Şimdi Ara

Dokunmatik Ekranlar İçin Ekran Koruyucu(Screen Protector) İncelemeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
3
Favori
26.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zagg invisible shield -http://www.zagg.com

fiyat: 14,99$
    Türkiye'ye gelişi: 18,53$ - 28,79$
    avantajları: koruması üst düzey, ufak çizikleri absorbe edebiliyor, indirim seçenekleri var
    dezavantajları: ekran hissiyatı kötü, parmak kayganlığı kötü, portakal kabuğu görünümü veriyor, alternatif seçenekler yok, ıslak uygulanıyor, parmak izi bırakıyor

------------------------------------

wrapsol -http://www.wrapsol.com

fiyat: 14,95$
    Türkiye'ye gelişi: 35,36$
    avantajları: indirim seçenekleri var, koruması zagg a yakın, uygulaması ve sökmesi kolay
    dezavantajları: alternatif ürün seçenekleri yok, portakal kabuğu görünümü az da olsa var

SGP -http://www.sgpstore.com

fiyat: 13,99$
    Türkiye'ye gelişi: 19,69$ - 44,44$
    avantajları: indirim imkanı var, hissiyat çok iyi, görünümü hiç etkilemiyor, alternatif ürün seçenekleri çok, koruması iyi, kutudan iki adet film çıkıyor
    dezavantajları:

bodyguardz -http://www.bodyguardz.com

fiyat: 15,95$
    Türkiye'ye gelişi: 22,90$ - 108,70$
    avantajları: alternatif ürün seçenekleri çok, indirim mevcut, kutudan 2-5 adet çıkıyor, koruma üst düzey
    dezavantajları: portakal kabuğu görüntüsü var, kolay çiziliyor, çizildiğinde değişmesi gerekiyor, sökmesi zor, ıslak uygulanıyor, pahalı

IPG -http://www.invisiblephoneguard.com

fiyat: 12,99$
    Türkiye'ye gelişi: 14,94$ - 28,99$
    avantajları: koruması iyi, ufak çizikleri absorbe edebiliyor
    dezavantajları: ürün seçeneği yok, ıslak uygulanıyor

Clear-Coat -http://www.clear-coat.com

fiyat: 24,99 $
    Türkiye'ye gelişi: 30,99$ - 56,99$ (hepsiburada fiyatı: 49,80 TL)
    avantajları: koruması iyi, parmak izi az tutuyor
    dezavantajları: portakal kabuğu görüntüsü mevcut, ıslak uygulanıyor

Best Skins Ever -http://www.bestskinsever.com

fiyat: 6,99 $
    Türkiye'ye gelişi: 9,49$
    avantajları: koruması iyi, ucuz
    dezavantajları: portakal kabuğu görüntüsü mevcut, parmak izi tutuyor, alternatif ürün seçenekleri yok.

Clarivue -http://www.clarivue.com

fiyat: 12,99 $
    Türkiye'ye gelişi: 12,99$ (dünya çapında ücretsiz kargo)
    avantajları: görüntüyü etkilemiyor, uygulaması kolay(kuru), ücretsiz kargo, parmak izi tutmuyor
    dezavantajları: koruması çok iyi değil, olası derin çiziklerde söküp yenisini takmak gerekiyor

naçizane kendi araştırmalarım sonucu ulaştığım sonuçlar. görüşlerinizi ve varsa daha başka alternatiflerinizi bekliyorum. özellikle hissiyat ve parmak kayması konusunda kullanıcı görüşlerine ihtiyaç var.

bir de parmak izi olayı için iki seçenek var;
    - eğer parmak izi istemiyorsanız mat koruyucu tercih etmeniz gerekli ama bu sefer de görüntü netliğinden ödün vermek zorundasınız
    - görüntüden ödün vermek istemiyorsanız parmak izine razı olacaksınız. zira silerek bu parmak izleri giderilebiliyor. ben bu yüzden mat koruyuculardan uzak durun derim. zaten bu kitlerin içerisinden silmek için bez de çıkıyor. ben bu değerlendirmelerime parmak izi mevzusunu katmadım ve mat koruyucuları devredışı bıraktım.

