DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DOLAR 3.61- Euro 3.81
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sefa85 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 12 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
24.782
Cevap
192
Favori
1.088.370
Tıklama
Giriş
      7697 Mesaj
      16 Şubat 2017 15:15:58
      2001'de ekmek kuyruğu vardı diyen açlıktan komşumu yedim bile diyebilir propaganda amaçlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Cehalet tüm kötülüklerin temel sebebidir. Sadece kültür cehaleti yok edebileceğinden kendimizi ve çevremizdeki insanları eğitmek bizim hem görevimiz, hem de ahlaki bir sorumluluğumuzdur
    • Yüzbaşı
      310 Mesaj
      16 Şubat 2017 15:32:12

Çok yanlış gelmişsiniz siz. O bahsettiğiniz yedi düvelin bize saldırması Kurtuluş savaşı sırasındaydı. Şu anda olan müslümanın müslümana saldırması. Saldıran ülke konumunda olan da biziz maalesef. Saldırmamızın sebebi de haçlı dediklerinizin öyle olmasını istemesi yüzünden. Ülke elden gidecekse bu yabancı ülkelerin emri doğrultusunda bizimle alakası olmayan topraklarda savaşa girmemiz yüzünden olacaktır. Olan gencecik çocuklarımıza oluyor, birileri istedi diye bu genç yaşlarında pisi pisine ölüyorlar. Peki ne için ölüyor bu gencecik çocuklar? Sakın vatan savunmasında ölüyorlar demeyin öldükleri topraklar bizim topraklarımız değil çünkü.

wkendkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2628 Mesaj
      16 Şubat 2017 15:48:29
      enpara makası 0,9 kuruşa düşürdü. umarım tekrar 0,55 kuruşa kadar iner.

• Binbaşı
      1718 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:32:20
      FED Başkanı Jennet Yellen'ın son konuşmalarını tekrar gözden geçirdim ve neden bilmiyorum bana bir sürpriz yapıp Mart ayında beklenmedik bir faiz artışına gidecekler gibi geliyor. Yani söyledikleri ve bunu söyleme tarzı gerçekten eski toplantılara göre çok farklıydı.

Eğer mart ayında FED faiz arttırırsa 2017 gerçekten tüm dünya için çok tuhaf bir yıl olabilir. Ki zaten ben her durumda Türkiye için zor bir yıl olacağını düşünüyorum.

Uzun zamandır terör saldırısı olmuyor eğer bahar aylarında yine eylemler başlarsa ülkeye turist gelmez ve bu ekstra zarar verir bize çünkü direkt esnafı etkileyen bir şey. Böyle olursa sonbahar çok zor geçer cidden.. Kısacası tüm yıl..

- Ekonomi bölümünde yazdıklarım yatırım tavsiyesi değidir.

- Bizimkisi vatan ve bayrak sevdası..
    • Yarbay
      2628 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:40:03

hocam fed başkanının söylediği bir kelimeye yaptığı vurgudan bile bir sürü anlam çıkartılıyor. bence bu tip yorumlarınızı kendinize saklayın ve yorum işini ekonomistlere bırakın. ekonomiyi takip etmeyen arkadaşları etkileyecek kadar keskin yorumlarınız olabiliyor.

Equriskullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2072 Mesaj
      16 Şubat 2017 17:07:38

Şunun aynısını bi çiftçiye bi küçük esnafa söylede meydan dayağı ye çarşıda :)

Bukalemunkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN:SLAyER_0307
      In everyday life, there is more than meets the eye. To reach the depths of truth, we must drag the waters
      R.I.P Darrell Lance Abbott
    • Yarbay
      2072 Mesaj
      16 Şubat 2017 17:12:45

hocam kusura bakmayın ama fetöcüler meydanlardayken hiç duymadık böyle şeyler niyeyse biz söylediğimizde aman canım bu kadar abartmayın altı üstü din öğretiyorlar dediler erbakancısıda dindarıda.

djozkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN:SLAyER_0307
      In everyday life, there is more than meets the eye. To reach the depths of truth, we must drag the waters
      R.I.P Darrell Lance Abbott
    • Yarbay
      6271 Mesaj
      16 Şubat 2017 17:24:59

quote:

Orijinalden alıntı: Far Beyond Driven

hocam kusura bakmayın ama fetöcüler meydanlardayken hiç duymadık böyle şeyler niyeyse biz söylediğimizde aman canım bu kadar abartmayın altı üstü din öğretiyorlar dediler erbakancısıda dindarıda.

