Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dwho Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 25 Misafir (2 Mobil) - 24 Masaüstü2 Mobil
5 sn
234.954
Cevap
1.165
Favori
11.763.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 12191220122112221223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam elinizde ekstra para varsa biraz alım yapıp ortalama maliyeti düşürebilirsiniz. Sonra aylık dolar faizine koyun ordan ekstra dolar gelsin siz ek para harcamadan buda sizin ortalama maliyetinizi her ay 1-2 kuruş düşürür. Sonra satış için elinizde ortalama maliyeti 3.90 değil 3.70 olan bir dolar olur. Bu opsiyonu da değerlendirmenizi tavsiye ederim. Ama elimde nakit yok diyorsanız bence yine aylık faize koyun çünkü her ay 2 kuruş düşse ortalama gelecek dolar ile yinede satmak için daha düşük bir ortalama maliyetli 5000 dolarınız olur elinizde:)
  • Bugünü baz alarak yılbaşından bugüne ve son 1 yılda ülkelerin para birimlerinin dolara karşı performansları.

Brezilya'nın son 2 ayda 0.75 er olarak 2 kere faiz indirmesi ve buna rağmen parasının değer kazanması çok ilginç. Faizle doların değer kaybetmesinin ya da kazanmasının ne ilgisi var diyenler için de daha önceden almış olduğum ekran görüntüsünü de paylaştım.

Tabi Türkiye'in de durumu çok ilginç maaleaef..

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hocam elinizde ekstra para varsa biraz alım yapıp ortalama maliyeti düşürebilirsiniz. Sonra aylık dolar faizine koyun ordan ekstra dolar gelsin siz ek para harcamadan buda sizin ortalama maliyetinizi her ay 1-2 kuruş düşürür. Sonra satış için elinizde ortalama maliyeti 3.90 değil 3.70 olan bir dolar olur. Bu opsiyonu da değerlendirmenizi tavsiye ederim. Ama elimde nakit yok diyorsanız bence yine aylık faize koyun çünkü her ay 2 kuruş düşse ortalama gelecek dolar ile yinede satmak için daha düşük bir ortalama maliyetli 5000 dolarınız olur elinizde:)

3.69 ve 3.66 iken 500'er dolar daha aldım valla elde bişey kalmadı. Ben alıyorum o düşüyor ben alıyorum o düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fark etmez 15 yıldır yönetitorlar durum ortada,her yıl alım gücü azalıyor. Ağlamaya devam et ama benı alıntılamadan ağla lütfen. Ama sakın hükümeti eleştirme, haşa çarpılırsın takım tutar gibi parti tutmaya devam et.

Alım gücü mü düşüyor

Komik olan nedir aydınlatsana beni ? Alım gucu düşmüyor mu ? Her şey dolara endeksli maaşın dolar,euro vs. karşısında değer kaybedıyor aldıgın benzınden tut yeme içmeye kadar zamlanıyor.

Birader bak bu durum dolar yükseldiğinde zam yapıp düştüğünde zammı geri çekmeyen ötv kdv indirimi olduğunda zam yapmadık eşitlendi diyen kanı 5 para etmeyen şirketler bu durumun nedenidir.. Tabi bazılarının etin kilosu 58 lira diye zırvalayan provokatörlerin etkisini de söylemek gerek... Alım gücünün düştüğü falan yok. Yıllardır aynı tantana aynı laflar.. Millet deli gibi harcıyor hala kriz var diyorsunuz..

Saman dahil yurt dısından ıthal edılıyor, Türkiye ureten degıl, tüketen bır ülke her şeyi yurt dısından ıthal edıyor. Dolar yukselınce otomatıkmen fıyatı yukselıyor daha once 2 tl ithal ettıgı ürünü kur yuzunden 3 tl ye alıyorsun.

Örnek: Asgari ücret 1400 tl dıyelım.
    Dolar 1.5 tl maaşın: 933 dolar.
    Dolar 2 tl maaşın: 700 dolar.
    Dolar 2.5tl maaşın: 560 dolar.
    Dolar 3 tl maaşın: 466 dolar.
    Dolar 3.5 tl maaşın: 400 dolar.
    Dolar 4 tl maaşın: 350 dolar.

Alım gucun düştü gordun mu ? Aldıgın ürünşler dolar uzerınden yada euro uzerınden ülkeye gırıyor. O yüzden her yıl fıyatlar yukselıyor. Yükselen o ürünün fıyatı degıl, yurt dısında fıyatlar aynı hatta ındırıme gırıyor ama bizim paramız onların parası karşısında değer kaybedıyor.
    2014 de anakart aldım 1.400 tl ye, aynı anakart bugun 2017 de 2.000 küsür tl. Hala gelmıs abuk sabuk şeyler yazıyorsun bu kadar mı bılgısızsın anlamıyorum hangı devırde yasıyorsunuz.

forumun trolü gelmiş burada bize cahil diyo la

Bende adam yerıne koyup ciddi ciddi alım gucunden bahsedıyorum, sen deme trollmüş.

