Şimdi Ara

DOKTOR MUAYENE ÜCRETLERİ COK FAZLA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
39.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: aykutx

Nedir bu doktorlara olan nefret.

13 yıllık doktorum ve bu nefreti her zaman hissettim.

Atılan rakamlara inanmyın.O kadar çok kazanmıyoruz.

Aldığımız parayı çok görenler bir gece bir devlet hastanesinin aciline gidip izlesinler.

Sonra tekrar konuşalım.

Aldğınız paralar az olabilir ki bence çok az(hastanedeki doktorlardan bahsediyorum). ama benim gibi doktorlarla iç içe yaşayan bir insan için doktorları sevmek yaşamaya hakarettir. Acildeki doktoları çok seviyorum bayılıyorum onlara bir gun elimde kalacaklar onları çok seviyorum iyi ki varlar

Not: bu sevme olayı sadece doktorların %95i için geçerlidir, aralarında gerçek sevgiyi hak eden hipokrat yeminine bağlı, hastayı bilgilendirmeyi kendine eziyet görmeyen insanlarda var.

• quote:

Dunyanin en unlu kalp doktoru De Bakey'in arabasi bozulmus,
    arabasini
    tamire goturmus.
    Tamirci arabasinin kaputunu acmis ve De BAkey'e donerek :

Size bir sey soracagim. Nerede ise ben ve siz ayni isleri yapiyoruz.
    Mesela ben simdi itina ile kaputu acacagim bir bakista problemin nerede
    oldugunu anlayacagim, kapakciklari temizleyecegim, gerekirse kablolari,
    motor yagini degistirecegim, hatta cok gerekli ise motoru cikarip
    yerine yenisini takacagim.

Soylesenize nasil oluyorda siz milyon dolarlar
    kazaniyorsunuz ama ben metelige kursun atiyorum ?

Bunu uzerine De Bakey tamircinin kulagina
    egilmis ve soyle demis:

Bunlarin hepsini motor calisiyorken yapmayı
    denesene !....

motor calısırkende yapılan seyler vardır..
    mesela klıma gazı yuklemek gıbı.
    konuya eksık bakıyorsunuz.
    gercekler zaten fıkralarla saptırılır.
    bu fıkrada gerceklerden uzak kalmıs

• quote:

Orjinalden alıntı: Marmarali

Aldğınız paralar az olabilir ki bence çok az(hastanedeki doktorlardan bahsediyorum). ama benim gibi doktorlarla iç içe yaşayan bir insan için doktorları sevmek yaşamaya hakarettir. Acildeki doktoları çok seviyorum bayılıyorum onlara bir gun elimde kalacaklar onları çok seviyorum iyi ki varlar

Not: bu sevme olayı sadece doktorların %95i için geçerlidir, aralarında gerçek sevgiyi hak eden hipokrat yeminine bağlı, hastayı bilgilendirmeyi kendine eziyet görmeyen insanlarda var.

Tam 7 yıl devlet hastanesi acilinde çalıştım.

24 saatde hasta başvuru sayısı yaklaşık 1500 dü.

Bizlere kızacağına acil olmadığı halde acile gelenlere kız.

Boğazı ağrıyanla mide kanaması geçiren acile gelirse o mide kanaması geçiren senin gibi doktorları hiç sevmez.

Ama şimdi düşün hata kimde diye.

• quote:

Orjinalden alıntı: zuhanda

harbiden yaaa
    zorla mı aldılar paranı gitseydin devlet hastahanesine baktırsaydın bedava ya sigortandan
    hem lüks hizmet için gidiosun özel hastaneye hem de dert yanıosun.

at gözlüğüyle bakmayın olaya.
    gözlükleri cıkarın.
    kımse özele gıdıpte cok para vermeye can atmıyor.
    iyi yer olsaydı mıllet hastaneye gıderdı..
    özele gıdıyorlarsa demekkı bır sey var kı gıdılıyor..
    ssk cok ıyı olsaydı zaten özel yer dıye bır sey olmazdı
    oleyy
  • Kimse bu sistemin içine girmeden içerde neler olduğunu bilemez. Tıp fakültesine girmeden önce ben de sizler gib düşünüyordum ama daha sonra her şey kafamda şekillenmeye başladı. O kadar emekten sonra her kuruşunu hak ettiklerini düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

ya kusura bakmayın, vergi kaçıran bir insana ben kızamıyorum. Devlet ne veriyor da ne istiyor. Vergiler çok yüksek, haraç gibi. Kaçıran kaçırsın, helali hoş olsun.

