Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1312. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
31 Misafir (2 Mobil) - 29 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.427
Cevap
1.165
Favori
11.783.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tabi ki de hayır
  • bu hangi ülke?

quote:

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Paramız var, ekonominiz sağlam. Borcun, milli gelire oranı yüzde 30’un altında. Avrupa ülkelerinin borcunun milli gelire oranı Türkiye’nin 3 katı, bütçe açıkları Türkiye’nin 3 katı.” dedi.

Ağbal,”Ekonomide sürekli krizleri arka arkaya yaşadığımız yıllar oldu. İlk büyük ekonomik krizi 1994 yılında yaşadık. Büyük bir döviz krizi yaşandı ve bir anda döviz patladı. O zamanlar çok sayıda vatandaşımız, döviz kredisi alarak ev almıştı. O yıllarda insanlar evin anahtarını götürdüler teslim ettiler ve kredi borçları da hala bitmedi, ödemeye devam ettiler. Ekonomik krizlerin toplum hayatında aşırı kırılmalara neden olduğu dönemler oldu. 1996’da siyasi bir krizle ekonomide derin bir uçurum meydana geldi. 1998 yılında küresel ekonomik kriz Türkiye’yi bir daha vurdu. 10 yıllık devrede arka arkaya 3 kriz geçirdik.”dedi.

Ağbal Türkiye’yi sıçramaya getirecek tarihi bir eşikte olduklarını ifade etti ve “16 Nisan’daki Anayasa değişikliği, başka ülke örneklerine bakılarak yapılan bir Anayasa değişikliği değil, Türkiye’nin siyasi ve ekonomi tarihine, tecrübelerine bakılarak getirilen bir Anayasa değişikliğinden bahsediyoruz. Kişi başına milli gelir 10 bin 700 dolarsa, bu siyasi istikrarla inşallah çok rahat şekilde 25 bin dolara doğru gidecek. Hükümet sisteminde çok kalıcı kurumsal bir değişikliğe gidiyoruz. 25 bin dolar hedefi yakalanamayacak bir hedef değil”dedi.

https://tr.investing.com/news/economy-news/a%C4%9Fbal:-t%C3%BCrkiye%E2%80%99nin-b%C3%BCt%C3%A7e-a%C3%A7%C4%B1%C4%9F%C4%B1,-avrupa-%C3%9Clkelerinin-%C3%9C%C3%A7te-biri-d%C3%BCzeyinde-131539

• Aha buraya yaziyorum. Seçimden hayır çıksın, doların artışını hayırcılara bağlamazsa malum şahıs bende birşey bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

bu hangi ülke?

quote:

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Paramız var, ekonominiz sağlam. Borcun, milli gelire oranı yüzde 30’un altında. Avrupa ülkelerinin borcunun milli gelire oranı Türkiye’nin 3 katı, bütçe açıkları Türkiye’nin 3 katı.” dedi.

Ağbal,”Ekonomide sürekli krizleri arka arkaya yaşadığımız yıllar oldu. İlk büyük ekonomik krizi 1994 yılında yaşadık. Büyük bir döviz krizi yaşandı ve bir anda döviz patladı. O zamanlar çok sayıda vatandaşımız, döviz kredisi alarak ev almıştı. O yıllarda insanlar evin anahtarını götürdüler teslim ettiler ve kredi borçları da hala bitmedi, ödemeye devam ettiler. Ekonomik krizlerin toplum hayatında aşırı kırılmalara neden olduğu dönemler oldu. 1996’da siyasi bir krizle ekonomide derin bir uçurum meydana geldi. 1998 yılında küresel ekonomik kriz Türkiye’yi bir daha vurdu. 10 yıllık devrede arka arkaya 3 kriz geçirdik.”dedi.

Ağbal Türkiye’yi sıçramaya getirecek tarihi bir eşikte olduklarını ifade etti ve “16 Nisan’daki Anayasa değişikliği, başka ülke örneklerine bakılarak yapılan bir Anayasa değişikliği değil, Türkiye’nin siyasi ve ekonomi tarihine, tecrübelerine bakılarak getirilen bir Anayasa değişikliğinden bahsediyoruz. Kişi başına milli gelir 10 bin 700 dolarsa, bu siyasi istikrarla inşallah çok rahat şekilde 25 bin dolara doğru gidecek. Hükümet sisteminde çok kalıcı kurumsal bir değişikliğe gidiyoruz. 25 bin dolar hedefi yakalanamayacak bir hedef değil”dedi.

https://tr.investing.com/news/economy-news/a%C4%9Fbal:-t%C3%BCrkiye%E2%80%99nin-b%C3%BCt%C3%A7e-a%C3%A7%C4%B1%C4%9F%C4%B1,-avrupa-%C3%9Clkelerinin-%C3%9C%C3%A7te-biri-d%C3%BCzeyinde-131539

Asgari ucreti kastediyorsaniz yukari dogru bir azalis var açıkçası.Haksizlik etmeyiniz, Ayrica cari acikta asagi dogru yukseliste.Halkin kredi borcu ve kredi kartlarina borcuda asagi dogru yukseliste.Daha ne istiyoruz halimize sukredip oturalim.

• DXM06 kullanıcısına yanıt
    Doğruymuş.gireyim bari artık.

