DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
DOLAR 3.58- Euro 3.90( MB GLP ' yi 50 baz puan arttırdı)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: altai35, Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
29.295
Cevap
206
Favori
1.308.596
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> DOLAR 3.58- Euro 3.90( MB GLP ' yi 50 baz puan arttırdı)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1055 Mesaj
      21 Aralık 2016 17:16:15
      Hadi biz faiz artıramıyoruz da bu suudi arabistan nasıl artırdı şeriat yok muydu orada
      |
      |

Sinema Hayattır
      KAFKAS
    • Binbaşı
      1274 Mesaj
      21 Aralık 2016 17:26:34
      quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

merkez bankası erdoğan'dan tırstığı için hep yanlış yapıyor.halbuki faizleri her ay 0.50 puan artırmalı,tasarruf için bankaya yatırılan para enflasyona karşı kendini koruyamıyor.ayrıca bazı yorumcuların faiz artarsa inşaat sektörü biter yorumlarını anlamıyorum.ülkede 10 yıl tek inşaat yapılmasa bir sorun olmaz,zaten yeterinden fazla yapıldı.bizim artık üretime önem verip,kendi markalarımızı yaratmanın vakti geldi geçiyor.

faiz artarsa inşaat sektörü biter hocam neyi anlamıyorsun?ekonomi resmen inşaat üstüne kuruldu.ülkede 10 yıl inşaat yapılmasa bir sorun olmaz doğru.zaten artık ev alma çılğınlığı sona eriyor yavaştan.

Bu arada yeni evlenecekler gençler ev alacaklar talep düşmeyecek diyenlere iki çift lafım var.Benim ailemde 2 sene önce evlenmiş bir evli çift var.İkiside öğretmen ve istanbuldan ev almak için 10 yıllık 15 yıllık kredilere girmeleri gerekiyor.İnsanlar buna yanaşmıyor.Kimse dört duvar için hayatını 10 yılını riske etmek istemez.Bunu yapan insanlarda sonsuza kadar yaşayacaklarını düşünen aç gözlü insanlardır.Azıcık kafası çalışan 10 yıllık 20 yıllık krediyle şişirilmiş fiyatlarda sıradan dandik toki konutlarına 400.000 tl vermez.O evlerin değeri maksimum 200.000 tldir.

Şu müteahhitlerin yaptığı karı alnı terli sırtı terli çiftçimiz yaparsa ülkemiz daha iyi bir hale gelir.

• Binbaşı
      1274 Mesaj
      21 Aralık 2016 17:33:35
      Birkaç yıl sisteme karşı gelirseniz sabrederseniz,kendini kurnaz sanan aç gözlü insanlara para kazandırmazsanız gelecek çok daha iyi üretim temelli bir gelecek olacaktır arkadaşlar.Daha iyi bir gelecek için kredi beton düzeninin kuklası olmayın.Zengin adamları dahada zengin etmeyin.

Bu inşaat sektörünün gelişmesinin nedeni halka hizmet gelişim felan değil.Bu işte çok kar dönüyor çok para dönüyor.O yüzden her yer inşaat şirketi kaynıyor.

Döviz yükseldi inşaat maliyetleri yükseldi.Aç gözlülerin ellerini ovuşturanların karı azaldı.Bunları sizlerin sırtına yüklemeye çalışanlara izin vermeyin.

90 metrekarelik daireyi 3+1 diye pazarlayan çakallara prim vermeyin arkadaşlar.

AZICIK DÜŞÜNÜN VE BU DÜZENİN BU GELİR ADALETSİZLİĞİNİN BU RANTÇILIĞIN BİR PARÇASI OLMAYIN.

• Yüzbaşı
      595 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      volkan.ka

Android Beta Tester
      21 Aralık 2016 17:36:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Bob Seger

Alıntıları Göster

faiz artarsa inşaat sektörü biter hocam neyi anlamıyorsun?ekonomi resmen inşaat üstüne kuruldu.ülkede 10 yıl inşaat yapılmasa bir sorun olmaz doğru.zaten artık ev alma çılğınlığı sona eriyor yavaştan.

Bu arada yeni evlenecekler gençler ev alacaklar talep düşmeyecek diyenlere iki çift lafım var.Benim ailemde 2 sene önce evlenmiş bir evli çift var.İkiside öğretmen ve istanbuldan ev almak için 10 yıllık 15 yıllık kredilere girmeleri gerekiyor.İnsanlar buna yanaşmıyor.Kimse dört duvar için hayatını 10 yılını riske etmek istemez.Bunu yapan insanlarda sonsuza kadar yaşayacaklarını düşünen aç gözlü insanlardır.Azıcık kafası çalışan 10 yıllık 20 yıllık krediyle şişirilmiş fiyatlarda sıradan dandik toki konutlarına 400.000 tl vermez.O evlerin değeri maksimum 200.000 tldir.

