Şimdi Ara

Doktor ' Seralin ' Verdi Vücuda Bir Zararı Var Mıdır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün psikiyatriste gittim arkadaşlar , ben içimde feci heyecan potansiyeli besleyen her an patlamaya hazır çok çabuk sinirlenen bir adamım ve telaşlıyımdır . Heyecan konusunda çoğu şeyi yendim bu öyle bildiğimiz heyecandan değil ; ama asıl sorunum bi anda o kadar çok sinirleniyorumki yenmem lazımdı , seralin diye bir ilaç verdi bir nevi anti-depresan , bunun yan etkileri sık mı görülür :S , aranızda bilen varsa diye sordum .

• Bunu doktora sorsan ?
  • doktor depresyondasın diye antidepresan vermiş bir süre denersin işe yaramazsa zaten doktor ilacını değiştirir. yok doktorumu sevmedim diyorsan veya teşhisinden kuşkuluysan başka iyi bir pisikiyatrist araştır. geçmiş olsun.
  • Doktorunuzun verdiği ilacın etken maddesi 'Sertralin' olmakla birlikte başlangıç için verilen normal bir ilaçtır. Eşdeğer ilacını ben de kullanmıştım. Hayati sıkıntı yaratacak bir yan etkisini görmedim.
  • İlaçların artı ve eksi yönlerini değerlendirerek verir doktorlar.

İlaç bana zarar verir mi derken yararlarını da düşünmek lazım.
  • ilk bir kaç hap bulantı yapabiliyor sonra o bulantı geçiyor. 2-3 hafta sonra tam etkii görünüyor. sürekli kullanman lazım. uzun süre kullanıp birden bırakınca da bir kaç gün bulantı oluyor. Onun haricinde çok fala uyku yapmıyor vs.
  • birkaç sene önce bende 6 ay süreyle kullandım seralin..
    herhangi bir yanetkisi yok amapsikolojik olarak o ilaca bağlıyorsun kendini..
    almadığın günler kötü hissediyosun..bağımlılık değil ama böyle ihtiyaç duyuyosun öyle söyliyim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.