Sonuç olarak;
    eğer parmak izi istemiyorsanız, görüntüden de kayıp vermek istemiyorsanız tercihiniz SGP ultra optics olmalı. parmak izi bırakmayan ve görüntüden en az tavizi veren ürün budur. Ben de eğer alacak olursam bu ürünü tercih ederim.

benim için en önemli şey koruması gerisi önemli değil diyosanız portakal kabuğu görünümü veren hemen hemen tüm koruyucular en iyi korumayı sağlıyorlar. bütçenize göre birisini seçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 9 Ağustos 2011; 13:46:07 >

• Evet ilk aldığım mat ekran koruyucuydu ve ekrandaki görüntüyü çok kötü bozuyordu. Şimdi normal olanı kullanıyorum bu hiç belli olmuyor. Hatta ekran koruyucusuz haline göre parmak hareketleri daha rahat normal halinde parmak nemli olduğunda camda hareket etmesi zor oluyordu ekran koruyucu ile kullanım daha rahat, parmak hareketi daha kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EM4

Bu mesaj silindi.
    birincisi(neo hybrid);
    1 tane Ultra Crystal screen Protector(mat olmayan güzel bi model)

ikincisi;
    1 tane Crystal Screen Protector (listesinde yok sanırım sıradan bi koruyucu)

üçüncüsü;
    sadece kapak

veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 25 Temmuz 2011; 2:10:24 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    o birazcık senin el yatkınlığına bağlı artık. temiz bir ortam oluşturduktan sonra pek sorun olmaz. zaten tamamen yapıştırmadıktan sonra kaldırıp tekrar yapıştırılabiliyorlar. altında kalan tozları bant yardımı ile temizleyebilirsin.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar türkiyeden alabileceğimiz yokmu kaliteli bir ekran koruyucu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Arkadaşlar türkiyeden alabileceğimiz yokmu kaliteli bir ekran koruyucu ?

Alıntıları Göster
    http://www.invisiblephoneguard.com/product.asp?id=214
    bu tür kılıfı türkiyede bulabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: GEREDELİ

http://www.invisiblephoneguard.com/product.asp?id=214
    bu tür kılıfı türkiyede bulabilir miyiz?

Alıntıları Göster
    ya avea turkcell falan bu tarz yerlere gelmiş ekran koruyucu 15tl ye uygularız diyorlar da markası falan duyulmamış kolpa şeylere benziyorlar. Ama dayanamayıp bir tane yaptırcam gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: manyakurt

ya avea turkcell falan bu tarz yerlere gelmiş ekran koruyucu 15tl ye uygularız diyorlar da markası falan duyulmamış kolpa şeylere benziyorlar. Ama dayanamayıp bir tane yaptırcam gibi.

Alıntıları Göster
    bu tip üst düzey koruyucuları resmi olarak satan bir yer bulamazsınız Türkiye'de. sanırım sadece gittigidiyor ve sahibinden gibi yerlerden edinebilirsiniz. buralardaki satıcıların dükkanları varsa bizzat gidip oradan da alabilirsiniz muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

Arkadaşlar buradaki ürün nasıldır? Tavsiye edermisiniz?http://www.hepsiburada.com/Liste/clear-coat-samsung-i9100-galaxy-s-ii-gorunmez-cizilmez-kilif-omur-boyu-garanti-/ProductDetails.aspx?productId=telkilclear0011&categoryId=16102
    ilk mesaja gerekli bilgilerini ekledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

ilk mesaja gerekli bilgilerini ekledim.

