Şimdi Ara

DOLANDIRILDIM NE YAPABİLİRİM? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
3
Favori
6.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ezkici

Bildiğiniz gibi değil kaç gündür uyku uyuyamıyorum kafama takmaktan belki 10 senem geçmiş gibi hissediyorum zaten en kötüsüde bu bişi yapamamak koyuyo
    Hocam strest yapmayın kendinize yazık etmeyin. Her şey illaki bir şekilde çözülür. Ucunda ölüm yok ya. Yaşadığınız çok büyük bir şey ama kendinizi de yıpratmanıza gerek yok. İnşallah durum bu haliyle kalmaz. Adınıza üzüldüm, geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ne diyebilirim ki işte. Gerçekten her yol çıkmaza giriyor yani kendimi savunacak kurtaracak birşeyler olmalı diyorum ama kimle konuşsam görüşsem bana aynılarını söylüyorlar. Benim borcum olsa en azından derimki tamam bi bok yedim böyle oldu ama bırakın borcu ben o işletmeyi devraldığımda cebime 1₺ koymuşluğum bile olmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vay anasını 140 bin borç. bizde burda kyk nın verdiği 500 lirayı borç sayalım
  • Ticarette namus şeref yoktur, arkadaşınıza gel beni öp demişsiniz. Defterlerini incelemeden, tabiri caizse akına bkuna bakmadan niye devralırsınız anlamıyorum ki? Defteri geçtim devraldığınız yerin devlete olan borcu var/yok mu diye bile bakmamışsınız! Maalesef borcu bilmemek bahane değil, borçların bir kısmının çıkarıldığı bir devir anlaşması yapsaydınız keşke. Devraldığınız arkadaşınız(!) sizinle birlikte 2 yıl boyunca sorumlu, bu da ne işinize yarayacaksa artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İcra işlemleri ile ilgilenen biri olarak size tavsiyem şirketi kapatmanız. En azından borçların büyümesinin önüne geçebilirsiniz. Bir diğer husus ise size devreden kişi borçlardan size devrettiği için kurtulamaz sizinle birlikte müştereken ve müteselsilen sorumluluğu devam eder. Sizin yapacağınız tek şey ise Cumhuriyet Savcılığına başvurarak dolandırılma talebiyle şikayetçi olmanız. Olurda mahkeme sizin lehinize karar verirse borçtan kurtulabilirsiniz ancak Türk Ticaret Kanununda tacirin "ticari faaliyetlerinde basiretli (işin sonunu gören, anlayan) bir iş adamı gibi hareket etmek zorunda" olduğuna dair hüküm vardır. İşiniz kolay değil, Allah yardımcınız olsun.
  • alitan1905 kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum tasviye kararı vermeyi fakat burda da şöyle bi sıkıntı var çalışanlarında parası ödenmemiş dolayısıyla şirket onlara da borçlu bu yüzden tasviyem onaylanmaz diyorlar bu konuda ne yapabilirim? Kapatacak bir paramda malesef yok

• Bu arada şirket ne şirketi? Şahıs mı? Ltd mi?, A.ş. mi?, Ltd ise yüzde kaç hisse devraldınız, şirket müdürlüğüde sizde mi?
  • alitan1905 kullanıcısına yanıt
    Şirket müdürlüğüde malesef bende limited şirket %100 devraldım..

• Kötü olmuş geçmiş olsun. Dediğim gibi yasal yollardan ancak mahkeme kanalıyla çözebilirsiniz yasal olmayan yolları söyleyemem zaten.. Kamuya 140 bin borcu olan şirketin piyasaya ve işçilerine de borçları vardır. Bir an önce tasfiye edip dava etmeye bakın... Tekrar geçmiş olsun...
  • geçmiş olsun sizi artık kimse kurtaramaz tek kurtuluşun arkadaşına aynı şekil geri devretmen başka çaren yok
  • Sizin adınıza Üzüldüm.
    umarım düzelir bu beladan tez zamanda kurtulursunuz
    Konuyu tam bilmiyorum ama üzerinizde önceden alınmış ne varsa eşinizin veya çok çok çok güvendiğiniz birinin üzerine deviredin onlara haciz icra falan gelmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulturkusu -- 2 Mayıs 2019; 9:40:56 >
  • O dönemlerde sen yetkili değilsen senden alamazlar sen direk şirketi kapat yeni borç doğmasın

• Kardeş özelden yazıyorum

• mahkemeye verın sansızını deneyın belkı sıze adalet cıkar yada sayısal loto oynayın belkı 6 tutturma sanzınız daha fazladır. Ne diyelim burası turkıye ve 16 yıldır yonetenler bunlara hep göz yumdu su anda iç savaş var sılahla degıl boyle kolay dolandırıcılıklarla . Ve bilerek onlem alınmıyor bunlara malesef. Fıorumda konular actık ınsanlar dolandırılmasın dıye ama fetocu otocu butocu admınler paralleller bu konuları sureklı kapatttılar
  • Bu arada avukatlar ususur dıkkat edın avukatlar tarafından da dolandırılıp kandırılabılırsınız her an
  • çok geçmiş olsun. nsnskğm böyle adamları, yakın bir arkadaşım 2 sene önce beni 100 bine yakın dolandırdı araba al ver olayından dolayı, mahkemeye verdim 1 sene geçti hala devam ediyormuş sözde. ses kayıtları, whatsapp yazışmaları vs. herşeyi var hakimcikler karar çıkartıpta adamı yakalamıyorlar. bazen gidip evine vurasım var ama ben suçlu olurum ve anında yakalarlar 1 sene beklemezler. ya şuan bile çıldırıyorum varya bu yazıyı okuyunca adamı gidip vurasım var ağız burun kırasım var derilerinden yüzüp kanını akıtasım var, parmaklarını kırasım var. dizlerini tuz buz edesim var o derece işten izin alıp evlerine gidesim var. böyle almadığı arabanın egzozunu adamın g*tüne sokasım var benzin pompasını ağzına sokasım var ama Allah sabır veriyorda sabrediyorum. şerefsizim kendimi zor tutuyorum şunu yazarken bile klavyeyi kırıcam patrın bakıyor kime ne yazıyorsun diye.

allah sabır versin kardeşim 6-7 ay bende uyuyamadım yemek dahi yiyemedim sonra sonra düzeldim

• Konu CSB bilginiz olsun.

Ticaretle uğraştığım için biliyorum, arkadaşın anlattıklarında çelişkiler var ve şirket öyle şıp diye devir alınmaz.

Öyle olsa herkes birbirine şirket devreder.

Uzun uzun anlatırım fakat, arkadaş csb değil diye itiraz edecek, onun için gerek yok.
  • Geçmiş olsun öncelikle. Batık kredisi alabilirsiniz. Son dönemde güzel avantajları var. Ama o borç öyle yada böyle ödenmesi gerekiyor . Kader kısmet . İş yapmaya çalışın belkide sizin alın yazınızda borçlu işletme alıp çıkarmak vardır. İflas açıklamak yanlış hareket olur. Daha deneyimli tanıdıklarınız varsa yardımcı olurlar.

• heavyy H kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, imzalar atılırken bunlar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Tüm borç ve alacaklarla ilgili..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.