Tamam peki, % 1 yalan olma ihtimalini düşünerek mesajlarımı sildim..

Umarım bazı insanlar da % 1 doğru olma ihtimalini düşünerek biraz silkelenip kendilerine gelirler, at gözlüklerini çıkartırlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
      "Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
      Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...
    • Yüzbaşı
      407 Mesaj
      16 Şubat 2017 17:47:31

quote:

Orijinalden alıntı: adurgun

Çok yanlış gelmişsiniz siz. O bahsettiğiniz yedi düvelin bize saldırması Kurtuluş savaşı sırasındaydı. Şu anda olan müslümanın müslümana saldırması. Saldıran ülke konumunda olan da biziz maalesef. Saldırmamızın sebebi de haçlı dediklerinizin öyle olmasını istemesi yüzünden. Ülke elden gidecekse bu yabancı ülkelerin emri doğrultusunda bizimle alakası olmayan topraklarda savaşa girmemiz yüzünden olacaktır. Olan gencecik çocuklarımıza oluyor, birileri istedi diye bu genç yaşlarında pisi pisine ölüyorlar. Peki ne için ölüyor bu gencecik çocuklar? Sakın vatan savunmasında ölüyorlar demeyin öldükleri topraklar bizim topraklarımız değil çünkü.

bi bitmediniz gitti be

redmi note 2
    • Teğmen
      126 Mesaj
      16 Şubat 2017 18:12:51
      esnaf memnunsa halinden aldığınız pc ler telefonlar cok ucuz geliyorsa size durum iyi ama ağlasan dolu etrafım ama hala erdoğan sevici millet

yasemin tuncer
    • Yüzbaşı
      705 Mesaj
      16 Şubat 2017 18:14:30
      Hala gezi argümanını kullanıyorlar.Gezide dolar fırlamışta ,geziciler bunu yapmşta, dolar yükselmişte,dolar bu hale gezi sayesinde gelmişte...::..(bahaneler)
      İşlerine gelmiyor çünkü gerçeği görmek.Alın size iki tane örnek yaklaşım.Karşılaştırın.
      Bu arada söylemeden edemeyeceğim ne yazık ki Ahmet Davutoğlu'nu özledik:)

Başbakan Davutoğlu, Cerattepe'deki maden ocağı tartışmalarını Yeşil Artvin Derneği ile Çankaya Köşkü'nde görüştü.
      http://www.haberturk.co...gi-ile-bir-araya-geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cerattepe çıkışı: Bunlar da yavru Gezi'ciler
      http://www.hurriyet.com...yavru-geziciler-40061155

• Teğmen
      126 Mesaj
      16 Şubat 2017 18:18:45
      Kerim Has, El Bab’da Türk askerlerinin vurulmasına karşın Türkiye ile Rusya arasında askeri ve istihbarat işbirliğinin artarak süreceğini düşünüyor. Ancak TSK ve ÖSO’nun El Bab’ın ardından Rakka’ya da gitmesine hem Rusya’nın hem de ABD’nin ‘gönülsüz’ olduğunu belirten Has’a göre ‘Alternatif Rakka formülü: Rusya, ABD, PYD ve Suriye ordusu’. gerimi cekildikkkk

yasemin tuncer
    • Teğmen
      126 Mesaj
      16 Şubat 2017 18:20:38
      ero 3.90

yasemin tuncer
    • Binbaşı
      1718 Mesaj
      16 Şubat 2017 21:27:26

quote:

Orijinalden alıntı: salagil

hocam fed başkanının söylediği bir kelimeye yaptığı vurgudan bile bir sürü anlam çıkartılıyor. bence bu tip yorumlarınızı kendinize saklayın ve yorum işini ekonomistlere bırakın. ekonomiyi takip etmeyen arkadaşları etkileyecek kadar keskin yorumlarınız olabiliyor.