Alıntıları Göster
    Ben SGP Ultra Oleophobic aldım ancak memnun değilim, resmen elinizde ne kadar yağ kir varsa ekrana topluyor, zorda temizleniyor öyle t-shirte bir silmeyle gitmiyor. Sağlamlığına sağlam ama ekrandaki yağ yüzünden görüntü fena. Bundan sonra biraz mat bir ekran koruyucu deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Ben SGP Ultra Oleophobic aldım ancak memnun değilim, resmen elinizde ne kadar yağ kir varsa ekrana topluyor, zorda temizleniyor öyle t-shirte bir silmeyle gitmiyor. Sağlamlığına sağlam ama ekrandaki yağ yüzünden görüntü fena. Bundan sonra biraz mat bir ekran koruyucu deneyeceğim.

Alıntıları Göster
    Zagg İnceleme :

11 Temmuz tarihinde aşağıdaki linkte bulunan Full Body Maximum Coverage siparişimi "YOUMOBILE" indirim kodunu girerek siparişimi verdim.

Samsung Galaxy S 2 Full Body Maximum Coverage

12 Temmuzda siparişim kargoya verildi, ve 10 günde kargo ile elime ulaştı.

İşlemleri uygulamam özellikle ekran üstü uygulama çok zorladı 1 2 ufak hata dışında bir sorun yok. Diğer alanların uygulaması gayet rahat oldu. Ekranda parlama, rainbow efekti yok. Dokunmatikte çok çok az olmakla beraber sanki bir his kaybı var gibi, ama çok abartılacak birşey değil. Parmak izi pek kalmıyor. Büyük kalın telefonun inceliğini kaybettiren kılıflardan kurtulmak bu eksileri bence artıya geçirir. Ekran her ne kadar zor çizilir olsada Zagg ile bu koruma bana güven sağladı. Ayrıca çizilmede bozulmada Zagg anında değişim sağlamaktadır. Site üzerinden şimdi dahi değişim talep edebiliyorum.

İlgilenenlere duyrulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoNFi

Zagg İnceleme :

11 Temmuz tarihinde aşağıdaki linkte bulunan Full Body Maximum Coverage siparişimi "YOUMOBILE" indirim kodunu girerek siparişimi verdim.

Samsung Galaxy S 2 Full Body Maximum Coverage

12 Temmuzda siparişim kargoya verildi, ve 10 günde kargo ile elime ulaştı.

İşlemleri uygulamam özellikle ekran üstü uygulama çok zorladı 1 2 ufak hata dışında bir sorun yok. Diğer alanların uygulaması gayet rahat oldu. Ekranda parlama, rainbow efekti yok. Dokunmatikte çok çok az olmakla beraber sanki bir his kaybı var gibi, ama çok abartılacak birşey değil. Parmak izi pek kalmıyor. Büyük kalın telefonun inceliğini kaybettiren kılıflardan kurtulmak bu eksileri bence artıya geçirir. Ekran her ne kadar zor çizilir olsada Zagg ile bu koruma bana güven sağladı. Ayrıca çizilmede bozulmada Zagg anında değişim sağlamaktadır. Site üzerinden şimdi dahi değişim talep edebiliyorum.

İlgilenenlere duyrulur.

toplamda ne kadarlık indirim kazandın ? şuanda hala geçerlimi bu indirim kuponu ve son olarak kargo ne kadar tuttu ?

• quote:

toplamda ne kadarlık indirim kazandın ? şuanda hala geçerlimi bu indirim kuponu ve son olarak kargo ne kadar tuttu ?

Bende dun gece yarisi siparis verdim ayni kodu kullanarak 5 dolar indirim geldi %20 indirim var galiba, DHL/UPS kargo ile istedim sure kisalsin diye Izmir e 13,80$ tuttu kargo diger turlu 3-4$ arasi tutuyor... Promosyon kodu icin arkadasa tesekkur ederim...

1 HTC Sensation 4G (Maximum) Unavailible $24.99 $24.99 Not eligible

Order Totals
    Subtotal: $24.99
    Discount: - $5.00
    Shipping: $13.80
    Total: $33.79

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harpiya -- 27 Temmuz 2011; 17:45:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harpiya

quote:

Bende dun gece yarisi siparis verdim ayni kodu kullanarak 5 dolar indirim geldi %20 indirim var galiba, DHL/UPS kargo ile istedim sure kisalsin diye Izmir e 13,80$ tuttu kargo diger turlu 3-4$ arasi tutuyor... Promosyon kodu icin arkadasa tesekkur ederim...

