Şimdi Ara

Doktora yapan gencin isyanı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
10.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Işte senin gibiler her zaman değişime karşı olur. O olsa ne olacak diyenler sıkıntı zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt

Ha sen değiş dediğimde zor gelsin paso teknik direktör değiştirelim isteyen sizler. Fenerbahçe de paso teknik direktör değiştiriyor UEFA alıyor mu? İşte anlatılmak istenen mesaj. Sen değiş dediğimde zaten baştakiler de değişeceği aşikarken siz kendinizi değiştirmek zor geldiği için sürekli gol yememek için ara pası yapalım şeklinde zamana oynamak. Merak etme dedelerinde böyle zamana oynamıştır. Şimdi siz, gelecekte bebelerin. ;)

Değişim değil sistemin değişmesini isteyenim. Yani sen tek kelimenin esirisin ben ise iki kelimeden oluşan cümlenin anlamı peşindeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Ne diyorsun Hüseyin goy goy yapma. Akp ye oy vermezsin akp iyi yönetmedi dersin akp şu bu dersin ama akp öncesi ile sonrası dönemdeki farkı görmemezlikten gelen düpedüz kronik aşırı uç muhaliftir. Hatta muhalif bile denilemez. İdeolojik saplantıdir. Hatta Cem e başka bir konuda yazdım başka konuda çıkmış siyasal İslamcı diye kusmus ana unuttuğu bir şey var o siyasal İslamcı diye nitelediği kesik bugün bu ülkede iktidarı besliyor artı Atatürk döneminden bile var olan kesim. Kesip atamadığin sürece ya da def edip kovamadigin sürece bu kesimle yaşamayı bileceksin. Yoksa daha çok iktidar olur senin ülkene. Yıldık bıktık diye de goy goy yaparsın. Ben rahatım Atatürk ün geldiği yerden gelmiş dedelerim Trakya liyim Tekirdağ liyim ailemde CHP li bir sürü akraba var ama şunuda biliyorum ya onları yok etmem lazım ki onu yapamam insanlık dışı insanlıktan çıkmak ya da onlarla bir arada yaşayabilmeyi öğrenmek. Böyle bir kesimi hedef alarak nefret kusarak hayal ettiğim hiçbir şey gerçek olmaz, olsa idi 18 yıl da çok kez o hayal gerçek olurdu.

X2YK'cığım, ne sizin ne bizim o toplara çıkacağımız yok. Bir arada yaşamayı biz biliyoruz. Bilmeyenimiz de öğreniyor.

Şu anda yaşanan sancı neden yaşanıyor x2yk? Bizi tam manası ile ayrımcılığa maruz bırakıp, bürokrasiden el çektirdikleri için yaşanıyor. Ak parti bünyesinde estek köstek "İşbilir" fetocular vardı. Bizi şutladı, onları doldurdu. Feto bunlara kazık attı. Reflektif ve haklı ama çok geç bir biçimde kadroları Fetodan temizlemeye koyuldu. Yerlerine güvenilir bulduğu MHP tandanslıları koymuşlar, şimdi ayyuka çıktı.

Fetocuları temizlerken kullandıkları yöntemler Feto'nun yöntemleri. Bir yandan bu yöntemleri diğer muhalifleri susturmak için de kullanıyorlar.

Şimdi, AKP içinde kopuşu önlemek için reform dediler. Reformdan da anladığımız "Fetodan boşalan kadrolara MHP tandanslıları koyduk, devleti mafyaya emanet edip, AKP'den kopuşlara mahal vermeyelim, MHP tandanslı kadroları temizleyelim."imiş. MHP ve ekürisi mafya bundan hırlıyor.

Olacağı da söyleyeyim. Cumhurbaşkanımız iyi Parti'ye yanlayacak. İyi parti de koalisyon için parlamenter sisteme geçişi şart koyacak. Bir bakacaksın, parlamenter sisteme dönmüşsün.  

