Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: redferrari Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 21 Misafir - 22 Masaüstü
5 sn
235.188
Cevap
1.166
Favori
11.773.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12221223122412251226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .57leri kaçıranların son limanı .60-61ler. Sonra tutana aşk olsun. Ytd.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim merak ettigim bir sey suan TCMB için dolari tutmak acaip maliyetli.

Salsa ayri dert tutsa ayri dert? Hangi seviyede olmasi mantikli suan mantikli düşünürsek?

• Götün götün yükselmeye başladı bu Dolar yine.

En son 3,90 yaptığı çıkışa benzer şekilde gidiyor gün be gün.

Her gün alacağım bugün yarın derken öyle kala kalmıştım.
  • Bu gece Trump konuşacak. Piyasa bu yüzden biraz daha sakin şu an.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşüş trendi bitti sanırsam. İşte referandumda kadar 1-2 kuruş arttırsalar referandum tarihine kadar 3.90'lara gelebilir. Ama MB'nin örtülü faizi neredeyse 11.50'ye gelecek. Bu kadar faize rağmen tekrar 3.90'ları görürse bittik demektir.
  • Dolar 3.62tl oldu. Düşüyorcular neredeler yine sesleri kesildi. Yarın yine 3.59 fılan olunca başlarlar ekonomi eyii diye yazmaya. Daha bunun seçim zaamanı var seçimden sonrası var dolar 3.50 - 3.60 da sabıtlendı her olayda fırlar malesef.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    PC sistemi toplayim öyle artsın

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Keşke düşse hocam ama düşmesi için bir sebep yok. Ötle 10 -20 kuruş düşmesinden bahsetmiyorum eskisi gibi 2 tl ve altına düşse ama artık hayal. Bari 4 tl olmasa diye dua eder olduk.
  • Yatırım tavsiyesi veripte yatırım tavsiyesi değildir diyende tek bizim millet galiba . 😄😄

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Yatırım tavsiyesi veripte yatırım tavsiyesi değildir diyende tek bizim millet galiba . 😄😄

Bunun sebebi kanunen zorluğa düşmemekten ötürü. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

quote:

Yatırım tavsiyesi veripte yatırım tavsiyesi değildir diyende tek bizim millet galiba . 😄😄

Doğru hocam biliyorum da. Ne bileyim komik geliyor. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

quote:

Doğru hocam biliyorum da. Ne bileyim komik geliyor. :)

Yani evet şöyle salt bakıldığında garip kaçıyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

quote:

Orijinalden alıntı: BeyazAtmacaDH

Kriz tellalları dolar gibi yere çakıldı

Dolar yere mi çakıldı?

18 Eylül 2016 dolar 2.95tl

24 Şubat 2017 dolar 3.55tl

Sizin deyiminizle dolar son 5 ayda 2.95'ten 3.55'e çakılmış oluyor. Biz genelde buna sıçradı deriz..

Son zamanlara göre çakıldı dedim. Çünkü normalleşme başladı ve yavaş yavaş Dolar asıl fiyatına çekilmeye devam edecek

• Dolar 3.63 oldu. Dış mihrakçı hayyyyiğğğnler konuyu güncellemiyor 😡

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar daha cok ziplar once evet ciksin sonra federasyon sonra kurdistan kurmaya kalkacaklar sizde daha bu kafa oldukca dusman aramaniza gerek yok siz zaten kendi ulkenize kursun atiyorsunuz evet verinde ekonomiyi kimin ucurdugunu gercek anlamda gorelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 28 Şubat 2017; 19:18:21 >
  • sayın hocalar tamam uzun vadede doların artma ihtimali yüksek diyorsunuz ama nokta atışları atsak biraz 3.70-3.80 bandından dolar alanlar var yani ekonomik krizden dolayı oy kaybetme ihtimalinden dolayı referandum öncesi gecici dolar düşme ihtimalini!! değerli forum yazarlarımız öngeremedi malesef bu bir gerçek!! şimdi şuan itibariyle referanduma kadar olan sürede doların 3.40 bandına kadar gerileme durumu olabilirmi bide şunu sormak istiyorum özellikle ingilizcesi iyi olan yurtdışi basını takip eden forumdaşlara obama politikaları itibariyle dolar hep yükseliş trendindeydi ama trump geldikten sonra trend şu zaman dilimlerine bakıldıgînda degisti gibi gözüküyor cok fazla iç meselelerimize dalıp bu durumu göz ardımı ediyoruz acaba? yada trump politikalarındaki son durumdan haberdar olanlar varmı trumpla birlikte dolar düşüş trendine girermi çin yıllardır üretim politikasından dolayı yuanı düşuk tutuyor trumpta çin gibi bir politika izlermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can544 -- 28 Şubat 2017; 22:13:23 >