1 HTC Sensation 4G (Maximum) Unavailible $24.99 $24.99 Not eligible

Order Totals
    Subtotal: $24.99
    Discount: - $5.00
    Shipping: $13.80
    Total: $33.79

Alıntıları Göster
    iki yeni koruyucu eklenmiştir

• SGP kullanıyorum ve çevredekilere kullandırtıyorum. Daha iyisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardakutlu

SGP kullanıyorum ve çevredekilere kullandırtıyorum. Daha iyisi var mı?
    Hepsiburada.com'a SGP yeni gelmiş:http://www.hepsiburada.com/Liste/sgp-samsung-galaxy-s2-ekran-koruyucu/ProductDetails.aspx?productId=telkilsgpgals2ekr&categoryId=16102&SKU=TELKILSGPGALS2EKR

Hangi versiyonu olduğu belli değil ama resimdeki ambalajın yazılarından (turuncu renk) ultra fine versiyonu olduğunu sanıyorum. Bugün baktığımda 19TL fiyatı (kargo dahil 22TL)

Yurt dışından alacaksanız Ebay'deki SGP mağazasından sipariş vermek kendi dükkanlarından daha avantajlı...daha düşük (1+1.5=2.50USD) kargo masrafı verirsiniz.

Versiyonu önemli değilse hepsiburada.com'dan almak daha avantajlı...aslında Ultra Optics versiyonunu düşünüyordum ama buradan almak daha rahat ve ucuz olacak.

Bakarken clear-coat'un galaxy s2 versiyonun da geldiğini gördüm.http://www.hepsiburada.com/Liste/clear-coat-samsung-i9100-galaxy-s-ii-gorunmez-cizilmez-kilif-omur-boyu-garanti-/ProductDetails.aspx?productId=telkilclear0011&categoryId=16102

49.80TL'ye satıyorlar. ABD fiyatı 25USD...hepsiburada.com makul bir fiyata satıyor.
    En büyük artıları arka tarafını koruması ve ele daha iyi oturması. Eski iphone 3GS'de invisible shield kullanmış
    tım. Bir süre sonra elime sürekli yapıştığı için ekrandaki filmi kaldırmıştım. kalan kısımın da kenarları zaman için kalktı ve acaip toz topladığı için canımı sıkmıştı. Bunlar iphone 4 gibi çok girinti çıkıntısı olmayan tasarımlarda daha düzgün duruyorlar bence...

Bu tip bir film kullanan bir tanıdğımın başına çok daha tuhaf bir olay geldi. Telefonu çantasında havlunun arasına bırakıyor, çanta da otobüste bekilyor....akşam geldiğinde telefon havluya yapışmıştı, çektiğinde ise bütün ekran kadife görünümüdeydi :)

SGS2'nin arka gövdesi iphone'a göre daha sağlam ve iyi tutuluyor...bir de arka gövdeye eklenen film ve kılıfların cihazı aşırı ısındırdığını düşünüyorum.Üstelik eğri girintili tasarım bence uzun dönemde bu filmlerin kalıcığını bozacaktır. Amazon.com'da bire yorumcu 4-5 ay içinde kenarlarının açıldığını yazmış.

(Gerçi şık bir gelo skin almak da kafamdan geçiyor ama, neyse çok kurcalamayacağım.)

sgp ile ilgili söylenen en olumlu şeyler duyarlılığı sağlamlığı ve ışık geçirme kalitesi..hepsiburada.com'dakini alıp deneyeceğim...

