Şimdi Ara

Dolandırıcıları şikayet ediyorum ama sonuç alamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba abiler tıpkı çiftlik bank gibi insanları ponzi

sisteme üye yaparak dolandıran kişileri videolar ile

beraber şikayet ediyorum ama yok hep takipsizlik veriliyor.

Neden böyle?

Var mı bunun bir yolu?

https://m.youtube.com/watch?v=oTomYg7dVpg

O videolardan biri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çünkü bu ponzi sisteminin gidip binlerce kişiyi dolandırması devamında kamu kurumlarının yöneticilerinin açıklama yapmaları devamında devletin ağır ama ağır olaya müdahil olması gerekiyor. (bu kısım eleştirel kısım)

Çünkü dolandırıcılık şuçunun maddi unsurları vardır. Hile ve desise içeren fiillerle bir insanı aldatmak gerekir ve bu fiilimizde kullandığımız her ne ise aldatma kabiliyetine haiz olmalıdır. Burada sen bunlar dolandırıcı diyorsun. Savcıda wow diyor. (şaka) Savcı da diyorki hıı nerede kalmıştık :) , sen nesin mağdur musun? Devamında bir yoo geliyor. İlla mağdur mu olmak gerekiyor diyebilirsin ona da gerek yok teşebbüs aşamasında da kalmış olabilir ama...

Sen bu sisteme üye ol sonra 3 liramı çaldılar diye savcılığa şikayette bulun o zaman takipsizlik veremez. Düşündüm savcılara da güvenemiyor insan. Verirlerse yaz bana hemen üst merciye itiraz ederiz. (hukuki kısım)

Sonuç olarak hak aramak hürriyet demişler, sonra duruşma salonlarına Adalet Mülkün Temelidir yazmışlar.. Öyle işte :)

• Hocam ben bunlardan birisine para kaptırdım ve elimde belgelerle savcılığa şikayet ettim 6 ay oldu hala ses sede yok.

Bana diğer şikayetlerim için verilen takipsizlik kararında "doğrudan zarar gören olmadığı için "diye bir şeyler yazıyordu.İtiraz ettim o da reddedildi.

Yani ben zarar görmüş olsam veya olmasam da yinede soruşturma açılması gerekirdi bence.

Adalet Bakanlığı na yazsam veya Cimer e sizce sonuç alır mıyım?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.