Diğer bir konu, doktoru işçiyle falan kıyaslamayın. Adamın beyninin contaları yerinden oynanış okumaktan. Gençliğinde herkes eğlenirken o ders çalışmış. Kazanacak tabi.

Ben mühendisim. Maser yaptım üstüne, bi de mesleki eğitim falan. Ne var ki emeğimin karşılığını alabildiğim söylenemez. Bir fırsat bulsam gidicem yurt dışına. Türkiye'de emeğe saygı yok.

doktor genclıgınde okumus,yasıtları oynamıs...
    ama doktor omur boyu rahatken,yasıtları oynayanlar ıse omurboyu orda burda amelelık yapıyor.
    surda 6 sene okumus sonra rahat adamlar..
    dıgerlerı ıse okumamıs omur boyu amelelık yapıyor..
    ıkısıde esıt dıyelım o zaman amelelerde 500 mılyar alsın ayda

• quote:

Orjinalden alıntı: yanlızkurt195

çoğunuz diyosunuz devlet hastanesine gidin diye ama devlet hastanesinde hastalarla ilgilenen doktor nerde ama dışarda bayılırsan 200 ytl seni hastaneye alır ayaktan tırnağa inceler o konuşanlar direk gitsinler bakalım ilgileniyorlarmı doktarlar

helal be ıste bu....
  • neyse bu sıstem duzelmez,
    epey konustuk vede cok sey ogrendık.
    parası olan hayatını yasar,olmayan yasamaz..
    sans artık..
    ben yoruldum,cekılıyorum
  • Tıpı yazan bin pişman dışardan herkes hayran bune yaman çelişkidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: celalcaner2

quote:

Orjinalden alıntı: NonStop®

yapma allah aşkına ne yıllarından bahsediyorsun

cumhurbaskanı aylık 7-8 milyar kazanırken bir doktorun ayda 500 milyar kazanması dogal mi?

2 sniye de bu ülkede 150 ytl kanatlanip ucsan kazanilmaz

insanlar o paraya 1 hafta calısıyorlar

insaf

quote:

Orjinalden alıntı: paTRon

eh 2 sn o yara olan bölgeye bakmak için yıllarca okuyorlar.. olsun o kadarda

saçma sapan hesaplar yapmayı kim 500milyar kazanıyor ya.

hem kimse zorlamıyor bir muayene ücretine 160 ytl ver diye
    bir üsür devlet hastenesi özel hastane var. onlara gidin

Doğru ya dimi git devlet hastanesine köşede kıvrılıp öl.

• Şimdi baştan sona fuzuli yazılarla dolu... Bingür Sönmez bir by-pass ameliyatını 50 bin liraya yapar x özel hastanede by pass 4000 ytl..

Madem bu kadar zor geliyo 160 ytl ödemek gidin özel sağlık sigortası yaptırın en kral hastanede yüzde 20 ödeyerek kurtulursunuz...
  • herkez özel sağlık sigortası yaptıracak paralı değil maalesef
    quote:

Orjinalden alıntı: Meyan

Şimdi baştan sona fuzuli yazılarla dolu... Bingür Sönmez bir by-pass ameliyatını 50 bin liraya yapar x özel hastanede by pass 4000 ytl..

Madem bu kadar zor geliyo 160 ytl ödemek gidin özel sağlık sigortası yaptırın en kral hastanede yüzde 20 ödeyerek kurtulursunuz...

• şu haberi okuyunda türkiyedeki sağlık söktörünün ne kadar içler acızı olduğunu görün

TÜRKİYE

Düşük fiyatlı MR çekimi şüphe yarattı

9 Ağustos, 2006 16:13:00 (TSİ)

Didem Arslan / CNN TÜRK

İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde MR ve tomografi, Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği'nin belirlediğinden çok daha düşük fiyata çekiliyor. Bu işlemlerde belirlenenin çok altında fiyatlandırmaya gidilmesi akla 'kar edilmeyen bir iş nasıl yapılıyor' sorusunu getiriyor.

Merkez düşük fiyatlı tomografi ve MR çekiminden 'kar elde etmediklerini, hayır işi yaptıklarını' söylüyor.

Görüntüleme Merkezleri Derneği ise, 'ihaleyi alan kişilerin radyolog olmadıklarını ve kar elde etmeden neden bu işe girdiklerini' soruyor. Zira hastanedeki ihaleyi alan kişi kuyumcu ve döviz bürosu sahibi.

