Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mrkamilk , erdinc222 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 47 Misafir (5 Mobil) - 42 Masaüstü7 Mobil
5 sn
235.427
Cevap
1.165
Favori
11.783.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
37. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Türkçe'si bu tantanalar başladığından beri aşağı yukarı %3 arttı faizler.

Daha da Türkçesi ben dolar aldıktan 4-5 gün sonra başlayan faiz artırımı süreci 3 ayda %3'ü buldu.
    Satayım doları isterseniz faizleri 8 civarına çekerim belki.

aman kardeş ekonomiyi çökertirsin, hemen sat dolarlarını

• Ülkenin yarısı ekonomist mübarek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

Daha 1 dolar 1 lira olacak..1.80 de ne ki?

Buda kendi konuştuğuna kendi gülüyor.

• Dolar yükseldikçe orgazm olan insanlar görüyorum. Para filan kazanmıyorsunuz, dolar yükseldikçe her şey pahalanıyor aynı hesaba denk geliyor. 3-5 bin dolarıyla 700-800 tl kazancam diye türkiyede hayat şartlarının pahalılaşmasını beklemek neyin kafası? Ülke battığında bırak senin dolarının, senin bile bir önemin kalmayacak. 3.sınıf ülke diye vize alamayıp kaçacak ülke bulamayacaksın.(ki bunun gibiler en önde kaçar) Suriyeliler gibi çanakkaleden yunanistana kaçsan boğulacaksın. Neyse sen devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 27 Nisan 2017; 20:43:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana gore yuksek size gore dusuk bir miktarda dolar ve euro aldim

Cikarsa kardayim

Duserse gene kardayim

Yurtdisinda yasiyorum duserse hem benim icin hemde ulke icin daha iyi olucak

• shankssan kullanıcısına yanıt
    Ne yapalım kardeş?Artık trollerin saçmalıkları öyle boyuta geldi ki gülünecek tarafı kalmadı.Biz de böyle eğleniyoruz...
  • dolar dusukmu ki 3.5 lan zaten zaten bi anda yukseldi

borsanın yuksekliğide fonlarla alakalı yani halkın parası taminatlarda fona gecince devlet rahatlayacak ama halka yaramayacak
  • Yiğit BULUT:
    DOLARDA KALANLAR DAHA BÜYÜK ZARAR EDECEK
    "-Önümüzdeki günlerde dolar alanların veya dolar spekülasyonu yapınca elinde dolar kalanların çok daha büyük zarar ettiğini göreceğimiz günler geliyor gibi."
    3,50 TABUTUN SON ÇİVİSİ
    -Hala satıyorlar. Grafiği görüyorsunuz. Aşağı eğilimli bir grafik. Şu an 3.57. yarın sabah baktığınızda daha da aşağıda görebilirsiniz. 3.57’yi aşağı kırdığı anda 3.34’tür bu kurun değeri. Şu anda 3.57’yi test ediyor. 3.50’yi test ediyor. 3.50 sınırını kırdığı zaman orası tabutun son çivisi.

Ben yatırımdan filan anlamam ne haliniz varsa görün. Aylar önce o dolarlar elinizde patlayacak demiştim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarunD

quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

Ben anlamıyorum dolar 3,15 oldu diyorum ülke iyiye gidiyo amarika bilerek yapıyor ama bizi bitiremeyecekler diyenler var. Cidden halkımızın bası kesimleri bu kadar saf ve koyun mu ya?
    Bir döviz kuru bu kadar alt üst olabilir mi,her gün %0.5 civarı in-çık yaşayabilir mi,bu normal mi? Anormal olduğunun farkında değil mi kimse!

Sen yazılımla uğraşmaya devam et ekonomiyle ilgili yorum yapma dövizi düşürmesi zor değil 2000 li yıllardaki gibi faiz oranlarını yıllık %50-60 a çıkarırsak bak bakalım dolar euro ne olcak. Şuanki hükümetin dövizi düşürme gibi bir amacı yok ithalatı azaltıp, ihracatı arttırmak adına dövizin yüksek olmasını istiyorlar.

Kardeşim okuduğum en mantıklı yorumu yapmışsın olayı özetlemişsin ama cahile laf anlatmak zordur burda.

