Şimdi Ara

DOKTOR MUAYENE ÜCRETLERİ COK FAZLA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
39.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doktor tabi kazancak ,doktor olmak kolaymı 600.000 tane sayısalcının girdiği öss de sadece 4.800 kişi tıpa gidebiliyor Ve bu tıpı kazanmış elemanlar sonra bir daha elemeden geçiyor kazanamayan en fazla 1.500 ytl ye pratisyen oluyor.Yani sizin mantığınız bu mu Herkes sürünüyorsa onlarda sürünsün,Adam sonuçta Zekasını paraya dökmüş,Sizde dökün

ayrıca 160 ytl ye hangi doktora muayene gittiğini de merak ediyorum,
    Bizim burda Muayenesi olan doktor geçen sene 60 a kontrol ediyordu,En iyi Özel hastanede de muayene ücreti 80 filandı

Hem sıra bekleyemem,bana özel ilgi gösterilsin diye özele gidiyorsun hemde 160 ytl çok diyosun
    Adamların aldığı parayı kıskanıyorsan,Tutan yok sende doktor olsaydın(Öss ye girmenin yaşı yok)

Not:Böyle yazdım diye Bi alaka çıkarılmasın,Sülalede 1 tane bile doktor yok.Babam Esnaf
  • quote:

Orjinalden alıntı: paTRon

eh 2 sn o yara olan bölgeye bakmak için yıllarca okuyorlar.. olsun o kadarda

vergisinide bu kazandigi paraya gore veriyorlarsa,helal olsun!!!
    Ama galiba oyle degilki,dolayli vergilerde dunya sampiyonuyuz!!!
  • Doktorların yazdıkları ilaçlar karşılığında neler aldıkları ve değişik hastalıklara aynı ilaçları duzenli olarak yazdıkları bu sayede rant elde ettikleri acı bir gerçek(en azından doktorlara ilaç pazarlayan ilaçcıların söyledikleri bu) insanlar sonra kronik hastalıklara sahip oluyor? bunun nedeni sizce % Kaç? doktorlar???

Eğer bu şekilde 1 lokma boğazlarından geçiyorsa haram zıkkım olsun onlara, işini ehliyle yapanada helal olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Marmarali

Doktorların yazdıkları ilaçlar karşılığında neler aldıkları ve değişik hastalıklara aynı ilaçları duzenli olarak yazdıkları bu sayede rant elde ettikleri acı bir gerçek(en azından doktorlara ilaç pazarlayan ilaçcıların söyledikleri bu) insanlar sonra kronik hastalıklara sahip oluyor? bunun nedeni sizce % Kaç? doktorlar???

Eğer bu şekilde 1 lokma boğazlarından geçiyorsa haram zıkkım olsun onlara, işini ehliyle yapanada helal olsun

Böyle alçaklar her meslekte var.Bunlar yüzünden önyargılı davranmak çok yanlış.
  • recep ibidik reklamına baktınızmı
    orda doktoru 1 saatlık ucrete 150 ıstedı
    tabı sonucta hıkayede olsa
    1 saat suremeyen muayeneler de 150 alınıyor
    buna bıle tepkı verılıyor reklam fılmınde
    demekkı fıyatlar fazla
  • quote:

Orjinalden alıntı: paTRon

eh 2 sn o yara olan bölgeye bakmak için yıllarca okuyorlar.. olsun o kadarda

Ya de get o kadar para alınır mı 50 filan alsa hadi neyse diyecez de yazık yahu...Acaba dünyada bu ücretler ne durumda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

quote:

Orjinalden alıntı: MERTTT

doktor olmus ama demekkı yetmemıs
    anketlere bakmayı neden denememıs

ulkede cok fakır var vede kuyrukta bekleyen var
    son sebep doktor olamayıpta kıskananlar olmasın..
    bası sona al sonu basa al..

Anlaşıldı.Senin de bir doktora ihtiyacın var.

