Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fujigef , Turcopolo , Turcopolo , Gordi34 , Gordi34 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 19 Misafir (1 Mobil) - 20 Masaüstü4 Mobil
5 sn
235.423
Cevap
1.165
Favori
11.782.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Durum iyiye doğru gidiyor 3 altına düşer inşallah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

dolar 4-5 tl olacak diye bilmiş bilmiş konuşan einsteinlar sihirbaz herhalde, yok olmuşlar, felaket tellakçısı tayfa nerede

biz demedik mi bu devlet; 6 asır dünyayı titreten, gavurun krallarını aşçıbaşımızla denk seviyeye getiren bir imparatorluğun devamıdır, hemen diz çökmez, illaki ayaklanır, sakalımız kestikçe daha gür çıkar diye?

şimdi doları düşürerek kavurduk adeta, batı da bu gelişme üzerine kavrulmuşa dönmüştür. artık taviz veren bir ülke yok, af dileten bir ülke var

İste bu be, hangi ülke bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bursalıtimsah kullanıcısına yanıt
    bırakın anlamazlıktan gelmeyi, noldu bay tahminciler tutturamadınız mı, ondan haber verin

ne demiştik evvelinde: akpartinin 14 yıllık istikrardan doğan benzersiz kalitesi ve ket vurulmaz güveni, nitelikli adımlarla her şeyi yoluna koyar. koydu mu? koydu

ab, batı ve avrupa adeta çaresizce izliyor düşüşü, bunlara okuduğumuz tüm meydanlara ve ayar vermelere rağmen elleri kolları bağlı resmen. doların düşüşünü önleyemeyip üstüne de ayar yemiş olmakla kaldıkları için bayağı sinirli olduklarını ve gün boyu kaşlarını çatarak dolaştıklarını tahmin etmek zor olmasa gerek

birlik ruhu ile istikrarın yaktığı güneş, batıyı rahatsız edip kavurmaya başladı
  • zaten butun herseyi referandum icin bekletiyorlar dusmesinin sebebi bu evet cikarsa 4 ten asagi inmez 5i gorur.

• Volpenotte kullanıcısına yanıt
    Arkadaş, akşam akşam ne içiyorsunuz böyle.

Avrupalı senin 380 dolarlık asgari ücretitini mi kıskanıyor. 15 dolarlık kuşbaşı etinimi.

Elektrik, su, doğalgaz bu ay yarım asgari ücreti geçti. Telefonları saymıyorum. Bu konuda istikrar ve güven sağlam.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Fark etmez 15 yıldır yönetitorlar durum ortada,her yıl alım gücü azalıyor. Ağlamaya devam et ama benı alıntılamadan ağla lütfen. Ama sakın hükümeti eleştirme, haşa çarpılırsın takım tutar gibi parti tutmaya devam et.

Alım gücü mü düşüyor

Komik olan nedir aydınlatsana beni ? Alım gucu düşmüyor mu ? Her şey dolara endeksli maaşın dolar,euro vs. karşısında değer kaybedıyor aldıgın benzınden tut yeme içmeye kadar zamlanıyor.

Birader bak bu durum dolar yükseldiğinde zam yapıp düştüğünde zammı geri çekmeyen ötv kdv indirimi olduğunda zam yapmadık eşitlendi diyen kanı 5 para etmeyen şirketler bu durumun nedenidir.. Tabi bazılarının etin kilosu 58 lira diye zırvalayan provokatörlerin etkisini de söylemek gerek... Alım gücünün düştüğü falan yok. Yıllardır aynı tantana aynı laflar.. Millet deli gibi harcıyor hala kriz var diyorsunuz..

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma ama tarafsız biri olmadığın için seninle tartışmamızın bir anlamı yok. Sen ileri derecede akp düşmanısın ya da rte diyelim. Ben de günahım kadar sevmiyorum ama akpnin buralara gelmesinin tek sebebide chpdir. Sen,ben bunu bilmemize rağmen hala daha farkında da değildir. Atamın arkasına gizlenip devamlı saçmalamaktan başka birşey yaptıklarını görmedim.