Bütün amacın sayın cumhurbaşkanımızın iktidarını koruması üzerine kurulu olduğu bir ülkede yaşıyorsun kaç yıldır. Bu sebeple de kaymak tabakayı artan bir hızla yurtdışına kaybediyorsun. "Abidin Rüstempaşa üniversitesi" mezunundan medet umuyorsun. Çok beklersin x2yk. Çok beklersin.  Biz turist gibi yaşıyoruz. Keyfimiz gene gıcır, gene gıcır. Siz de yeyin birbirinizi ete para vermeyin.

Abuk subuk bir iş bu yani. Şimdi reis ya tükürdüğünü yalayıp parlamenter sisteme dönecek, ya da devleti mafyaya emanet edecek. Yol ayrımı bu. Devleti mafyaya bırakırsa AKP'den kopuş artacak. O yüzden o topa çıkacağına parlamenter sisteme geçip İyİ'ye yanlayacak.

Bu ülkede bir olumsuz gelişmenin önüne geçip ülkenin normallemesi için İyİ'nin büyük bir fırsatı var özetle. Karşılığında iktidarın ömrü biraz uzayacak, ama biraz olsun normallemek için iktidarın gitmesini beklemek zorunda kalmayacağız sanki.  

Özetle senin usta gene yanıldı. Dönüyor. Bakalım hızına ümmet yetişebilecek mi?

-------

Bu ülkeye para bollugunda yağan yatırımı da betona ben gömmedim. Oyle bir bolluk ortamında AKP'nin yaptığını o kadar uzun süre o kadar oy almış bir patates çuvalı da yapardı. Yönetim becerisi zor zamanda belli olur. Sayın cumhurbaşkanımızın en üstün becerisi koltugu korumak. Ülke çıkarının önünde tutuluyor bu. Buna ayılmadığın sürece de ne anlatsak boş.

• O değilde yüksek lisans ücretlei de çok yüksek. 2 sene önce ciddi anlamdan niyetlenmiştim ama para gerçekten çok yüksek geldi.

Hem çalış, hem ders çalış, tez hazırla, birde üstüne ödersen seni sıkıntıya uğratacak para ver. Ne yapıyorlar yüksek lisans da bu kadar para istiyorlar? Matrix'deki cihazı mı bulldular merak ediyorum?

Üniversitede çift anadal yapmak istersin izin vermezler yasal bir engel çıkarırlar. Ulan iki anadalı da yapamazsam o zaman kes ilişkimi üniversite ile bu kadar da iddalıyım.

Üniversite de ingilizceni geliştirmek istersin üniversitenin öğrenciler için olan kursuna gitmek istersen (daha planlı ve düzenli çalışma adına) öğrencinin veremeyeceği parayı isterler.

Üstten ders almak istersin yok fakülte izin vermez.

Üniversitede öğretmenine hocana soru sormak istersin soramazsın, soru sorarsan aşağılanırsın.

Üniversitedeki çoğu hocanın öğrenciye kazandırdığı bir bok yok. (çok nadirdir).... Profların hepsi kibir yumağı zaten. Öğrenci kendi kendine yapıyor üniversite ne yapıyorsa.

• x2yk X kullanıcısına yanıt

goruyoruz :)

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt

Bilemiyorum, adam gitmediği sürece ya da başkaları gelmediği sürece yeni sistemin değişmesi zor görünüyor. Kim geri dönmüş siyasette bu döneme kadar. Sandıkla gelen sandıkla gitmiş. Gelen değiştirirse değiştirir. İyi parti küçük parti eğer o benle iş yapacaksan benim dediğimi yap derse ve bunu iktidar kabul ederse bu ülkeyi akp değil iyi parti yönetiyor demenin yeni adı demektir bu. Bu şu gibi baba ve oğul var baba 45 oğul 7 yaşında ve oğul diyor ki baba şunu yapalım ve baba oğulu dinliyor dediğini yapıyor. Sen böyle bir şeye şahit oldun mu? ;) Blu çağda olmayan bir bebenin kabul gördüğü bir dünya ya da bir de şöyle düşünelim baba var 65 oğul var 45 ve baba yaşlıdır artık oğula yetki veriyordur oğul babaya gider baba bunu yapalım der ve baba tamam oğlum benden sana onay der ve oğul babadan aldığı onayı yerine getirir. İşte iyi parti o konuma geliyorsa zaten ülkeyi de yönetiyordur demektir. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 24 Kasım 2020; 21:41:37 >

