Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1220. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 72 Misafir (2 Mobil) - 72 Masaüstü6 Mobil
5 sn
235.040
Cevap
1.165
Favori
11.767.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
50. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Silenforce

quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sefa85

Yunanistan gibi 320 milyar euro borcumuzmu var?Kamu çalışanlarının alacaklarını bile ödeyebilmek için Almanyadan borç mu alıyoruz?

Hayır Yunanıstandan daha fazla borcumuz var. Turkıye'nın 2016 brüt dış borcu 420 milyar dolar !
    Yunanıstanda asgari ücret 684 euro, Türkiye de 371 euro ( 1.400 / 3.77 )

Özetle seni kandırmışlar, google da ufak bir arama yaparak bunların cevabını öğrenebılırdın en azından rezil olmazdın.

Bu üste yazdığım güncel rakamlardı. 2015 deki habere göre ise Türkiyede kişi başına düşen milli gelir yılda 10.000 dolar iken Krizdeki batmış dediğiniz Yunanistanda 30.000 dolar! 3 kat fark var battıkları halde ve bu 201 5e ait bu fark şuan daha fazla.

30bin ciro çeken ülke 320 milyar borcunu ödeyemiyor diye batıyor, ama 420 milyar borcu olan 10bin ciro çeken ülke biz nasıl borcumuzu ödüyoruz o halde?

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
    Kaynak: TÜİK
    Ödemıyorsunuz her yıl katlanarak borcumuz yükselıyor. Yunanıstan batmıyor algı yapıyorlar, onların batmış halı bızım ıyı halımızden ıyı gordugun gıbı.

peki aşağıdaki tabloya göre abd 30 kat daha borçlu bizden 30 kat daha kötümü demek bu?

O ülkelerin gelirlerini de paylaşabilir misin?

gelir derken gsmh mi?

http://m.dunya.com/ekonomi/ulkelerin-milli-geliri-28-trilyon-dolar-artacak-haberi-304757

tamam hocam adamın geliri 18,000 borcu 14,000 %80 yapıyor tabloya göre. bizdeki %30 o halde abd batmış olmuyorda biz %30 borçluyken nasıl batıyoruz?

• doların düşmesini istemeyenlerin hain edildiğini gösteren kur.

doların düşmesini istemeyenler olsa olsa, dolar milyonerleri ve milyarderleridir. hani şu dolarlarını isviçre bankalarında saklayanlar. bu milyoner ve milyarderlerin de kim olduğunu herkes biliyor yavrum. yiyosa onlara da hain diyin hadi.

dolar yükselmişmiş, bundan memnuniyet duyan vatan hainiymiş. ulan şu son zamanlarda milleti vatan haini ilan etme yetkisini size kim verdi ? varsayalım benim 5000 dolarım var ve düşmesini istemiyorum. ulan bu kur bizim isteyip istemememize göre mi şekilleniyor ki biz vatan haini olalım? bu tamamen beceriksiz ve menfaatçi-çıkarcı hükümetinizn ülkeyi soktuğu durumdan dolayı bu kadar yükseliyor. ee o zaman git hükümete çemkir.
    türk lirasi brezilya gibi ülkelerin parasından bile daha çok değer kaybetti, türk ekonomisi en kırılgan ekonomi. niye acaba?

aynı gemideyiz diyenler var bide. 15 yıldır baştaki vasıfsızlar sıcak para ile ekonomi yönettiğini idda edip hazır yerlerken, tarıma teknolojiye yatırım yapmak yerine parayı betona harcarken aynı gemide değil miydik? o zaman biz "böyle giderse ekonomi boku yer" derken siz bize küfür edip hükümeti alkışlıyordunuz. şimdi de utanmadan çıkmış ülkeyi bu hale getiren beceriksiz a ke pe hükümetini değil de dolar hakkında yorum yapan alakasız insanlara küfrediyosunuz.

ayrıca siz doların düşmesini ülkenin menfaati için değil, partiniz g.tü kurtarsın diye istiyosunuz. şimdi söyleyin bakalım sizden ala vatan haini mi var ?

