Şimdi Ara

Dolandırıldım ve kişiyi şikayet edicem ! Mücahit Ferhat Gürler denen şahıs (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
5
Favori
39.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geçmiş olsun öncelikle, bu tip karaktersiz ve nasipsizler insanların birbirine güvenini ve vicdanını zedeliyor. Allah bildiği gibi yapsın!

Size gelince EGM'ye online şikayet başvurunuzla beraber -aralardaki yorumları okuma fırsatım olmadı maalesef- konu hakkında cumhuriyet savcılığına da elinizdeki tüm evrak, yazışma ve konuşma vs. kayıtları ekli şekilde bir şikayet dilekçesi verip konuyu yargıya da taşıyın derim. Öte yandan bu tip işlemlerde keşke bankalarda paraya ipotek koyma gibi veya işlemi geriye alma, parayı geç yansıtma vs. gibi durumlar olsa çok iyi olur. Bütün bunlara da düşmeden en sağlamı uzaktan alışverişte GeT yapmak. Bir kısmı sizden bir kısmı kendisinden şeklinde anlaşılabilir. En azından bu tip bir dolandırma durumu varsa eğer GeT olunca satıcı da yanaşmaz, böylece almadan ifşa olmuş olur.

Tekrar geçmiş olsun, mağduriyetinizi kısa zamanda en az zararla telafi etmenizi diliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperburaksenturk -- 23 Aralık 2019; 1:3:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rammercan

Eğer olay cozulmezse direk savciliga karakol yardimi ile sikayet edicem siz dilekce doldurdunuz degilmi sadece ne kadar zaman sonra cozumlendi sonuç acaba
    Savcılığa nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulun her şeyi buluyorlar merak etme. Biri beni wp üzerinden tehdit hakaret etmişti savcılığa başvurdum 7 ay sonra dava sonuçlandı 5 yıl denetimli serbestlik ve 2500tl idari para cezası. Hakkınızı sonuna kadar arayın peşini kesinlikle bırakmayın.
  • nazimmacit kullanıcısına yanıt
    Basvurdum savciliga aslinda karakola basvurdum belgeler savcılığa gidicekmis halen gitmemis dediklerine göre ama arastirirlar inşallah takipsizlik kararı felan verilirsede itiraz edicem çünkü dolandiricinin banka hesabina 5 kisi daha para gondermis telefon parasi diye yazmislar hatta 2-3 gun icinde bakalim inşallah çözülür
  • Rammercan R kullanıcısına yanıt
    Direkt savcılığa başvur karakoldan ziyade işlemler hızlanır.
  • nazimmacit kullanıcısına yanıt
    Savcılığa 2 kere gittim beni karakola yonlendirdiler almadilar basvuru ifade verdim kanitlarida cikardik karakolda yazismalari vs onlarda savciliga vericeklerini soylediler aradan biraz zaman geçtikten sonra gene gidip sorucam verip vermediklerini
    Türkçe dilbilgisi dersi aldıysan virgül,nokta kullanımını öğrenmiş olman lazım.bunları hiçbir mesajında kullanmıyorsun.
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Burasi tdk degil git baska konuya kardeş, internet burası nasıl yazip yazmiyacagimi başkasından öğrenecek degilim.
    1 bardak suyu iç konuyu kapat.
  • Bende dolu satarken dolandırılmıştım 1m yazacağına 100 k yazmış
  • Dolandıran şerefsiz bitane daha ilan paylasmis ama busefer giresun diye göstermiş ilanı ben ara sira bakiyordum paylasiyormu diye bugün tanıdım attığı resimlerden busefer farklı birinin ismini ve farklı bi numara kullanmis karakola gittim dedim dolandırıcı farkli hesap acmis gene milleti dolandiricak diye o zaten bulunur felan dediler bi islem yapmadilar dedim numarasini taratın sistemden veya numarayi bulalım bulmuyorlar 5 dkda yeri tespit edilir aslinda istanbulda serefsizlerde bulmuyorlar savcılığa gidip soylicem
  • Bende dun mate 20 pro icin 1575 tl odeme yaptım sonra bu haberleri gördüm kendisine msj attım ve parayi aldiktan sonra engellerdum vs dedi istersen parani geri yatirayim dedi bende iban attım bakalim bekliyorum yatıracak mi
  • Tabiki parayi yatırmadi engellidi beni bende adresteki hasandede koyunun muhtarina kadar aradım kendisi firar araniyormus dedesinjn evinin ikametgah vermis sonra muhtar yardimci oldu sorusturdu akrabalari iletisimi kesmişler onunla.ailesinin tekin biri olmadığını söyledi ve ankarada ikamet ediyor kendisi ben bulacam onu yarin savciliga basvuru yapacağım inşallah
    Benide dolandırdi savciliga başvurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neslihanyaman -- 5 Ocak 2020; 13:55:4 >
  • melek3458 M kullanıcısına yanıt
    Benide dolandırdı engelli oğlumun maaşını yatırdım savciliga başvuru yaptım siz nasil aldiniz bana ozelden yardımcı olurmusunuz
  • Bende hiç reelde görmediğim insanlara bu forumda çok para gönderdim, yeri geldi tek seferde 3 4 bin göndermişliğim olmuştur ama alırken iyi araştırırım profilini bu şekil hiç dolandırılmadım çok şükür, malesef insanlarımız ucuz birşey görünce atlıyor, okuduklarıma göre adam prof. dolandırıcı bulunur elbet ama polis bulana kadar 3 4 kişi toplanıp yerini tesbit ederek güzel bir dövecen bak bir daha yapar mı ayrıca cezalar caydırıcı değil 3 5 ay hapis sonra devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExeCuTioN66 -- 27 Ocak 2020; 2:40:9 >
  • neslihanyaman kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun şüpheniz olmasın yakalanır ama bunları yapan çoğu dolandırıcı yakalanacağını bilir ve toplayacağı kadar insanları mağdur eder cezalar caydırıcı değil malesef 3 5 ay sonra tekrar çıkıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: laedri1907

