Şimdi Ara

Doktor neden az maaş alıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllarca okuyup emeklerinin karşılğını alabiliyorlarmı sizce ?

• Asla. Doktorluk para için yapılırsa büyük hayal kırıklığı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktorlar çok az alıyor haklısın, bizim eve temizliğe gelen kadının kocası doktor, pazar günleri de birlikte apartman merdivenlerini siliyorlar.

• başarısız troll denemesi.
  • Asıl soru şöyle:
    Milletvekilleri niye bu kadar fazla maaş alıyor?

• Ciddiyim.
  • Babam doktor 30k illa 50k maaş felan aliyor siz galiba trollsunuz yada doktor tanidigini yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hhhmehmet

Babam doktor 30k illa 50k maaş felan aliyor siz galiba trollsunuz yada doktor tanidigini yok.

tüm doktorları genel cerrah mı sanıyorsun? genel cerrah daha fazla alır tabii.
  • Hayret nazil bildiniz genel cerrah olduğunu?

• hhhmehmet H kullanıcısına yanıt
    Herkes doktor baban gibi genel cerrah olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taylor Lautnerr

Herkes doktor baban gibi genel cerrah olmuyor

Aile hekimi olursa 10k üzeri rahat maaş alır. Hatta doğuda çok genç yaşta 24-25 yaşında olup çok iyi para kazanan doktorlar var.

Bence çalışma durumlarına göre maaşları çok iyi. Acil pratisyen 5.5-6bin tl alır. Oda tus kazanmaya bakacak.

• Doktorların Allah gözünü ,gönlünü doyursun diyorum başka bişi demiyorum .

• Bence cok bile aliyorlar.

Bir pratisyen doktor ile konusuyordum ankarada 4 5 sene evvel, atamasi doguya sirnak mi bir yere yapılmış gitmemis keyfi. Ee ne olacak dedim eylule kadar bekleyip yeniden atanacagim dedi.

Bir doktor akrabam evlenip abdye gidecekti bunu bile bile 3 ay calisip istifa etti.

Ayni hastanede ayni zamanda bir baska pratisyen de 4 ay calisip tusa baslamak icin istifa etti.

--

Bu saydiklarimin hepsinin cezasi, bedeli olmasi lazim normalde. Mesela istifa eden bir daha atanamamali gibi. Bu kadar ozluk hakkina bu maaslar asiri fazla sonucta kiytirik pratisyen 20 bin mi alacakti.

Doktorlar emeginin karsiligini alamiyor demeyin, komik kacar

• Pratisyen olmanın bi esprisi yok artık, en kötü bir yerlere gelmek için 10 yıl okuman gerekiyor; bunun gibi başka meslek ben bilmiyorum

Cerrahiye bence en önemli bölüm ama kimse risk almak istemiyor, puanlar yerlerde; alınan para olarak ta memnun olan 30 35 yaşında bi cerrah göremedim, gördüğüm kadarıyla 10 15 yıllık tecrübeden sonra iyi gelir elde edilmeye başlanıyor
    o yüzden de Dermatoloji ve Radyoloji gibi bölümler daha talep görüyor, tusta en yüksek bunlar mesela...

• Öğretmenler neden emeklerinin 2 katı maaş alıyor?

Not: yazili kağidi okuyoruzcular gelmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: hhhmehmet

Hayret nazil bildiniz genel cerrah olduğunu?

pardon biraz abartılı tepki verdim. önceki mesajlarınızdan öyle hatırlıyorum.
  • BMO kullanıcısına yanıt
    Belirli bir yaştan sonra paranın önemi yok ki. Heves,istek,motivasyon hiç kalmaz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taylor Lautnerr -- 30 Ekim 2016; 15:31:05 >
  • Sast kullanıcısına yanıt
    Size göre ne kadar maaş almalılar peki
  • Taylor Lautnerr kullanıcısına yanıt
    Bana göre maaşları ayni kalmali fakat bu kadar cepte keklik gorememeliler devleti. Onemli bir is yapıyorlar bunu kabul ediyorum ama 3 tane ornek gosterdim etik disi davranisa, bunun onune gecilmeli yani maaslari ayni kalsa da bu kadar hakka sahip olmamalilar

Haklarindan vazgecemiyorlarsa herhangi bir memurdan daha fazla almalarına gerek yok. 2000 2500 civari yeter bu haliyle yeni atanan bir pratisyene.

• Sast kullanıcısına yanıt
    2000 fazla değilmi? 1500 yeter bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.