• dolar 3,51 e kadar geriler sonrası için fibo seviyelerine bakarsınız.
  • Hay ağzına sağlık kardeşim.
  • Dolar rezervi 90 milyar doların altına indi.

MB faiz sonrası dolarda satıyor olabilir.
  • Elinize sağlık.

Bu ülkede ekonomi kötü gidiyorsa bunun ilk ve ana sorumlusu iktidardır. Lafı gevelemenin gereği yok.

Bırakın artık başka nedenler aramayı, çünkü o zaman ana sorumluyu kaçırıyorsunuz.

Dış mihrak, geziciler, dolar çıksın diyenler, Fetö, Kılıçdaroğlu... bık bık.

Sıktınız artık.

Ülkenin ekonomsini iktidar yönetiyor mu? EVET
    Tüm kamu finans kurumları bunların elinde mi? EVET
    Tüm bakanlıklar bunlarda mı? EVET
    Cumhurbaşkanlığı bunlarda mı? EVET
    Bugün istedikleri yasayı çıkarabilecek meclis çoğunluğu bunlarda mı? EVET

EEEE? Sorumlu kim o zaman?
  • enginckc kullanıcısına yanıt
    Al işte...

Basitçe bir soru sordum, tek cümleyle "al işte verdiğim rakamların kaynağı arkadaşım" diye cevap verebilecekken, "sen beni biliyonmu sen beniii" diye başlayıp benim sorumun cevabı dışında, her şeyden bahsetmişsin...

Sorduğum sorunun hangi kısmını anlamadın arkadaşım, tane tane bir daha açıklayayım sana...

"Şu an konut kredileri ile alınmış evlerin yüzde 40 ı bankalara geri geçti krediler ödenmediği için" dedin mi, dedin...

O zaman lütfen bu krediler ile alınmış evlerin %40nın taksitleri ödenemediği için bankalara geçtiğini gösteren herhangi bir haber, yazı, bilgilendirmeyi bize ispat olarak lütfen sunabilirmisin...

Eğer bu bilgiyi benim iddia ettiğim gibi kafandan atmadıysan, yada bizlere ekonomiyi kötü gösterebilmek için bilerek yalan söylemediysen, ispat için, senden evlerin %40ının bankalara geçtiğine dair bir "KANIT" istiyoruz...

Bu senin için çok zor olmamalı, hadi bakalım, bırak laga lugayı da, ispat et bize...

Ama ben sana söyleyeyim, ispat edemeyeceksin, çünkü zaten buna dair bir kanıtın olsaydı, ilk mesajında ortaya koyar ve beni morartırdın ama yapamadın, niye biliyormusun, çünkü sen bir yalancısın ve olmayan rakamları gerçekmiş gibi gelip burada sallıyorsun...

Bir daha sakın böyle yalan bilgileri, burada gerçekmiş gibi satmaya çalışma, daha kötü konuşurum, gözüm üzerinde, haberin olsun...

Yalan söyleyenlere saygı duymadığım için senin gibi "saygılar" yazamıyorum mesajımın sonuna, artık kusura bakmazsın...

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Son sorunun cevabını George Carlin vakti zamanında vermiş.

• Mb doviz rezervi 2012 deki seviyeye dusmus. Referanduma kadar dolari duulsurebilmek icin resmen savas veriyolar. Bakalim gecici gunu kurtarma cabasindaki bu hareketlerle daha ne kadar boyle kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 24 Şubat 2017; 9:59:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fark etmez 15 yıldır yönetitorlar durum ortada,her yıl alım gücü azalıyor. Ağlamaya devam et ama benı alıntılamadan ağla lütfen. Ama sakın hükümeti eleştirme, haşa çarpılırsın takım tutar gibi parti tutmaya devam et.

Alım gücü mü düşüyor

Komik olan nedir aydınlatsana beni ? Alım gucu düşmüyor mu ? Her şey dolara endeksli maaşın dolar,euro vs. karşısında değer kaybedıyor aldıgın benzınden tut yeme içmeye kadar zamlanıyor.

