Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2810. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: babacula , Akone Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 23 Misafir - 24 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.126
Cevap
1.165
Favori
11.770.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28082809281028112812
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin üretiminle üretimizle zerre alakası yok dünyanın finansal tanrısı abd dir o bayıldığınız ülkelerin çoğuda uydusudur, şu an tam uşak birini islamcı olur kemalist olur hiç farketmez nasıl olsa belli bir kitleyi ayakta uyutucak zaten, o koltuğa oturt hizmet kalitesi onemlidir, o dolar 3 tl nin bile altına bile iner sen güzel kafanı yorma....sanki akp den once ecevit marka işlemcin olup enflasyonun faizin de %5 di...ha bu kötüleşmiş halimizle 80-90 lardan yine kat kat iyiyiz...git bak bakalım 90 lardaki faizin üretimin enflasyonun neydi diye işinize gelmez tabi..anaca ütopik uyduruk dünyalarda yaşayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 14:57:51 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    3tl nin altına da inse üstüne de binse herkesi enflasyondan korunması için dövize teşvik ettiğim gibi kendim de alımlara emin adımlarla devam edicem.
    Ha sen ve senin benzerin at gözlüğü düşünce yapılı herkes için vatan hainiyiz biz demi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Football Always -- 16 Ocak 2019; 15:0:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Football Always kullanıcısına yanıt
    at gözlüğüm filan yok akp lide değilim en cahil birisinin bile bulduğu şekilde 90 ların faiz enflasyon üretim verilerine bakabilirsin tabi o beynindeki kör ideoloji lobundan bakmak işine bile gelmez orası ayrı....refah ve kalkınma olarak cumhuriyet tarihin en iyi partisi akp dir ha buda everest kadar gerçektir...düne kadar askeri vesayet anti demokratik bir ülkeydik, çoğunuzun anası babası fakirlikten yokluktan okuyamamışştır bile çocuk yaşta çalışmıştır sırtından ter gele gele hala akp lö lö...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 15:6:24 >
    Ya ateiste Kelime i Şehadet gibi iş sana laf anlatmak, önemli işlerim var yazamıyorum daha, devam et sen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bak ne güzel demişsin finans tanrısı abd dir diye peki 1980 deki fedin faiz oranlarından haberin var mı senin?
    AKP nin altın çağı dediğimiz 2003-2012 yılları arasındaki fed faizi %1in altında iken bak bakayım 90 ve 80ler deki fed faizlerine sonra konuş burda. Yok ecevitmis şuymuş buymuş boş boş konuşma akp nin başarısı falan yok fed faizi düşüktü bol bol krediler geliyordu oh mis şimdi fed faizi %2 ye getirdi halimizi görüyorsun ya 80 deki gibi %20 lere çıkarsa ne olur haberin var mı şu durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalbey12 -- 16 Ocak 2019; 15:17:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kemalbey12 kullanıcısına yanıt
    yaşı 50+ olan bu ülkede yüksek refahtan ve havyar yiyip tatile miamiye gitmekten okulu bırakıp çocuk yaşta çalışmaya başlamıştır zaten, ki çoğunuzun annnesi babasıda oyledir garibanlığı yokluğu bilir bu ülkede, şimdi sıcak pc koltuğundan ideoloji kasmaca...eee dünya türkiyeden oluşmuyor bayıldığın ülklerle niye kıyaalamıyon peki hep kıyaslarsınız ya %90+ faizini enfalayonunu bir bak bakalım dünya birincisiyken ozaman diğer ülklerinde neymiş işine geldiği yerden fed veriyon çokta alakası olmayan şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 15:31:15 >

• Şuna cevap verip durmayın artık hala anlamadınızmı üslendiği görevi?

Atın artık şunlara blok.Derdiniz nedir onuda çözemedim.Bu durumlara geldik hala laf anlatarak birşeymi anlatmaya çalışıyorsunuz? Sizin için diyorum komik duruma düşüyorsunuz.Kendinizi o seviyeye düşürmeyin.Ha Atv-Sabah-... gibi havuz yandaş medyaları izlemişsiniz haa bunlarla muhattap olmuşsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

Buyrun işte görün son kararı;

Müteahhit isyanda, işveren isyanda, emlakçı isyanda, halk isyanda kimse faizler yüzünden kredi çekemiyor, iş yapamıyor;

Faiz duserse, dolari 7-8 liradan almayi kabul ediyor mu bu isveren, emlakci vs... ? Kabul ediyorlarsa ne ala, etmiyorlarsa faiz en azindan secim bitene kadar yuksek devam edecek gibi.

Faiz dusunce doviz artiyor cunku doviz acigi cok fazla... Yani yapacak baska birsey yok. Yoksa adamlar secime resesyonla girmek isterler mi ?

