Şimdi Ara

🔥 Dolar 13,56 - Euro 15,36 - Altın 775 | 01 ARALIK 🔥

10 Kayıtlı Üye (8 Mobil) ve 86 Misafir (37 Mobil) - 51 Masaüstü45 Mobil1 iOS7 Android
5 sn
150.241
Cevap
915
Favori
7.523.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 7098
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1593
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 6
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1249
  • Favoriye Eklediklerim 923
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (6944 mesaj) MRT_ (4294 mesaj) M3lank0lik (3036 mesaj) Hayatı Tespih Yapan Adam (2830 mesaj) M4M00D (2806 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (85276 mesaj) Mobil (51791 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (16276 mesaj) Uygulama (5182 mesaj) (437 mesaj) (1939 mesaj)
  • @
1036 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 13,56 - Euro 15,36 - Altın 775 | 01 ARALIK 🔥
Giriş
    7288 Mesaj

Peki bir gecede %10-20 artmayacağının garantisi var mı?
    |
    |
    Hayatı Tespih Yapan Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

dolarizasyonun sebebi 1 ay boyunca faize karşı az kalması vs değil. GÜVEN YOK.

1 gecede dolar 9-10 olursa gol olmasın. bütün mesele bu..

Bu millet 2001 i gördü, nolacaktı başka, bir gün önce arabayı satsak yarı yarıya zarar etmiştik 2001 yılında.

|
    |
  • Yüzbaşı
    806 Mesaj

Aga ben olanı yazdım, ve olacağıda öngörüyorum, bir sene içinde dolar yüzde 20 artmassa faize yatıranlar daha kazançlı çıkacak. Ben bir sene doların 10,5 lira olacağına ihtimal vermiyorum.

|
    |
    metinTasci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9521 Mesaj

V tipi toparlandık

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/7f/13/bb/7f13bb00013ca040c9c15e5a66f4355b.png&t=0&width=480&text=1
  • Yarbay
    3935 Mesaj

reel efektif kur 90 yılların bile altına düşmüş, şu ortamda bırakın faiz indirmeyi bunu dillendirmek bile ateşle oynamaya benzer, aksi halde dolar soluğu 12 lirada alır

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9521 Mesaj

:) Erken seçim çanlarının çaldığı, kanal istanbulun "inadına yapacağız" denip 26sında başlayacağı ve net rezrvlerin " EKSİ on yüz bin milyon" olduğu bir ortadam bende ihtimal vermiyorum :)

|
    |
    Hayatı Tespih Yapan Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1234 Mesaj
    Noldu la şaaap atıp tutuyodun gazete kösesinde cebrayile yol cekirdin
    |
    |
  • Yarbay
    2063 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hayatı Tespih Yapan Adam

Aga ben olanı yazdım, ve olacağıda öngörüyorum, bir sene içinde dolar yüzde 20 artmassa faize yatıranlar daha kazançlı çıkacak. Ben bir sene doların 10,5 lira olacağına ihtimal vermiyorum.

Faizden 10 kazanacağıma dolardan 5 kazanırım daha iyi... Faiz haram hocam AKP li falan değilim nefret ediyorum dini kullanan partilerden... Ama bizim dinimizde faiz haram dolardan kazanırsam da zekatını verir yoluma devam ederim...

• Yüzbaşı
    326 Mesaj
    quote:

Ben veriyorum. Gelecek sene bu aylarda 12-13 olacağını düşünüyorum. Fed eylül toplantısında tapering sinyali verirse hedefe 2021 aralıkta ulaşır.

Ne diyorlardı? YTD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 17 Haziran 2021; 14:28:54 >
  • Yüzbaşı
    806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Ben veriyorum. Gelecek sene bu aylarda 12-13 olacağını düşünüyorum. Fed eylül toplantısında tapering sinyali verirse hedefe 2021 aralıkta ulaşır.

Ne diyorlardı? YTD.

Alıntıları Göster

Ben Türkiye açısından düşünmüyorum kur olayını, yüksek kur Çin in işine geliyor, neticede dünyanın en büyük ihracatçısı, dolar kuru ne kadar yüksek olursa Çin in küresel para toplama kabiliyeti o kadar çok artar, bunu ben bile görüyorsam koskoca amerikan yetkili ekonomistleri de görüyordur.

