DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
DOLAR 3.58- Euro 3.90( MB GLP ' yi 50 baz puan arttırdı)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: shintai, Equris Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
28.386
Cevap
211
Favori
1.269.274
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> DOLAR 3.58- Euro 3.90( MB GLP ' yi 50 baz puan arttırdı)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      260 Mesaj
      04 Kasım 2016 12:50:25 Konu Sahibi
      Tarihi Rekor : $ 3.92 € 4.16 Sterlin: 4.90 ( Birkaç kişinin ısrarlı isteği üzerine ekledim)

15 Şubat Editi

Şuan piyasa öyle garip bi halde ki ne ekonomistler ne üniversite hocaları hiç kimse ne olacağını tahmin edemiyor. O yüzden ne bu başlık altında ne de başka ortamlarda kimsenin tavsiyesine falan güvenip döviz veya altın alıp satmayın. Milletin aklına iş göre iş yapmayın kendi kararınızı kendiniz verin. Hele internetteki tanımadığınız etmediğiniz amatör yorumculara hiç aldanmayın. Adam çıkacak diyor düşüyor ortadan kayboluyor. Ondan bir ay sonra dolar çıkınca bu da ortaya çıkıp ben demiştim diyor. Böyle tipler mantar gibi çoğaldı. Yav zaten iki ihtimal var ya düşecek ya çıkacak. Sabit durma gibi bir ihtimali yok. Bu tahmin yapanların birşeyden çaktığı olsa millete tavsiye vermeyi bırakıp kendileri alım veya satım yaparlar ve şuan parayla oynarlardı. O yüzden kimsenin gazına gelmeyin dostlar.

Doların 10 yıllık performansını aşağıdaki grafikte görebiliriz.

7 aralik editi.
      Arkadaslar adimi etkiketleyip kuru guncelle diyip durmayin bu basligi kurdan bilginiz olsun diye acmadim merak eden acar tv - interneti bakar. 7/24 burada durup basligi guncelleme imkanim yok. Yukselince hemen yaziyosun dusunce yazmayip uzulenlere duyurulur. Acin a haberi ordan takip edin orasi 5 kurus daha az gosteriyor mutlu olursun.

8 Aralık Editi :

Bugün ülkenin ekonomisinin en küçük rüzgarda yaprak gibi uçtuğuna herkes şahit olmuştur. "Ehonomi çoh eyi" zırvaları umarım bugünden itibaren son bulur da ciddi tasarruf önlemleri alınır. Kimse bayılmıyor burada doların yükseldiğine evde çiftetelli açıp oynamıyoruz. Ülkenin durumu iyi değil ve bunun dış güçlerle fetö ile ameriga ile trumpla bir ilgisi yok bunu tekrar söylüyorum. Üretmediğimiz sürece inşaat yapmaya devam ettiğimiz sürece bu ekonomi kaybetmeye ve zayıflamaya devam edecek. Ta ki yapraktan bir toz tanesine dönüşünceye kadar. Umarım bugünkü döviz hareketi birilerine ders olmuştur. Umarım birileri akıllarını başlarına alır ama hiç inancım yok maalesef. Yarın öbürgün 3.35'lere insin birileri yine çanakkale zaferini tek başına kazanmış gibi burada kendi vatandaşına hain der caka satar. Bazen bazı şeyleri gerçekten hakettiğimizi düşünüyorum.

4 Kasım -

Dolardaki yükselişin Trump ile bir ilgisi yok. Dolar 9 haftadır zaten yükseliyordu. Sadece son 1 haftada ivmelenmesi arttığı için insanların gözüne batmaya başladı. Ekonomi takip eden biriyim. 2 aydır tüm ekonomi kanallarında negatif ayrışma diye bağırıyor tüm ekonomistler. Peki ne bu ekonomik negatif ayrışma? Tüm gelişen ülke piyasaları ( güney kore, polonya vb) dolara karşı değer kazanırken sadece bizim ve meksikanın parası değer kaybediyor. Meksikanın parasının değer kaybetmesinin tek sebebi ABD seçimleri. Çünkü sınır komşusu ve Trump sınıra duvar inşa etmekten ve kayıt dışı göçmenleri atmaktan bahsediyor.

Dolar yükselmiyor türk lirası düşüyor. Ekonomi kanallarında dolar yükseliyor demelerinin sebebi tamamen bir algı operasyonundan ibaret. Çünkü size türk lirası düşüyor derlerse birşeylerin yanlış olduğunu fark edersiniz.

Soru dolar neden yükseliyor değil Türk Lirasının değeri neden düşüyor olmalı çünkü ikisi aynı şey değil.

Bunun da sebebi çok mühimmiş gibi yok yere ortadoğuda savaşa girdik (Suriye). Bunun yanısıra son 2-3 aydır mevcut olan ekonomik daralma ivmesini arttırdı ve krize doğru gidiyor. Konut satışları ciddi oranda düştü. Sanayi üretimindeki ani yavaşlama bunun en büyük belirtilerinden biri. Tüm bu olanlar içinde ABD seçimlerinin payı en fazla %1 dir. TL nin değer kaybetmesinin tek sebebi şuanki iç gelişmeler.

