Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2748. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dallamos Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 30 Misafir (2 Mobil) - 29 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.428
Cevap
1.165
Favori
11.783.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
57. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 27462747274827492750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düşüyor neredesiniz yazanlar, dolar alanlar için hain yazanlar falan hepsi yine devam aynı kafada..Ahh ahh ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

dolar yükselirken ekonomimiz çöp, hükümet berbat.
    dolar düşerken, türkiyenin hiç bir etkisi yok hiç bir hükümet hamlesinin kıymeti yok kendi kendine TL değerleniyor, durduk yere. Ve yaklaşık 1-2 aydır düzenli bir ivmede oluyor bu iş ne hikmetse.
    Bence o soğan deposundaki soğanlardan daha çürük sizin zihniniz
    Geçmiş olsun belediyeler gelecek dönemde ak partinin. şemsiyeyi açmaya çalışma açılmaz, tadını çıkar

Alıntıları Göster
    Tamam..Anlaşıldı..Okey..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    kemalbey12 kullanıcısına yanıt
    Cry is free

Gandi kemal nerdesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doları bırakında ülkece bitcoine yatırım yapmalıydık zamanında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patren kullanıcısına yanıt
    Bu aralar forum da pek yorum yapmıyorum senin gibi çocukların olmadığı yerleri tercih ediyorum ağladığım falan da yok neden aglayayimki alım gücüm yükseldiği için?

Evet tahminimde yanıldım baktığım grafiği yanlış yorumlamısım.emin ol ilk kez yanildigim için bu kadar mutluyum :)
    Su konuya da değineyim dolar 7.20 yi gördüğünde elimdeki tüm dolarları çıkarmıştım ve o günden beri yüksek tl faizden yararlanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalbey12 -- 29 Kasım 2018; 20:37:13 >
  • kemalbey12 kullanıcısına yanıt
    Yav he he, allah bilir senin doğum yılında ben bu foruma üye olmuşumdur.

5.90 alım fırsatı diyen kimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 29 Kasım 2018; 20:44:43 >
  • Dolar freni patlamış kamyon gibi bayır aşağı giderken epeyce bir dövizi olan ben bir keyifleniyorum sormayın gitsin.

• Patren kullanıcısına yanıt
    Olgunluk yaşta değil akılda olur.dedim ya yanılmışım bundan da hiç gocunmuyorum iyiki de ben haksız çıktım da ülke az da olsa nefes aldı.5.90 alım fırsatı derken bir pullback varlığı vardı ve gerçekten de gerçekleşti 5.93 e kadar düşen dolar 6.23 e çıktı yani güzel bir fırsattı tabi sonradan papaz falan salındı baya bir düştü ama ben o kısım da tahminimi tutturmuştum sonuçta.

• kemalbey12 kullanıcısına yanıt
    Senin kadar yalancı ve bu kadar hızlı dönen bir üye bu forumda görmedim papaz salındıktan sonra demiştin bunları.

Olgunlaşta gel abisi.

• Noldu konu güncellenmez olmuş ?

O anlık krizde saniye saniye güncelleyen konu sahibi filan nerde şimdi ?

Konu niye ta arka sayfalara düştü ?

Akpye oy vermeyen biri olarak yazıyorum

İki yüzlüsünüz iki...

• Morgan Stanley'e göre dolar gelecek yıl düşecek
    Morgan Stanley Stratejisti, ABD dolarının gelecek sene düşeceğini ve bunun sadece Fed'in faiz artırımlarına ara verme ihtimalinden kaynaklanmayacağını söyledi
    Morgan Stanley Küresel FX Stratejisti Hans Redeker ABD ekonomisinin gelecek sene yavaşlayacağını, Fed'in 2019'da faiz artışlarına ara vermesinin beklendiğini, bunun da dolarda değer kaybına yol açacağını öngördü.

CNBC'ye konuşan Redeker, "daha da önemlisi Avrupa, Japonya ve Çin gibi büyük ekonomiler şu an küresel finans piyasalarına daha az yatırım yapıyor. Bu nedenle dolar talebi de düşecek" yorumunu yaptı.

Redeker "Borç yarattığınızda bunu satın alacak birilerine ihtiyacınız olur. Bu durumda küresel sermayenin elverişliliğine bakarsınız, sermayeye erişim de sert düşüşte" şeklinde konuştu.

DOLAR ENDEKSİ DÜŞECEK

Kurumun Kasım ayı Küresel FX Görünüm raporuna göre dolar endeksi 2019'un son çeyreğinde şu anki 97 seviyelerinden 85'lere, 2020 sonunda ise 81'e inecek.

Redeker, yabancı fonların girişleriyle doların bu sene güçlendiğini ancak yatırımcının daha iyi getiri bulduğunda parasını ABD'den çıkaracağını, şu anda da bazı gelişen ülke piyasalarının ABD'ye kıyasla daha iyi getiriler sunduğunu bildirdi.

Morgan Stanley bu hafta başında gelişen piyasa hisse senetleri için tavsiyesini 'ağırlığını artır'a yükseltmiş, ABD hisse senetleri için tavsiyesini ise 'ağırlığını azalt'a çekmişti. Kurum, gelişen piyasalarda gelecek sene istikrarlı büyüme beklediğini belirtmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

peki hükümetin hiç mi suçu yok ? o kadar belirsizlik vardı ki 10 liraya bile gidebilirdi..belki parasının değerini korumak istedi? insanın yıllarca tırnaklarıyla kazıyıp biriktirdiği paranın değerini pul edenlerde hiç mi suç yok.2002 2008 arasındada senin benim veya birçok vatandaşın 100bin dolar+ verdiği daireler şuan 50bin dolar etmiyor etsede alan yok. İngiltere'de bulunma şansım oldu bir süre 100+yıllık daireler dahi altın değerinde surekli değerleniyor.çünkü bizim gibi her kafasına esen inşaat yapamıyor.şuçlu vatandaş değil kesinlikle.

halada belirsizlik surmekte bir gün %2 inip ertesi gün %2 çıkan kur nerde görülmüş.