İhale süreci

MR ve tomografi çekimi hizmetinin pahalı verildiğini belirten Sağlık Bakanlığı, kendine bağlı hastanelerde açtığı hizmet alım ihalesiyle fiyatları düşürdü.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi de 19 aralık 2005 tarihinde MR ve tomografi için hizmet alım ihalesi açtı. İhaleyi kuyumcu ve döviz bürosu sahibi Ahmet Ahlatçı'nın 'Supra' adlı Sağlık Eğitim Turizm Tarım Nakliye Ticaret Sanayi A.Ş. kazandı.

Tomografi 11 YTL, MR 35 YTL

Ancak 'Supra'nın MR ve tomografi çekimi için belirlediği düşük fiyatlar tartışma yarattı. Göztepe Hastanesi bahçesindeki merkezde tomografi 11 YTL, MR ise 35 YTL'ye çekiliyor.

Türk Tabipler Birliği'nin belirlediği fiyat MR için 450 YTL, tomografi için ise 360 YTL. Yani Göztepe Hastanesi'ndeki fiyatların 20 katından fazla.

Göztepe'deki fiyatlar Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği fiyatlardan da daha düşük. Zira, SSK'lı hastalara MR için 80 YTL, tomografi için ise 60 YTL ödeniyor.

Başhekimden itiraf: "Bu kadarını beklemiyorduk"

Türk Tabipler Birliği ve devlet hastanelerinde ihale fiyatları arasındaki uçurum dikkat çekiyor. Hastalara daha ucuza MR ve tomografi hizmeti vermek için ihale açtıklarını söyleyen Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Rafet Yiğitbaşı da bu fiyatları beklemediklerini itiraf ediyor.

Yiğitbaşı, "serbest şartların kendi içinde oluşturduğu bir fiyat. Bizim belirlediğimiz bir fiyat değil" diyor.

Bu fiyatlarla kar elde edilmeyeceğini söyleyen Özel Görüntüleme ve Tanı Merkezleri Derneği Başkanı Hüseyin Bölükbaşı ise, ihaleyi alan kişilere şüpheyle yaklaşıyor.

"Kar etmeden neden bu işe giriliyor?"

"Maliyeti kurtarmayan bir rakamla niye bu işe giriliyor? Gelir kaynakları ne, nereden bu parayı kazanıyorlar? Kar edilmeyen bir iş nasıl yapılıyor?" diye soran Dr. Bölükbaşı'na göre, ihaleyi alan kişilere hasta garantisi veriliyor. Ancak Başhekim Yiğitbaşı bu iddiaları kabul etmiyor.

Yiğitbaşı, "özel sektörle rekabet ediyoruz. Bekleme sıralarını kaldırarak, güzel hizmet vererek. Biz kurum olarak bir hasta garantisi vermedik" diyor.

Merkezin sorumlusu radyolog Hayati Ergün ise, kendilerine taahhüt edilen hasta yoğunluğuna henüz ulaşamadıklarını belirtiyor.

"Hayır işi yapıyoruz"

İki aydır hastane bahçesinde faaliyet gösteren, elektrik, su ve kira parası ödemeyen merkezde 28 kişi görev yapıyor.

Personel maaşlarını ihaleyi alan Ahmet Ahlatçı'nın cebinden verdiğini söyleyen Dr. Ergün, MR ve tomografi fiyatlarının çok ucuz olduğunu kabul ediyor, ancak hayır işi yaptıklarını söylüyor.

Ahmet Ahlatçı'nın şirketi Göztepe'nin yanı sıra Çorum, Amasya ve Malatya'da da hizmet alım ihalelerine girdi.

Merkeze gelen hastalar ise tartışmalardan habersiz ama daha ucuza hizmet aldıkları için memnun.

kaynak:http://www.cnnturk.com/TURKIYE/haber_detay.asp?PID=318&haberID=214668

• yahu devlet hastahanesinde insanlar ölüyor diye bahane bulanları anlamıyorum
    nerde ölüyor arkadaşım

ayrıca annem kaç yıllık uzman doktor devlet hastanesinde kazandığı para ayda 5 000 ytl yi geçmiyor
    muayenehanesi yok hiç olmadı da
    500 000 ytl diye sağlam sallamış. ya da o adam sosyete doktoru falandır. sen ben gidemeyiz.
    160 ytl isteyen doktor da ona göre bir doktordur. o parayı haketmediğini düşünüyorsan başka yere git.
  • buda başka bir haber

Bu nasıl fiyat farkı?