Şu müteahhitlerin yaptığı karı alnı terli sırtı terli çiftçimiz yaparsa ülkemiz daha iyi bir hale gelir.

ne 200ü güzel kardeşim en fazla 100 binlik evler o da çok çok lüks evlerden bahsediyorum.

ortalama lüks bir evin maliyeti 60.000 tl değil
      |
      |

• Binbaşı
      1274 Mesaj
      21 Aralık 2016 17:42:04
      Değerini haketmeyen küçücük evlere paranızı gömmeyin arkadaşlar.Siz karşı çıktıkça onlar hiçbir şey yapamayacaklar.Emin olun bu dandik dar küçük evleri kimse almasa daha geniş evler yaparlar.

Amerikadaki siyahilerin ezilmiş kesimdeki gettolardaki insanların bile refah seviyesi bizden kat kat fazla.Gettolardaki evlerde bile bahçeler var garajlar var evler geniş ferah.Bizim neyimiz var?Dar küçücük evlerden başka neyimiz var?

• Teğmen
      163 Mesaj
      21 Aralık 2016 19:41:16
      Yok :(
      |
      |

Sistem Özelliklerim:Anakart:H81H3-M4 (V1.0A)İşlemci:İ5-4570 Haswell mimarisi :DDahili Grafik Kartı:Intel HD 4600Ram Bellek:4GB Ddr3 gskillHard Disk:320GB WD

rx460 ve zalman 400-le
    • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 3 saat 14 dakika kadarı kaldı.
      21 Aralık 2016 20:43:51
      hayret 5 tl olmamış dur daha yeni yıla girmedik
      |
      |

• Binbaşı
      1772 Mesaj
      21 Aralık 2016 23:58:56
      quote:

Orijinalden alıntı: Bob Seger

Değerini haketmeyen küçücük evlere paranızı gömmeyin arkadaşlar.Siz karşı çıktıkça onlar hiçbir şey yapamayacaklar.Emin olun bu dandik dar küçük evleri kimse almasa daha geniş evler yaparlar.

Amerikadaki siyahilerin ezilmiş kesimdeki gettolardaki insanların bile refah seviyesi bizden kat kat fazla.Gettolardaki evlerde bile bahçeler var garajlar var evler geniş ferah.Bizim neyimiz var?Dar küçücük evlerden başka neyimiz var?

Diğer şehirleri bilmem, inşaat konusunda da fazla bilgili değilim fakat istanbulda fiyatların düşeceğini hiç sanmıyorum açıkçası. Daha bu ay bir tanıdığımız ev sattı istanbul bahçelievlerde 120.000 tlye, 1+1 10 yıllık bina kaç metrekare bilmiyorum ama ufak tefek bişey, çocukla falan yaşaman imkansız anca karı koca oturabilir. Ondan önce de 750 tlye kiradaydı, zirilyon tane insan var şehirde adam bitmiyor ki talep azalsın.
      |
      |

• Yüzbaşı
      542 Mesaj
      22 Aralık 2016 00:09:28
      her ne kadar erdoğan'a kişilik olarak sevgi beslesemde kapitalist sisteme karşı henüz yeterince güçlü duramadığını görüyorum.faiz'leri düşürün diyerek halkın yararına bir karar vermiyorki?şuan halkın ne olursa olsun kredi almaması lazım.halk tasarruf yapacak, faizler enflasyon+10 puan olacak yıllık dolar artışı asla bunun üzerine çıkamayacak.peki diyeceksiniz % 15-20 olursa kim kredi alıp iş yapacak?yaparlar devlet yeterki küçük esnafın üzerinden elini çeksin gereksiz vergilerle ezmesin.artık kredi çekip daire alan zararda olacaktır.önümüzde hem büyük marmara depremi var,hemde dünyayı bekleyen büyük savaş.ben burdaki forumdaşların çoğunun bu ikisinede şahit olacaklarını düşünüyorum.geleceğimizi düşünüyorsak şimdiden tedbirimizi almalıyız.
      |
      |

Cahille münakaşaya girme, dili zehirlidir seni üzer.
    • Teğmen
      154 Mesaj
      22 Aralık 2016 02:09:47
      bugun suriyede 14 sehit verdik
      |
      |

yasemin tuncer
    • 22 Aralık 2016 12:20:07

Paramı yaklaşık 20 parçaya böldüm dolar her düştüğünde bu parçaların biriyle dolar alıyorum. İlk parçayı 3.5120 den aldım düştükçe uygun gördüğüm yerlerden alım yapmaya devam edeceğim. Uzun vadeli alım yapıyorum artık 3-4 aylık değil. Yatırım tavsiyesi değildir. Özelden ne yapıp ne ettiğimi soranlar oluyor o yüzden yazıyorum.
      |
      |
      Bahsedilenler: hilmignc

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
      RGSC ID:kasssady (GTA V Beraber Oynamak İsteyen Ekleyebilir!)
    • Yüzbaşı
      656 Mesaj
      22 Aralık 2016 16:38:43
      OHHHHHHHHHH
      Bakan Tüfenkci: 'Yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limitini 30 euroya düşürdük'
      Şimdi devlet kurtuldu işte, niye daha once akıl etmediler
      |
      |