Birader bak bu durum dolar yükseldiğinde zam yapıp düştüğünde zammı geri çekmeyen ötv kdv indirimi olduğunda zam yapmadık eşitlendi diyen kanı 5 para etmeyen şirketler bu durumun nedenidir.. Tabi bazılarının etin kilosu 58 lira diye zırvalayan provokatörlerin etkisini de söylemek gerek... Alım gücünün düştüğü falan yok. Yıllardır aynı tantana aynı laflar.. Millet deli gibi harcıyor hala kriz var diyorsunuz..

Saman dahil yurt dısından ıthal edılıyor, Türkiye ureten degıl, tüketen bır ülke her şeyi yurt dısından ıthal edıyor. Dolar yukselınce otomatıkmen fıyatı yukselıyor daha once 2 tl ithal ettıgı ürünü kur yuzunden 3 tl ye alıyorsun.

Örnek: Asgari ücret 1400 tl dıyelım.
    Dolar 1.5 tl maaşın: 933 dolar.
    Dolar 2 tl maaşın: 700 dolar.
    Dolar 2.5tl maaşın: 560 dolar.
    Dolar 3 tl maaşın: 466 dolar.
    Dolar 3.5 tl maaşın: 400 dolar.
    Dolar 4 tl maaşın: 350 dolar.

Alım gucun düştü gordun mu ? Aldıgın ürünşler dolar uzerınden yada euro uzerınden ülkeye gırıyor. O yüzden her yıl fıyatlar yukselıyor. Yükselen o ürünün fıyatı degıl, yurt dısında fıyatlar aynı hatta ındırıme gırıyor ama bizim paramız onların parası karşısında değer kaybedıyor.
    2014 de anakart aldım 1.400 tl ye, aynı anakart bugun 2017 de 2.000 küsür tl. Hala gelmıs abuk sabuk şeyler yazıyorsun bu kadar mı bılgısızsın anlamıyorum hangı devırde yasıyorsunuz.

forumun trolü gelmiş burada bize cahil diyo la

Bende adam yerıne koyup ciddi ciddi alım gucunden bahsedıyorum, sen deme trollmüş.

Sevgili Ergenus

Dolar 1.5 tl olsa dahi sen ve senin gibilerine göre hala kriz var..

Benım profılımde yaşım yazıyor ama senin profılınde yaşın yazmıyor gizlemişsin, herkesi yaşıtın zannetme allah bılır liseye bıle gıtmıyorsundur buraya gelıp ezberlediğin cumleleri yazma bana, komik gozukuyorsun.
    Ülkede zaten krız var Cumhurıyet tarıhının en yuksek işsizlik rekorunu kırdık. Dolar, Euro, sterlin vs. hepsi tarihi rekor kırdılar. Dış borcumuz her yıl yeni rekor kırıyor, borcumuz katlanarak artıyor.

Sen once okulunu bıtır calısma yasın gelınce gorucem gününü. 1400 tl maaş verecekler sabahtan akşama kadar ayakta köle gibi calıstıracaklar. Aldıgın maaşla karnını bıle doyuramayacaksın senın yasındakıler yurt dısında ınsan gıbı yaşarken Sen kredi çekip borca girip taksit ödeyeceksın. Zamanı gelınce goruceksın gununu, kafanı duvarlara vuracaksın belkı o zaman anlarsın bazı şeyleri.

Sana çok basit bir örnek vericem. Yurt dısında asgarı ücretle calısan bırı ıphone almaya kalksa maaşının 3/1 ni ödeyerek alabılıyor. Turkıyede asgarı ucretle almaya calıssan 3-4 aylık maaşına ancak alabılıyorsun. Sen kendını kandırmaya devam et 1400 tl ye modern kole ol, ne de olsa herkes hakettiği şekilde yaşarmış.

Edit: Ötv yi unutmuşum. fındık motorlu arabalara servet ödeyın, 1.0 Audi a3 fiyatına yurt dışında Audi a8 alıyorlar. Her şeye ötv var ama yatlara, pırlantalara ötv yok
    Çiftcinin aldığı mazota ötv eklıyorlar ama gemi,yat yakıtına ötv almıyorlar.