Alıntıları Göster
    kardeşim bizimde birikimimiz var Allaha çok şükür. Altınlar dahil herseyimi o buhranlı dönemde tl cinsinden vadeli hesaplara aktardım, devlet bankalarında. 3 tü 5 oldu 5 ti 10 oldu. Elimden geldiğince her zaman her tüketimimde yerli ürünleri tercih ediyorum. İthal olan herşeyden kaçınıyorum.
    Sen kendi milli parana güvenmezsen küresel güçler bu korkuyu hissettiği an biner tepene. Kriz başladıktan sonra binlerce doların olsa nafile. Paranla birlikte batarsın bu gemide.
    Kişinin maddi kuvvetini amerikan doları kurtarmaz, kurtarırsa güçlü devlet anlayışı birlik içinde yaşayan insanlar kurtarır.

Kurda belirsizlik %2 filan fıstık Allah aşkına ağlamayın bu kadar. Dolar inanılmaz hızla birden boktan sebeplerle TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ ŞEKİLDE FIRLARKEN niye demediniz nerde görülmüş böyle yükselme düşer illa ki diye?

Herkes işine geldiği gibi.. Kar edeceğim diye piyasada panik havası yaratmaktan başka bir halt ettiğiniz yok.

• ahmtayd kullanıcısına yanıt
    Konuyu bende takip ediyorum konu sahibi mumkun oldugunca guncelliyor hic bir zaman ikinci sayfa ya da dusmedi konu.Ayrica merak etmeyin cikarken inin de sakalananlar 5-10 kurus dustugunu gorduklerin de inlerinden cikip hayat ta konunun geride kalmasina izin vermezler :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZelHaS -- 29 Kasım 2018; 23:03:45 >
  • Beyaz Saray: Trump, Erdoğan’la ayaküstü görüşecek

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, "Trump, Erdoğan’la ayaküstü görüşecek” denildi.

"Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders, Başkan Donald Trump’ın Arjantin’de yapılan G-20 zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Güney Kore Cumhurbaşkanıyla yapacağı görüşmelerin ikili resmi görüşmeler şeklinde olmayacağını söyledi.

Amerika'nın Sesi'nin aktardığına göre, Sanders açıklamasında görüşmelerin zirve sırasında gayrı resmi biçimde ayaküstü yapılacağını kaydetti."

Benim tanıdığım Reis 2 dakika ayaküstü bir görüşme bile olsa takar fişi bitirir işi,affetmez! Elhamdülillah! Yarın Dolar\Tl. 5.00'ın altına iner! YTD.

• quote:

Orijinalden alıntı: çiko miko

Beyaz Saray: Trump, Erdoğan’la ayaküstü görüşecek

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, "Trump, Erdoğan’la ayaküstü görüşecek” denildi.

"Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders, Başkan Donald Trump’ın Arjantin’de yapılan G-20 zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Güney Kore Cumhurbaşkanıyla yapacağı görüşmelerin ikili resmi görüşmeler şeklinde olmayacağını söyledi.

Amerika'nın Sesi'nin aktardığına göre, Sanders açıklamasında görüşmelerin zirve sırasında gayrı resmi biçimde ayaküstü yapılacağını kaydetti."

Benim tanıdığım Reis 2 dakika ayaküstü bir görüşme bile olsa takar fişi bitirir işi,affetmez! Elhamdülillah! Yarın Dolar\Tl. 5.00'ın altına iner! YTD.
    Yazık lan. Adamla görüşüp görüşmeyeceğine başkaları karar veriyor. Bizim halk da görüşecek diye seviniyor.

• yok yarın 4 ün altına iner.

adam Türkiyeyi ciddiye bile almamış ayaküstü sohbet edecek.
    resmi görüşme iptal.
    trump fişi bize takmış yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZelHaS

Konuyu bende takip ediyorum konu sahibi mumkun oldugunca guncelliyor hic bir zaman ikinci sayfa ya da dusmedi konu.Ayrica merak etmeyin cikarken inin de sakalananlar 5-10 kurus dustugunu gorduklerin de inlerinden cikip hayat ta konunun geride kalmasina izin vermezler :))
    Neyin çabası hocam bu ayrıştırma. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, burası vatanımız burda ekmek yiyoruz.
    Sağcısı, solcusu, reisçisi, chplisi.. Allah aşkına hangi bu vatanın çocuğu ülkenin krize girmesini ister, bundan kıvanç duyar?
    Her ne sebeple olursa olsun hagni görüşten olursa olsun ekonominin sıkıntıya girmesini fırsat görmek kötülüktür.
  • Malvolorne kullanıcısına yanıt
    TL ile sattılar da biz dolar mı verdik

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

TL ile sattılar da biz dolar mı verdik
    Hisseyi diyorsan dolarla alıyorsun.
  • şu s400 olayı başımıza bela olacak gibi yine esip gürleniyor bakalım zirveden ne çıkacak
  • 
Sayfa: önceki 27462747274827492750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.