Şimdi Ara

Dolandırıcılıkla Suçlanıyorum (Gelişmeler Var+Olay Haberlerde) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
4
Favori
10.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Arkadaşlar bugün kalktım bir baktım polis beni bekliyor kapıda.Konuştum bir başkasının kargosunu teslim almışsınız şuraya gelin ifade verin dedi gitti.Gitti karakola ifade vermeye "kargoluk bir olay varmış ben bir kargo teslim almadım bir yanlışlık var sanırım" diyerek girdim adam kaç senedir dairemde oturduğumu sordu.4 yıl olduğunu belirtince "4 yıldır sen oturuyorsan sen almışsındır kardeşim" dedi ve ben mavi ekran vermeye hazırlandım.Velhasıl kelam iş aslında çok daha ilginç yani yanlış kargoyu teslim alma değil.X kişisinin kredi kartı bilgileri bir şekilde ele geçiriliyor ve hizlial.com internet sitesinden cep telefonu vs sipariş ediliyor (4 ayrı sipariş verilmiş sanırım en sonunda limit yetmemiş son sipariş iptal edilmiş) ve adres olarak benim ev gösteriliyor.Kargo şirketi bu siparişleri benim adresime teslim ettiğini iddia ediyor hatta bu X kişisi sürekli internetten alışveriş yaparmış zaten diyorlar (Sürekli alışveriş yaparım ama X kişisi ben değilim işte).İfademi verdim çıktım lakin bu "adrese teslim ettim" olayı benim paçalarımı tutuşturmuş vaziyette o kişiye ait bana MNG kargodan ne gelen var ne giden kaldı ki hizlial.com'a üye olmama rağmen hiç alışverişim olmadı ve MNG kargoyu da daha önce hiç kullanmadım.Çevrenizde buna benzer bir olay işiten var mı MNG'nin buraya teslim ettim demesi devrelerimi yakmış vaziyette MNG evime hiç uğramadı benim.Olay geçen ay yaşanmış.

MNG kargoda senin imzan yok ki, olayın böyle büyümesi çok saçma. 5 dakikalık incelemeye bakar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Kargoyu teslim alan kişi imza atmak zorunda değil mi? Sonuçta kargoyu teslim alan o ve o da kabak gibi belirli. Sana bir şey yapamazlar.

Dostum kargoyu teslim alan şahıs dolandırılan şahıs olarak geçiyor zaten ben önce kredi kartı bilgisini çalıp sipariş vermiş onun tcsini kullanıp kargoyu ben o şahsım diyerek teslim almışım güya yani iddia o.

scaryscreen birşey ispatlamaya çalışmıyorum dostum benzeri olay işiten veya yol gösterecek biri var mı ki diye konu açtım paylaşıyorum işte.

Konya herhalde. Hangi MNG kargo şubesi

• Bir düşmanınız falan varsa size tuzak olabilir.
  • kargoyu alıp niye almadın diyosun. 4 senedir orda diil misin sen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildirimr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Kargoyu teslim alan kişi imza atmak zorunda değil mi? Sonuçta kargoyu teslim alan o ve o da kabak gibi belirli. Sana bir şey yapamazlar.

Dostum kargoyu teslim alan şahıs dolandırılan şahıs olarak geçiyor zaten ben önce kredi kartı bilgisini çalıp sipariş vermiş onun tcsini kullanıp kargoyu ben o şahsım diyerek teslim almışım güya yani iddia o.

scaryscreen birşey ispatlamaya çalışmıyorum dostum benzeri olay işiten veya yol gösterecek biri var mı ki diye konu açtım paylaşıyorum işte.

Konya herhalde. Hangi MNG kargo şubesi

O detay paylaşılmadı ama evin karşısındaki şirkete geliyor sürekli mng alavardı muhit.