Tamam dolar ihracat için artmış olsun. O zaman asgari maaş 4000₺ olmalı eşit şartlarda yaşamak için.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Ne özellikleri var ki başka ülkeler alsın bu arkadaşları.
    Bir kaç tane hocam avrupaya başvurduğunu söylemişti , anca 1 tanesi gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Yiğit BULUT:
    DOLARDA KALANLAR DAHA BÜYÜK ZARAR EDECEK
    "-Önümüzdeki günlerde dolar alanların veya dolar spekülasyonu yapınca elinde dolar kalanların çok daha büyük zarar ettiğini göreceğimiz günler geliyor gibi."
    3,50 TABUTUN SON ÇİVİSİ
    -Hala satıyorlar. Grafiği görüyorsunuz. Aşağı eğilimli bir grafik. Şu an 3.57. yarın sabah baktığınızda daha da aşağıda görebilirsiniz. 3.57’yi aşağı kırdığı anda 3.34’tür bu kurun değeri. Şu anda 3.57’yi test ediyor. 3.50’yi test ediyor. 3.50 sınırını kırdığı zaman orası tabutun son çivisi.

Ben yatırımdan filan anlamam ne haliniz varsa görün. Aylar önce o dolarlar elinizde patlayacak demiştim...

Ekonomik olarak yiğit bulutu hiç dinleme. adam ne zaman dolar düşecek dese 30-40 kuruş artıyor

• ccecy C kullanıcısına yanıt
    bu adam ne zaman konuşsa tam tersi çıkıyor demekki yakın zamanda sıkıntılı şeyler olucakki konuşuyor 1 aya tekrardan 3.70 seviyesine gelicek bence
  • Ali Babacan görevine geri dönebilirmiş.

• Ak Parti'den böyle bir hamle gelirse çok şaşırırım çünkü Ali Babacan'ın ekonominin başına geçmesi "mantıklı" bir karar olur.

Bunu resmi olarak pazartesi duyursunlar aynı gün dolar 3.50tl altına iner borsa 100 bin'i aşar size öyle söyleyim.

Bu adamı neden ringin dışına attılar anlamadım zaten. Fetöcü falan mı diye şüphelendiler acaba zamanında? Zamanında derken darbe girişimi öncesinde?
  • Equris kullanıcısına yanıt
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/728991/Ankara_kulislerinde_flas__Ali_Babacan__iddiasi.html Bende önceden fetöcü diye ringin dışına atmışlardır belki diye düşünmüştüm.Ama görevine dönerse bu düşündüğüm taca çıkıyor.Belki Bakara makara olayından kısa süreli olarak ringin dışına atmışlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AD674E5D1 -- 28 Nisan 2017; 7:42:30 >
  • Herkes faiz artsa faiz artsa diyor. faizi artirmak sizce mb nin mecbur kaldigi bir durummu yoksa isteyerek yaptigi bir durummu :D ama samimi olun cevap verirken ve faiz artiriminin ne gibi ulke ekonomisine zarar verebilecegini soyleyin ordinaryüs.prof.doç.uzm.dr ekonomist yorumculari buraya bekliyorum ozellikle şu faiz artirsa duzelir diyenleri

• Cobbie kullanıcısına yanıt
    En basitinden;
    Faizleri gerekenden düşük tutarsan, paranı TL vadeliye de koysan eriyor o zaman.
    Yatırımcı ne yapıyor(Genellikle yabancı sermaye) TL'de tutmak yerine gidiyor döviz alıyor o zaman, döviz alımı artınca sonra dolar vs. normalden daha hızlı artmaya başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 28 Nisan 2017; 3:1:38 >
  • Faiz artirsa düzelecekmiş. Dünya liderimiz boşuna mi tehdit etti zamaninda Mb'yi faizleri düşürün diye. Aşk olsun arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreakarcay -- 28 Nisan 2017; 10:58:15 >
  • doların düştüğünü devasa boyutlarda başlık atarak haber yapan siteler döviz rezervlerinin 85 milyar dolara düştüğünü neden yazmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobbie

Herkes faiz artsa faiz artsa diyor. faizi artirmak sizce mb nin mecbur kaldigi bir durummu yoksa isteyerek yaptigi bir durummu :D ama samimi olun cevap verirken ve faiz artiriminin ne gibi ulke ekonomisine zarar verebilecegini soyleyin ordinaryüs.prof.doç.uzm.dr ekonomist yorumculari buraya bekliyorum ozellikle şu faiz artirsa duzelir diyenleri

Faiz artarsa paramı vadeliye yatırırım. Artmazsa döviz, borsa falan.Gidip ev alıp paramı eve yatırmam. Çoğu insan ev al satçılığı yaparak para kazanıyor.O kadar parası olmayanlar araba al satçılığı yapıyor. 200 liralık ev al satçılar sayesinde 300 bin oluyor. İhtiyacı olan biri krediyi çekip 300 bine o evi alıyor. Burada inşaatçı, paradan para kazanan herkes kazanıyor. Kazığı yiyen sıradan vatandaş oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.