• quote:

Bilemiyorum, adam gitmediği sürece ya da başkaları gelmediği sürece yeni sistemin değişmesi zor görünüyor. Kim geri dönmüş siyasette bu döneme kadar. Sandıkla gelen sandıkla gitmiş. Gelen değiştirirse değiştirir. İyi parti küçük parti eğer o benle iş yapacaksan benim dediğimi yap derse ve bunu iktidar kabul ederse bu ülkeyi akp değil iyi parti yönetiyor demenin yeni adı demektir bu. Bu şu gibi baba ve oğul var baba 45 oğul 7 yaşında ve oğul diyor ki baba şunu yapalım ve baba oğulu dinliyor dediğini yapıyor. Sen böyle bir şeye şahit oldun mu? ;) Blu çağda olmayan bir bebenin kabul gördüğü bir dünya ya da bir de şöyle düşünelim baba var 65 oğul var 45 ve baba yaşlıdır artık oğula yetki veriyordur oğul babaya gider baba bunu yapalım der ve baba tamam oğlum benden sana onay der ve oğul babadan aldığı onayı yerine getirir. İşte iyi parti o konuma geliyorsa zaten ülkeyi de yönetiyordur demektir. ;)

Zaten hesap bu güzel kardeşim. Parlementer sisteme dönüş, AKP-İyİ koalisyonu, Tayyip Erdoğan Başbakan. Veya, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı kalacak, parti başkanlığı ve Ak Partiden istifa edecek. Görev süresi bitince geri geçer partisinin başına (Sözde istifa tabii ki. Sonuçta ilk Cumhurbaşkanı seçildiğinde güya bağımsızdı, o hesap). Kaldı ki, fikri gene kendisi atacak. İyİ kendisi AKP'ye ve Tayyip Bey'e yanaşacak. MHP'de olduğu gibi. MHP'ye gidip yalvardı mı Tayyip Bey? Yooo... Ama sonuçta MHP koalisyonun parçası mı? Öyle. Sana-bana atarlar kemi x2yk. Karizmayı çizdirmeden manevrayı yaparlar. MHP'ye yanaşırken yaptıkları gibi. Daha öncesinde de HDP'ye yanaşıkken de aynı idi. Yanaşmadan yanaşıyorlar.  Sen de amma safsın yani. Göstere göstere olacak mı sandın? Tüm bu İyİ parti şartları Tayyip Beyin kendi ağzından çıkan kendi fikirleri olacak. Sen de yiyeceksin. Her zaman olduğu gibi.  

Devletin yönetimi, özellikle mahkemeler konusunda mevcut koalisyonda MHP'nin gücü çokmuş baksana... "Çocuk babayı yönetir mi" diyorsun da, yönetir güzel kardeşim. Altından girer, üstünden çıkar, aldırır oyuncağı.  Hele ki kız çocuğu. Parmağında oynatır.  Feto yöntemleri ile suçluyu suçsuzu karıştırıp bir paket halinde içeri tıkıp, yargılama sonrası salma metodu parti içinde ciddi rahatsızlık yaratıyor. Yargı güvensizliği ekonomik çıkmazı daha da arttırıyor. Tayyip Bey'in kendi icadı olan "faiz enflasyonun sebebidir" iddiası da çöktü. Merkez bankasına Partili atamasına rağmen merkez bankası 475 baz puan faiz arttırdı. Demek ki bu faiz arttırımı Tayyip Bey'in rızası ile oldu. Demek ki Tayyip Bey hatasını kabul etti.  