TTB'nin hükümeti, sağlığı piyasalaştırmakla suçladığını belirten Bakan Akdağ, "Kim rantın, paranın peşinde ka-muoyu bilmeli" dedi. FOTOĞRAF: NURİ KAYNAR / AA

Hükümetin tarifesinde MR 72, tomografi 59, doğum 251 YTL. TTB'nin tarifesine göre ise MR 456, tomografi 254, normal doğum 1200 YTL

21/01/2006 (2593 kişi okudu)

YURDAGÜL ŞİMŞEK (Arşivi)

ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sektördeki özel kurumların fiyatlarını kamudaki fiyatlara endekslemek istiyor, Türk Tabipleri Birliği (TTB) karşı çıkıyor. Sağlık Komisyonu'nda önceki gün kabul edilen bir teklifte, TTB'nin yetkileri ve gelirlerine ilişkin bazı hükümler yer aldı.
    Teklife göre, muayene ve ameliyat ücretlerinin belirlenmesinde TTB'nin etkinliği azaltılıyor. Muayene, ameliyat ve girişimsel işlem ücretlerinin en az miktarını gösteren tarifeler, bütçe uygulama talimatı veya sosyal güvenlik kuruluşları ve kamu kesiminin tedavi giderleri ödemelerine esas olan ve yetkili makamlarca çıkarılan tarifeleri aşamayacak.
    Teklifin yasalaşması halinde doktorların özel muayene ücretleri de düşecek. Geçen yıl 54 YTL olan, bu yıl Ankara'da yaklaşık 65 YTL olarak belirlenen uzman doktor muayenesi kanuna göre 14.5 YTL civarında olacak.

Akdağ: Halka ihanet
    Bakan Akdağ, bütçe talimatı fiyatlarına göre MR'ın 72 YTL, tomografinin 59 YTL ve normal doğumun 251 YTL olduğunu belirterek, TTB'ye göre MR ücretinin 456 YTL, tomografinin 254, normal doğumun ise 1200 YTL olduğunu ifade etti. TTB'nin, fiyatların, belirlenen bu rakamların altına çekilmesine karşı çıktığını vurgulayan Akdağ, "Bu, halka ihanet. TTB, Sağlık Bakanlığı ve AKP'nin sağlığı piyasalaştırdığını söylüyor. Kim piyasalaştırıyor, kim rantın, paranın peşinde kamuoyunca bilinmeli" dedi.

TTB: Emeği savunuyoruz
    TTB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Haluk Başçıl ise ekmek fiyatlarıyla taksi ücretlerinin meslek örgütleri tarafından belirlendiğini anımsatarak, hekim ücretlerinin de kendi meslek birliği tarafından belirlenmesinden daha doğal bir şey olamayacağını savundu. Başçıl, şunları söyledi:
    "TTB, hekimlerin emeklerini koruma doğrultusunda ücretleri belirler. TTB aynı zamanda sağlık hizmetlerinin ücretsiz olması gerektiğini, devlet kurumlarının herkese eşit sağlık hizmeti vermesi gerektiğini de savunuyor.
    Türkiye ucuz emek cenneti haline getiriliyor. Biz, hekim emeğinin ucuzlaştırılmasını istemiyoruz. Uzman bir hekim olacaksınız ve 14.5 YTL'ye muayene yapacaksınız. Biz serbest piyasadaki hekim emeğini savunuyoruz."
    Mevcut yasaya göre özel muayene ve ameliyatlarda asgari ücretler TTB tarafından belirleniyor. İllerdeki tabip odalarının belirlediği ücretler, TTB'nin onayıyla yürürlüğe giriyor.
    Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Gököz, bu ücreti, bölgenin sosyoekonomik durumunu, halkın ekonomik gücünü, enflasyonu ve hekim emeğini dikkate alarak belirlediklerini söyledi. Gök- öz, şu bilgileri verdi: "Bu yıl Ankara'daki özel muayene ücreti 64.80 YTL. Devletin belirlediği 14.5 YTL ile muayene mümkün değil. Çünkü hekimin ödediği vergi ve KDV ile aldığı ücretin büyük bölümü uçuyor. Hekim kira ve sekreterine ücret de ödüyor. Oysa devlet vergi, elektrik ve su parası ödemiyor. Bütçe uygulamasına göre dayatma haksızlık.
    TTB bu yetkiyi ilk kullandığında rakamlar birbirine yakındı. Enflasyonlar nedeniyle özeldeki bu hizmetin ücretleri yükseldi. Enflasyon düşünce, ücretler bizde yüksek kaldı. Görüntülü sağlık hizmetlerinin ve bazı ameliyat ücretlerinin yüksekliğini biz de tartışıyoruz. Hiç artış yapılmamasıyla kamudaki rakamlara yaklaşılabilir. Ancak devletin önerdiği rakamlarla kaliteli sağlık hizmeti verilmesi mümkün değil."

