Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DOLANDIRICILIK SONUNDA BENİMDE BAŞIMA GELDİ :(

26
Cevap
0
Favori
1.833
Tıklama
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul
Tüm Forumlar >> İkinci El - Ödüllü Anket >> İkinci El >> Cep telefonu ve aksesuarları >> DOLANDIRICILIK SONUNDA BENİMDE BAŞIMA GELDİ :(
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      784 Mesaj
      Katılım Zamanı
      08 Haziran 2004

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:44:09 Konu Sahibi
      quote:

Arkadaşlar 2 gün önce BEHZATLI nickli şahısa satmış olduğum arızalı 6670 karşılığın da SonyEricsson T610 ile takas usulu anlaştık. Yoğun telefon ve mesaj trafiğinden sonra dün sabah işe giderken kargosunu yaptım ve aynı şekilde kendisininde kargosunu yaptığını ısrarla belirtti hatta "abi ben adresleri karıştırmayayım kargonun önündeyim tekrra adresini verirmisin" dedi. VE malesef bu sabah kargo eline ulaştığında şöyle bir mesaj geldi telefonuma "abi kusura bakma ama bu cihaz benim işime yaramaz açtım baktım . kargonu geri gönderiyorum " . Buraya kadar normal bir davranış ve kar gütmeyen biri olarak hoş karşılar ve olumlu bakarım . Bende hemn arıyıp o zamn bende t610 u geri göndereyim ama daha gelmemiş dedim . aldışım cevap şu idi arkadaşlar " YA KUSURA BAKMA BEN KARGOYU GÖNDERMEMİŞTİM SANA ZATEN " evet bu tam bir şerefsizlik ve kaypaklıktır.

Bu kadar yazıyı neden yazıyorum ? Forumda olabilecek olaylardan en barizidir bu dolandırıcılık ve aldatmacalar. E denemeden de olmuyor işte.

Arkadaşlar dayım emniyet müdür yard. cısıdır. ve olayı hemn ona intigal ettirdim. Açıkca yazıyorum polisler atraksiyon arıyor bu bir gerçek . Ve arkadaşın ismi olan TOLGA SULUGÖZ hakkında istanbul Dolandırıcılık Şube Bürosundan ANKARA ÇANKAYA ve çevresinde şahız adına ifade verme emri adı altında saat 10:53 itibari işle fax çekilmiştir.Duruma bakılırsa bişey çıkarmı açıkca söylüyorum çıkmaz ama biraz da rahatsız olsun demi arkadaş ifadesini versin rahatlasın veya resmi kurumlarda rahatca iş yapamasın . Şayet ismi de sahte değilse. Ayrıca gönderdiğim Yurtiçi Kargo şubesinin güvenlik kameralarıda incelenmesi için talimat gönderildi.

Arkadaşlar bu yazıyı ve bu olayı ilk kez başıma geldi diye değil yaoacak ve yeltenecek kişilerin iberety alması açısından yazdım . Unutmayın ki POLİSLAER ATRAKSİYON arayan kişilerdir. Saygılar.

polisler atraksiyon arayan kişiler yargısına varmadan önce,
      bir polisle oturun konuşun,
      dolandırılmış olabilirsiniz ama bu laf hiç yakılı kalmamış,
      lütfen daha uygun ve usturuplu cümleler seçelim,
      şahsen ben polislerin atraksiyon arayan kişiler olmadıklarını sana her türlü ispatlarım,
      ama konumuz da bu değil zaten,
      lütfen biraz daha dikkat,
      ayrıca geçmiş olsun.

not:
      ilgili şahıs hakkında gerken işlem yapılıcaktır,
      üst konuya ismi ve olayı eklendi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMiSeR -- 19 Aralık 2006; 13:29:40 >

|
      |

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Yarbay
      4360 Mesaj
      Referanslar: 3

Katılım Zamanı
      08 Ağustos 2004

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:49:41
      Geçmiş olsun ki şu var bu olaylar hep oluyor malesef ki ama insanda biraz ahlak ve iman olacak.. kimsenin hakkı kimseye geçmez.. çıkar bir yerden.. ayıptır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ısırgan -- 19 Aralık 2006; 11:50:08 >
      |
      |
      21 Nisan 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:49:56
      Böyle olaylar oldukça dorumda alışveriş yapma hevesim kırılıyo Hocam peki senin telefon geri geldimi??
      |
      |
      Referanslar: 1