Unutma seni doğurtan da bir doktordu ve belki de son nefesin sırasında başında sadece bir doktor olacak.

cogu kısıye ambulans yetısmedıgı ıcın son nefesınde doktor olmuyor yanında ama
    saglık skandallarla dolu.
    aldıkları parayı hakedıyrolarmı

• bi kere o reklamdaki doktor değil
    psikolog

psikiyatristler doktordur.
    psikologlar 4 senelik psikoloji okurlar. ve doktor ünvanı almazlar.

türkiye de ki fakirliğin sebebi doktorlar mı yani ne bu öfke?
  • Lütfen yaptığımız yorumlarda doktorlarımızı ve bu mesleği küçük düşürecek genellemelerden kaçınınız.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Brain Wave

1- Yaş kaç?

2- Yara olan yere 2 dk süreyle bakıp ''Bir şey yok'' dedikten sonra 160 YTL almak için mi okumuş? Dünyada okuma süresine göre mi belirleniyor gelir düzeyleri ya da maaşlar? Eğer öyleyse ben doktora bitince dalımla ilgili olarak boş zamanlarımda kitap okursam daha fazla kazanır mıyım?

3- ''Okumakla cahillik gider eşşeklik baki kalır.'' atasözü böyle doktorlar için mi söylenmiş?

4- Bu ülkedeki asgari ücretli coğunluk cocuğu hastalandığında senin mantığına göre okumamış, kurşun dökerek tedavi eden dolandırıcılara mı gitmeli? Onlar sadece ilkokul-lise mezunu olduğu için mi daha az para alıyorlar, college bitiripte üfürüçülük yapanlar yabancı dil okuduklarından dolayi kurşun dökme için daha fazla mı almalı?

Düzgün konuş.EŞŞEK sensin.

quote:

aykutx

Pek uzerine alinmis gordum seni, herhalde bir yerlerden ucu sana dokundu...

• quote:

quote:

Unutma seni doğurtan da bir doktordu ve belki de son nefesin sırasında başında sadece bir doktor olacak.

Beni, agbimi, kuzenimi, cocukken ki alt komsumuzun 2 oglunu ve eminim ki yuzbinlerce kisiyi dogurtan bir doktor degil ebe idi. Sadece bilgi olsun diye verdim...

Senin doktor olduguna inanmak istemiyorum cunku o kadar cocuksu savunmalar yapiyorsun ki, o bahsettigin sirada basimda olacak doktor yanlislikla sen de olabilirsin diye stres yapiyorum...

Bir kere sunu o guzel dusuncelerin arasina bir koseye yaz, her meslekte isini iyi yapanlar ve yapmayanlar, para yiyen ve hakkini alanlar, dolandiricilar ve dürüstler vardir. Sen bu kadar alingan, bu kadar tepkili konusunca ben farkli seyler düsünmek zorunda kaliyorum. Meslegini savunabilirsin bu zaten yapman gereken bir şeydir eğer şerefli bir meslek icra ediyorsan, ama bu mesleği şerefsizce, kötü kullanarak, insanları dolandırarak, ettigi hipokrat yeminindeki detaylari birar edebi uslup zannederek yapiyorsa bu mesleği ve sen gelipte bunu eleştirenleri eleştiriyorsan ben sadece tek şeyi düşünürüm; sen de kesinlikle onlardan birisisin... Yok değilsen, o zaman neyi eleştirdiğine dur bak, bizden çok senin böyle şerefsizlere tepkili olman gerekir çünkü senin mesleğinin ismini karalayanlar en önce sana zarar verirler...

• quote:

Orjinalden alıntı: Brain Wave

quote:

quote:

Beni, agbimi, kuzenimi, cocukken ki alt komsumuzun 2 oglunu ve eminim ki yuzbinlerce kisiyi dogurtan bir doktor degil ebe idi. Sadece bilgi olsun diye verdim...

Senin doktor olduguna inanmak istemiyorum cunku o kadar cocuksu savunmalar yapiyorsun ki, o bahsettigin sirada basimda olacak doktor yanlislikla sen de olabilirsin diye stres yapiyorum...