Sevgili Ergenus

Dolar 1.5 tl olsa dahi sen ve senin gibilerine göre hala kriz var..

Liseli olup millete ergenus demesi de iyiymiş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fark etmez 15 yıldır yönetitorlar durum ortada,her yıl alım gücü azalıyor. Ağlamaya devam et ama benı alıntılamadan ağla lütfen. Ama sakın hükümeti eleştirme, haşa çarpılırsın takım tutar gibi parti tutmaya devam et.

Alım gücü mü düşüyor

Komik olan nedir aydınlatsana beni ? Alım gucu düşmüyor mu ? Her şey dolara endeksli maaşın dolar,euro vs. karşısında değer kaybedıyor aldıgın benzınden tut yeme içmeye kadar zamlanıyor.

Birader bak bu durum dolar yükseldiğinde zam yapıp düştüğünde zammı geri çekmeyen ötv kdv indirimi olduğunda zam yapmadık eşitlendi diyen kanı 5 para etmeyen şirketler bu durumun nedenidir.. Tabi bazılarının etin kilosu 58 lira diye zırvalayan provokatörlerin etkisini de söylemek gerek... Alım gücünün düştüğü falan yok. Yıllardır aynı tantana aynı laflar.. Millet deli gibi harcıyor hala kriz var diyorsunuz..

Saman dahil yurt dısından ıthal edılıyor, Türkiye ureten degıl, tüketen bır ülke her şeyi yurt dısından ıthal edıyor. Dolar yukselınce otomatıkmen fıyatı yukselıyor daha once 2 tl ithal ettıgı ürünü kur yuzunden 3 tl ye alıyorsun.

Örnek: Asgari ücret 1400 tl dıyelım.
    Dolar 1.5 tl maaşın: 933 dolar.
    Dolar 2 tl maaşın: 700 dolar.
    Dolar 2.5tl maaşın: 560 dolar.
    Dolar 3 tl maaşın: 466 dolar.
    Dolar 3.5 tl maaşın: 400 dolar.
    Dolar 4 tl maaşın: 350 dolar.

Alım gucun düştü gordun mu ? Aldıgın ürünşler dolar uzerınden yada euro uzerınden ülkeye gırıyor. O yüzden her yıl fıyatlar yukselıyor. Yükselen o ürünün fıyatı degıl, yurt dısında fıyatlar aynı hatta ındırıme gırıyor ama bizim paramız onların parası karşısında değer kaybedıyor.
    2014 de anakart aldım 1.400 tl ye, aynı anakart bugun 2017 de 2.000 küsür tl. Hala gelmıs abuk sabuk şeyler yazıyorsun bu kadar mı bılgısızsın anlamıyorum hangı devırde yasıyorsunuz.

forumun trolü gelmiş burada bize cahil diyo la

Bende adam yerıne koyup ciddi ciddi alım gucunden bahsedıyorum, sen deme trollmüş.

Sevgili Ergenus

Dolar 1.5 tl olsa dahi sen ve senin gibilerine göre hala kriz var..

Benım profılımde yaşım yazıyor ama senin profılınde yaşın yazmıyor gizlemişsin, herkesi yaşıtın zannetme allah bılır liseye bıle gıtmıyorsundur buraya gelıp ezberlediğin cumleleri yazma bana, komik gozukuyorsun.
    Ülkede zaten krız var Cumhurıyet tarıhının en yuksek işsizlik rekorunu kırdık. Dolar, Euro, sterlin vs. hepsi tarihi rekor kırdılar. Dış borcumuz her yıl yeni rekor kırıyor, borcumuz katlanarak artıyor.

Sen once okulunu bıtır calısma yasın gelınce gorucem gününü. 1400 tl maaş verecekler sabahtan akşama kadar ayakta köle gibi calıstıracaklar. Aldıgın maaşla karnını bıle doyuramayacaksın senın yasındakıler yurt dısında ınsan gıbı yaşarken Sen kredi çekip borca girip taksit ödeyeceksın. Zamanı gelınce goruceksın gununu, kafanı duvarlara vuracaksın belkı o zaman anlarsın bazı şeyleri.