Mr. Big gayet açık dostum teşekkürler

+18 kendi halinde adamım ne düşmanım olacak gerçi 2 aydır bir kapı mevzusu var komşuyla aramda devamlı tartışıyorum tehtidte edildim hatta ama bilmiyorum yaparlar mı yapmazlar mı sonuçta bi şekilde benim sürekli internetten alışveriş yaptığım biliniyor(polis dedi bunu bende şaşırdım) belki de onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 2 Ocak 2013; 23:29:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kargocu bi halt etmiş size suç atarak kurtarmaya çalışıyor bi avukat ile konuşun bişi çıkmaz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Saçmalığa bak, madem adam emin seni nasıl tanımaz ? İmzaladığın kağıtlar nerede ? Sipariş mailleri vs nerede ? Telefon konuşması olduysa kayıtlar nerede ?

Kargocu ne çeviriyor onu bir anla.Rahat ol bir şey olmaz.Olay sonuçlanınca paraya kıy tazminat davası aç kargo elemanına.

Adamla yüzleşmedim ifade verdim geldim en yakın zamanda bir avukatla birlikte hareket edeceğim daha bugün çağrılmanın şoku üstümde.Memur muhtemelen 2-3 ay içinde kağıt gelir mahkemeye çağırırlar ya da olayı seni dahil etmeden çözerlerse mahkeme olmayacağına dair yine kağıt gelir eline dedi.Tazminat davası zaten açacağım o kadar korkuttu herifler beni yanlarına mı kalsın

Son kısma güldüm kusura bakma Aynen bırakma peşini.Çoluğum çocuğum zart zurt girerse hiç dinleme, vazgeçme.

Ulan bize vurmuyor ki, havadan para gelecek şimdi sana

• Kargo ile gelen paketi teslim alırken tc ya da kimlik numaranız alınır altınada imzanızı atarsınız. Siz almadığınıza göre ne kimlik no ne de imza sizin değil bence endieşelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Bu olay büyük olasılıkla aynı muhitten birinin işi. Kargoyu takip edip yakını olduğunuzu belirtip sahte kimlik numarası ile imzalayıp almıştır. Olayın faili bulunmaz ise teslimattaki usulsüzlük yüzünden kargoyu getiren şahıs zan altında kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lljoenll

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: lljoenll
    +1

Mahkeme çağrı kağıtlarımı kimlik göstermeden alıyorum yani kimlik olayı tamamen formalite.

dün de garip bi olay yaşadım, pamukkale biletimi iptal etmek için aradım, sadece hat ve koltuk numarasını sordu, başka hiçbirşey sormadan biletimi iptal etti

yani bileti iptal edip paramı hemen kredi kartına geri yatırıyo olmaları çok güzel bi hizmet ama insan bi teyit eder be kardeşim, bi isim sorar, bi kredi kartı no sorar, yani sistem buysa ben istediğim herhangi bir internet biletini (koltuk numarasını doğru tutturduğum taktirde) rahatlıkla iptal ettirebilirim

Bileti alırken telefon numarası verdiyseniz ordan tanımıştır belki

hımm doğru bu hiç aklıma gelmemişti

• sen bu işi yapacak olsan yani polis seni suçlayacak olsa internet cafeden siparişi vermişsin sahte bir kimlikle başka bir arkadaşın tarafından adresinde teslim aldırmışsın bile diyebilir, ancak bana sorarsan konu oraya kadar uzamaz, o imzanın aynısnı atmanı isterler atarsın kriminal incelemeye gider sen olmadığın anlaşılır ama sen yine de kargonun hangi gün hangi saatte teslim edildiğini öğren eğer o saatte evde değilsen bunu mobese kameraları tarafından bile ispatlayabilirsin ya da gittiğin yerlerde kamera varsa oraların kamera kayıtlarından bile ispatlanabilir.
    İşin enteresan tarafı bu adamlar kargonun saat kaçta teslim edileceğini nerden biliyorlardı bunu bilmeleri imkansız çünkü internetten ya da telefonla sorguladığında bile dağıtımda der o kadar, saat veremez yani, ikincisi bu kargo adrese teslim gelmiş yani bu adam bütün gün senin kapının önündemi beklemiş eğer dışarıda biryerde beklediyse kargocu nasıl olurda bu teslimatı dışarıda yapar öyle bir durumda kargocu ifadeye gider bu defada o suç ortaklığından suçlanır bunu da o adamın gözü yemez ve "teslim alan bu adammıydı" diye sorulduğunda, ya "hatırlamıyorum bu olabilir" der ya da "buydu" der. Sen işini garantiye al o saatte evde değilsen bunu ispatla ama evdeysende işin kargocunun ifadesine ve polislerin ya da mahkemeye çıkarsan hakimin insafına kalmış olur. Geçmiş olsun umarım zararsız kurtulursun