Bir kere sunu o guzel dusuncelerin arasina bir koseye yaz, her meslekte isini iyi yapanlar ve yapmayanlar, para yiyen ve hakkini alanlar, dolandiricilar ve dürüstler vardir. Sen bu kadar alingan, bu kadar tepkili konusunca ben farkli seyler düsünmek zorunda kaliyorum. Meslegini savunabilirsin bu zaten yapman gereken bir şeydir eğer şerefli bir meslek icra ediyorsan, ama bu mesleği şerefsizce, kötü kullanarak, insanları dolandırarak, ettigi hipokrat yeminindeki detaylari birar edebi uslup zannederek yapiyorsa bu mesleği ve sen gelipte bunu eleştirenleri eleştiriyorsan ben sadece tek şeyi düşünürüm; sen de kesinlikle onlardan birisisin... Yok değilsen, o zaman neyi eleştirdiğine dur bak, bizden çok senin böyle şerefsizlere tepkili olman gerekir çünkü senin mesleğinin ismini karalayanlar en önce sana zarar verirler...

kesinlikle haklısın

• aykutx e çok yüklenmişsiniz.Sanki bütün doktorların yaptığı kötü muamele ve yanlış işlerin sorumlusuymuş gibi.Bencede muayene ücretleri yüksek ve görevini kötüye kullanan doktorlarda var.Ama burada sorun sistemin çarpıklığıdır.Acil de nöbeti olan doktorun başına 24 saatte 1000 lerce insan gelirse tabi ki iş rayından çıkar.Birazda karşı tarafın yerine koyun kendinizi hayal edin bakalım 1 gün acil de doktorluk yapsanız,psikolojiniz ne hale gelir.Özetle sistem çarpık ve her meslekte olduğu gibi sistemin bu çarpıklığını lehine kullanan fırsatçılar var.Ayrıca doktor falan da değilim doktor akrabam da yok
  • baska hiç bir meslek dalı yoktur,saat 4ten sonrası için saat 4'e kadar yatırım yapan,ve eger hakları değilse haram zıkkım olsun hepsinin ozel muayenelerınden aldıkları paralar,
    bunun ayrımıda obur dunyada ancak olur,bu tarafta birilerine göre haklılar kımılerıne göre haksızlar,pekı kafamı vurmaktamıyım doktor olacağıma muhendis oldugum için;ne yazıkkı vurmaktayım hamuduyla götüreceğime bakmak ile yetiniyorum
  • BAKIN ARKADAŞLAR ARANIZDAN DOKTORLARA LAF ATAN VARSA KINIYORUM İLLAKİ MESLEKTE BOZUK OLAN İNSANLAR ÇIKACAKTIR(HER MESLEKTE OLDUGU GİBİ) AMA BUNU DOKTORLARA MAL EDEMEZSİNİZ

LAF ATAN ARKADAŞLARDAN HANGİSİ 6 SENE ÜNİVERSİTE SONRA 5 6 SENE DAHA UZMANLIK OKUYOR.VE BU OKUMA DİGER FAKÜLTELERİN OKUMALARINA BENZEMEZ GELİN BİZİM YANIMIZDA 2 GÜN DURUN DERS ÇALISIRKEN FAZLA DEGİL 2 GÜN ALDIGINIZ PARA SON KURUŞUNA KADAR HELAL DEMEZSENİZ
    HİÇ BİR SEY BİLMİYORUM. ARANIZDAN KAÇ KİŞİNİZ HER GÜN GÜNDE EN AZ 6 EN COK 24 SAAT CALIŞARAK 2 SENEYİ GEÇİRİYOR UZMANLIGA ÇALIŞIRKEN

EN FAZLA DOKUNAN LİSE TERK,LİSE MEZUNU. 2 SENELİK FAKÜLTE OKUYAN, ARKADAŞLARIN GEÇİP DOKTORLARA LAF ATMASI
    O KADAR KOLAYSA DOKTOR OLMASI GELSEYDİN OLSAYDIN ELİNDEN ALAN MI VARDI
    ÖYLE BİR TARAFINI GERE GERE YATAN, KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE HAREKET EDEN ADAM GELİPTE BURAYA YAZI YAZMASIN