Ergenusa bak sen.. Provokatörlüğün de bu kadarına pes.. Akıl yaşı hala ergenlik sendromu yaşayan çocuk bize daha okulu bitirmemişsin diyo la

La senin yaşın kadar adam çalıştırıyorum ben. Hala boş boş ötüyor. Yıllardır bu kriz var sözde

Eğer gemilere verilen yakıttan ötv alınsaydı bugün kolay kolay balık göremeyecektin. Turizm biterdi.. Daha yazarım ama akıl yaşın almaz.

Evet o yüzden balık fiyatları son 30 yılın rekorunu kırdı değil mi ? Lüks yatı olan bedava yakıt alıyor ama tarlada çalışan köylu mazotu ötv lı alıyor sende bunu savunuyorsun nasıl hastasın çözemedım seni. Pırlanta ksd ötv yok ama beyaz eşyaya teknoloji ürünlerine arabalara akaryakıta vs. hepsine dayıyorlar ötv yi kdv yi.

Turizm zaten bitik, turist mi var ? Yıllardır kriz var zaten işsizlik oranları her yıl yükseliyor, bu sene cumhuriyet tarihinin işsizlik rekoru kırıldı gençlerşn %20 si işsiz ve bu rakam normalde daha fazla. İş bulanlarda ayda 1.400 tl ye moddern kölelik yapıyorlar. Aldıkları maaş kur karşısında iyice eridi karınlarını bile doyurmaya yetmıyorü, ancak karın tokluguna çalışıyorlar borca girip telefon bile zar zor alıyorlar.

Benım yasım kadar işçi çalıştırıyormuş ufak at civcivler yesın, Sırf bu cumlenden yaşını belli oluyor. Hiçbir soruya cevabın yok ben sana istatistiklerle cevap verıyorum sen hala bıdı bıdı yapıyorsun

Sizde kriz yok tabi seçim öncesi size makarna kömür birde sosyal medyada trolluk yapmanız için maaş verıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 24 Şubat 2017; 10:21:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Mb doviz rezervi 2012 deki seviyeye dusmus. Referanduma kadar dolari duulsurebilmek icin resmen savas veriyolar. Bakalim gecici gunu kurtarma cabasindaki bu hareketlerle daha ne kadar boyle kalacak.

Seçimden sonra nasıl zamları döşüyorlar, döviz kuruda seçimden sonra yükselir. Sıcak parayla kısa vadeli yükselişini frenliyorlar ama düşmesi için hiç yatırım yapmıyorlar. Bir turizm vardı onuda saçma sapan dış politikalar yüzünden mahvettiler. Tarım yıllardır bitik zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn1905

TARİH 24 KASIM 2014 / 24.10.2014 / 27 AY ÖNCE
    1 ABD DOLARI / ALIŞ 2.2260 / SATIŞ 2.3000

http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201411/24112014.xml

TARİH 24 ŞUBAT 2017 / 27.03.2017 /
    1 ABD DOLARI / ALIŞ 3.5747 / SATIŞ 3.5811

istikrar istikrar istikrar.. alım gücümü azaltan bu ülkeyi yöneten insanlardır.. hakkımı helal etmiyorum

Roxio adlı üyeden alıntıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazAtmacaDH

Kriz tellalları dolar gibi yere çakıldı

Dolar yere mi çakıldı?

18 Eylül 2016 dolar 2.95tl

24 Şubat 2017 dolar 3.55tl

Sizin deyiminizle dolar son 5 ayda 2.95'ten 3.55'e çakılmış oluyor. Biz genelde buna sıçradı deriz..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fark etmez 15 yıldır yönetitorlar durum ortada,her yıl alım gücü azalıyor. Ağlamaya devam et ama benı alıntılamadan ağla lütfen. Ama sakın hükümeti eleştirme, haşa çarpılırsın takım tutar gibi parti tutmaya devam et.

Alım gücü mü düşüyor

Komik olan nedir aydınlatsana beni ? Alım gucu düşmüyor mu ? Her şey dolara endeksli maaşın dolar,euro vs. karşısında değer kaybedıyor aldıgın benzınden tut yeme içmeye kadar zamlanıyor.