Sana çok basit bir örnek vericem. Yurt dısında asgarı ücretle calısan bırı ıphone almaya kalksa maaşının 3/1 ni ödeyerek alabılıyor. Turkıyede asgarı ucretle almaya calıssan 3-4 aylık maaşına ancak alabılıyorsun. Sen kendını kandırmaya devam et 1400 tl ye modern kole ol, ne de olsa herkes hakettiği şekilde yaşarmış.

Edit: Ötv yi unutmuşum. fındık motorlu arabalara servet ödeyın, 1.0 Audi a3 fiyatına yurt dışında Audi a8 alıyorlar. Her şeye ötv var ama yatlara, pırlantalara ötv yok
    Çiftcinin aldığı mazota ötv eklıyorlar ama gemi,yat yakıtına ötv almıyorlar.

Ergenusa bak sen.. Provokatörlüğün de bu kadarına pes.. Akıl yaşı hala ergenlik sendromu yaşayan çocuk bize daha okulu bitirmemişsin diyo la

La senin yaşın kadar adam çalıştırıyorum ben. Hala boş boş ötüyor. Yıllardır bu kriz var sözde

Eğer gemilere verilen yakıttan ötv alınsaydı bugün kolay kolay balık göremeyecektin. Turizm biterdi.. Daha yazarım ama akıl yaşın almaz.

Sen önce ygs'yi kazan sonra yaşım kadar işçi çalıştırırsın troll.

20 yıldır FPS oynuyorum böyle headshot görmedim.

• Equris kullanıcısına yanıt
    Şunu dinlemeyin yahu. Euro 4.13 iken amazon'dan alışveriş yapıyım mı diye sordum. "Yap yap bende alıcam euro uçucak" dedi. Ertesi günü 4 oldu euro. Şuan 3.78.

Adamı dinleyip dinlememek bana ait tabiki. Bunun için birşey demiyorum ama piyasayı takip eden birisi zannedip inandık.

Benim 20 lira zararım oldu çok birşey değil. Millet birikimlerini euro-dolar yapıyor. 3.90'dan millete dolar aldırdı. Konuyu eskiden beri takip edenler bilir.

Herkes aklını kullansın kimseye inanıp euro-dolar almayın kısaca.
  • Euro veya dolar uzun vadede hiç kaybettirmedi bugüne kadar. Kaybettirmesi için olağanüstü durumlar olması lazım. Kısa vadede kazanç beklemek şans işi. En garanti yatırım altın çünkü fiziksel bir karşılığı var.

• DXM06 kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: __kadıköyRAP__

quote:

Orijinalden alıntı: Equris

3.69 ve 3.66 iken 500'er dolar daha aldım valla elde bişey kalmadı. Ben alıyorum o düşüyor ben alıyorum o düşüyor.

Hocam aldıkça burda yazarsanız seviniriz en azından dip noktanın daha gelmediğini anlar, bekleriz

Hocam tek başınıza Merkez Bankasının ve CB'nin yapamadığını yaptınız helal olsun valla:D

• https://www.amazon.de/gp/product/B01LQQHEWS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu ürünü ihtiyacı olan var mı aranızda?

• @__kadıköyRAP__ bence Yiğit Bulut

• Endeks bugün de düşüşüne devam etmesine rağmen dolar artıya döndü.
  • Algı doları düşürecek , sözde ve tabi yerse! Referandum dan sonra doları tutabilene aşk olsun :D
  • altina hucum 1260 $ goruldu,cok guzel haber bunlar ,petrolde dusuyor sali gunu boyle giderse 6 krs indurim olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

https://www.amazon.de/gp/product/B01LQQHEWS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu ürünü ihtiyacı olan var mı aranızda?

benim ihtiyacım var hocam taşınabilir hdd'ye ancak fiyatı çok yüksek :)
  • Eee dolar yine artıyor.Demek ki düşüş trendine girmemiş.Düşüş büyük ihtimalle geçici.
  • Millet, 16 yaşındayım.

700 TL biriktirdim. Bunu yaz ortası gibi harcamayı planlıyorum.

Sizce bu parayı dolara çevireyim mi ?

Malum şu sıra 3.57 den 3.58 oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Overboost_

Millet, 16 yaşındayım.

700 TL biriktirdim. Bunu yaz ortası gibi harcamayı planlıyorum.

Sizce bu parayı dolara çevireyim mi ?

Malum şu sıra 3.57 den 3.58 oldu.

700 TL için uğraştığına hiç değmez kardeşim, Şuan kimse net ne düşer ne iner diyemiyor zaten ama 4 tl olsa bile kazanacağın 20 25 lira bişey maksimum.
  • 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• dolar liradan 3.60 kat daha değerli abd bizi kıskanıyor
  • 
Sayfa: önceki 12191220122112221223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.