Aynısı benim başıma geldi... bisiklet alacaktım letgodan,yine öğrenciyim falan dedi kargoda olduğunu söyleyince paranın yarısını yatırdım,150 TL gönderdim az bir şeydi... önemsemedim...sonrasında engelledi ve ulaşamadım...TC numarası elimdeydi, yazışmaların çıktısını aldım savcılığa suç duyurusunda bulundum... öğrendim ki telefon başkasının adına ve ne tasaduftür ki Antalya Manavgat'ta çıktı... Babasına ulaştım umursamadı... Aradan 1 yıl geçti ve BİNGO! şu an çocuk ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor,10 Aralık'ta mahkeme var... Babası arıyor peşimden koşuyor ama umrumda değil... çocuk bunu meslek haline getirmiş,birilerinin buna dur demesi gerekiyordu... Yani demem o ki mutlaka şikayetçi ol, kayıtları dosyala ve savcılığa ver...5 dklik iş...Boş verme,Koy ver!
    son durum nedir?

• ya ben anlamıyorum tanımadığınız birine nasıl para gönderiyorsunuz be kardeşim.. illa şehir dışından alacaksanız checkhub .net kullanın bari, kontrol etsinler sizin adınıza siz de ona göre alın ya da almayın yani.
  • Hocam inşallah en kısa zamanda sorununu çözersin. Konu içinde millet neler yazmış kafamdan aşağıya kaynar sular döküldü. Yok affet, yok öğrencidir ihtiyacı vardır, yok bir şey olmaz, neden ifşa ediyorsun vs. bunlar nasıl mesajlardır? Ülkeyi bu duruma getiren zihniyet de bu zaten. Adam dolandırılmış hâlâ hırsızı savunuyorlar.

Ben senelerden beridir onlarca kez internet üzerinden ürün
    de aldım ürün de sattım. Şu ana kadar dolandırılmadım bu alış ve satış sırasında. Ama bu konudaki okuduktan sonra bir daha tövbe. Öyle bir düşünce yapısına sahipler ki, az kalsın dolandırılan adamı suçlu bulacaklar, neden dolandırıcının peşini bırakmıyorsun diye. Ya bu hırsızın hiç mi suçu yok?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.