• 22 Aralık 2016 19:35:39
      bu dolar 10 gündür aynı seviyelerde seyrediyor ne zaman doları böyle görsem tırsıyorum 2016 yılbaşında 2 80 lerde başladı ağustosa kadar tık yok ağustostan sonra 3 60 lara dayandı bomba gibi mübarek doların fazla yerinde sayması iyi bir şey değildir ytd

• 22 Aralık 2016 20:10:25
      quote:

Orijinalden alıntı: ere2013

bu dolar 10 gündür aynı seviyelerde seyrediyor ne zaman doları böyle görsem tırsıyorum 2016 yılbaşında 2 80 lerde başladı ağustosa kadar tık yok ağustostan sonra 3 60 lara dayandı bomba gibi mübarek doların fazla yerinde sayması iyi bir şey değildir ytd

Ben mb tarafindan baskilandigini dusunuyorum. Doviz rezervlerinin erimesinden de bunu anlamak mumkun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
      RGSC ID:kasssady (GTA V Beraber Oynamak İsteyen Ekleyebilir!)
    • Yarbay
      5692 Mesaj
      22 Aralık 2016 23:05:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Paramı yaklaşık 20 parçaya böldüm dolar her düştüğünde bu parçaların biriyle dolar alıyorum. İlk parçayı 3.5120 den aldım düştükçe uygun gördüğüm yerlerden alım yapmaya devam edeceğim. Uzun vadeli alım yapıyorum artık 3-4 aylık değil. Yatırım tavsiyesi değildir. Özelden ne yapıp ne ettiğimi soranlar oluyor o yüzden yazıyorum.

Hocam çok akıllıca ben de öyle yapacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

GOLF 6 / 1.4 TSI 122HP HIGHLINE / DERİN SİYAH
      IPHONE 6S 64GB UZAY GRİSİ / THE NEW IPAD 16 GB WIFI
      HP PAVILION DV6 BEATS AUDIO
    • Çavuş
      46 Mesaj
      24 Aralık 2016 12:33:43

Kısmi rezerv sistemi + faizin birsonucu bu hocam. Bugün ülkemizdede basılı paranın bir kaç katı (20 katı diye hatırlıyorum) dolaşımda. Sanal- manal değil yani prof. Mete Gündoğan, borca dayalı para sistemi ve kısmi rezerv sistemi diye bi arattır, çok basit bir şekilde bu sistemleri kaparsı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      mirzaoğlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6968 Mesaj
      [20 Ocak 2018 14:29:21 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      24 Aralık 2016 13:31:03
      Yurt dışında yaşayan Türklere ne demeli? Türk Lirasının her geçen yıl değer kaybetmesinden o kadar memnunlardır ki, mevcut iktidara desteklerini artık hayatta bırakmazlar. Euro, Dolar, Sterlin ile maaş alanlar resmen zengin oldu.

Bu saatten sonra seçimlerde, gümrükteki sandıklardan Türkiye ekonomisinin hayrı için oy çıkacağını zannetmiyorum.

Türkiye de döviz kuru arttıkça yani Türk Lirasının değeri düştükçe yurt dışında yaşayanlar son sürat zenginleşiyor.

Seçimlerde, yurt dışında yaşayan Türklerin oy kullanmasının, memleket hayrına en ufak mantığı yok. Hatta zararı var.

Akıl var mantık var. Kazancını Euro, Dolar, Sterlin ile sağlayıp da Türkiye de başka bir partiye oy veren insanın aklından zoru olmalı. Yurt dışındaki Türkler hayatlarından çok memnunlar. Türkiye ekonomisinin kötü gidişatı onları zengin ediyor. Mevcut iktidarın değişmesini isteyip de niye macera arasınlar ki

• 24 Aralık 2016 21:30:57
      katar şehi dolar gönderiyor yoksa dolar çoktan 3.80 olmuştu neden mi gönderiyor türkiyenin yarısı araplarin digiturk finasbank turktelekom akbank lng petrol yavuz Sultan Selim muhtelif araziler binalar avmler hepsi araplarin boşuna o kadar sirket ozellestirilmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Mogolo -- 24 Aralık 2016; 21:32:44 >

Türkiye cumhurbaşkanı Mevki Sahibi: Recep Tayyip Erdoğan
      Türkiye cumhurbaşkanı, Türkiye devletinin başıdır. Bu vasıfla Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk halkının birliğini temsil eder.
      Tüm haklarım saklıdır ""
    • Çavuş
      70 Mesaj
      25 Aralık 2016 17:47:05

Finansbank'ı unutma.
      |
      |
      Adolf Mogolo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ubi dubium ibi libertas.
    • Teğmen
      244 Mesaj
      25 Aralık 2016 17:47:28

Petrol bitince mi yani ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Solo Dancer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
modasor
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.