye kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 20 Şubat 2020; 9:5:4 >
  • quote:

20 Ocak 2020 kur 5.91

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayak, kurla ilgili yaptığı açıklamada "Kurda stabilizasyon sağlandı. Kur şu olacak demek doğru değil ancak rekabetçi bir kur olmalı" ifadelerini kullandı.

O andan itibaren soluksuz artan bir kur ve 6.09 dayız..

Sayin bakan dediğini yapıyor
    Acaba sayın bakanın rekabetçi kur hedef aralığı nedir..

Siyasi olarak değil ekonomik olarak soruyorum, bilimsel fikrini paylaşmak isteyen varsa rica ederim..
    (8 olur 5 olur gibi desteksiz atmadan lütfen 🙏)

Zira bu hareket daha önce tariflendifi gibi bir kur saldırısı vs değil, bilinçli ve kontrollü bir yükseliş.. Peki nereye kadar?
    şu olur bu olur demek yanlış, söyle bir gerçek var ki altın dolarda çok daha fazla kazandırır oldu, altın yerine dolar alan zarar ediyor TL de kalan iflas ediyor

Siyasilere değinecek olursak, Türkiyede insanlar oy verirken dolara bakarak oy verirler.

10 yaşındaki çocuk bile dolar yükseldi diye konuşuyorsa izaha gerek yoktur.

Zamlar hazır olun.

• evet an itibariyle 6.09u destek yapmayı başaracak gibi görünüyor.
    dün direnç aralıkları 01 ike bu gün aralıklar artmış durumda. yani daha geniş bir yukarı trend hedefinden bahsedebilriz.
    dirençler
    6.1085
    6.1324
    6.1613

özellikle 6.13-6.15 arasına gelirse bir süre burada kalmasını beklerim, eger kalmaz devam ederse,
    "rekabetçi" kurun ne olduğunu görmek için biraz daha beklememiz gerekecek
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Bana göre dolardaki bu hareketlik faiz indirimler mevcut yöneticileri işsiz bırakır.

Zam olayı yine başlayacak, elektrik doğal gaz vs ..

Eee gereksiz faiz indirirsen olacağı bu işte şimdi ayıklasınlar pirincin taşını.

Faturayı yine biz ödeyeceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ariic -- 20 Şubat 2020; 11:45:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

Bakan Albayrak, "Türkiye'nin (tahmini) kuru 'şu veya bu demek' bence doğru değil. 'Dolar şu olacak' hiç demedim, bundan sonra da demeyeceğim. Ben hep şunu ifade etmeye çalışıyorum; Türk Lirası rekabetçi bir kur olmalı.

Bu açıklamadan doların yönünü bulabilirsiniz.
    Burdan şunu yorumlayabiliriz.. Hükümetin doları baskılama gücü artık tükendi en son geçen hafta 4 milyar dolar borç alındı doların ani çok artışını frenlemek için ama belli bir miktar artış olduğunda ise zaten biz izin verdik denilmesi için yapılmış bir açıklama olarak görebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Hata yapmaya devam ediyorlar,

1 - Dolar
    2 - Zamlar
    3 - Suriyeliler

AKPnin 17 yıldır yaptığı zaten doları baskılamak .Özelleştirmeler, yabancılara ev-arsa satışı vs hep dolar kurunu olması gerekenden hep aşağıda tutmuştur. Sonuçta 450 milyar dış borç ve yabancıların eline geçmeye başlayan işletmeler ,bankalar, sanayi tesisleri vs Bugün TÜSİAD başkanı italyan İstanbul ticaret odası başkanı Yugoslav en çok vergi ödeyen şirketlerin önemlileri yabancı

Senin istediğini zaten 17 yıldır AKP yapıyor yapmaya çalışıyor .Bu sayede iktidarda zaten . 17 yıl iktidarda kalan başka parti var mı? Yok .Niye çünkü dolar gerçek fiyatından aşağıdaydı doğru ifadeyle TL değerli göründü hep. Bu politikayı hükümet devam ettirebilirse -ki buna gücü pek kalmamıştır- ülkeyi yabancılara teslim etme zamanı gelmiş demektir

• Sayın bakan açıklama yaptı ve YETMEZ, DAHA YENİ BAŞLADIK dedi. Ben bir tedirgin oldum nedense

Albayrak, "Enflasyonda, kurda ve faizlerde ihtimal dahi verilmeyecek bir iyileşmenin başarısını sağladık ama yetmez, daha yeni başladık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 20 Şubat 2020; 12:41:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

AKPnin 17 yıldır yaptığı zaten doları baskılamak .Özelleştirmeler, yabancılara ev-arsa satışı vs hep dolar kurunu olması gerekenden hep aşağıda tutmuştur. Sonuçta 450 milyar dış borç ve yabancıların eline geçmeye başlayan işletmeler ,bankalar, sanayi tesisleri vs Bugün TÜSİAD başkanı italyan İstanbul ticaret odası başkanı Yugoslav en çok vergi ödeyen şirketlerin önemlileri yabancı

Senin istediğini zaten 17 yıldır AKP yapıyor yapmaya çalışıyor .Bu sayede iktidarda zaten . 17 yıl iktidarda kalan başka parti var mı? Yok .Niye çünkü dolar gerçek fiyatından aşağıdaydı doğru ifadeyle TL değerli göründü hep. Bu politikayı hükümet devam ettirebilirse -ki buna gücü pek kalmamıştır- ülkeyi yabancılara teslim etme zamanı gelmiş demektir

Alıntıları Göster
    Bu defa garanti giderler

• MB 2020 sonu dolar kuru için bir öngörü yapmış mıydı? Geçtiğimiz günlerde bir trader videosunda 6.45 tl dedi ama sonrasında aynı sözüyle ters düşecek bir şey de söyleyince anlamsız oldu.

Bir açıklaması var mı MB'nın? Google yazdığımda çıkan ilk linkte şöyle bir paragraf var

quote:

TCMB

Yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 14,42’den yüzde 13,96’ya düşüren Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, dolar kuru tahminini ise 5,90’dan 6,00’a yükseltti. Kurum, 09.09.2019 tarihli beklenti anketinde 2020 için dolar kuru tahminini 6,68’den 6,64’e çekmişti.

https://www.boxerdergisi.com.tr/dolardan-kar-etmek-isteyenlere-kotu-haber-merkez-bankasi-2020-dolar-tahmini-49187

pek güvenilir bir kaynak değil ama bir çok veri paylaşmış, 6 tl yıl sonu için çok düşük, şimdiki yükseliş için geçici deseler bile düşük.

• 
Sayfa: önceki 37213722372337243725
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.