Şimdi, Trump gitti, Biden geldi. Onun da etkisi var. Tayyip bey de bu değişimlerin ışığında konum alacak. O konumda da MHP kadrolarını boşaltıp, yargıyı rahatlatması gerekiyor. Dediğimin haklılığının ilk sinyalini Kavala'nın serbest bırakılması ile göreceksin.  

Memleketin yargısı bu yani. Hukuğu bu. Devlet de böyle yönetiliyor.  Zaten biz de buna karşı çıkıyoruz.

-------------------

Burada, ekonomiyi rayına oturtamazsa seçimde Tayyip Bey'e güle güle. Onu da unutmayalım. Seçime kadar bir süre de olsa sürdürülebilir bir düzene geçirmesi lazım ki koltuk gitmesin. Hesap bu bak hep. Tüm hesaplar Tayyip Bey'in iktidarda kalması üstüne kuruluyor. Senin çıkarın, halkın çıkarı, ülkenin çıkarı, geçiniz onları... Cumhurbaşkanımın çıkarı. Ülke buna göre yeniden şekilleniyor sık sık. Ekonomik çöküntüyü 10 yıl sonrasına erteleyip daha da büyük bir bombayı kucağımıza bırakmanın yolunu bulsun, ne bu ülkeyi ne seçmenini düşünür. Direkt yapar. Sen de ekonomi rayına oturdu sanarsın. 10 yıl sonra bomba patlayınca anlarsan anlarsın. O koltuğu sağlamlasın da 10 yıla kim öle kim kala...

Dediklerim olmazsa ne olacak, onu da söyleyeyim: Tayyip Bey hızla eriyen MHP tarafında kalıp, devleti mafyaya emanet edecek. AKP içindeki siyasetçilerin AKP'den kopuşu hızlanacak. Kısaca bu dümen uzun vadede Babacan'a yarar.  İlk seçimi de kaybetme olasılığı yüksek. O yüzden İyİ'ye yanlar. Bu olduğu an HDP'nin de sesi büyük ölçüde kesilir. Görürsün. İyİ Kürt sorununun temel belli başlı bazı meselelerinin çözümünden yana. Teröre tavrı net olsa da, sorunun çözümü için bir şeyler yapılması gerektiğinin farkında. AKP'nin canına comcom. Doğuda potansiyel oyu var. Bu da temel bir-iki düzenlemeye fırsat tanır. O süreçte HDP sesini keser, bunların yasaları sessiz ve derinden destekler.

Neyse, AKP yol ayrımında şu an. Geleceğini de ne yöne karar vereceği belirleyecek.  

Bugüne kadar yapılan haberlerden senaryo çıkarmak bu demek. Bana gelecekten gelmiş gibi yazarsan inandırıcıligin kalmaz kusura bakma, kavala zaten yattı yatacağıni 20 yıla kadar yargılanıyordu iddianame böyle hazırlandı ve karar 4 5 yılla kapanır zaten o kadarını da yattı çıkar olur biter. Keza Demirtaş ta öyle. 20 yılla yargılanıp 20 yıl yatan kim var da bana bunu diyebiliyorsun zaten adamın çıkacağı vakit geldi artık. O yüzden geri kalanı da senaryo olarak geliyor ki çoğu da okunan gündem haberlerine göre şekillendirme yapmışsın. Ya da muhalefette yazan çizenler var onlara çok kanmissin.

