Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3507. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
30 Misafir (2 Mobil) - 28 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.336
Cevap
1.165
Favori
11.778.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
19. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 35053506350735083509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kanarya75

Piyasa kapaliyken yani bankalardaki makaslar uçuk iken nasil dolar ederinde satilabiliniyor hocam?
    otomatiktalimat vermistim kuveytturk mobil bankacilikta. 2 hafta onceki talimatim dedim bu dolar dengesiz bir ara firlarsa kâr ederim diye dusunup yapmistim ki oyle olmuş. Bu arada makas gece 00.00 da kaldiriliyor. Yani pazartesi olur olmaz borsa açılıyor diyebiliriz. Siz daha uyanmadan olanlar oluyor yani...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Gbp/USD düşünen var mı?
    Ben 1.2134den alıma baslayacagim.

Edit 12234 olacaktı
    sterline yatirim kazandirir alin bence simdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

1- günlük kar payı var. Emirler var. Stop var. Limit var.
    2- 100 bin TL ye sigorta var

Alıntıları Göster
    Teşekkurler. böyle ani yukseliş ve düşüşlerde Turk finans işleme kapatiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

TL de kalmak intihar ile eşdir arkadaş..... Başkanlık sistemi ile Türkiye uçuyor elhamdülillah devlet ne yapsın yollar yapıyor köprüler yapıyor dolara altına güncelleme yapıyor bak benzin ve mazot fiyatına da güncelleme geldi

Alıntıları Göster
    İç savaşı çıkarırlar o zaman.
  • Tl nin gardı iyice düşünce seyredin. Vallahi bitcoin daha istikararlı olacak o zaman. Dediğim gibi aşırı volatil ortam. Ama 5.5x roketleöe hareketi gelmedi. Ben 6.25 ile bunu bekliyorum. Çok az daha kaldı bana göre.. Ytd..

• kanarya75 kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok hocam.

• Anladim hocam. Öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :) Bende ziraat ve halkbank var. Her uygulamada oluyor mu otomatik talimat ben göremedim de.

@12 Angry Men Cinali anlattı hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • soultrap99 S kullanıcısına yanıt
    Evet bazen verdigin emiri isleme almiyor gerekce olarakda sistem yogunlugu diyor

• Gözler birini arıyor ama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 26 Ağustos 2019; 15:56:33 >

• aktroller sus pus olmuş

• Turkish currency was the most actively traded currency in emerging markets by Japanese retail investors in July, with 1.39 trillion yen ($ 13.2 billion) lira-yen traded this month, according to recent Association data of Japan's financial futures.
    https://hotinfonow.com/lira-crash-stuns-stuns-japan-is-again-a-mom-and-pop-investor/

Bu para japonya`dan faiz icin geliyordu.
  • Bu geceleyin dolar satan oldumu sağlam para kaldırılmıştır yoksa gece alım satım yapılmıyormu? Örneğin adam 5.50 den bile alsa dün gece 6.40 dan satsa çok çok iyi kazanç?
  • Dün 1 milyar dolar işlem olmuş.
    Matrikste en yüksek 6.33 görünüyor
    Bu para TL olarak nereye gitti
    Bir miktar borsaya geldi
    Geri kalan nerede?
    Kim aldı bu tl yi?

• Hani bir tip var ya, 65 lira olacak diyordu hani, simdi tekrar 12`ye cekmis, dun geceki hareket keyfini yerine getirmis (6.48 deyip duruyor, halbuki 6.38`di maks seviye), efendim iki blok olusmus, dogu blogu artik bati bloguna savas acmis, dolar ve euro`nun deger kaybettirilmesine karsi cikacaklarmis, bu ulkeler de para birimlerinin degerini dusurerek batiyla (ABD+Ingiltere+EU) ile savasacaklarmis. Turkiye de rekabetci olmak icin para biriminin degerini dusurmeliymis.

Bu yuzden yilsonu 10-12 lira bekliyormus dolarda

Hadi, 10-12 lira oldu diyelim, zamlar ne olacak ?

Ona da cevabi var, efendim bugune kadar ureticiler sanki dolar 10-12 lira olmus gibi zam yapmislarmis, eger dolar 10-12 lira olunca tekrar zam yaparlarsa devlet mudahele etmeliymis, zamlari geri cektirmeliymis. (Bu normal bir dusunce degil)

Dolar 10-12 lira olursa, ozel sektor borcunu ceviremez.

Halen Ihracatin icinde %50 uzerinde ara-mali ithalati var, dolayisiyla kur artarsa ihracat artar safsatasi da bir yalandir.

Yani ne cari acik kapanir, ne de ulke duzelir boyle bir kur artisiyla ekonomi canlanmaz, baska seyler olur. Hani 7.20`den sonra ne olduysa onun daha kotusu olur.

Bu herif insanlari surekli yanlis yonlendiriyor. Soyledigi seylerin en ufak mantigi yok.

Olmasi gereken 1-2 yil daha surecek durgunluk ve bu zamanda iflas etmesi gereken sirketlerin iflas etmesi, akabinde de gercekten uretim yapacak sektorlerin tesviklerle canlandirilmasi.

Tabi siyaseten bunlar cok zor.

