Şimdi Ara

Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
179
Cevap
8
Favori
12.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 114
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
  • Ortalama Mesaj Aralığı 27 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 8
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sametkck (15 mesaj) flyer_mig (8 mesaj) Grkwnxs (8 mesaj) ImMaster (5 mesaj) Onurmsq (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (76 mesaj) Mobil (68 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (30 mesaj)
  • @
84 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Dolandirildim - Nasil oldu, sizin de basiniza gelmemesi icin dikkat etmeniz gerekenler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Ben elimdeki Mid 2012 Retina 15.4 Macbook Pro'mu kronik arızası var nasıl satarım kim güvenir bunu alır diye düşünürken insanlar ne tezgahlar kuruyorlarmış.

Geçmiş olsun...

|
    |

Boyle seylerin cezasi varmi sikayet edilince deneyimi olan varmi

Boyle kerizler gorunce benimde yapasim geliyor kapora dolandiriciligi felan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    41 Mesaj
    Hocam yanlış anlama ama dolandırıcıya sen depar atarak gitmişsin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    657 Mesaj

2020 yılında dolandırılan bir yazılım mühendisi. Eğitimli insansın. Yakıştıramadım.

minel cinneti vennas yerine aile herşeydir yazması çok manidar. Ailem cindir şerlidir demek istiyo bence orda

O kadar parayı ikinci el ürüne vermekte ne bileyim. 3 kuruş fazla ver sıfırını al. 100-200 tl lik ürün alırken bile 10 kere düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 1 Kasım 2020; 22:13:57 >
    |
    |

|
    |
  • Yarbay
    7059 Mesaj
    Bazı alıcılar gerçekten şaşırtıyor.

Bir keresinde DSLR makine satacaktım. Alıcı foto video istedi YouTube a yükleyip attım.

Ardından adres attı ve iban istedi. Parayı da yolladı.

Yani cep telefonum bile yok adamda. Tabii ki herşeyi güzelce kutusuna koyup yolladım. Ancak direk güvenmesi ilginç gelmişti.

|
    |
    DH 2005 Üyesi
  • Binbaşı
    1393 Mesaj

Senin dava sonucu ne oldu ?

|
    |
    Semih Güzey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: m f i

piyasa fiyatından ucuza ürün almak ne zaman dolandırıcılık olmuş? ticaret denen birşey var. 1 e de satabilirsin 10 a da.

Alıntıları Göster

5000 lira ucuza kimse satmaz. İnsanlar salak değil.

Orijinalden alıntı: ImMaster

Hocam bilmiyorsanız konusmamanizda fayda var sizin kültürünüzde camiiye atılan bağışı da cukkalıyorlar.

Yasal mevzuatta bi para sana aitse nerden geldiğini, nasıl kazandığını açıklayabilmek zorundasın. Yolda buldum, kardeşim verdi yok bu işte. Maaliye bakanlığı babanın ahırında tezek temizlemiyor bu işe bakıyor, bankaları didik didik denetime sokmalarının sebebi bu.

Kişi senden sikayetciyse yanlış yolladım, kandırıldım dediyse belgelerle sabittir ve geri vermek zorundasın.

Elden urun sattim, parayi verdikten sonra simdi geri istiyor diyebilir. Parayi veren kisinin dolandirildigini iyice belgelendirmesi lazim.

|
    |

Sorgulamamız gereken dolandırıcı olması gerekirken adamın eğitimini güveninini dinini imanını sorgular olduk. Adam nasıl buna cesaret ediyor dememiz gerekirken, ne biçim adalet demek gerekirken. Savcı hakimde herhalde sizin gbi düşünüyor olacakki bu kişiler bitmiyor. Ne yazıkki hep olacaklar.

|
    |
    Bende bir süredir ps4 almak istiyorum bulunduğum şehirde kırk makine bulamadım sahibindende ki kimse de get ilan açmıyor herkes havale yaptıktan sonra kargolarım diyor almıyorum

|
    |

Geçmiş olsun aynı durum benimde başıma geldi maalesef :/

|
    |
    Zampara1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

muhtemelen ilandaki isim ile dolandıran aynı kişi değil, dolandırıcı o kişinin hesabını ele geçirmiş, çünkü aynısı şimdi benim de başıma geldi, sahibinden.com daki hesabımın şifresini ele geçirmişler, telefona bildirim geldi, bi baktım ilan mesajı ard arda geliyor, girip bi baktım bi bilgisayar ilanı ama benim vermediğim bi ilan, şerefsizin birisi dolandırmaya birilerini arıyor

ilan da bu

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-casper-excalibur-dizustu-bilgisayar-875402149/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakom52 -- 2 Kasım 2020; 0:31:57 >
    |
    |

• Yarbay
    4105 Mesaj
    Dolandırıcıları hiç sevmem. Fakat sen ve senin gibiler hakediyor gerçekten.

Herşeyi geçtim senin de yazdığın gibi yeni cihazı neden iade etmedi de sana satıyor. Sadece burası bile yeterli işte bir pislik olduğunu anlaman için.

|
    |
  • Yarbay
    3217 Mesaj

https://www.newegg.com/global/tr-en/p/1TS-000A-0BKU0?Item=1TS-000A-0BKU0&Description=dell%20xps&cm_re=dell_xps-_-1TS-000A-0BKU0-_-Product&quicklink=true

16 bine söylediğiniz cihaza benzer konfigürasyonda sıfır cihaz alınabiliyor vergiler dahil keşke araştırsaydınız

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Senin dava sonucu ne oldu ?

Tabi ki ertelendi :/ ama bu sondu. Şubatta bitiyor inşallah. Gerçi bitse bile bunun itiraz kısmı yargıtay etabı falan var. Onlar da 2-3 sene sürüyor sanırım :/

|
    |

|
    |
  • Yarbay
    6658 Mesaj

Sen sivilde calisiyorsun sanirim. Bir asker veya polis olsan bu tongaya kolay kolay dusmezdin. Sosyal hayat,cevre kulturun,is hayatin ve ikili iliskilerin bunlar sende iz birakir,kisiligini belirler. Ne isle mesgulsun ?

15 bin tl koymaz olur mu ? Ne demek ? Koyar bugun kariyerin var ama ozel sektorun ne getirecegini bilemezsin. Bugun paran,isin ve esin olabilir ama yarin ?

İmzanız kural içidir.Lütfen uymanız gereken kuralları okumaya teşrif gösterelim.Kural dışı neresidir,onuda açıklamaya tenezzül edelim. Hayatı fantala ki o seni baltalamasın... 09 Renault Symbol 1.2 ekonomi canavarı :)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.