• quote:

Arkadaşlar bugün kalktım bir baktım polis beni bekliyor kapıda.Konuştum bir başkasının kargosunu teslim almışsınız şuraya gelin ifade verin dedi gitti.Gitti karakola ifade vermeye "kargoluk bir olay varmış ben bir kargo teslim almadım bir yanlışlık var sanırım" diyerek girdim adam kaç senedir dairemde oturduğumu sordu.4 yıl olduğunu belirtince "4 yıldır sen oturuyorsan sen almışsındır kardeşim" dedi ve ben mavi ekran vermeye hazırlandım.Velhasıl kelam iş aslında çok daha ilginç yani yanlış kargoyu teslim alma değil.X kişisinin kredi kartı bilgileri bir şekilde ele geçiriliyor ve hizlial.com internet sitesinden cep telefonu vs sipariş ediliyor (4 ayrı sipariş verilmiş sanırım en sonunda limit yetmemiş son sipariş iptal edilmiş) ve adres olarak benim ev gösteriliyor.Kargo şirketi bu siparişleri benim adresime teslim ettiğini iddia ediyor hatta bu X kişisi sürekli internetten alışveriş yaparmış zaten diyorlar (Sürekli alışveriş yaparım ama X kişisi ben değilim işte).İfademi verdim çıktım lakin bu "adrese teslim ettim" olayı benim paçalarımı tutuşturmuş vaziyette o kişiye ait bana MNG kargodan ne gelen var ne giden kaldı ki hizlial.com'a üye olmama rağmen hiç alışverişim olmadı ve MNG kargoyu da daha önce hiç kullanmadım.Çevrenizde buna benzer bir olay işiten var mı MNG'nin buraya teslim ettim demesi devrelerimi yakmış vaziyette MNG evime hiç uğramadı benim.Olay geçen ay yaşanmış.

Seni x kişinin bilgilerini ele geçirip x kişi olarak senin adresinden teslim aldıgına dair sucluyorlar.

1_Kargo x kişinin adının oldugu kimliği görmeden nasıl teslim etmiş.Ettiyse suclu kargodur.

2_Farzedelım onuda cozdun.Sahte kımlık vb.Git kargoyu sıkayet et.İmza kontrolu iste.Ordaki imzanın senın olmadıgı anlasılıncada kargoyu bi güzel mahkemeye ver.Sağlam bir avukat ıle omur boyu yasıyacak tazmınat alırsın.

• anladıgım kadarıyla kargo sizin adresinize, kredi kartı üzerinde yazan isimdeki kişi adına gönderiliyor. ozaman sizin hiç bir korkunuz olmasın sizle hiç bir alakası yok olayın sadece ifadeniz alınmış adresini gectigi için. sipariş verilen ip sizin ip niz değil (muhtemelen internet kafeden verilmiştir), siparişi teslim alan kişi siz değilsiniz. olay sadece birisi sizin kapınızın önünden kargoyu teslim almış. gerekirse evinizin bulundugu sokaktaki guvenlik kamerası olan magazalardan kargoların teslim edildigi tarihe ait goruntuleri istersiniz. eger olurda apartmanın onunde teslim edildiyse zaten goruntulerde gorunur. yok apartmanın içinde teslim edildiysede apartmana girip cıkan, apartmandan olmayan insanlar gorunur. 3-4 alışverişte de aynı kişi girip cıkıyorsa apartmana tesaduf olamaz zaten.
  • mutlaka bi avukat ile gorus ve karsi atak yap.

kargo sirketi teslim tutanaklarini cikarip isim imza karsilastirmasi yapsin. hizlial ile irtibata gecip sipars verilen ip kayitlarini istetin.

olurmu boyle sacmalik elemanin biri senin adresini vercek imzayi basip kargoyu subeden, dagitim aracini yoldan vs cevirip alacak senin basin yanacak. yok oyle bi dunya

• quote:

1. kargo teslim edilirken tc nosuna bakılır biri senin tc nonu bilirse ve kargocuda kimliğe bakmadan verirse kargo tutanağında senin tc non varsa iş karışık.