DOKTORLARIN SİZE İYİ MUAMELE GÖSTERMEMESİ ZANNETMEYİN Kİ KİŞİLİGİNDEN KAYNAKLANIYOR.BİZE EGİTİM VERİRKEN ANAMNEZ FİZİK MUAYENE Yİ TEMEL OLARAK GÖSTEREN HERSEY BURADA BAŞLAR BURADA BİTER DİYE GÖSTEREN SİSTEM HİÇ BİR ZAMAN BİZE BUNLARI 2 DAKİKAYA SIGDIRMAYI ÖGRETMEMİŞTİR.VE BUNUN SONUCUNDA BUNA AYAK UYDURMAYAN DOKTORLARIMIZIN ARASINDAN BAZILARININ ZAMAN İÇİNDE YOZLAŞMALARINDAN DA DOGAL BİR SEY YOKTUR.

DOKTORA LAF ATMADAN ÖNCE AÇIN LİSEDEKİ SAGLIK BİLGİSİ KİTAPLARINIZI ORDA YAZAN 1. 2. 3. BASAMAK SAGLIK HİZMETLERİNİ OKUYUN VE SONRA SİYASET MALZEMESİ OLARAK 3. BASAMAK ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİ SAGLIK OCAGINA ÇEVİREN İNSANLARA GEÇİN LAF SÖYLEYİN
    BÖYLE HERKESİN BAŞI AGRIYINCA ÜNİVERSİTEYE GİTTİGİ SİSTEMDE DOGAL OLARAK OLAN DOKTORLAR VE GERÇEKTEN HASTALIGI OLANLARA OLACAKTIR.BÖYLE ORTALIK ÇİFTLİGE DÖNERSE OLACAGI BUDUR EN SONUNDA

KİMSE GİDİPTE MUAYENE OLAMZSA, OLUPTA BAŞINIZA İŞ GELİRSE BUNUN SORUMLUSU DOKTOR DEGİL O GİDİP YÜZDE 50 OY VERDİGİNİZ KİMSELERDİR.

HİÇ KİMSE YAPTIGI İŞİ KÖTÜ YAPMAYI İSTEMEZ,İŞİNİ KÖTÜ YAPAN DOKTORLAR VARSA DA UTANMASIN SUÇLU SİZ DEGİLSİNİZ SİZİ BU HALE GETİRENLERDİR...

İŞİN İÇİNE ÖTEKİ DÜNYAYI KATARSANIZ DOKTORLUK KADAR YÜCE BİR MESLEGE GÖNÜL VERENLERİ EMİNİM Kİ CENABI HAK ÖTEKİ DÜNYADA YANLIZ BIRAKMAYACAKTIR. SİZ İSTEDİGİNİZ KADAR GEÇİN HAKKIMIZ HARAM DEYİN BUNUN TAKDİRİ SİZDE DEGİL CENABI HAKTADIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkrdn -- 10 Temmuz 2008; 23:06:31 >

• doktor sevilmez sadece işi düşerse aman doktor bana bir çare diye ceket iliklenir bunu bilir beklentilerin de bu yönde olursa yaşar gidersin
  • bence brain wave kabul etmek istemediğiniz gerçekleri bir bir açıklamış,olayı hemen okumaya getırıp haklı çıkmaya çalısıyorlar ya onu anlamıyorum;gorecelılığı master yapmış muhendislerle,ögretmenlık hakkını yuksek lısansı zorunlu kılınan fen edebiyat mezunu arkadaslarla yapıyoruz,ilkokul mezunları ile değil ki,o kadar okumuşlar helal olsunmuş,
    biz burada ne kadar tartışsak da birbirimizi de yesek ,mezun sayıları ihtiyacın çok altında oldugundan meydanı boş bulan doktorların millete yaptıklarının yanlarına kalacak olması değişmeyecektir,
    yanlız unutulmamalıdır bu kar bu dunyadadır
  • quote:

Orjinalden alıntı: applemax

quote:

Orjinalden alıntı: b_sevki

bence brain wave kabul etmek istemediğiniz gerçekleri bir bir açıklamış,olayı hemen okumaya getırıp haklı çıkmaya çalısıyorlar ya onu anlamıyorum;gorecelılığı master yapmış muhendislerle,ögretmenlık hakkını yuksek lısansı zorunlu kılınan fen edebiyat mezunu arkadaslarla yapıyoruz,ilkokul mezunları ile değil ki,o kadar okumuşlar helal olsunmuş,
    biz burada ne kadar tartışsak da birbirimizi de yesek ,mezun sayıları ihtiyacın çok altında oldugundan meydanı boş bulan doktorların millete yaptıklarının yanlarına kalacak olması değişmeyecektir,
    yanlız unutulmamalıdır bu kar bu dunyadadır

merak etme hekimler öbür taraf için de fazlasıyla kar ediyor kafanı yorma sen

Oncelikle benim hakkımda yaptığın yorumları kaile almadığımı üzüntü ile belirtmeliyim, çünkü konudan haberin bile olmadan her mesajının altına Apple ürünü bir cihazın fotografını koyarak boş şeyler yazdığını görebiliyorum sadece...

Konu doktorluk ya da başka bir meslek dalının tartışması değil, yurtta ne kadar okuduğun konusunda ahkam kesmek yerine cidden okuyan bir birey olduğunu ispatlayıp buradaki tartışmayı baştan sona kadar okusaydın da ondan sonra yorum yapsaydın, hem okumak konusunda söylediklerin inandırıcı olurdu, hem de anlamlı bir şeyler yazabilirdin.

Sen çok okuyan birisi olduğun için konuyu özetlemiyorum, nasılsa şimdi sen baştan sona kadar okur, bizim eleştirdiğimiz şeyin ne olduğunu bulursun ve sonra yine cevap ayzarsın. Kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: applemax

Dunyanin en unlu kalp doktoru De Bakey'in arabasi bozulmus,
    arabasini
    tamire goturmus.
    Tamirci arabasinin kaputunu acmis ve De BAkey'e donerek :

Size bir sey soracagim. Nerede ise ben ve siz ayni isleri yapiyoruz.
    Mesela ben simdi itina ile kaputu acacagim bir bakista problemin nerede
    oldugunu anlayacagim, kapakciklari temizleyecegim, gerekirse kablolari,
    motor yagini degistirecegim, hatta cok gerekli ise motoru cikarip
    yerine yenisini takacagim.

Soylesenize nasil oluyorda siz milyon dolarlar
    kazaniyorsunuz ama ben metelige kursun atiyorum ?

Bunu uzerine De Bakey tamircinin kulagina
    egilmis ve soyle demis:

Bunlarin hepsini motor calisiyorken yapmayı
    denesene !....

BU HİKAYE DE DOKTORLARI ELEŞTİRENLERE KAPAK OLUR İNŞALLAH

2 saniye bakmakla 160 ytl alan doktorlar ne olcak peki
    ayrıca bu uydurma hikayede ki sacmalık
    arabanın motoru çalışırkende yapılan tamirler var
    bırakın böyle cehillikleri
    kime kapak oldu şimdi
    zoooo hahah zohahaha gülmekten yere yattım ya

madem bu saçma fıkra devam ediyor,saçmalık olsun diye bir iki tamir yazayım.
    tamirciye gidiyorsunuz diyorsunuz ki klimamın gazı eksik adam diyorki araba çalışır kalsın,o sırada kablo bağlayıp gazı çekip boşaltıyor sonra yüklüyor.
    egzoz vede karbülatör ayarında ayar yapmak içinde motor çalışsın diyor..daha çok örnek var.
    ayrıca motoru durmuş arabayı yeniden çalıştırabiliyorlar
    ama doktorlar motoru durmuş hastayı tekrar yaşatıyorlarmı

bu örnekler gereken yere gitmişdir daha muhattap olmaya gerek olduğunu sanmıyorum
    bu saçma fıkrayı lise mezunu biri bile yazmaz ki burda doktorum diyenler var inanana....

doktorum diyenler burda bu şekilde konuşuyorsa o zaman demekki dışarda numara yapıyorlar okumuş üstün görünüyor ama burda sıradan insanlaşıyor demekki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarist55 -- 12 Temmuz 2008; 12:26:42 >

• anesteziyle motor durmuyor vitesi boşa alıyon.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.