Birader bak bu durum dolar yükseldiğinde zam yapıp düştüğünde zammı geri çekmeyen ötv kdv indirimi olduğunda zam yapmadık eşitlendi diyen kanı 5 para etmeyen şirketler bu durumun nedenidir.. Tabi bazılarının etin kilosu 58 lira diye zırvalayan provokatörlerin etkisini de söylemek gerek... Alım gücünün düştüğü falan yok. Yıllardır aynı tantana aynı laflar.. Millet deli gibi harcıyor hala kriz var diyorsunuz..

Saman dahil yurt dısından ıthal edılıyor, Türkiye ureten degıl, tüketen bır ülke her şeyi yurt dısından ıthal edıyor. Dolar yukselınce otomatıkmen fıyatı yukselıyor daha once 2 tl ithal ettıgı ürünü kur yuzunden 3 tl ye alıyorsun.

Örnek: Asgari ücret 1400 tl dıyelım.
    Dolar 1.5 tl maaşın: 933 dolar.
    Dolar 2 tl maaşın: 700 dolar.
    Dolar 2.5tl maaşın: 560 dolar.
    Dolar 3 tl maaşın: 466 dolar.
    Dolar 3.5 tl maaşın: 400 dolar.
    Dolar 4 tl maaşın: 350 dolar.

Alım gucun düştü gordun mu ? Aldıgın ürünşler dolar uzerınden yada euro uzerınden ülkeye gırıyor. O yüzden her yıl fıyatlar yukselıyor. Yükselen o ürünün fıyatı degıl, yurt dısında fıyatlar aynı hatta ındırıme gırıyor ama bizim paramız onların parası karşısında değer kaybedıyor.
    2014 de anakart aldım 1.400 tl ye, aynı anakart bugun 2017 de 2.000 küsür tl. Hala gelmıs abuk sabuk şeyler yazıyorsun bu kadar mı bılgısızsın anlamıyorum hangı devırde yasıyorsunuz.

forumun trolü gelmiş burada bize cahil diyo la

Bende adam yerıne koyup ciddi ciddi alım gucunden bahsedıyorum, sen deme trollmüş.

Sevgili Ergenus

Dolar 1.5 tl olsa dahi sen ve senin gibilerine göre hala kriz var..

Benım profılımde yaşım yazıyor ama senin profılınde yaşın yazmıyor gizlemişsin, herkesi yaşıtın zannetme allah bılır liseye bıle gıtmıyorsundur buraya gelıp ezberlediğin cumleleri yazma bana, komik gozukuyorsun.
    Ülkede zaten krız var Cumhurıyet tarıhının en yuksek işsizlik rekorunu kırdık. Dolar, Euro, sterlin vs. hepsi tarihi rekor kırdılar. Dış borcumuz her yıl yeni rekor kırıyor, borcumuz katlanarak artıyor.

Sen once okulunu bıtır calısma yasın gelınce gorucem gününü. 1400 tl maaş verecekler sabahtan akşama kadar ayakta köle gibi calıstıracaklar. Aldıgın maaşla karnını bıle doyuramayacaksın senın yasındakıler yurt dısında ınsan gıbı yaşarken Sen kredi çekip borca girip taksit ödeyeceksın. Zamanı gelınce goruceksın gununu, kafanı duvarlara vuracaksın belkı o zaman anlarsın bazı şeyleri.

Sana çok basit bir örnek vericem. Yurt dısında asgarı ücretle calısan bırı ıphone almaya kalksa maaşının 3/1 ni ödeyerek alabılıyor. Turkıyede asgarı ucretle almaya calıssan 3-4 aylık maaşına ancak alabılıyorsun. Sen kendını kandırmaya devam et 1400 tl ye modern kole ol, ne de olsa herkes hakettiği şekilde yaşarmış.

Edit: Ötv yi unutmuşum. fındık motorlu arabalara servet ödeyın, 1.0 Audi a3 fiyatına yurt dışında Audi a8 alıyorlar. Her şeye ötv var ama yatlara, pırlantalara ötv yok
    Çiftcinin aldığı mazota ötv eklıyorlar ama gemi,yat yakıtına ötv almıyorlar.

