Şimdi Ara

Dolandirilmaya Çalışılma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle, ben internet üzerinden belirli müşterilerime dijital kod satışı yapmaktayım . 2 senedir bu konuyla ilgili bir problem yaşamadım . 3 gün önce ücret karşılığında satışını yaptığım kişi gönderdiğim ürünlerin geçersiz olduğunu çalışmadığıni iddia edip benden yeniden bu ürünleri göndermemi istemektedir. Göndermediğim takdirde polise gideceğini söylemektedir .

Bu durumda ben bir ispat yapabilir miyim veya sonucları neolur ?

Bilinmesi gerekenler ; satış yaptığım kişi vietnamda.
    Para transfer yöntemi :bitcoin

Ben herhangi bir polisle veya davayla uğraşmak istemiyorum açıkçası . Verdiğim ürünlerin hepsi çalışır durumdaydı . Bu yüzden diğer öğrenmem gereken konu satış yaptığım kişi polise giderse bitcoin adresimden herhangi bir adres tespiti yapılabilir mi ? Beni hukuka taşıyacak bir durum olur mu ? Yaşımın küçük olması sebebiyle ailem bu durumda beni mahveder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vietnam'dan nasıl şikayet edecekmiş

• Polise gidicem . Dava açılcak falan demekte . Nasıl olur ben de bilmiyorum

• Sattığın ürünün bedeli ne kadar?

• 10200 tl

• Satış yaptığın kişi vietnamlı ise oranın polisine müracaat edecek, oranın polisi bunu adli mercilere intikal ettirecek, evrak Türkçeye çevrilecek , dış işleri bakanlığı üzerinden bizimkisine gelecek , bizim dış işleri bakanlığı adalet bakanlığıne intikal ettirecek derken .... iş uzarrrr gider, kaldı ki eylemin Türk yasalarına göre suç olması gerekir, bir vietnamlı orada polise gitti şikayetçi oldu diye kapıya polis dayanmaz merak etme,

Sattığın kodun içeriğine girilmemiş, kod içerik itibariyle illegal ise ( uluslararası takibe konu suç tiplerine ilişkin) sorun olabilir,
  • Seni korkutmaya çalişiyor. Muhtemelen tokatçi hiçbirşey yapamaz ciddi söylüyorum hele Vietnam da felan. Kolay degil öyle başka ülkede ki insani mahkeme lik etmek. Eger olsaydi yurtdişindan dolandiranlara olurdu oluyormu olmuyor. Oldu olacak insan haklari mahkeme sine gitsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.