Katılım Zamanı
      04 Şubat 2006

19 Aralık 2006 11:50:01
      oww bende b uadama anlasma yapıyordum ama erken uyandım allahtan gecmıs olsun

ve bu adam senın makınayı utanmadan satyıo bıde burda yuh artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimeWaRe -- 19 Aralık 2006; 11:51:07 >
      |
      |

Katılım Zamanı
      04 Ocak 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:50:58
      geçmiş olsun kardeş.
      başkasını dolandırmayı düşünenler iyi düşünsün. bu işin birde sonrası var.
      yakalanıp ömür boyu o leke ile yaşamanız söz konusu,
      çok iyi düşünün derim.

tekrar geçmiş olsun.
      |
      |

Katılım Zamanı
      11 Temmuz 2004

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:51:23
      İnsanların başına gelen bu tür olaylardan ders alınmalı diye düşünüyordum.Senelerdir bu forumdayım,önce malı görüceksin sonra parasını kendi dürüstlüğüne inanan kişilere göndereceksin düşüncesindeyim.geçmiş olsun.
      |
      |
      • Üç kağıtçılar ile işim olmaz..

• Onbaşı
      34 Mesaj
      Katılım Zamanı
      06 Aralık 2006

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:52:02
      geçmiş olsun kardeşim,iyi yapmışsın böyle zatlara göz açtırmamak lazım, inşallah yakalanır inşallah hakettiğini bulur...
      |
      |
      Referanslar: 3

Katılım Zamanı
      08 Ağustos 2004

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:53:34
      onuda yaptık @drift oda sorunlu oluyor önce mal karşılığı da bu iş çözülmüyor .. elden alışveriş herzaman en caziplisi ama bide herkes kendiyle yüzleşecek ayıptır milletin 3-5 kuruşu burada heba oluyor çıkar sonunda acısı 5 kat fazlasıyla...ama bir gün bu yüzden birini fena yapacağım denk gelmez inşallahç...
      |
      |

Katılım Zamanı
      06 Mart 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:54:05
      bu adamı elime vericen tekme tokat halledicen varya işte elimiz kolumuz bağlı maalesef kurban parası yapar artık ama unutmasınki aileside var
      |
      |
      Referanslar: 1

Katılım Zamanı
      04 Şubat 2006

19 Aralık 2006 11:54:59
      http://forum.donanimhaber.com/m_11075600/mpage_1/key_//tm.htm#11076484

adam vermıs ılan yıne aman dıkkat telı fılanda var orda aslında cok zor dııl oda bulunmama gıbı bı derdı yokkı vermıs telını neyse tekrar gecmıs olsun artık aynı sehırden ve elden baska alısverıs yapmamak lazım

edit: adam corluda dıımı benım sms me corlu tekırdag yazmısta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimeWaRe -- 19 Aralık 2006; 11:56:17 >
      |
      |
      03 Ekim 2006

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:55:33
      Timeslord hocamın 6670'i sattığı topikte ben de arızalı t610'unu aldım. Hocama parasını aktardım o da bana kargosunu gönderdi. Az önce de kargonun geldiğini öğrendim. Timeslord yaşı başı olgunluğa ermiş, görmüş geçinmiş bir insandır. Yol yordam da bilir. Behzatlının yaptını alenen şerefsizliktir. Daha önce Tekirdağ Çorlu bölgesinden bir üyenin daha dolandırıcı olduğu tespit edilmişti. Behzatlı da aynı kişi olabilir.

Ah be abi adamın hiç geçmişi yok bu forumda. Keşke biraz dikkatli olsaydın. Neyse senin canın sağolsun.
      Bu işin peşini de bırakma derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhaninho_cArsi -- 19 Aralık 2006; 11:55:57 >
      |
      |

Katılım Zamanı
      22 Aralık 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:55:49
      Geçmiş olsun, bu tip kişiler insanı dışardan alışveriş yapmaya soğutuyor işte açıkcası. Ben ondan dolayı hep bulunduğum şehirden alış-veriş yapmayı tercih ediyorum. Hem alan kişi görüp karar vererek alsın. Hem de teredüt içinde kalmamak için şehir dışına gönderme taraftarı değilim.

Aslında forum yönetcileri bu duruma bir çare bulsun diyeceğim ama bu da çok zor bir şey, onlar da saonuçta nerden bilecekler. Tekrara geçmiş olsun.
      |
      |
      @ozgur_erdogan ,@relf @demirkanali @CoMiSeR @erhaninho_cArsi @SPETNAS @s3k0 @pixel @1906nedir @Pcdunyasi @aslimdayok @ftangel @ALİCENGİZ06 @hegoatANKARA @ata_kaya5 @ejdero @DrynhwyL @Cura @bozkurtomer24 @tolgatokuc @obora48 @brtana @__ultrAslan__ @firstbuddy78 ,@bensende ...