Maliye bakanı doğru diyor.Bu sefer batan özel sektör olacak ardından bankalardan bir ikisini götürecek...kamu etkilenmeyecek gibi görünse de görüceğiz değilmi?

Umarım yazdığım hiç olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozman80 -- 11 Nisan 2017; 19:3:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

bu hangi ülke?

quote:

Asgari ucreti kastediyorsaniz yukari dogru bir azalis var açıkçası.Haksizlik etmeyiniz, Ayrica cari acikta asagi dogru yukseliste.Halkin kredi borcu ve kredi kartlarina borcuda asagi dogru yukseliste.Daha ne istiyoruz halimize sukredip oturalim.

kişi başı 25k hedefini hangi yıla koymuş peki onu bulamadım, 2023 mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: iskefiyeli

quote:

Orijinalden alıntı: Beels

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 11Omeer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Her birininde bankalara tonla kredi borcuda vardır merak etme sen, bu zenginlik sayılıyorsa bir şey demiyorum sana.

AKP’nin iktidar olduğu 15 yıl boyunca vatandaşların bankalara olan borcu 6.6 milyar liradan 425.8 milyar liraya çıktı
    http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/vatandasin-banka-borcu-426-milyar-1687707/

dedi ayfonundan.
    "sözcü"
    ahabere görede tam tersi

Kardeşim 10 kilo eti zor alıyorsun burda hede hödö diyorsun azcık sorgula

devlet veriyor al besle, daha ucuza sat* yapıyor musun? yok. Sonra "et pahalı". "ãzıcık sorgula"

Çiftçiye , hayvancılara değer verilmezse kimse hayvan beslemez , şehirdede ucuz et yemek için hayvanmı besleyeceğiz.

diyorsun ya, pahalı, bende diyorum devlet hayvan veriyor al besle, ayrıca hayvancılığa verilen değerden de hiç haberin olmadığı aşikâr.Tübitak bile en çok çiftçilere çalışıyor wqewqeqw.

Devlet yandaşına hayvan veriyor ben 4 tane koyundan 80 tane gebe koyuna 120 tane kurbanlık koça çıktım 4 yılımı verdim devlet bana tek kuruş vermediği gibi gss borcu çıkarmış kol gibi.. uzaktan zurnanın sesi size hoş geliyor destekmiş.. külahıma anlatın desteğinizi yok destek mestek koyun basına 12tl para veriyorlar senede.. 1 koyun 4 çuval yem 5 top fi 2 top ot 200kg silaj yiyor o 1 senede masragı 700tl devletin verdiği 12 tl. Koyunu satmaya kalkınca ederi 650tl. Hep uzaktan sıkılayın siz.. tüm hayvanlarımı sattım böyle giderse kimsede yapmaz hayvancılık falan. Yakında kuzunun kilosunu kasaptan 100liraya alıcaksınız hala destek var diyorsunuz utanmanızda kalmamış sizin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• dolar sağlam düşüyor
    cumaya kadar 3.65 olursa tüm portfolyomu dolara alıcam gibi
  • Dolar malum seviyenin altına indi.Troller foruma gelir hemen.Son Mohikanı da beklerdik ama cezalı...
  • Blgrçoban kullanıcısına yanıt
    Yalnız ben anlamadım...
    Bir hayvanın yıllık masrafı 700 lira diyorsun, satarsan hayvan 650 lira yapıyor ve sen 4 hayvanla başladığın işinde 200 hayvana çıkıyorsun???

Rakamlar eğer senin dediğin gibiyse, niye böyle bir yatırıma girip, büyüttürüp, devam ettin ki?
  • Cole Trickle kullanıcısına yanıt
    1-Daha iyi olur umudu.

2-Ureten bu ülkede hiçbir zaman kazanamaz.

650 iyi fiyat. Ben 600 den verdim.

Kasaptan et alacağına canlı hayvan alip, kestirmek her zaman daha karlıdır.

• Şimşek: Enflasyon yazın tek haneye düşecek Başbakan Yardımcısı Şimşek, enflasyonun yaz döneminde tek haneli rakamlara düşeceğini söyledi. http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2002539-simsek-enflasyon-yazin-tek-haneye-dusecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AD674E5D1 -- 12 Nisan 2017; 19:2:55 >
  • çok düştü bugun de
  • 0 atarak mı?

• Kesin dolardaki yükseliş de kalıcı değildir demiştir....
  • Gelecek hafta neler olacak çok merak ediyorum.

• tayip bile anyasayı bilmiyor halk nasıl bilsin
  • Hayır çıktığı takdirde Dolar 5 tlye fırlarsa. Bilinki onların üzerine atmak içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 12 Nisan 2017; 22:47:15 >
  • trump dolar çok güçleniyor demiş
    dolar 3.64 lerde geziyor şuan.
  • Dükkanına Evet broşürü dağıtanı almayanların ad-soyad, dükkan adı, kapı numarası alıp adamlara maliyeyi yolluyorlarmış, resmen fişliyorlar kısaca.
    Bu kadarda olmaz diyorum, ertesi gün daha beter birşey buluyorlar. Ne yapacaklarını şaşırdılar iyice, ayıp artık.

• 
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.