• quote:

Orijinalden alıntı: cagatayk

Hepsiburada.com'a SGP yeni gelmiş:http://www.hepsiburada.com/Liste/sgp-samsung-galaxy-s2-ekran-koruyucu/ProductDetails.aspx?productId=telkilsgpgals2ekr&categoryId=16102&SKU=TELKILSGPGALS2EKR

Hangi versiyonu olduğu belli değil ama resimdeki ambalajın yazılarından (turuncu renk) ultra fine versiyonu olduğunu sanıyorum. Bugün baktığımda 19TL fiyatı (kargo dahil 22TL)

Yurt dışından alacaksanız Ebay'deki SGP mağazasından sipariş vermek kendi dükkanlarından daha avantajlı...daha düşük (1+1.5=2.50USD) kargo masrafı verirsiniz.

Versiyonu önemli değilse hepsiburada.com'dan almak daha avantajlı...aslında Ultra Optics versiyonunu düşünüyordum ama buradan almak daha rahat ve ucuz olacak.

Bakarken clear-coat'un galaxy s2 versiyonun da geldiğini gördüm.http://www.hepsiburada.com/Liste/clear-coat-samsung-i9100-galaxy-s-ii-gorunmez-cizilmez-kilif-omur-boyu-garanti-/ProductDetails.aspx?productId=telkilclear0011&categoryId=16102

49.80TL'ye satıyorlar. ABD fiyatı 25USD...hepsiburada.com makul bir fiyata satıyor.
    En büyük artıları arka tarafını koruması ve ele daha iyi oturması. Eski iphone 3GS'de invisible shield kullanmış
    tım. Bir süre sonra elime sürekli yapıştığı için ekrandaki filmi kaldırmıştım. kalan kısımın da kenarları zaman için kalktı ve acaip toz topladığı için canımı sıkmıştı. Bunlar iphone 4 gibi çok girinti çıkıntısı olmayan tasarımlarda daha düzgün duruyorlar bence...

Bu tip bir film kullanan bir tanıdğımın başına çok daha tuhaf bir olay geldi. Telefonu çantasında havlunun arasına bırakıyor, çanta da otobüste bekilyor....akşam geldiğinde telefon havluya yapışmıştı, çektiğinde ise bütün ekran kadife görünümüdeydi :)

SGS2'nin arka gövdesi iphone'a göre daha sağlam ve iyi tutuluyor...bir de arka gövdeye eklenen film ve kılıfların cihazı aşırı ısındırdığını düşünüyorum.Üstelik eğri girintili tasarım bence uzun dönemde bu filmlerin kalıcığını bozacaktır. Amazon.com'da bire yorumcu 4-5 ay içinde kenarlarının açıldığını yazmış.

(Gerçi şık bir gelo skin almak da kafamdan geçiyor ama, neyse çok kurcalamayacağım.)

sgp ile ilgili söylenen en olumlu şeyler duyarlılığı sağlamlığı ve ışık geçirme kalitesi..hepsiburada.com'dakini alıp deneyeceğim...

Alıntıları Göster
    Faydalı bir konu olmuş teşekkür ederiz. Yalnız bu yurtdışından alışveriş yapmak hep bana daha sıkıntılı gelmiştir o yüzden çok fazla tercih etmek istemiyorum zorda kalmadığım müddetçe. HTC Sensation için Türkiyede satış yapan ekran koruyucuları çok fazla çıkmadı ne yapsam şaşırdım. Ekran koruyucusuz da kullanmak istemiyorum cihazı

• quote:

Orijinalden alıntı: yakuza001

Faydalı bir konu olmuş teşekkür ederiz. Yalnız bu yurtdışından alışveriş yapmak hep bana daha sıkıntılı gelmiştir o yüzden çok fazla tercih etmek istemiyorum zorda kalmadığım müddetçe. HTC Sensation için Türkiyede satış yapan ekran koruyucuları çok fazla çıkmadı ne yapsam şaşırdım. Ekran koruyucusuz da kullanmak istemiyorum cihazı

Alıntıları Göster
    zagg almayı düşünenlere sınırlı süre geçerli %50 indirim kodu: shield

• quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

zagg almayı düşünenlere sınırlı süre geçerli %50 indirim kodu: shield

Alıntıları Göster
    bu hava kaparcıkları nasıl gideriliyor peki
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.