2. Banada çok kargo gelir ve genelde kimlik sormaz adres doğruysa tcno yazarım imzalarım ve paketi alırım böyle bir durum yaşanmışsa kargo görevlisi akşama kadar elli tane yer gezmişse seni tabiki hatırlamayabilir sadece tc nona bakarak evet ben paketi bu adama verdim demiş olabilir.

3. Ya da yakın çevrenden biri bu psiliği yapmıştır kargonun geleceği günü biliyor olduğundan senin kapı önünde bekleyip senin tcnonla paketi teslim almış olabilir sırf senin başın belaya girsin diye.

4. Başkasının kredi kartı bilgilerini ele geçiren insan eğer profosyonel değilse o kurbanın pcsine fiziksel erişimle keylogger kurararak ele geçirmiştir yahut pishingle.

5. Başkasını k.kartı bilgilerini ele geçirip limitine dek sömüren kargocuyla ahbap olabilir rastgele adres sallayıp kargocudapaketi senin adına gelmiş ve sen teslim almışsın gibi gösterebilir ben olsam mngde sana paket teslim ettiğini söyleyen elemanı arştırırım ipin ucu orada bence.

6. Kargocular zaten kalbur altı tipler yapacak iş bulamayıp son anda kimsenin yapmak istemediği sadece firmaya para kazandıran aşağıdaki elemanların cuzi fiyatlara çalıştığıo yerler ki bence pek tekin tiplker değil.

7. Neden senin adresin gösterildi biliyor musun çünkü sana o kadar çok paket geliyor kive o kadar sık aralıkla geliyor ki kargocu nasıl olsa hatırlamaz ne imzalatsam imzalar der ve sana paketler paketi belkide sana iki tane tutanak imzalttı çaktırmadan tutankalrdan biri o gün sana ulaşan ve senin sipariş ettiğin paket diğeri ise kargocunun ortak çalıştığı dolandırıcının sipariş ettiği tutanak nasıl olsa bir paket geldiğinde hemen imzayı çakıp yollıyoruz imza attığımız belge ne na yazıyor lan burada demiyoruz. Bence zana güzel kumpas kurmuş çakallar.

• Can sıkıcı bi olay ama kötü sonuçlanacağını sanmıyorum.Sonuçta sana yöneltilen bütün ithamlar varsayım üzerine ve senin olayla uzaktan yakından alakan yokken bundan öteye de gidemez.
  • sürekli teslim alıyorsanız fark etmeden imzalamış olabilirsiniz

• quote:

organize bir iş varsa ortada, ki kredi kartından büyük miktarda alışveriş yapıldığını söylemişler, büyük ihtimalle bir şeyler dönüyordur,
    kendini temize çıkarman için epey uğraşman gerekebilir, çünkü kargo teslimi ve sipariş verme prosedürü zaten baştan sakat ve suistimale çok açık, yani sunduğun kanıtlar vs. yetersiz bulunabilir
    bence tanıdığın bir avukat vs. varsa yardım almaya çalış, Allah yardımcın olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recplayer -- 3 Ocak 2013; 0:28:36 >

• Dolandiricilikta marka olmusuz artik.
    Umarim aklanirsin kardesim.

Bunu yapan herifleri bizzat asmak isterdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • belki dolandırıldığını iddia eden kişi kurdu bunu.kendi kartından aldı senin adresini verip evin önünden aldı.
  • Suç senin değil, kargo firmasının.
    Bir avukat tut kendine, kargoya manevi tazminat davası bile açabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.