Ergenusa bak sen.. Provokatörlüğün de bu kadarına pes.. Akıl yaşı hala ergenlik sendromu yaşayan çocuk bize daha okulu bitirmemişsin diyo la

La senin yaşın kadar adam çalıştırıyorum ben. Hala boş boş ötüyor. Yıllardır bu kriz var sözde

Eğer gemilere verilen yakıttan ötv alınsaydı bugün kolay kolay balık göremeyecektin. Turizm biterdi.. Daha yazarım ama akıl yaşın almaz.

Sen önce ygs'yi kazan sonra yaşım kadar işçi çalıştırırsın troll.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 24 Şubat 2017; 11:1:26 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sefa85

Yunanistan gibi 320 milyar euro borcumuzmu var?Kamu çalışanlarının alacaklarını bile ödeyebilmek için Almanyadan borç mu alıyoruz?

Hayır Yunanıstandan daha fazla borcumuz var. Turkıye'nın 2016 brüt dış borcu 420 milyar dolar !
    Yunanıstanda asgari ücret 684 euro, Türkiye de 371 euro ( 1.400 / 3.77 )

Özetle seni kandırmışlar, google da ufak bir arama yaparak bunların cevabını öğrenebılırdın en azından rezil olmazdın.

Bu üste yazdığım güncel rakamlardı. 2015 deki habere göre ise Türkiyede kişi başına düşen milli gelir yılda 10.000 dolar iken Krizdeki batmış dediğiniz Yunanistanda 30.000 dolar! 3 kat fark var battıkları halde ve bu 201 5e ait bu fark şuan daha fazla.

Hocam özel sektörün 210 milyar dolar borcunu da unutma eklemeyi.

Birde bu borcun 69 milyar doları bu sene içinde ödenmesi gerekiyor.

Borcun büyüklüğünü anlamanız için kıyaslama yapalım. Dün Merkez Bankamızın dolar rezervi 89 milyar dolardı. Merkez Bankası bir ülkenin güven kaynağı ve para babasıdır.

Bu yüzden önümüzde ki yıllarda dolar 10tl olsa da şaşırmayın. Yeniden 3tl olsa da şaşırmayın. Şu saatten sonra bu ülkede ne olursa şaşırmayın. Çünkü ben 30 yaşındayım ve şaşırmayı artık bıraktım. Çünkü akıl, mantık ve bilimin esas alınmadığı bir ortamda kaos olması çok normaldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: olegis

quote:

Orijinalden alıntı: __kadıköyRAP__

quote:

Merak etmeyin arkadaşlar 5000 dolar aldım birazdan düşer benim elim uğurludur. Bugün 3.80 altına inecek.

11 Ocakta demiştim. O günden beri düşüyor, ülkeyi kurtardım resmen.

Vatan size minnettar

Vatan sağ olsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merak etmeyin arkadaşlar 5000 dolar aldım birazdan düşer benim elim uğurludur. Bugün 3.80 altına inecek.

Vatan size minnettar

Vatan sağ olsun

Hocam 5000 doları ne zaman almıştınız? Satınca haber verirseniz çok sevinirim ya da karar verirseniz. Evi arabayı satıp dolar almamız gerekecek çünkü

Birde Türkiye'nin sınır ötesi operasyonları nasıl sonuçlanır hocam başarılı olur mu sizce?:D

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

quote:

quote:

quote:

quote:

Vatan size minnettar

Vatan sağ olsun

Hocam 5000 doları ne zaman almıştınız? Satınca haber verirseniz çok sevinirim ya da karar verirseniz. Evi arabayı satıp dolar almamız gerekecek çünkü

Birde Türkiye'nin sınır ötesi operasyonları nasıl sonuçlanır hocam başarılı olur mu sizce?:D

11 Ocak. Duracağı yok bunun dedim aldım bi anlık gazla o günden sonra bi ara 3.94 falan da oldu ama bozmadım tabi

• Eskiden dolar 1.30 oldu diye isyan ederdik şimdi 3.50 altına düşsün diye dua eder olduk
  • 
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.