• 1.blok atmak kendi kör yapından düşünce sistemine çalışmaktan başka birşey değildir bir kişinin bile siyasi görüşünden ban blok atmadım burda ...
    2.ahbaberden nefret ederim aynı şekilde sözcüden ve halk tv den de nefret ederim...ikiside aynı dışkı...
    3.ekonomik rakamlar yıllık faiz enflasyon üretim teşvik oranları googleden 7+ yaşında çocuk bile bulabilir tabi bulmak işinize gelmez orası ayrı...
    4. ben akp de yağlmıyorum ama cumhuriyet tarihinin en iyisi ha ideolojik olarak işinize gelir gelmez orası ayrı mesele...
    5. sizin derdiniz refah veya kalkınmada değildir zaten vesayetim sürsün kafasıdır zengin güçlü halk işinize gelmez çünkü refahı yüksek kültürü yüksek bir kişinin kafası ezilemez çünkü zordur..vesayetlerde arzulanan halkın ve fakir cahil kalmasıdır gerektiğinde böcek gibi ezilebilsinler diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 16:50:18 >

• soğan ve domatesdeki gümrük vergisi kaldırılmış. İthal domates ve soğana merhaba deyin... Amaçları enflasyonu marta kadar düşük gösterip günü kurtarmak...
  • Doları stabil tutmak ve enflasyonu %10-15 arasına getirene kadar yüksek faiz devam edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Doları stabil tutmak ve enflasyonu %10-15 arasına getirene kadar yüksek faiz devam edecek.
    aynen öyle faiz yemeye devam :D şokkk güzelll

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

aynen öyle faiz yemeye devam :D şokkk güzelll

Alıntıları Göster
    Küresel sistem ve Türkiye'nin durumu bunu gerektiriyor. Yapacak bir şey yok.

Faizler erken düşürmek imkansız yoksa gene Ağustos-Eylül ayında yaşağıdımız dalgalanmayı yaşayabiliriz.

Zaten Merkez Bankası , RTE'yi dinlemeyip kendi politikasını oluşturabilse idi azar azar ve dengeli olarak faizleri sürekli arttırabilse idi belki hem faizler hem de enflasyon bu kadar yüksek olmaz idi. Dolar da daha stabil bir periyotta değer kazanabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 16 Ocak 2019; 17:1:32 >

• daha ne kadar düşecek bu dolar
  • Bugün bir sitede karşılaştım. Şu kadar para yatı, işlemler yap sonra zengin ol bilmem ne. Bir de altına zengin olan bir gencin hikayesini yazmışlar. Site şu;

http://www.clkmg.com/bitcoinfirsati/tf100d3

https://www.cryptorobo.com/tr/ (bunu da yeni farkettim)

Beyler nedir bu olayın aslı astarı? Dolandırıcılık gibi görünüyor ama sizden bilgi almak istedimç

saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 16 Ocak 2019; 17:25:18 >

• Hayatimda ilk kez doviz yatirimini, altini falan arastirmaya basladim. Ne ilginc seymis arkadas

Tamamen sans ve risk

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

daha ne kadar düşecek bu dolar
    abd le sıcak ilişkilerine bağlı ne kadar sıcak okadar düşer, nekdar soğuk okadar artar.....trend düşüş....borsa bile popoflama görüyor şu an....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 17:38:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

abd le sıcak ilişkilerine bağlı ne kadar sıcak okadar düşer, nekdar soğuk okadar artar.....trend düşüş....borsa bile popoflama görüyor şu an....

Alıntıları Göster
    bu düşüşü suni görüyorum. yüklü girsek mi ki dolara?

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    sizin komplike kafanıza gore bütün artışlar akp yüzünden , düşüşlerde sunni yapacak birşey yok...
    dahada düşerse sunni sunni takılırsınız...
    doların 7 tl çıkmasıda sunni 5 düşmeside sunni akp chp lö lö kasmaya devam edin...abd nederse o....
    akp den ricam amerikancı çizgiye tekrar dönüp suratınızı bozartması zaten...bir olsa çok eğlencem burda....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 17:50:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

sizin komplike kafanıza gore bütün artışlar akp yüzünden , düşüşlerde sunni yapacak birşey yok...
    dahada düşerse sunni sunni takılırsınız...
    doların 7 tl çıkmasıda sunni 5 düşmeside sunni akp chp lö lö kasmaya devam edin...abd nederse o....
    akp den ricam amerikancı çizgiye tekrar dönüp suratınızı bozartması zaten...bir olsa çok eğlencem burda....
    Sakin ol şampuan sadece bir soru sordum

Yani abd yi yalamaya devam diyosun.

İşte mandacı tohumlarından biri

• 
Sayfa: önceki 28082809281028112812
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.