Şimdi Ara

Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
8
Favori
13.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu siteyi ilk defa duydum guvenilir mi ? Direkt tr siparisi veriliyor mu ? Vergi tax cart curt nerede ? Bangood da hersey dahil direkt aliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tezgaha bak ya ben gözümle gördüğüm şeyi bile test edip alırım güvenmem vay be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 senedir e ticret ile uğraşıyorum çok şükür hiç dolandırılmadım yüksek meblağ hiç tanımadığım insanlarla alışveriş yaptım para göndereceğim kişilerin profiline çok dikkat ederim bu sayede 5 kuruş kaptırmadım ama şuan günümüz dolandırıcılık çok arttı için yüksek meblağ alışverişlerle elle almaya dikkat ediyorum

• Geçen gün benim ilan resimleri kopyalayıp yarı fiyatına satan adamla karşılaştım şok oldum. Hemen sahibinden ile görüştüm ilanı kaldırttım.

Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler

Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler

• "Allah kitap diyenlerin dediklerini ikinci, ucuncu kere dusun"
    Yemin ederim ülkenin yarısı yapsa bunu Avrupa Birliğine girmiştik

• Kendim, güvenip te ürünü görmeden asla para yollamam ancak tercih ve güven meselesidir bu forum üzerinden önce havale sonra ürün şeklinde 5-6 ürünü kargoyla satmışımdır. Tabi referanslar mutlaka güvenilir seviyede olmalı sahibinden de bu kontrol mümkün değil maalesef...

• Herkes hata yapar. İnsan ne kadar temkinli davransada bir anlık boşluguna gelip yanlış kararlar alabiliyor. Önemli olan ders çıkartmak.

• 1000 - 2000 neyse de 5000 lira ucuza alma zaten çok saçma olmuş..

Ben de KERİM GÜNEŞ adlı biri tarafından dolandırıldım, bir çok açıdan karşıdakini sorgulasan da niyeti bozmuşsa her türlü dolandırıyor.

Sonra gidip adliyelik oluyorsun bir de atar gider yaparsa katil bile olman mümkün.

Konusunu açtım, benzer mevzular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 2 Kasım 2020; 10:4:28 >
  • Sağolun hocam, size de geçmiş olsun. Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler 

• 100 Liranın üzerindeki rakamlarda yüzyüze olmayan ikinci el alışveriş yapmam.

Buna rağmen bana 2 kez ürünü problemsiz gönderen eleman üçüncü alışverişte 65 tl dolandırmıştı.

Binlerce lirayı bu şekilde göndermek büyük hata.

Hayatımda malı görmeden binlerce lirayı gönderdiğim tek yer erdoğanlar bisiklet idi. (Köklü bir firma)

Onun dışında şahısa mahısa zırnık göndermem, hele ki dinci ayakları yapıyorsa asla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows95 -- 2 Kasım 2020; 10:49:37 >
  • hocam öncelikle geçmiş olsun, üzücü bir durum.

her konuda haklısın ama ''- Allah kitap diyenlerin dediklerini ikinci, ucuncu kere dusun.'' ne demek allah aşkına?

şimdi bu dolandırıcılar yüzünden tüm müslümanları nasıl zan altında bırakıyorsun? bu bir kul hakkıdır.

sanki tüm dolandırıcılar 5 vakit namazında. ey allahım yav.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Bu siteyi ilk defa duydum guvenilir mi ? Direkt tr siparisi veriliyor mu ? Vergi tax cart curt nerede ? Bangood da hersey dahil direkt aliyorsun.

Güvenilir kendim aldım 1 ay önce acer nitro 5, 1 haftada geldi. Vergi ve kargo dahil fiyat yazıyor sitede

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Güvenilir kendim aldım 1 ay önce acer nitro 5, 1 haftada geldi. Vergi ve kargo dahil fiyat yazıyor sitede

• Kardeşim bu benim dolandırıcı ya :)))) geçmiş olsun şimdi bir ilanları var aktif ister misin?
    Ben gerekli belge ve bulguları savcılığa verdim. Bayağı bir yüklü dosyam var. Her ilanlarını takip ediyorum. Şu anda da sahibinden'de ilanları var. İşleri bu olduğu için birkaç günde bir koyuyorlar.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-huawei-matebook-x-pro-bayandan-sifir-ayarinda-875446087/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior3442 -- 2 Kasım 2020; 13:40:56 >

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt

Sifir mi ? 2.el mi ? Kaca aldin ? Tr den ucuz mu ?

Aliexpress te 2.el gpu satiyorlardi. Fakat odeme dolar yaziyordu bu sitede sonrada surpriz yapmasin bize :)

• quote:

Orijinalden alıntı: VeterözeR

Yine dolandırayım derken dolandırılma konusu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler
  • Anlamadığım konu siz bu işaretleri daha karar aşamasında mı keşfettiniz yoksa iş işten geçtikten sonra mı?

Çünkü dolandırıcı vazgeçmeniz için elinden geleni yapmış ama siz inatla dolandırılmaya çalışmışsınız.

Gerçi insanın basireti bağlanıyor bazen , insanı kandırılmaya iten en büyük şey bir an önce sahip olma içgüdüsü.

• Bunu biraz abartılı buldum.

Şaka bir yana ben de aynı model bilgisayarı almayı düşünüyordum ama tabii sıfır olanı. Hindistanda abime sorduğumda bu cihazın orada 34000 TL'ye (bizde yakl. 17000 tl) karşılık geldiğini söyledi. Bizde hakkaten bazı şeyler ucuz ama parası olana tabii..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.