Şimdi Ara

DOLAR 1.55 DEN 170İ GÖRÜRMÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
3
Favori
9.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir dönem KOBİ ler doviz kredisi almıştı..Çok uzaklara gitmeyin..Bu yaz..Şimdi onları nasıl ödeyecekler bir düşünelim..

1,30 iken almış diyelim 100.000 Usd
    1,55 te ödediğini düşünelim..

1,55-1,30 =0,20

Bu da 20.000 ytl ek maliyet yapar..Tabi bu bahsi geçen rakamlar iyimser bakışım..

Of of of..

Edit: Bir de işler kesildi nerden bulacak bu adamlar kaynağı..Her yolun ucu nereye çıkıyor..

Kredi ile alınan evler iki gün sonra satısa çıkacak..Görün bir 3-4 ay sonra durumu..

Maliye bakanı neden tehdit ediyor bankaları sakın kredileri geri çağırmayın diye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pazardaki Artist -- 21 Ekim 2008; 16:40:53 >
  • macaristan ve ukranya imf ile antlaşma yapacakmış,ufak depremler gibi sanki
  • babam cep telefonu için kasıma söz vermişti ah be alsaydık ne olurdu bir ay önceden şimdi almaz. cep telefonları dolar hesabıyla mı satılıyor ? (nokia)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc.kork

quote:

Orjinalden alıntı: NuriAlço_Jr

inş olur, 3 ytl falan olursa super olacak. misal adsense gelirlerim otomatikman 3 e katlanmış olacak, 1200$ karşılık 1500 ytl alırken 4500 ytl alacağım eğer 3 ytl olursa

ekonomi yok ülke için zarar şu bu demeyin koca bi banane derim ben kendi alacağıma bakarım

sen şimdi 3 olursa kar edecegin 3000 lira ile zenginmi olacaksın ???

Unutmaki aldıgın herşey neredeyse dolar üzerinden satılıyor dolar üzerinden ihrac ediliyor kar ettiğin 3000 lira bitince napacaksın ??? onsan sonra 1 liraya aldıgın şeyleri 3 liraya almaya başlayacaksın mantığınızı seveyim

kar ettiğim 3000 lira bitene kadar ay çıkmış oluyor ve ben ztn yeni ödememi almış oluyorum. size şöyle diyeyim ayda 2 kez puro alırım, kanarya adaları serbest bölgesinden. adamlar bizim gibi değil. kutusu 150 euroluk puro düşünelim , euro 1.60 ytl ikende fiyatı aynı 2.10 ytl ikende fiyatı aynı sabit 150 eur. dünya borsaları ne derecede oynarsa oynasın bizim uyanık satıcılar gibi kur düştükçe döviz üzerinden satılan ürünlerde zama gitmiyor. atıyorum türkiyeden işlemci alırken kur 1.60 iken 100$ olan işlemci kur 1.15 e düşünce 130$ oluyor. bi uyanık biz miyiz ? fakat tam aksine kur yukseldiğinde fiyatlarda $ bazında düşüş olmuyor !

• türkiyede canımız dahil dolara endeksli birader
  • bu konuda kimse bir şey bilemez, 1.8, 1.7 vesaire hepsi uydurma..
    bunu belirleyecek kişiler dünya liderleri
  • bence belirleyecek devlet liderlerinden daha çok para liderleri onlar ne isterse olur tahminim tavan yapmış paralarıyla taban yapmış hisse senetlerini alacaklar yakın dönemde. dolar da 1.4 civarına inecek...
  • borsa ve kur olaylarında bizler muhtemelen dışkapının mandalı konumundayız yatırımcısı var spekülatörü var merkez bankası var. ne girerim nede ondan bundan duydugumla birşey alır satarım
  • nurii sen 1200 $ mı kazanıyosun şimdi
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mc.kork

quote:

inş olur, 3 ytl falan olursa super olacak. misal adsense gelirlerim otomatikman 3 e katlanmış olacak, 1200$ karşılık 1500 ytl alırken 4500 ytl alacağım eğer 3 ytl olursa

ekonomi yok ülke için zarar şu bu demeyin koca bi banane derim ben kendi alacağıma bakarım

sen şimdi 3 olursa kar edecegin 3000 lira ile zenginmi olacaksın ???