10-12 lira dolar kuru isteyenler iyi niyetli degiller. Cunku ulke bu tarz bir soku senelerce atlatamaz.

Bunlarin amacini SPK sormali, burasi da kamuya acik bir yer, youtube`da RTUK sigarayi sansurleyecegine, bu sekilde halki yanlis yonlendirenlere el atsa fena olmayacak

Dovizin 10-12 lira oldugunda(Kisa-orta vadede) memleketin faydasina olacagini soyleyen herkes yalancidir.

Bunlarin niyeti baska. SPK artik gorevini yapsin, sorsun sunlara bu 10-12 lira israri ve hergun papagan gibi tekrarlama nedenleri neymis ?

Bir tane daha var boyle, investing`ten almis ayni grafigi hergun yayinlayip, dolar yukselecek, igne atti, yukari basti, asagidan dondu diye sallayan bir tip.

Bir de bunlara ozenen bir trader var, arada sirada gerci elestirir gibi yapsa da kendisi de surekli DOLAR!! videosu cekiyor, 7 ay once millete "dolarla isi olanlari son kez uyariyorum" diye video cekmis, 7 ayda dolar dusmus, cikip tek kelimesi yok, o video 600k izlenmis!

Millet cok seviyor bunlari.

Cunku Mevduatin %55`i dolar

Insanlar dolarin durumunu, ulke ekonomisini okuyup arastirmak yerine, bu heriflerin cektikleri video uzerinden degerlendiriyorlar. Bak hepsi dolar yukselecek diyor o halde biz dolar 6 da olsa satmayalim, bekleyelim dedirtiyorlar insanlara.

Mesela dunku spike`in dolar short tl long olanlarin, TL long Yen short olanlarin squeeze olmasindan kaynakli oldugunu anlatsalar, 10-12 demeseler, ya da dolar borcu olanlari son kez uyariyorum gibi laflar etmeseler, kim izler bunlari ?

Ha unutmadan, bir tane de yasli moruk var, canlarim kriz geliyor canlarim diye hergun 5-10 tane video atip duruyor

100binlerce izleme aliyor bunlar.

Youtube bir copluk.

Ama suc bu adamlara para kazandiranlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 26 Ağustos 2019; 17:25:56 >

• Tatil sezonu bitti, Turistler evlerine döndü... Yine kaldık biz bize
  • Altıncılar tonbik parmak hareketini bekleyin. Sonra sert satış. Buna da az kaldı. Ytd.

• Cinali1 C kullanıcısına yanıt
    Benimde hesabım var. Dün 00.00 dan sonra kur farkı vardı. Yoksa hemen bozardım

Ayrıca bu talimat olayı mobil uygulamada nerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 26 Ağustos 2019; 17:33:53 >
  • Yine yükseliyor..
  • Ürünlerin fiyatlamasi 10-12 seviyesinde olduğunu teyit ediyorum.

Daha önce orneklemistim.
    2018 temmuzdaki kura göre 20usd olan bebek bezi,
    Şu anda 250 TL ye satılıyor.
    Dört işleme göre kur 12.5 TL. NERDE %18 ENFLASYON???

Yine geçen yıl Temmuz 325 EUR olan araç kirası
    Şu an 5200 TL. KUR=16 TL

Hala 4.7 olacak uçacak kaçacak diyenlere sorum şu,
    Biz zaten uçuk kurlardan ihtiyaçlarımızı alıyoruz TL bazında..
    İsterse 1 TL diyelim, ürün fiyatları geri gelecek mi? Ya da şimdiye kadar geldi mi?

Tabi ki hayır..

Bu görmek istemeyen dört işlem bilmiyor demektir başka izahı yok..

Ha şu var, kur gerçekten bu seviyelere geldiğinde güzel memleketimin güzel satıcıları kur arttı deyip bir o kadar daha zam yapacak.. Bakalım o zaman ekonomiden sorumlu kişiler siz napiyorsunuz dolar/eur bazinda bile fiyatlarınızi arttiriyorsnzu bu fırsatciliktir, müsade etmiyoruz diyebileceklermi. Şimdiye kadar diyen olmadı fiyatlar ortada.

İzleyip gorelim

• quote:

İKTİDARIN TEHDİT ETTİĞİ 16 BANKADA İFLAS ENDİŞESİ ! (Sabahattin Önkibar - ALTERNATİF)

Noktasina virgulune dokunmuyorum, bakin youtube`daki videonun basligi bu, tamam konu zorunlu karsiliklar ve bu kararin ne kadar sacma olduguna dair ancak bu baslik nedir birader ?

Ne iflasi ?

Kardesim bu ulkede 16 banka iflas edecek diye video cekmek serbest mi ? Bu isin resmen ..ku cikti artik.

Video izlensin diye bankalarda iflas endisesi diye video basligi yazmak serbest mi ?

Bu ulke artik tam bir distopya oldu.

RTUK sansurle ugrasacagina birileri su ekonomi videolarina baksin. Resmen zivanadan ciktilar artik. Siyasetten cektigimiz yetmedi bir de bunlar basladi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 26 Ağustos 2019; 18:12:15 >
  • 
Sayfa: önceki 35053506350735083509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.