Şimdi Ara

Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
8
Favori
13.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Zamanında (2010 falandır) bu forumdan bir arkadaşa telefon sattım. Adam kargoyu alınca ortadan kayboldu. Bir daha cevap vermedi. O zaman üniversite öğrencisiyim, durumu forumda yazdım, birkaç mağdur daha çıktı neyse.

2013 yılında askerdeyken gelen kutuma bir mesaj: "Yurtdışına gittim, senin paranı gönderemedim. Şimdi yollayayım ama eski mesajları, konuları sil."

Neyse bu parayı yolladı, ben de "silmeyeceğim, gel orada açıklayalım, insanlık hali, gönderememişsin, saklamaya gerek yok anlatalım durumu, sen de ticarete devam et" dedim. İlla sileceksin dedi. Konuları şikayet etti ve sildirdi.

Halbuki ben sadece "İnsanlık hali, zamanında acil yurtdışına çıkmam gerekti, sonra arkadaşın parasını gönderdim, helalleştik" yazmasını bekledim. Ben de hakkımı helal ettim yazacaktım. Konuyu sildirdi.

Sonra ne oldu bilmiyorum, kullanıcı adını falan değiştirdi bu arkadaş. Ama şahsi fikrim, bu arkadaş daha büyük bir vurgun için hazırlandı ve belki de vurgununu yaptı.

Dolandırıcılık konusu olunca aklıma geldi, paylaşmak istedim. Nokia e71'imi alıp parasını 3 yıl sonra gönderen arkadaş okuyorsa ona da selam olsun.

• Get ilan açınca fatura kesmesi gerekiyor sanırım. 150 liralık ürüne 200lira öneriyorum yine get açmıyorlar. Ya bizi, ya da vergi kaçırarak devleti dolandırmaya çalışıyorlar. Tam anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3708045A4

Neden kimse get açmıyor tahminimiz varmı ?

Tamamen spekulasyon:

Satici olarak Get kullansan bile sattigin kisi malzemeyi aldiktan sonra yok bana gelmedi/yanlis/bozuk mal geldi deyip parasini geri alabilir.

Siteler de genelde alicinin yaninda durduklarindan[^0] sen magdur olursun.

[^0]: Hangi alisveris sitesine girersen gir sana siparis iptali, para iade garantisi falan veriyorlar. Burada basi yanan/zarara giren genelde satici oluyor.

• Get sistemi de suistimale açık alici kutuyu boşaltıyor bozuk ürünü koyuyor saticiya geri gönderiyor satıcı kanitlayamiyorsa vay haline çünkü alici her zaman hakli.

La cakalin biri Hepsiburada dan üst model kart alip kendi eski kartını iade etmiş birisi onu tekrar alıp foruma konusu açılmıştı.

• Get açmak kadar saçma birşey yok. Birkere açtım satıcı olarak bin pişman oldum. Ürünü gönderdikden sonra kutusunu açıp fazla hoşuna gitmediği için 2 gün sonra iade etti. Sarı sitede bu konuda herzaman alıcının yanında. Alıcı için mükemmel ama satıcı için berbat bir sistem.

• GeT ilanda kategoriye göre değişen komisyon oranları var sattığın ürünün tutarında ortalama %7-10 yada daha yüksek komisyon alir sahibinden GeT ilanda ürün maliyeti yükselir GeT ilani şöyle düşün Giddigidiyor N11 yada Hepsi burada gibi sitelerde satılan ürünler gibi oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeş dolandırıldığım para benim için çok büyük değil demişsin, madem öyleydi üstüne 3 5 daha koysaydın sıfır alsaydın başta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt

https://www.newegg.com/global/tr-en/obsidian-black-acer-nitro-5-an515-54-599h-gaming-entertainment/p/N82E16834316959?Description=acer%20nitro%205&cm_re=acer_nitro%205-_-34-316-959-_-Product&quicklink=true

şu fena değil ama bütçe 4 bin tl sanırım hiç bakmaya gerek yok :))

Ürün sıfır mı ? Sağda 5,699 yazıyor ama alttaki fiyat farklı. Bu cihaz tr de 5-5.500 tl ye 2.el bulunur galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

https://www.newegg.com/global/tr-en/obsidian-black-acer-nitro-5-an515-54-599h-gaming-entertainment/p/N82E16834316959?Description=acer%20nitro%205&cm_re=acer_nitro%205-_-34-316-959-_-Product&quicklink=true

şu fena değil ama bütçe 4 bin tl sanırım hiç bakmaya gerek yok :))

Ürün sıfır mı ? Sağda 5,699 yazıyor ama alttaki fiyat farklı. Bu cihaz tr de 5-5.500 tl ye 2.el bulunur galiba.

VAT-Inclusive Price

₺6,725

Toplam fiyatı 6725 tl bende bunun aynısını almıştım 7100 e dolar arttığı halde fiyat nasıl düşmüş şaşırdım baya zarar etmişim. 6700'e şuan kesinlikle kaçmaz bir cihaz dediğim gibi hepsiburada da 120hz versiyonlusu 8800 tl.

Sıfır ürün bu arada

edit https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-54-intel-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q59ey-00x-p-HBV00000XA94Q

9k olmuş hb de ve freedos geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 3 Kasım 2020; 0:55:21 >

Bu ayarda tr piyasasında monster falan alınmaz mı ? Ben i5-2520m işlemcide kaldım ve hala kullanıyorum dell e6220 :))

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-dell-inspiron-15-7000-gaming-laptop-875407116/detay

Dolandırıcılık örneği şekil A daki gibidir sazanlar bakmasın :) Benim 4 bin tl bütçeye cihaz yok heralde f-p aralığında.

