Şimdi Ara

Dolandırıcılık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
88.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Operatör ile anlaşmalı bunlar. İp tarih/saat tarayıcı/işletim sistemi gibi bilgileri operatöre gönderiyor, operatör de numara ile eşleştirerek mobil ödeme işlemini yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 6 Şubat 2018; 19:27:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

Yanimda ya girin ayarlda mobil odeme yeri vsr

Cehaletimi bağışla kardeşim ama Online Self Servis üyeliğim var ve oraya giriyorum ama Mobil Ödeme ayarı yok. Acaba Yanımda servisi Online Self Servis'den ayrı mı ki?

Edit: Online Self Servis şifremle Vodafone Yanımda sayfasına girdim. Ama hatalar var. Mesela aktif olarak ARAYANKIM servisi üyesi olmama rağmen "aboneliği başlat" yazıyor.
    Dolandırıcılık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 6 Şubat 2018; 19:41:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Operatör ile anlaşmalı bunlar. İp tarih/saat tarayıcı/işletim sistemi gibi bilgileri operatöre gönderiyor, operatör de numara ile eşleştirerek mobil ödeme işlemini yapıyor.

Belli zaten. Ciddi rezillik. İfşa oldu bu tespit. Vodafone bizim IP adresimiz üzerinden bu dolandırıcılara veri işleme iznimiz olmadığı halde telefon numaramızı tedarik ediyor. BTK'ya yazan oldu mu acaba hiç bu konuda?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Numarayı dolandırıcıya vermesine gerek yok, dolandırıcı adına tahsilatı bizzat kendi yapıyor

Yabimdanuygulamasinin simi ios android vs

Onlin islemlerde ayarlarda hat ayarlarinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

Yabimdanuygulamasinin simi ios android vs

Onlin islemlerde ayarlarda hat ayarlarinda

Online İşlemler'de buldum ayarı hocam ve kapalı görünüyor. Buna rağmen ödeme kodu gelmesi garip.

Bu arada Veri İşleme İzni ayarını bulamadım. Nereye gizlediler acaba?

Artik boyle odemeden cekemiyor smsler le halletmeye calisiyorlar ama genede mobil odeme kapali olsun

• Gelen şifreyi girmediğiniz sürece abonelik falan başlamaz.

Bu düzenleme güzel oldu içiniz rahat olsun.

• Vodafone pişmanlıktır! Hem en kalitesiz hizmeti verir hem müşteriyi mağdur etmekte hiçbir beis görmez. Kullanmayın, kullandırmayın!

• Bugun bi linke tiklayinca bana da aynisi oldu. Sifre geldi ama zaten o kadar para bende yok. Mobil odeme de kapali, Yanimda dan baktim. Para kesme gibi bir durum olmaz diye umuyorum.

• hocam sizde sonuç ne oldu bana da aynı şekilde bir mesaj geldi ve hiçbir yere şifre yazmadım vodafone a da ulaşılmıyor zaten 56 lira bi bedel kesemezler de mi ?
  • Hocam sizde durum nedir son olarak, bana da aynısı oldu.
    Faturaniza yansidimi ?

• Bana da aynı mesaj geldi bir siteden,lakin şifreyi girmedim ama nerde voda orda bokluk..

• Acaba faturalı hattı olup vidyozone ücreti faturaya yansıyan var mı ?

• Bugün 1240 numaralı telefondan bana da böyle bir mesaj geldi. .... sifrenizi ilgili alana giriniz.Vidyozone servis abonelik vergiler dahil aylik 64 TL.Satinalma sozlesmesini tiklayiniz link geldi sonunda. İstem dışı para çekme söz konusu olabilir mi? Faturalı hatta sahip olup bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Kontrol ettim mobil ödeme kapalı.

• brk_99 B kullanıcısına yanıt

Az önce aynısı geldi, umarım başa bela olmazlar. Sizde nasıl oldu geldi mi bir şey?

• Dolandırıcılık
    Aynı sorun benimde başına geldi. Siteyi reklam benceresi içine gizlemişler. Fark edemedim hemen kapatmak için tıkladım üye sözleşmesiymiş telefonumu nasıl aldı anlamadım bile. Dikkatsizliğinizden yararlanan bir spam, dolandırıcılık üzerine. Vodafone aradım üyelik yok görünüyor diyor. Mobil ödemeyide sordum kapalı dedi heralde o yüzden çekemedi. 1-2 ay içinde faturayı konturol etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmaN345 -- 28 Kasım 2020; 5:28:40 >

• Dolandırıcılık aynısı bana geldi telefonun sorununu çözmek için donanım haber Forum dan bi link gördüm ona girince gir çık filan yaparken bu msj gelfi
  • Webde dolanırken reklamı geç deyince aynı mesajdan bana da geldi mh aradım aboneliğiniz yok gelen mesajdaki linke tıklamazsanız sorun olmaz dedi. Bana pek güven vermedi açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asmodian1 -- 21 Aralık 2020; 14:18:57 >
  • Asmodian1 kullanıcısına yanıt

mobil ödemeyi kapatın içiniz rahat olsun

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.