Şimdi Ara

Doktordan ,mühendisten, imamdan ,kaporta ustasından...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
7.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşim gereği hastanede çalışıyorum bugun iki doktorun muhabbetine denk geldim.

Doktorlardan birisi aracını satıyor ,ilana doktordan yazmış.Öbür arkadaşıda dalga geçiyor tabi doktorlara 1.sınıfta temiz araç kullanma dersleri veriliyor Lan sen bu arabayla 4 km boyunca el freni çekili gitmemişmiydin diye baya bi geyik döndü :)

Demem o ki mesleğe göre araca yaklaşan arkadaşlar ,doktortur öğretmendir temiz kullanmıştır diye düşünmeyin.

Eminimki asgari ücretle didinerek zor bela denkleştirip araba alanlar çok daha dikkatli ve temiz kullanıyordur.

Birşeye ne kadar zor ulaşırsan o kadar değerli oluyor..

Biliyorum yukarıda yazdığımda ters düşüyor ama BAYANDAN... yazanları direk kapatıyorum.

• doktordan ziyade karşı tarafın eğitimli olması daha iyi oluyor. tabi iyi eğitimli olması sorunsuz bir alışverişi garanti tabiki etmez.
    ama eğitimsiz, çakal insanlarla muhattap olmaktan çok daha iyi bu tarz insanlarla iletişime geçmek.

bu yüzden benim için çok önemli olmasada bir kriter olmaya devam edecek bahsettiğiniz durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 18 Ekim 2017; 21:42:50 >
  • Helaaaaal be yılın tespiti. :)

Şaka bir yana bende mühendisim yolda mı topluyorum parayı da kötü bakıyım aracıma. Bende gözüm gibi bakıyorum ve satacağım zamanda yazacam mühendisten temiz araç diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle böyle meslek yazan adamdan araba asla almam, bakımsız pis arabalara gidip geliyorlar devamlı.
    İstisnalar illa ki vardır ama gördüklerim bu yönde.
  • Oradaki amaç temiz olmasından ziyade değil

Yeri yurdu belli olmasından dolayı güven oluyor.
  • Araba yalnızca pinti ve takıntılı adamdan alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Helaaaaal be yılın tespiti. :)

Şaka bir yana bende mühendisim yolda mı topluyorum parayı da kötü bakıyım aracıma. Bende gözüm gibi bakıyorum ve satacağım zamanda yazacam mühendisten temiz araç diye

Yok be kardeşim öyle mi dedik ,yolda toplamıyorsun elbet.

Asgari ücretlinin araca ulaşması daha zor.Mühendis adamsın sonuçta asgari ücretliye göre daha kolay erişebiliyorsun.
  • meslek yazan adamın ilanını kapatırım. ben de satarken bütün açıklamaları yazdıktan sonra iş yerimi yazarım. öğretmen olmama rağmen, amacım sadece ulaşmanın kolay olduğunu belirtmektir. aslında aracıma çok iyi bakarım.

hele ki bayandan asla almayın.
  • Bayan kuaföründen temiz araba diye ilan gördü bu gözler.Hayir bayan kuaförü olunca ne oluyor onu anlamadım arabaya fön mu çektin birader nedir yani?

• Doktordan araba alınmaz. Bende hastanede çalışıyorum. Hepsinin aracı nasıl kullandığını biliyorum. Eşşek niyetine arabayı kullanıyorlar. Eşşeğe biner gibi biniyorlar. Tuvalete bile gitseler arabayla giderler o derece. Orta halli bir araba adamların 1 yıllık maaşı. Diğer sağlık personelinin 3-4 yıllık maaşı. Temiz kullanmıyorlar. Her isteyene arabalarını veriyorlar. Onların sayesinde öğrendim araba sürmeyi

• Ilanda memurdan bayandan yaziyorsa araca bakmam bile.

• Genelleme yapmayın, ben de doktorum ve arabama çok temiz binerim. Kimseye de ne emanet araba veririm ne de alırım. Meslek yazılmasının sebebi yerin yurdun belli olmasıdır. Başka da bir amacı yoktur

• Turkiyede kimseden ikinci el arac alinmaz ama fiyatlar sebebiyle bende 1 kez almak zorunda kaldim mecburen

Bozulana kadar surerim sonrada sifir alirim

Millet ahiretini dusunmuyor ,yuzune baka baka yalan soyleyen , km dusuren , aracin hatalarini saklayan vs vs uzar gider

• Araba tecrübesini geçtim, önce mesleklerini doğru icra etsinler..
  • Kayınpeder polisten temizdir diye polo classic aldı arabanın motor kaputu hiç açılmamış sanki tozdan balçıktan motor gözükmüyor bir sürüde masraf etti.

• Sahibi hakkındaki bu tür ifadeler olumlu bir algı oluşmasını sağlıyor. Yeri yurdu belli. Temiz, servis bakımlı gibi anlamları çağrıştırıyor.istisnalar kaideyi bozmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

Araba yalnızca pinti ve takıntılı adamdan alınır

Pinti(cimri) adam aracına motor yağını bile çok görür , en ucuza getirmeye çalışır. Nasıl bu adamdan araba alınır ?
  • Arkadaşlar herkes sakin olsun! İnanın doktorlar çok kazanmıyor bu kadar nefret etmenize gerek yok. Şuan mezun doktora şırnakta değilseniz acillerde 4.500-5.000tl veriyorlar ve doktor başı 300 hasta düşüyor. 5.000tl sizin için çok paraysa kendi hedeflerinizi gözden geçirin, bırakın şu adamların yakasını lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AAABBBTR42 -- 19 Ekim 2017; 10:8:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğretmen, doktor, polis vb mesleğe sahip olan insanların çalışma yeri ve saatleri bellidir.Bu insanların yılda kaç km yaptığı aşağı yukarı aynıdır.(Uzak yerde oturup abartı yol yapanları saymazsak) Ayrıca bu meslek grubundaki insanlar ya nakit ihtiyacından araba satar ya da model yükseltmek için.Çoğuda aldığı araca uzun yıllar biner. Para kazanmak için bu işe bulaşan çok azdır.Tercih edilirken öne çıkmasının nedeni budur.

Bu işten ekmek yiyen adam ya alırken ya satarken mutlaka geçirir.Zaten öyle olmasa geçinemez.O yüzden benimde tercihim mesleği olan adamdan almaktır.Ha bu demek değildir ki polis diye araba temiz olacak.Bu sadece kriterdir.
  • doktor pinti değilse ben alırım, yaşadığım şehirde bizzat şahit olduğum bir olayı anlatayım: Doktor bir abi eşine ait tiguanı piyasasının 10 bin tl altına verdi, sırf yeni arabayı bir an önce almak için..Aylık döner sermaye ile birlikte eline geçen para 15 bin liracık..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.