DAHA FAZLA REFERANS İÇİN TIKLA!.
    • Teğmen
      231 Mesaj
      Referanslar: 5

Katılım Zamanı
      08 Ocak 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:56:15
      gecmis olsun allah bu tür insanlarla karsilasmamayi nasib etsin ins...

|
      |
      Alışverişlerim : reason666 ( x1600xt Sattım [2007]) - cenova ( Asus 3870 Sattım [2007] ) - kornakamil ( Logitech G5 Aldım [2008]) - infra_dark ( Audigy2 Ön Panel Aldım [2008]) - suganzm ( Zotac 9800gtx+ Sattım [2009]) - komando57 ( FSP 600W Power Supply Sattım [2009]) -Aytamal ( OCZ Reaper X DDR2 800 CL3 sattım)-rommelgs ( Z5500 Sattım ) feilonq - (Audigy2 ZS + Ön Panel Sattım)-B10 ( Sapphire 5770 Sattım )-
    • Binbaşı
      1175 Mesaj
      Referanslar: 20

Katılım Zamanı
      16 Şubat 2002

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 11:57:38
      geçmiş olsun, elinden geleni yap en azından biraz çeksin yaptığı terbiyesizliğin cezasını, derste olur belki ona ve onun gibilerine,
      |
      |
      Katılım Zamanı
      21 Nisan 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 12:00:13
      Arkadaşlar bu alışverişlerde açık arttırma sitelerinde olduğu gibi bir sistem kurulamazmı acaba??? Örneğin gittigidiyor gibi??
      |
      |
      Katılım Zamanı
      30 Aralık 2004

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 12:01:04
      Çoluğundan çocuğundan çıksın diyecemde.. Onların ne suçu var ki?
      |
      |
      Sorunsuz Alışverişlerim : Turqie , mkoyuncu, YFatiH, Professional, spacetech. , HighEND, TuzsuzDELiBEKiR, muho06, electrotrash, Guvenoglu, Probil, Mucak35, eskidende, mehmetde, NEKTE_SAR, PCPARTNER, coste, wild, C@GL@R, GreyhawkXY, $idikli, brtana, PaP, Canimasyon, icebergmetii, konsey, pasha216, centerland, tano, Rainmaker©, narec, sami947, RomuLUSThEBiG, olmuyorama, kaderin25, Dr.Teknik, maverick ( ve sayamadığım nice güzel insan, Siz hatırlatın ben eklerim)
      Kara Liste : Çook şükür henüz kendileriyle karşılaşmadım...
      MSN:huseyinogun@hotmail.com
    • Yarbay
      3549 Mesaj
      Referanslar: 11

Katılım Zamanı
      06 Mart 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 12:01:05
      arkadaşım daha 3 mesajı var güvenipte nasıl alışveriş yapıyorsunuz biraz daha uynaık olun daha sonra üzücü olaylar yaşamayalım forumda
      |
      |
      Katılım Zamanı
      06 Ocak 2005

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 12:01:21
      böle şerefsizler var malesef, geçmiş olsun...
      |
      |
    • Yüzbaşı
      571 Mesaj
      Referanslar: 47

Katılım Zamanı
      16 Şubat 2006

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 12:02:35
      walla çok geçmiş olsun dostum.
      |
      |
      Referans sistemine geçilmeden önce Satış Yaptıklarım:reason666(izmir) - kalimor(izmir) - Brabus (izmir) - Korel(izmir) - hysteria35(izmir) - red a!ert(izmir) - swouly(izmir) - 123e(izmir) - floast(izmir) - yurdakurban(izmir) - SkiNNy(istanbul) - bahadir_bado(istanbul) - maligs(istanbul) - Rubellite(istanbul) - hsari8(istanbul) - Bleach(ankara) - muho06 (ankara) - onur911(bursa) - captain54(sakarya) - draltuk(edirne) - metarc (Malatya) - FaTaLL(nevşehir)
    • Teğmen
      196 Mesaj
      Referanslar: 8

Katılım Zamanı
      01 Aralık 2006

Durum
      Forumda değil

19 Aralık 2006 12:02:49
      geçmiş olsun kardeş bu adamın yaptığı adilik resmen.inşallah yakalanır ve ifadesi alınır bu işlerin bu kadar basit olmadığını anlasın..
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.