Şimdi Ara

DOKTORLARIN DEĞİŞİK ÜLKELERDEKİ MAAŞLARI (linkler içerde)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
31
Cevap
1
Favori
1.046
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> DOKTORLARIN DEĞİŞİK ÜLKELERDEKİ MAAŞLARI (linkler içerde)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    11 Mesaj
    Konuyu açan arkadaş henüz tıp öğrencisi olduğu için taraflı bir şekilde yazmış. Doğru bilgilendirmek için gerçek maaşları yazıyorum:

ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zellanda en yüksek doktor maaşı veren ülkeler. Ortalama yıllık 300 bin dolardır. Vergiler çıktıktan sonra aylık 20 bin dolar gibi para kalır.

Tahmin edildiğinin aksine Avrupa'da o kadar yüksek değil. Ortalama uzman doktor yıllık 70 - 80 bin eurodur. Vergiler çıkıldıktan sonra 4500-5000 euro kalır. Asistan 2500 euro civarında kazanır. Avrupa'nın geri kalanı için de benzer. Zaten Almanya'ya gitmek isteyenler parası için gitmiyorlar. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.
    |
    |
    Ayrıca emekli hekim maaşları pratisyen için 5 küsür, uzman için 6 küsür. 7000-9000 gerçek değil. Normalde pratisyen 3500, uzman 4000'di. geçen yıl 1500 ve 2000 zam yaptılar. Bu zamları da emekli olup çalışmayanlar alıyor. Yani emekliyseniz ve çalışıyorsanız pratisyen, uzman 3500 ve 4000 lira.

Paramız olması için üretim lazım katma değer lazım.Türkiye zamanında tezekle ısınırken Amerikalılar her eyaletine nükleer enerji santralleri ile donatıyordu.Bir zahmet o kadar fark olsun hocam.Durumdan memnun olmayanlar bir zahmet taşın altına kendi ellerini koysunlar,devlete kapağa atayım işim garanti olsun kafasında bir ilerleme olmaz.Herkes kendisini düşünürse sistem bir yerde tıkanır hem kendini hem de toplumu düşünerek iş yapın.Türkiye de o yok işte.

Pratisyenin 3500 değil değil ki 6100-5900arası ama devlet memurluğundan ayrılırsa 2000 lira alınıyor 3900 inio

Uzmanlıkda da minumun maaşı 7200-6900memurluktan ayrılırsa 5200
    Onlar da genellikle fetöcü olup atılanlar normalde maaş verilmesi gerekir ama hakmış neyse
    Ama derecesine göre yüksek lisans falan yaparsa maaşı artık hele de prof doç falan olursa ek göstergesi 7000 olup (uzman doktorun 3600 su)
    Ne kadar olduğunu söylemeyiyim siz tahmin edin

İnsanların uzman olarak kalacağına sanmıyorum en azından araştırma görevlisi falan olurlar direkt artar çünkü birinin ek göstergesi 3600 ken diğerinin nerdeyse 2 katı

Pratisyenlerinde ek göstergesi 3600 falan istenio son zamanlar o zaman da 1500 lira falan artış olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 8 Aralık 2019; 16:44:11 >
    |
    |
    ravn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    500 Mesaj

Kesinlikle katılıyorum (ilk kez katılılım size galiba)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Vizyon reis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ne söylersem söyleyeyim seni ikna edemeyeceğim anlaşılan. Burada olduğundan yüksek yazınca insanlarda hekim düşmanlığı artıyor sadece, başka bir işe yaramıyor. Prof yazmışsın, kaç kişi prof oluyor. Madem maaş yazıyorsun, bari biraz araştır öyle yaz lütfen. Bunu okuyanlar "Emekli 9000 lira alıyorsa çalışan kaç lira alıyordur" diyor sadece.
    |
    |
    Ankaratıplı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynısı mühendislikleri için de geçerli bir ara baktım mühendisliklere ooo en 80 ile 120 bin dolar kazanıyordu en iyi onlar diyenlerde neden bu gibi ifadeleri sarf etmiyordunuz ve destekliyordunuz garip açıkçası

zaten işinde en iyi olan en iyi maaşları kazanır ortalamada kalmayacağını düşünüyorum bu ortalama rakamlar altı da kazanacak üstü de
    |
    |
    Mithrandir. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam alıyorlar emekli maaş ek göstergeden hesaplanır profların

ya da az alsınlar artık ilgilenmeyecem bana ne beni sadece kendim ilgilendirir artık kafaya takmayacam başarılı insanlar her zaman her yerde en iyi yerlerde olur artık başarısızlar düşünsün (tıp içi söylüyorum) tıpa gelip de bırakanların sayısı fazla onlar düşünsünler artık
    |
    |
    ravn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

70-120 bin dolar arası mühendisliğe giriş maaşı hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ankaratıplı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam burdan bakın
    https://www.glassdoor.com/Salaries/engineer-salary-SRCH_KO0,8.htm

başlangıç maaşları değil 20 yıl çalışanların ortalama maaşları tabii ki de üstü de kazanan olacak altı da
    |
    |
    Mithrandir. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
bankalar.org
SEO
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.