Ve siyasette şu vardır her parti yasal olan her parti ittifakta kurar itilafta. CHP MHP ile çatı adayı yaptı mı yaptı, iyi parti CHP ile ittifak yaptı mı yaptı akp ile yapar mı yapar, bu kadar basittir bu denklem ve herkesin birer adet oy hakkı vardır vatandaş ya seçimde değişim yapar ya da meydanlara inerek ama inmek zor artık çünkü ülke de iki tarafa bolersek eşit olan bir sayı var yüzde 50 50 o yüzden kimse meydana inmez 80 lerden daha beterini yaşar bu ülke, geriye de tek şey darbe kalıyor o da denendi en güçlüsü yapılaşma olan feto idi bitirildi çökertildi. Şimdi sıra pkk da onu da 3 yıldır görüyorsun yıllar önce yazdım buraya akp iktidar olmak hatta 2023 u görmek istiyorsa ilk işi 82 den beri başımıza bela olan ve bir sürü Parti'nin gitmesine vesile olan pkk illetini bitirecek diye yazmıştım ve 3 yıldır bu mücadele denenmeye devam ediyor.

• dikkatimi çeken şey şu; adam türk görümüne sahip. niyeyse böyle insanlar pek olmuyor yüksek pozisyonlarda falan. aslında çok azınlık da sayılmazlar %15,20 civarı bu tipte insan var türkiyede. tuhaf bir durum.

bilmiyorum yani, zihin kontrol işkencesini yaşayıp da ifşa eden türklerin çoğu da melez bile olsalar türki bir görünüme sahipler.

ben de türkmen/ortadoğu kırması bir fenotip'e sahibim dış görünüş olarak. yakın zamanda orta asyadan göçenlerden falan değiliz. en az 500 yıldır bu ülkedeyiz yani. tuhaf durumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadman0000 -- 24 Kasım 2020; 23:7:54 >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt

pekala bir insan doktora yapmadan, lisans eğitimi almadan inovasyon gerçekleştirebilir. Problem bu inovasyonların niceliğinde, sayı olarak yetersiz ve az kalıyor. Potansiyel olarak harcanabiliyor insanlar. Bilimsel ve teorik olarak yeni alanlar açabilecek ve devrimler yaratabilecek insan sayısı oldukça azalıyor haliyle.

• Payne7 P kullanıcısına yanıt

Kardeş burada kaldığın zaten suç!

Vampir bürokratlar ve onların vasıfsız akrabaları her yeri tıkamış durumda.

Sen kamu'da liyakat beklersen Türkiye'de körelmeye başlayıp çürürsün!

idealist takılmak istersen sonun budur, ha akp işkur gençlik kolları aş'ye kaydolursan bir ihtimal yıllarca biat ederek akp çocuğu kıçı öperek belki

olman gereken yerin çeyreğine gelebilirsin.

Tabi bir takım vasıfsız çapsızlardan sıra gelirse..

• Üniversitelerde kadro bulmazsan istersen doçent ol önemli değil 100yildir ilkel yöntem bu maalesef milli eğitimdeki gibi merkezi atama yapmalı yök ama nerde
  • quote:

Bugüne kadar yapılan haberlerden senaryo çıkarmak bu demek. Bana gelecekten gelmiş gibi yazarsan inandırıcıligin kalmaz kusura bakma, kavala zaten yattı yatacağıni 20 yıla kadar yargılanıyordu iddianame böyle hazırlandı ve karar 4 5 yılla kapanır zaten o kadarını da yattı çıkar olur biter. Keza Demirtaş ta öyle. 20 yılla yargılanıp 20 yıl yatan kim var da bana bunu diyebiliyorsun zaten adamın çıkacağı vakit geldi artık. O yüzden geri kalanı da senaryo olarak geliyor ki çoğu da okunan gündem haberlerine göre şekillendirme yapmışsın. Ya da muhalefette yazan çizenler var onlara çok kanmissin.