Pek tvde haber falan izlemem ama araba da hep cnn radyo açıktır. Aylardan beri ben ne zaman açsam chpliler akplileri konusturmuyor. Ve söyledikleri şeylerin %90 ı yanlış,%10 unundan da emin değilim. Medya susturuluyor demek, bir iki saçma yalaka kanalı örnek göstermekle olmaz. Konuşan konuşabiliyor. Ancak chp o kadar boş konuşuyor ki; millet artık şu hisse kapılıyor. " Bunlar geleceğine,akp dursun. " Genel başkanları çıkıp," Evladınız dağda şehit düşerse ailesine maaş bağlanmıyor,15 temmuzda şehit düşerse bağlanıyor." şeklinde bir gaflete düşüyorsa,kusura bakmasınlar ama defolup gitsinler,o partinin şerefiyle daha fazla oynamasınlar.

• böyle giderse 2-3 aya kadar 2.80 e geri çekilir dolar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Fark etmez 15 yıldır yönetitorlar durum ortada,her yıl alım gücü azalıyor. Ağlamaya devam et ama benı alıntılamadan ağla lütfen. Ama sakın hükümeti eleştirme, haşa çarpılırsın takım tutar gibi parti tutmaya devam et.

Alım gücü mü düşüyor

Komik olan nedir aydınlatsana beni ? Alım gucu düşmüyor mu ? Her şey dolara endeksli maaşın dolar,euro vs. karşısında değer kaybedıyor aldıgın benzınden tut yeme içmeye kadar zamlanıyor.

Birader bak bu durum dolar yükseldiğinde zam yapıp düştüğünde zammı geri çekmeyen ötv kdv indirimi olduğunda zam yapmadık eşitlendi diyen kanı 5 para etmeyen şirketler bu durumun nedenidir.. Tabi bazılarının etin kilosu 58 lira diye zırvalayan provokatörlerin etkisini de söylemek gerek... Alım gücünün düştüğü falan yok. Yıllardır aynı tantana aynı laflar.. Millet deli gibi harcıyor hala kriz var diyorsunuz..

Saman dahil yurt dısından ıthal edılıyor, Türkiye ureten degıl, tüketen bır ülke her şeyi yurt dısından ıthal edıyor. Dolar yukselınce otomatıkmen fıyatı yukselıyor daha once 2 tl ithal ettıgı ürünü kur yuzunden 3 tl ye alıyorsun.

Örnek: Asgari ücret 1400 tl dıyelım.
    Dolar 1.5 tl maaşın: 933 dolar.
    Dolar 2 tl maaşın: 700 dolar.
    Dolar 2.5tl maaşın: 560 dolar.
    Dolar 3 tl maaşın: 466 dolar.
    Dolar 3.5 tl maaşın: 400 dolar.
    Dolar 4 tl maaşın: 350 dolar.

Alım gucun düştü gordun mu ? Aldıgın ürünşler dolar uzerınden yada euro uzerınden ülkeye gırıyor. O yüzden her yıl fıyatlar yukselıyor. Yükselen o ürünün fıyatı degıl, yurt dısında fıyatlar aynı hatta ındırıme gırıyor ama bizim paramız onların parası karşısında değer kaybedıyor.
    2014 de anakart aldım 1.400 tl ye, aynı anakart bugun 2017 de 2.000 küsür tl. Hala gelmıs abuk sabuk şeyler yazıyorsun bu kadar mı bılgısızsın anlamıyorum hangı devırde yasıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 23 Şubat 2017; 20:42:40 >

• Kriz tellalları dolar gibi yere çakıldı

• 4007 kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlışın var alım gücü gayette fazla düşüyor özellikle teknoloji marketleri felan baya pahalanıyor dolar yüzünden ama bunu fırsatada çeviren pek çok firma var bu çok doğru bu işin içinde olan zaten gayette iyi biliyordur.
  • quote:

bırakın anlamazlıktan gelmeyi, noldu bay tahminciler tutturamadınız mı, ondan haber verin

ne demiştik evvelinde: akpartinin 14 yıllık istikrardan doğan benzersiz kalitesi ve ket vurulmaz güveni, nitelikli adımlarla her şeyi yoluna koyar. koydu mu? koydu

ab, batı ve avrupa adeta çaresizce izliyor düşüşü, bunlara okuduğumuz tüm meydanlara ve ayar vermelere rağmen elleri kolları bağlı resmen. doların düşüşünü önleyemeyip üstüne de ayar yemiş olmakla kaldıkları için bayağı sinirli olduklarını ve gün boyu kaşlarını çatarak dolaştıklarını tahmin etmek zor olmasa gerek