• Dolarin dip noktasi gundemde cok buyuk tl lehine birseyler olmazsa (ki olma ihtimali de yok gibi) 3.55tir ve dolar daha alt bir noktayi cok buyuk ihtimalle gormeyecektir. Yatirim tavsiyesi degil tabii, yanilma payi da her zaman var ama sanmiyorum, teknik analizde gayet net gozukuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lycantrophic -- 28 Şubat 2017; 23:33:59 >
  • Can544 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle; piyasamız spekülatif. Yani normlara göre hareket etmiyor. Dolayısıyla 3.7 3.8de alıp da kar etmediyseniz burada ben dahil tahmin yazan arkadaşların bir suçu yok. Ve serbest piyasada ekonomiye müdahale olmaması lazım. Normalde bırakınız kriz çıksın; ders alarak krizi atlatalım diyebiliriz ama şu an o kadar çok gerek maddi gerek sözlü gerek hukuki müdahale oluyor ki piyasaya, zaten referandum sonrası da kalacaklarından kendi bacaklarına sıkmıyorlar resmen bacaklarını kopartıyorlar (kendi dediğim bizim). Buradaki tahmin yazan kişilerin de hiçbirisi ülkenin ekonomisinin böyle duruma düşeceğini düşünmediğinden/yakıltıramadığından tahminleri de o yönde oluyordu. O kredi derecelendirme kuruluşlarının notumuzu aşağı çekip piyasa spekülatif demesinin bir sebebi var yani, ekonomimize güven olmuyor, sağolsun baştakiler de ateşe körükle gidiyor.

Daha düşer mi, muhtemel. 3.4a düşer mi, bilmem. Her zaman dendiği gibi kimsenin öngörememesiyle iş yapmayın. Kendiniz her yorumu her veriyi takip edin çıkarımlarınızı kendiniz yapın biz de okuyalım.

Yurt dışı basınını özellikle Trump ya da ekonomi için takip etmiyorum ama arada bakıyorum. Şöyle söyleyim kendisi hiç açıklama yapmadan önce genel kanı Trump döneminde doların güçleneceği idi. Ve parasal genişleme politikası bitirildiğiden FED yüzünden de dolarda değerlendirme öngörülüyordu, hala daha ben öngörüyorum. Ancak Trump üst üste doların değerli olduğunu düşündüğünü açıkladı. Bu da dolayısıyla değer kaybetmesine yol açtı. Fakat bir yandan da Make America Great Again kapsamında yerli üretime çağırması vs de doların güçlenmesine yol açtı. Ve Fed bizim Merkez Bankası kadar baskı halinde olmayacaktır, dolayısıyla faiz arttırımı ile doların değerlenmesine sanmıyorum Trump'ın müthiş durdurucu bir etkisi olabilsin.

Bir de şöyle bir durum var, arayıp bulmadım ama grafiklere bakarsanız dolar indeksi ile bizim iniş kalkışlar orantılı değil hatta belki mantıksızca şaşmıştır da.

Tabii bunların hiçbirisi yatırım tavsiyesi değil.

• Memento-Mori35 kullanıcısına yanıt
    Sürekli bunu yazıyor bu adam ve halen forumda takılıyor, site yönetimi resmen kayırıyor adamı.
    Şu forumda kargosunun durumu hakkında yardımcı olduğum için uyarı almışlığım var ama bunlar rahat rahat hakaret edebiliyorlar.
  • gece gece uçurdular doları .
    yarın 3.70e yolalır
  • 
Sayfa: önceki 12221223122412251226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.