Ve siyasette şu vardır her parti yasal olan her parti ittifakta kurar itilafta. CHP MHP ile çatı adayı yaptı mı yaptı, iyi parti CHP ile ittifak yaptı mı yaptı akp ile yapar mı yapar, bu kadar basittir bu denklem ve herkesin birer adet oy hakkı vardır vatandaş ya seçimde değişim yapar ya da meydanlara inerek ama inmek zor artık çünkü ülke de iki tarafa bolersek eşit olan bir sayı var yüzde 50 50 o yüzden kimse meydana inmez 80 lerden daha beterini yaşar bu ülke, geriye de tek şey darbe kalıyor o da denendi en güçlüsü yapılaşma olan feto idi bitirildi çökertildi. Şimdi sıra pkk da onu da 3 yıldır görüyorsun yıllar önce yazdım buraya akp iktidar olmak hatta 2023 u görmek istiyorsa ilk işi 82 den beri başımıza bela olan ve bir sürü Parti'nin gitmesine vesile olan pkk illetini bitirecek diye yazmıştım ve 3 yıldır bu mücadele denenmeye devam ediyor.

X2YK, ne dediğinin farkında değilsin sen. Kavala ceza mı aldı da içeride? Demirtaş ceza mı aldı da içeride? Bu adamların yargıya mudehale ihtimali ne ki tutuklu yargılanıyor? Veya şöyle sorayım: içeride olmaları yargıya mudehale ihtimalini eliyor mu? Yok. O zaman niye tutuklu yargılanıyorlar? Demirtaş'ın bir iki söylemi ceza almasına sebep olabilir; ama görürsün, Kavala ceza almayacak. O zaman neden yattı? Bunun izehatini ver, sonra konuşalım. Bu tutuklu yargılanma meselesini birileri çıkarına kullanıyor. Sizinkiler de bunu yapıyor, bazı kesimlere de bir yandan alet oluyorlar. Çok net ortada olan bir durum bu.  

"PKK'nın bitirilmesi" konusu MHP koalisyonu ile olacak iş değil. Onun için de iyi koalisyonu şart. Zira MHP kavgadan, itişmeden, terörden besleniyor. Terör biterse MHP neye sarılacak da "düşmana karşı birleşip mücadele etmek için" oy isteyecek?  mhp'nin estek köstek oy alması için terörün bitmemesi lazım.

Ama bunların hiçbiri sayın cumhurbaşkanımızın umurunda değil. O iktidarının devamına bakıyor.

Neyse, görürsün zamanla.  ben bugüne kadar eğilmedim, bukulmedim. Çok da yanılmadım. Manevra da yapmadım. Bakalım yanilacak mıyım? Ne olacağını bilmiyorum, ama iki-üç gelecek ihtimali var. Biri gerçek olacak. Üçüncü ihtimali yazmadım. Yazmaya elim varmıyor.

Ben bu ortamların içine doğdum. Siyasetçilerin ciğerini bilirim. Eldeki bilgilerle bende doğuştan gelen hisleri birleştirince ortaya bunlar çıkıyor. Ha, eldeki bilgiler yanlış olabilir mi? Olabilir. Ama, o zaman sayın cumhurbaşkanımız niye durduk yere yargıda reform meselesine girdi ve hemen ardından MHP kanadında bir huzursuzluk gördük? Belki başka bir hesap var, ama eldeki bilgiler ışığında durum bu yani.

Yatırımcının parmağına bal çalmak amacıyla Cumhurbaşkanımız bu lafı etmez. Çünkü yatırımcı nezdinde lafla peynir gemisi yürümez. Yatırımcının zaten cumhurbaşkanımıza güveni yok. İcraat görmeden gelmez. Bunu da cumhurbaşkanımız bilir. Dolayısıyla, bir şeyler değişecek. MHP'den uzaklaş, İyİ'ye yanaş, pelikancıları da partide tutup önemli yerlerden uzaklaştır metodu bu iktidarın kalan kısa ömrünü mümkün mertebe uzatmak için en sağlam yol.

Ama Tayyip bey çok akıllı. Görmediğimiz bir dördüncü yol var mıdır? Olabilir tabii ki. Ama değişmez kesin gerçek şu: bu düzende cumhurbaşkanımızın iktidarını koruması devlet ve ülke çıkarının üzerinde. Tüm gelecek tahminini buna göre yaparsan, daha az yanılırsın.  