Normalde böyle bir şey yapmam ama bu işin üstadı Prof. Dr. Güngör Uras'ı tanıyorsunuzdur madem bu kadar ekonomi ile ilgilisiniz.

Size geçen sene ocak başında dolar/tl tahminimi kendisine detaylı bir matematiksel hesap sunup yolladım ve bana attığı cevabı paylaşıyorum.

Ben burada ki insanlar gibi tahminlerimi içgüdüsel yapmıyorum arkasında matematiksel bir gerçek yatıyor.

Sunduğum hesapta 3.01'in üstüne %30 koyulması gerektiği yazıyordu bu da 3.91tl ediyor dolar için ve dolar 3.94tl'yi gördü.

Tahmin yaptığım tarihe dikkat edin henüz darbe girişimi yok, İngiltere AB'den çıkmamış vs. Çünkü Türkiye'nin sorunları yapısal sorunlar.

Edit: Bu sebeple insanlar hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyor.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equris -- 16 Şubat 2017; 21:28:47 >

- Ekonomi bölümünde yazdıklarım yatırım tavsiyesi değidir.

- Bizimkisi vatan ve bayrak sevdası..
    • Çavuş
      94 Mesaj
      16 Şubat 2017 21:38:00

quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Alıntıları Göster

Doğru, parayı makarna ve kömüre çevirince çalışıyor sizde mekanizma

size göre öyledir, siz alışmışsınız. Devlete laf atar millet fakir der, devlet millete yardım eder, millete makarnacı der, onlar konuşur ak parti yapar ewqeqwew.
      16 senedir sizi öyle uyutuyorlar, bahaneler bahaneler. 1 haziranda bile kendilerine bahane uydurmadılar ama sizinkiler her seçimde bahaneler bahaneler. bu kafada devam.

NO İMZA
    • Çavuş
      94 Mesaj
      16 Şubat 2017 21:38:58

quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

burada bile esnaf arkadaşlar kur fiyatlarının artışının satışlarını nasıl etkilediğini yazıyor,dükkanlarının kapanma eşiğine geldiğini söylüyorlar. ama bazı aktroller,başta kerimcem olmak üzere saçma sapan argümanlarla ekonominin iyi olduğunu anlatıp duruyorlar.

tabi tabi, o esnaf arkadaşlar dediklerin de sizin gibi, bunlara da bir siz inanıyorsunuz.

NO İMZA
    • Çavuş
      94 Mesaj
      16 Şubat 2017 21:39:29

quote:

Orijinalden alıntı: by_erkut

Alıntıları Göster

İroninin ne olduğunu bilmedikleri için bunlar.

siz bu kafa ile mi ironi yaptığınızı sanıyorsunuz qwewqeqw

NO İMZA
    • Yüzbaşı
      284 Mesaj
      16 Şubat 2017 22:04:20
      kurdaki şu düşüş tamamen geçici fed martda olmasada haziranda garanti faiz artırıcak akp faizleri düşürdü diyenler fed in eski faiz oranlarına bakın tekrar o noktaya gelicek ve türkiye de faiz artıcak yada 10 lu döviz kurlarını konuşucaz 2018 2.çeyrek ve 2019 da şuan bayrağımızı satıyolar özelleştirmeler kıbrıs ve rakkayla ama sonu gelicek tavsiyem gayrimenkule bu dönem yatırım yapmayın önümüzdeki dönem döviz alımı için fırsat kollayın nakit birikiminiz olsun

• Teğmen
      126 Mesaj
      16 Şubat 2017 22:13:30
      slm

yasemin tuncer
    • Binbaşı
      1021 Mesaj
      16 Şubat 2017 23:35:24
      dolar tekrar 4 seviyelerini bulma olasılığı nedir

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.