• Yüzbaşı
    806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MRVT_

Bu mesaj silindi.

Amerikan tahvillerinin en büyük müşterisi Çin dir. En büyük paya sahip, türkçesi amerika yı dirhem dirhem satın alıyor Çin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    518 Mesaj
    Ne oldu bu yaprakçı şahap düşerebildi mi
    |
    |
  • Yüzbaşı
    273 Mesaj

Sıkı duruş sürecektir diye diye doları 9TL ye yaklaştırdılar. Neyin sıkı duruşu bu dalga mı geçiyorsunuz?  

• Yüzbaşı
    806 Mesaj
    quote:

Bu mesaj silindi.

Amerika nın doları değersizleştirmekten başka çaresi yok yani Çin in piyasadan kolayca dolarları toplayamaması için, yüksek kur olunca 2 gözlük satacağına tek gözlük satarak elde ediyor aynı geliri, bunu milyarlarca üründe hesaplarsan korkunç tablolar çıkıyor ortaya, yani kur yüksek olunca daha az ürün satıp daha fazla tahvil alabilir hale geliyor Çin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    326 Mesaj
    quote:

Ben Türkiye açısından düşünmüyorum kur olayını, yüksek kur Çin in işine geliyor, neticede dünyanın en büyük ihracatçısı, dolar kuru ne kadar yüksek olursa Çin in küresel para toplama kabiliyeti o kadar çok artar, bunu ben bile görüyorsam koskoca amerikan yetkili ekonomistleri de görüyordur.

Alıntıları Göster

Türkiye açısından bakmak lazım çünkü doların zayıfladığı dönemde Türkiye dünyadan negatif ayrıştı.

ÜFE TÜİK verisi %38. Şu noktada bir de faiz düşüreceğim diye diretirlerse ekonomi alev alır. Düşürmezlerse de dolar yükseliş trendine devam eder. Çünkü doların enflasyonu %5 ve faiz takvimi öne alınıyor, TL gerçek tüketici enflasyonu ise %25 üzerinde yani faiz aslında Amerika'dan da negatif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 17 Haziran 2021; 14:48:38 >

• Yarbay
    2063 Mesaj
    quote:

Bu mesaj silindi.

Ne konuda hocam?

|
    |
  • Yüzbaşı
    806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Türkiye açısından bakmak lazım çünkü doların zayıfladığı dönemde Türkiye dünyadan negatif ayrıştı.

ÜFE TÜİK verisi %38. Şu noktada bir de faiz düşüreceğim diye diretirlerse ekonomi alev alır. Düşürmezlerse de dolar yükseliş trendine devam eder. Çünkü doların enflasyonu %5 ve faiz takvimi öne alınıyor, TL gerçek tüketici enflasyonu ise %25 üzerinde yani faiz aslında Amerika'dan da negatif.

Alıntıları Göster

10 lira dolarda psikolojik sınır, 10 liranın üstüne çıkarsa en büyük destekçilerinden bile destek göremez hale geleceklerini biliyorlar, 2 dönüm tarla anlaşmazlığı yüzünden kardeş kardeşi kırıyor bu ülkede : ) O yüzden seçim arefesine kadar faiz düşürmezler diye düşünüyorum.

• Binbaşı
    1122 Mesaj

iyi cesaret. Yine pas geçmiş :)

|
    |
  • Yarbay
    5565 Mesaj

Yok bizde yüksek meblağ ile gidersek %19 faiz alabiliyoruz. 1 Milyon TL'nin üzerinde paraya geçen ay Ziraat Bankasından %19 faiz almıştı hekim bir arkadaş. Ama Haziran'da %18.50 teklif etmişler o da dolara geçti.  

|
    |
    Kimyager06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    326 Mesaj
    quote:

10 lira dolarda psikolojik sınır, 10 liranın üstüne çıkarsa en büyük destekçilerinden bile destek göremez hale geleceklerini biliyorlar, 2 dönüm tarla anlaşmazlığı yüzünden kardeş kardeşi kırıyor bu ülkede : ) O yüzden seçim arefesine kadar faiz düşürmezler diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster

Kıspet ve bağdatlı bir atasözü vardı. Bakalım ne olacak.

|
    |
Reklamlar
valorant points
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,291
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.