Sizinkiler diyor sen şaşırmışsin kendini klâsik ideolojik bir varlık olduğunu ispatladin bana boş yapma artık. Kavala savun sen adamını savun haydi. ;) Alacağı suçun bir kısmını yattı işte 6 yok çıkarsa 4 yatti ise 2 daha yatar çıkar. Suçsuz olacakmış he he. Ben bu ortamların içinde doğdum doğan insan yıllardır ben burada yazıyorum diyor bir de doğsan onların arasında olursun çoluk çocuk içinde olmazsın çünkü alayı burada bebe. Hala öğrenemedigin belli içinde doğmuşmus siyasetçi laf satar siyaset böyle yapılır çiller mi ne demedi mi herkese bir ev bir araba anahtarı diye kim sahip oldu buna kimse Erdoğan da der işte yargı reformu diye. ;) Hadi sen burada yazmalara devam et. Şirket kapalı olunca diline vurmuş.

Ha size karşı doğru olmadığınızı ya da gerçek argümanlar bunlar değil diye size yazanlar olunca bizler akp li okuyorsak klasik soruna gelmiş oluyoruz. Bu kafada olan ideolojik zehirlenme yaşıyordur. Açık ve net. Ben sıradan bir vatandaşım ve tek oyum var canım ne isterse gider ona oyumu basarım ya da boş geçerim bunun adına da demokrasi derler içinde doğmuş arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 25 Kasım 2020; 10:53:17 >

• quote:

Sizinkiler diyor sen şaşırmışsin kendini klâsik ideolojik bir varlık olduğunu ispatladin bana boş yapma artık. Kavala savun sen adamını savun haydi. ;) Alacağı suçun bir kısmını yattı işte 6 yok çıkarsa 4 yatti ise 2 daha yatar çıkar. Suçsuz olacakmış he he. Ben bu ortamların içinde doğdum doğan insan yıllardır ben burada yazıyorum diyor bir de doğsan onların arasında olursun çoluk çocuk içinde olmazsın çünkü alayı burada bebe. Hala öğrenemedigin belli içinde doğmuşmus siyasetçi laf satar siyaset böyle yapılır çiller mi ne demedi mi herkese bir ev bir araba anahtarı diye kim sahip oldu buna kimse Erdoğan da der işte yargı reformu diye. ;) Hadi sen burada yazmalara devam et. Şirket kapalı olunca diline vurmuş.

Ha size karşı doğru olmadığınızı ya da gerçek argümanlar bunlar değil diye size yazanlar olunca bizler akp li okuyorsak klasik soruna gelmiş oluyoruz. Bu kafada olan ideolojik zehirlenme yaşıyordur. Açık ve net. Ben sıradan bir vatandaşım ve tek oyum var canım ne isterse gider ona oyumu basarım ya da boş geçerim bunun adına da demokrasi derler içinde doğmuş arkadaş.

Senden adam olmaz x2yk. Hep lafı bir tarafından anla. Bırak sarhoşu yıkılana kadar. Bana ne lan Kavala'dan? Beni ilgilendirmiyor. Hala bık bık aynı lafı et. Ne dediğimi çok iyi anladın. Ceza almadan adam yatırıyorsun. Farkındasın durumun garabetinin, konunun etrafında dönüp duruyorsunuz, hiç topa girmiyorsunuz. Girmek durumunda kaldığınızda anında karşınızdaki bir şey ile suçluyorsunuz. Şucu bucu. Söyleyecek lafınız kalmadığında anında karşındakini ayrıştırmaya çalışan tiplersiniz. Aslen bölücünün kralı sizsiniz de, sizin ipinizle belediyenin yamamadığı 10cm'lik çukura inmem. Şükür size ihtiyacım da yok. Tüm dünya benim. Dünyanın %2'si Türkiye. Yaşarım turist gibi, dünyaya işimi yaparım. 3 kuruş beş kuruş. 3000-4000 dolar, tekkem döner. Size mi kaldım yani? Bu da sizinkileri nasıl kudurtuyor anlatamam. Ama sizin ipinizle kuyuya inmiyoruz inatla. Kimseye şucu bucu demiyoruz. Benim gibi çok insan var bu ülkede. Sizinkilerin en tiksindiği adamlarız. Küçüğüz, gücümüz yok. Sonuna kadar özgürüz.   O yüzden san rağmen bütünüz ulan. Evlat olsan sevilmezsin, sana rağmen seviyoruz seni ulan.  