Unutmaki aldıgın herşey neredeyse dolar üzerinden satılıyor dolar üzerinden ihrac ediliyor kar ettiğin 3000 lira bitince napacaksın ??? onsan sonra 1 liraya aldıgın şeyleri 3 liraya almaya başlayacaksın mantığınızı seveyim

kar ettiğim 3000 lira bitene kadar ay çıkmış oluyor ve ben ztn yeni ödememi almış oluyorum. size şöyle diyeyim ayda 2 kez puro alırım, kanarya adaları serbest bölgesinden. adamlar bizim gibi değil. kutusu 150 euroluk puro düşünelim , euro 1.60 ytl ikende fiyatı aynı 2.10 ytl ikende fiyatı aynı sabit 150 eur. dünya borsaları ne derecede oynarsa oynasın bizim uyanık satıcılar gibi kur düştükçe döviz üzerinden satılan ürünlerde zama gitmiyor. atıyorum türkiyeden işlemci alırken kur 1.60 iken 100$ olan işlemci kur 1.15 e düşünce 130$ oluyor. bi uyanık biz miyiz ? fakat tam aksine kur yukseldiğinde fiyatlarda $ bazında düşüş olmuyor !

Ben henüz 130$ lık işlemcinin krizden sonra 100$ a indigini görmedim nedense.

• doların fiyatı kesinlikle 1,2 ytl değildi, şimdi bir düzeltme yapılıyor.

her sene katlanarak cari açık veren ülkemizde dolar şu veya bu şekilde artacaktır, yüksek faiz vererek doları baskı altında tutma devri maalesef geçti

şahsi düşüncem dolar artık çok uzun bir süre 1,5 in altını görmeyeceği yılbaşına kadarda 1,7 yi geçmesine izin verilmeyeceği yönündedir zira 1,7 yaklaşık yüzde 50 devalüasyon demek.
  • Şu duruma hiçbir Türk ihracatcı karşı gelmez..
    Yıllardır "Ecevit olsaydı" duasını bir aydır görüyorlar..
    Doların,Euro nun gerçek rakamı,değeri budur..
    Şişirme Türk ekonomisi hiçbirşekilde sınırsız devam edemez..
    Yok dünya etkilemiş,global krizmiş falan..
    Almanya bankalar için "500 milyar euro" ayırıyor..400ü sırf bankaya gitti bile..
    Hadi çıkar Türkiyeden o parayı..
    Sıcak para böyle soğuk duşlarla kesilir..
  • bu kriz geçici bi kriz değil, çok ciddi bir kriz. Dalga daha TÜrkiyeye ulaşmadı. 2 ay sonra etkisini görmeye başlıcaz. Ama çok ciddi bir kriz.
  • 2002'deki krizden kat kat büyük bir kriz var önümüzde.2002'de dolar 1.720 civarlarındaydı.Bankacılar ağlacayacak duruma geldi.Muhtemelen 1.9 civarlarına kadar gelir 2008-2009 aralarında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drift34

nurii sen 1200 $ mı kazanıyosun şimdi

daha üstünüde çok kez gördüm, lakin google tık başına az vermeye başladı kriz ayağına türk reklam veren elini ayağını çekmeye başlayınca. ortalamam budur, altına inmez üstüne çıktığında da kar yaptık deriz. anlayamadığım komik olan nedir
  • thron ve olgun la aynı fikirdeyim. Doların gerçek değeri 3-4 ay önce de 1.5'tu zaten. Euro desen 2'yi hakediyordu. Ytl aşırı değerliydi. Şişirme sistem kriz yüzünden balon gibi söndü. Eğer global kriz reel sektörü vurursa 1.7'yi çok rahat görür. Çünkü dediğim gibi şu an dolar sadece gerçek değerine ulaştı. Henüz kriz yüzünden bir artış oluşmuş değil.
  • görmez en fazla 1.6
  • valla 1.5 üstünede çıkmaz diyolardı ama durum ortada malesef.
  • İyi iyi yükselsin monitör alıcaktım alamadım dolar yüzünden ama bankadaki paraya hem faiz işliyor birde dolar arttı
  • Türkiyenin istikrarı için dolar 2.5 ytl,euorüüü ise 5. ytl oomalıdır
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.