Gezi olaylarında 2 kuruş artınca kıyameti koparmışlardı faiz lobisi diye. Şimdi hangi lobiden dert yanacaklar acaba?

< Bu konunun sahibi Kassady iken Admin tarafına aktarılmıştır -- Nis 27 2017 1:46PM >

• Yarbay
      4614 Mesaj

iOS Beta Tester
      04 Kasım 2016 12:51:38
      Bu istikrar bi harika adamım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Asus Maximus IX Formula i7 7700k Nzxt X62 Asus Strix 1080ti OC Samsung 960 PRO 512GB G.SKILL Trident Z RGB 16 GB 3600 Mhz
      Seasonic SSR-850TD Asus PG278q AKG K712 Pro Creative X7 Zowie EC2-A Zowie G-SR Corsair K95 Platinum Enthoo Evolv ATX Glass DxRacer 10 COD
    • Yarbay
      3997 Mesaj
      04 Kasım 2016 12:51:45
      güllük gülüstanlık bir ülke olduğumuz için artıyor haklısın....

• Yüzbaşı
      794 Mesaj
      04 Kasım 2016 12:51:56
      kaç dolar satınaldınız

Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Binbaşı
      1778 Mesaj
      04 Kasım 2016 12:52:58
      15 dolar 50 tl bi ara 30 du

• Yüzbaşı
      690 Mesaj
      04 Kasım 2016 12:53:04

Bu hesap artık kullanım dışıdır.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      04 Kasım 2016 12:53:31
      1.80 zamanından girmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Alea iacta est
    • Yüzbaşı
      819 Mesaj
      04 Kasım 2016 12:54:47
      OLEEEY

belki ak parti bir iki oy kaybeder isterse 10 lira olsun.

• Yarbay
      2083 Mesaj
      04 Kasım 2016 12:55:57
      dolar olmuş pi

büdüt: avagadro sayısı kaçtı beyler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dağılın -- 4 Kasım 2016; 15:22:40 >

Pentax K5
      pentax 55mm f/1.4 sdm
      pentax 35mm macro limited
    • Yarbay
      10871 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:02:11
      3.1444

mevcut bir sürü konu var. her kuruşta yeni konu mu açacaksınız

• Yüzbaşı
      690 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:16:33
      Başlığı değiştir. 3.15 oldu

Bu hesap artık kullanım dışıdır.
    • 04 Kasım 2016 13:24:15
      quote:

Orijinalden alıntı: SaidAbdullah

OLEEEY

belki ak parti bir iki oy kaybeder isterse 10 lira olsun.

10 lira olsa da sizler akp belki bir iki oy kaybeder diye gormezden gelirsiniz, laf ettirmezsiniz. Rahat ol yani.

Yok imza mimza
    • Yüzbaşı
      370 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:28:09
      rte paraları yastık altında tutmayın diyor ekonomik kıriz geliyor beyler

Orijinalden alıntı: Çakma Zippo
      bir dilim baklavanın kemoterapi ilaçlarından, her gün avuçla yediğim mide koruyucularından daha faydalı olduğunu söyledim.inanmadılar.!
    • Binbaşı
      1808 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:29:59
      Mağazalar fırsattan istifade elektronik ürünlerin fiyatını artırsın sebebinede "dolar arttı abi" desinler.

Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:???---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W
    • 04 Kasım 2016 13:36:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

kaç dolar satınaldınız

O bana kalsın.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
      RGSC ID:kasssady (GTA V Beraber Oynamak İsteyen Ekleyebilir!)
    • Yüzbaşı
      496 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:39:32
      Makarnanin fiyati ayni bizi ilgilendirmez!

• Yarbay
      10646 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:44:42
      Haydaa çok fazla artmış. Gün sonunda düşer umarım.

|
      |

• Yüzbaşı
      794 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:45:14

keşke 5-6 yıl önce bugünkü aklım olsaydı. o zaman alsaydım süper olurdu
      |
      |
      Kassady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • 04 Kasım 2016 13:47:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

keşke 5-6 yıl önce bugünkü aklım olsaydı. o zaman alsaydım süper olurdu

Ben onlardan da kar ettim hocam o zamanlar millet ev alıyordu beylikdüzü gibi istanbulla alakası olmayan yerlerden ve bunu iyi bir yatırım olarak görüyorlardı. Halbuki bilmiyolar ki türkiye gibi heran alev alev yanan ülkelerde dövizin ateşi asla düşmez. Konut satışları büyük ölçüde doyuma ulaştı. 2023 e doğru milletin 350 400 k ya aldığı 1+1 55 m2 (brüt) daireler 1 alana 1 hediye şeklinde verilecek o zaman görecek millet; kriz nedir şemsiye içeride nasıl açılır...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
      RGSC ID:kasssady (GTA V Beraber Oynamak İsteyen Ekleyebilir!)
    • Yüzbaşı
      579 Mesaj
      04 Kasım 2016 13:47:47
      Olum dolar satın diyoruz dinlemiyorsunuz. Yastık altında kasada nakit döviz tutmak vatana ihanettir.

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,826
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.