Seninle yaptığımız şu konuşmada, gayet net şeyler söyledim, net şeyler sordum. Sen hiç topa girmedin. Sıkışınca da bana saldırdın. Bence aklı başında insanların da senin ve senin gibilerin metodolojilerini iyi anlaması için gayet işe yarar bir konuşma oldu bu x2yk. Çok teşekkürler. Böyle gidersen seni her geçen gün daha az kişi ciddiye alacak x2yk.  Cevap veremeyeceğin bir konu çıktığı an topu taca atıp karşındakini suçluyorsun.  Aynen devam. Daha seninle çok kafa bulurum ben.

Neyse,bu konuda daha seninle tartışmam. Hemen bir yafta, şucu bucu falan. Seni adam yerine koyanda kabahat. Bundan sonra paso dalga geçmeye mesaj atarım sana. Ciddiye almam. Hak etmiyorsun çünkü. RÖK muamelesi çekeceğim sana.  Seni alakadar edebilecek konularda seni çağırıp: "konuş x2yk!?" falan yapacağım. Gene tartışmaya girerim de, dalgasına gireceğim. Ciddiye alınacak biri değilsin.

Kolay gelsin.

Not: Kavala size girecek, bana girmeyecek. Haberin olsun. Sonuçta tükürdüğünüzü GENE, siz yalamış olacaksınız. Dolayısı ile ben bir şey demiyorum ha! Bana ne ayrıca? Hayatım gıcır yani. Beni mi alacaklar, hapse tıkacaklar? Yapma X2yk? Ben kimim? Önce önemli biri olmak lazım o risklere düşmek için. Benimki de bir tercih. Özgürüm, mutluyum, hayatım gıcır. Sen sürünsen de gıcır. İhya olsan da gıcır. Bana giren çıkan yok yani. Ama garibanın haline üzülüyorum. Bütün mesele bu yani.

AKP'nin içini de, iç ilişkilerini de senden daha iyi bildiğim kesin. Sizinkilere senden daha yakınım sanırım.  Sen siyaset dünyası birbirinden kopuk sanıyor olabilisin ama, yok öyle bişiy yani. Arkadaşının arkadaşı o taraklardadır, arkadaşın üzerinden sana selam yollar falan... Böyledir bu işler. Sizinkilerden duyduklarım, gördüklerim sanıyorum senin duyup gördüklerinden biraz daha derin. Trakya'da hava nasıl X2YK? Ankara'da soğuk.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 25 Kasım 2020; 15:59:25 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

x2yk'cığım. Benim adım Hüseyin. Adım belli, kim olduğum belli. Sen bana Hüseyin de, ben sana x2yk. Ne bileyim adını? "Xavier Duo Yurtseven Kardeşler" değilse adın, ne diyeyim sana yani? Çokomel mi diyeyim? x2yk diyorum. Bir ara senin bir üst sürümün vardı. x3yk vardı. Ne oldu ona?  İstersen çokomel diyebilirim bak sana? Ama yani, adın x2yk. Ben ne yapayım?

Nefreti kanla kusuyormuşum da bıdı bıdı. Boşver şimdi onu sen. Al darbukayı eline, gırnata bende. Düş peşime. Kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz zaten. Çok severim ben Trakya insanını. Dediğim gibi x2yk, evlat olsan sevilmezsin de, seviyorum seni de.  

Hadi canım. Hadi koçum.

Ar gelir Osmanaga da ar gelir

Safiyeme karyola dar gelir

Hadi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.