birlik ruhu ile istikrarın yaktığı güneş, batıyı rahatsız edip kavurmaya başladı

Ulan ahahajsdlfbwkzkslaabsjzjabanahakslflshaga

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazAtmacaDH

Kriz tellalları dolar gibi yere çakıldı

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

Gezi olaylarında 1.92 tl oldu diye ülke batıyor diye siyaset yapıyordunuz, şimdi 3.56 dolar çakıldı dıyorsunuz. Nasıl bir ikiyüzlülük bu anlamıyorum.

Cumhuriyet tarihinin işsizlik rekoru kırıldı keza dolar,euro da rekor kırdı. hala kalkmış ülkede kriz yok diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 23 Şubat 2017; 20:55:46 >

• Ülkeyi satıyorlar siz burda boş yaparken milli değerlerimizi satıyorlar

Bunlar referandumdan önce dolar dizginleme politikaları bakın izleyin referandumdan sonra ne oluyor doviz

1 ay önce 3.9 olan dolar ne yaptık da düşecek teknoloji mi geliştirdik petrol mü bulduk maden mi bulduk ne yaptık

Ben şahsen uzun süredir öğrenci halimle para biriktiriyordum belli bir kuralım var doların ivmesine göre dolar alıcağım 3.52 3.53 görür görmez almayı düşünüyorum eğer haftaya düşmezse

3 ay faize koyup tekrar çevireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa85

Daha geçen Trump faiz arttırımı olmasın diye Yellenle görüşme yaptı.Tabi fedtekiler trumpı dinleyeceklermi bilemiyorum.

Hocam enflasyon artarsa ve faizleri arttırmazlarsa sonra faizleri çok hızlı arttırmaları gerekir. Buda ABD'yi resesyona hatta çok geç kalınırsa krize sokar.
  • Ya onu bunu geçin iki hafta önce acıbadem kurabiyesi aldım 4 büyük (2 çift) 8 tl idi. Aynı fırından gittim iki gün önce gittim 10 tl aldım aynı şeyi, dedim bu ne fiyat dedi adam ben napayım şimdi acıbadem kurabiyesi indeksi %25 değil de nedir

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Yunanistan gibi 320 milyar euro borcumuzmu var?Kamu çalışanlarının alacaklarını bile ödeyebilmek için Almanyadan borç mu alıyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Patron mazot ne olacak?

Ben de onu çözemedim ona indirim yok :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa85

Yunanistan gibi 320 milyar euro borcumuzmu var?Kamu çalışanlarının alacaklarını bile ödeyebilmek için Almanyadan borç mu alıyoruz?

Hayır Yunanıstandan daha fazla borcumuz var. Turkıye'nın 2016 brüt dış borcu 420 milyar dolar !
    Yunanıstanda asgari ücret 684 euro, Türkiye de 371 euro ( 1.400 / 3.77 )

Özetle seni kandırmışlar, google da ufak bir arama yaparak bunların cevabını öğrenebılırdın en azından rezil olmazdın.

Bu üste yazdığım güncel rakamlardı. 2015 deki habere göre ise Türkiyede kişi başına düşen milli gelir yılda 10.000 dolar iken Krizdeki batmış dediğiniz Yunanistanda 30.000 dolar! 3 kat fark var battıkları halde ve bu 201 5e ait bu fark şuan daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 23 Şubat 2017; 21:6:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bursalıtimsah

quote:

dolar 4-5 tl olacak diye bilmiş bilmiş konuşan einsteinlar sihirbaz herhalde, yok olmuşlar, felaket tellakçısı tayfa nerede

biz demedik mi bu devlet; 6 asır dünyayı titreten, gavurun krallarını aşçıbaşımızla denk seviyeye getiren bir imparatorluğun devamıdır, hemen diz çökmez, illaki ayaklanır, sakalımız kestikçe daha gür çıkar diye?

şimdi doları düşürerek kavurduk adeta, batı da bu gelişme üzerine kavrulmuşa dönmüştür. artık taviz veren bir ülke yok, af dileten bir ülke var

İste bu be, hangi ülke bu

• 
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.