Şimdi Ara

Dolandırıcılığın yeni adı. MOBİL ÖDEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
21.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nokia N8 telefonumu oyun oynaması için küçük oğluma vermiştim. Biraz sonra cep telefonuma 3804'ten bir sms geldi. Mesajda <> yazıyordu. Ama ben böyle bir ödeme yapmadım. Bu numaraya veya başka bir numaraya ödeme için herhangi bir SMS göndermedim. Vodafone çağrı merkezini aradığımda faturama 5 TL yansıtıldığını ve iptal işlemi yapamayacaklarını söylediler. Mesajda belirtilen 02122669890 numaralı telefonu aradığımda hiçbir kimseyle görüşemedim. Telefonu açan olmuyor.

Sonra araştırdığımda bu işlemin mobil ödeme servisi olduğunu ve faturaya bir sms'le ödeme yansıtıldığını öğrendim. Ama mutlaka EVET veya OK gibi onay sms'i göndermek gerekiyordu. Ben sms göndermedim ama nasıl bana ödeme çıkarttıklarını ve numaramı bulduklarını anlayamadım. Sonra Vodafone'un internet işlem merkezinden tüm mobil ödeme servislerini kapattım.

Size tavsiyem bu mobil ödeme dolandırıcılığına düşmemek için mutlaka operatörün internet işlem merkezinden mobil ödeme servislerini kapatın. Müşteri hizmetlerini arayarak da bu yapılabilir. Bu servis ön tanımlı olarak AÇIK geliyor. Ama bu normalde KAPALI gelmesi gerekir.

• Konu acarken bıle mantıklı olun derım mobıl odeme normal bı sıteyeyse EVET yazıp cevaplanır ama cep telefonuna kurulu bı oyunsa oyun demodur ve bolum gecmeek ıcın ekrana yazı cıkar ucretı fılan yazat devam etmek ıstıyomusunuz evet veya oyundan ayrıl seceneklerıdır bu evete tıklandıgı an ucret kesılır ve bolum atladıkca 2lıra 2lıra ucret kesılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji hayatımızı kolaylaştıracağı yere bizi soyuyor. Oyun satın alma ya markete girip CD/DVD almayla veya internetten kredi kartı bilgilerini girerek olur. Bir tuşa basarak satın alma mı olur? Hem de bunun iadesi, itiriaz hakkı yok. Bir de telefon faturasına direk yansıyor. Oyunla telefon faturasının ne alakası var? Bu faturayı da mecbur ödeyeceksin. Bunun adı soygunculuk değil de nedir?

Gazetelerden ve forumlardan mağdur olanları çok okumuştum. Ama ben de mağdur oldum. Daha fazla kişi mağdur olmasın.
  • Sana orada satın almak ıstıyosan evete bas dıyo ondan once zaten devam etmek ıstıyomusun dıye yıne soruyo yanı tarafsız baktımı operatorun sucu dahı yok

• Bir evet düğmesine basarak para kesmek soygundur. faturalı hat kullanmayın, kontorlü hat kulanın.

• Bilgilendirme için teşekkürler konuyu okuduktan sonra baktım mobil ödeme açık oysa ben açmadım hemen kapattım bende oyun oynaması için kızıma veriyorum telefonu bazen hepimizin başına gelebilir.
  • Vodafone müşteri hizmetlerinden şimdi aradılar. Vodafone'a yaptığım şikayet dikkate alınmış ve 5 TL hattıma iade ettiler. Teşekkürler Vodafone. Müşteri hizmetleri konusunda gerçekten Vodafone iyi hizmet veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Bir evet düğmesine basarak para kesmek soygundur. faturalı hat kullanmayın, kontorlü hat kulanın.

kontörlü hatta da lira çekiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Bir evet düğmesine basarak para kesmek soygundur. faturalı hat kullanmayın, kontorlü hat kulanın.

kontörlü hatta da lira çekiyorlar.

hattında 1-2 lira tutarsan en fazla 1-2 lira çekebilirler. Geçenlerde birisi konu açmıştı. Telefon arıza yapmış veya virüs girmiş. birkaç bin adet SMS göndermiş ve 5000 lira civarı fatura gelmiş. Kontörlü olsa içindeki kredi kadar sms gönderir ondan sonra durur. Cepte faturalı kullanmak çok riskli, hele ki böyle operatörler olduğu sürece cepte faturalı hat hayatta kullanmam.

Şu an 19 liralık hepsi bir arada paket kullanıyorum. Ayda 20 lira yüklüyorum. İçinde en fazla 1-2 lira oluyor. En fazla o kadar alır.

• Mobil ödeme dolandırıcılığı için yeni haber:

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/05/20/internette-karsiniza-cikan-bu-sorulari-yanitlamayin

Daha çok bunun gibi haberler gelecek gibi. Tedbirli olmak lazım. Bence en iyi yol bu servisi kapattırmak.
  • banada 2bin tl geçirdiler otomatik ödeme idi nasıl düzelticem, paramı nasıl geri alcam
  • bizim cep telefonu numaralarını özel firmalara kim satıyorsa allah cezasını versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

bizim cep telefonu numaralarını özel firmalara kim satıyorsa allah cezasını versin.

Evet operatörler veri iznini alarak satıyorlar

• quote:

Konturlude de değişen bir şey olmuyor. Konturunden çekiyorlar. Hattında kontur yoksa ilk kontur yüklediğinde çekiyorlar. Millet paranın peşinde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: juske

quote:

bizim cep telefonu numaralarını özel firmalara kim satıyorsa allah cezasını versin.

Bana bütün hatlarım için MH aradığımda "Verilerinizin işlenmesini istiyorsanız (1) tuşlayın" diyor. Bunu bütün operatörler yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esatceza

banada 2bin tl geçirdiler otomatik ödeme idi nasıl düzelticem, paramı nasıl geri alcam

Nasıl geçirdiler?

Ben 15 senedir faturalı hat kullanırım. Aylık 250-300 tl'den fazla fatura ödemedim. O da paketsiz internete girdiğimden kaynaklanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Orijinalden alıntı: juske

quote:

Bana bütün hatlarım için MH aradığımda "Verilerinizin işlenmesini istiyorsanız (1) tuşlayın" diyor. Bunu bütün operatörler yapıyor.

Turkcellsen IPTAL KABUL yaz 2222 ye mesaj at

• hiçbir tuşa basmanıza gerek yok. doğrudan paranızı çekiyorlar. benim de başıma geldi. operatörlerle organize suç örgütlerinin ortaklaşa vatandaşı dolandırmasıdır mobil ödeme.
  • Bunlara çare bulmak zor. Mobil ödeme kapalı olduğu halde bile ücret yansıtıyorlar. Btk ya şikayet edip zor kurtardım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atatürk Sevdalısı 1987 A kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapıyoruz acaba,geçen haftada benim başıma geldi gitti para ne yapmam lazım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.