• quote:

Bu ayarda tr piyasasında monster falan alınmaz mı ? Ben i5-2520m işlemcide kaldım ve hala kullanıyorum dell e6220 :))

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-dell-inspiron-15-7000-gaming-laptop-875407116/detay

Dolandırıcılık örneği şekil A daki gibidir sazanlar bakmasın :) Benim 4 bin tl bütçeye cihaz yok heralde f-p aralığında.

Monster ın kendi sayfasında 6800 e benzer özellikte cihaz var ama stokta yok diyor ne zaman gelir geldiği zaman da yine 6800 e mi satılır belli değil ve Acer kadar güvenilir değil bana sorarsanız.

4000 e sıfır gaming notebook imkansız gündelik işler için 5000 civarına bir şeyler bulunur belki ama şuanki bilgisayarınızda gündelik işleri yapar zaten o yüzden gereksiz olur.

İkinci el olarak gtx 960m cihazlar bulabilirsiniz o fiyat civarına ama 2. el 4-5 yıllık cihaza 4000 civarı vermekte mantıklı gelmiyor bana piyasa bayağı sapıtmış durumda 1050ti ikinci el notebooklar 6000 e koyulmuş, 700 lira daha koyup sıfır daha performanslı cihaz alınabiliyor oysa ki

• dolandırıcılar genelde böylelerini tokatlıyor, 5000tl daha ucuza enayi buldum diye sazan gibi atlamış sonra gelip burada mantıklı bir biçimde neden ucuz diye sorguluyor csb değilse elinde patlamış.

Maalesef öyle bu lanet piyasaya inat elimdekini kullanıyorum. Laptopumu 800 tl ye almıştım şimdi 1500 tl ye satıyorlar. Tek sorunu usb lerden biri çalışmıyor,diğer oynatınca gidiyor geliyor...

Gündelik işler için bile 5 bin tl ayırmak gerekiyorsa kalsın. Arkadaşım 2.el Casper C900 i7 7700hq ve gtx1050 li cihazı kasada ufak bir çatlak var 3500 tl den 3200 tl ye aldık yaklaşık 2 ay kadar önce. Çatır çatır kullanıyor, ben alsam mı almasam mı düşünürken sonuç itibariyle alamadık  

• quote:

Maalesef öyle bu lanet piyasaya inat elimdekini kullanıyorum. Laptopumu 800 tl ye almıştım şimdi 1500 tl ye satıyorlar. Tek sorunu usb lerden biri çalışmıyor,diğer oynatınca gidiyor geliyor...

Gündelik işler için bile 5 bin tl ayırmak gerekiyorsa kalsın. Arkadaşım 2.el Casper C900 i7 7700hq ve gtx1050 li cihazı kasada ufak bir çatlak var 3500 tl den 3200 tl ye aldık yaklaşık 2 ay kadar önce. Çatır çatır kullanıyor, ben alsam mı almasam mı düşünürken sonuç itibariyle alamadık  

Bedavaya almışsınız

edit : 22 ağustosta alınmış baktım mesajlara :) zaruri ihtiyaçtan satılık yazmış başlığına ve bilgisayar 2 hafta kadar ilanda yayında kalmıştı nasip diyelim. Millet casper ve çatlak var diye yanaşmamış olabilir, çatlak tamir edildi yazmış mesajlaşmada... çocuk çatır çatır kullanıyor lol atıyor.

• quote:

edit : 22 ağustosta alınmış baktım mesajlara :) zaruri ihtiyaçtan satılık yazmış başlığına ve bilgisayar 2 hafta kadar ilanda yayında kalmıştı nasip diyelim. Millet casper ve çatlak var diye yanaşmamış olabilir, çatlak tamir edildi yazmış mesajlaşmada... çocuk çatır çatır kullanıyor lol atıyor.

Bence gereğinden ucuz diye almamışlardır bende yaklaşık 1 ay önce asus notebookumu sattım. 6700hq gtx 950m'li ve klavyesinde 5-6 tane tuş bozuktu uzun bir süre 4 gb ram ile birlikte 3600 civarına satmaya çalıştım. Sonra 12gb ram ile 4200 e koydum ertesi sabah 3900 e sattım 8gb ddr4 ram 2. el alsanız 200 lira civarı fiyatı var ben ise 300 lira pahalıya sattım 100 lira da cebime kaldı insanımıza iyilik yaramıyor  

• Dolandirilan kisiye destek olurum diye basliga girdim ama arkadas adeta dolandirilmaya and icmis gibi.

Dolandirici ise bir tek ben dolandiriciyim diye bagirmamis. Bu gercek bir hikaye degildir umarim...

• Asla GET ürün satışı yapmam. Ne alıcı olarak ne satıcı olarak.

O kadar saçma bir sistem ki önce ürünü yollayıp havale beklesem daha az riske girerim.

Sıfır, kutusu açılmamış, bandrolü üstünde GTX 750 ti sattım GET ile. Ürün gitti, iade oluşturuldu, geri geldi, kutu açılmış, kutunun içinde GT8800 var. Sahibinden hiçbir şekilde olayı kabul etmedi, uğraşmadı, umursamadı bile. Ücreti alıcıya iade etti. Ben de gidiş dönüş kargo parası vererek sıfır GTX 750 ti verip bozuk 8800 almış oldum.

Belki 200 kere ürün alıp sattım. 1 kere GET ile işim oldu, bir daha da olmaz.

İstersen denemesi bedava. Sıfır kutulu ürün yolla bana ben sana içine başka bir şey koyup yollayayım. Sahibinden sana mı verecek ücreti bana mı?

• Dostum büyük geçmiş olsun. Bizlere sıfır laptopu reva görmeyen devlete de yazıklar olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.