Gelirleri azalacak
    Komisyonda kabul edilen teklife göre, odaya kayıt ücreti ve yıllık aidat miktarı 30 YTL'den az, 150 YTL'den fazla olmayacak. Aidatlar, her yıl, yeniden değerleme oranına göre artırılacak. Oda gelirleri tahsilatının yüzde 25'i yerine yüzde 10'u merkez konseye gönderilecek. TTB yöneticisi Başçıl, bu düzenlemeye de itiraz etti.
    Haluk Başçıl, AKP'nin, sivil toplum örgütlerinin daha etkin olması gerektiğini söylemesine karşın, meslek örgütlerine doğrudan müdahale ettiğini söyledi

kaynak:http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=176350

• quote:

Orjinalden alıntı: yanlızkurt195

buda başka bir haber

Bu nasıl fiyat farkı?

TTB'nin hükümeti, sağlığı piyasalaştırmakla suçladığını belirten Bakan Akdağ, "Kim rantın, paranın peşinde ka-muoyu bilmeli" dedi. FOTOĞRAF: NURİ KAYNAR / AA

Hükümetin tarifesinde MR 72, tomografi 59, doğum 251 YTL. TTB'nin tarifesine göre ise MR 456, tomografi 254, normal doğum 1200 YTL

21/01/2006 (2593 kişi okudu)

YURDAGÜL ŞİMŞEK (Arşivi)

ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sektördeki özel kurumların fiyatlarını kamudaki fiyatlara endekslemek istiyor, Türk Tabipleri Birliği (TTB) karşı çıkıyor. Sağlık Komisyonu'nda önceki gün kabul edilen bir teklifte, TTB'nin yetkileri ve gelirlerine ilişkin bazı hükümler yer aldı.
    Teklife göre, muayene ve ameliyat ücretlerinin belirlenmesinde TTB'nin etkinliği azaltılıyor. Muayene, ameliyat ve girişimsel işlem ücretlerinin en az miktarını gösteren tarifeler, bütçe uygulama talimatı veya sosyal güvenlik kuruluşları ve kamu kesiminin tedavi giderleri ödemelerine esas olan ve yetkili makamlarca çıkarılan tarifeleri aşamayacak.
    Teklifin yasalaşması halinde doktorların özel muayene ücretleri de düşecek. Geçen yıl 54 YTL olan, bu yıl Ankara'da yaklaşık 65 YTL olarak belirlenen uzman doktor muayenesi kanuna göre 14.5 YTL civarında olacak.

Akdağ: Halka ihanet
    Bakan Akdağ, bütçe talimatı fiyatlarına göre MR'ın 72 YTL, tomografinin 59 YTL ve normal doğumun 251 YTL olduğunu belirterek, TTB'ye göre MR ücretinin 456 YTL, tomografinin 254, normal doğumun ise 1200 YTL olduğunu ifade etti. TTB'nin, fiyatların, belirlenen bu rakamların altına çekilmesine karşı çıktığını vurgulayan Akdağ, "Bu, halka ihanet. TTB, Sağlık Bakanlığı ve AKP'nin sağlığı piyasalaştırdığını söylüyor. Kim piyasalaştırıyor, kim rantın, paranın peşinde kamuoyunca bilinmeli" dedi.

TTB: Emeği savunuyoruz
    TTB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Haluk Başçıl ise ekmek fiyatlarıyla taksi ücretlerinin meslek örgütleri tarafından belirlendiğini anımsatarak, hekim ücretlerinin de kendi meslek birliği tarafından belirlenmesinden daha doğal bir şey olamayacağını savundu. Başçıl, şunları söyledi:
    "TTB, hekimlerin emeklerini koruma doğrultusunda ücretleri belirler. TTB aynı zamanda sağlık hizmetlerinin ücretsiz olması gerektiğini, devlet kurumlarının herkese eşit sağlık hizmeti vermesi gerektiğini de savunuyor.
    Türkiye ucuz emek cenneti haline getiriliyor. Biz, hekim emeğinin ucuzlaştırılmasını istemiyoruz. Uzman bir hekim olacaksınız ve 14.5 YTL'ye muayene yapacaksınız. Biz serbest piyasadaki hekim emeğini savunuyoruz."
    Mevcut yasaya göre özel muayene ve ameliyatlarda asgari ücretler TTB tarafından belirleniyor. İllerdeki tabip odalarının belirlediği ücretler, TTB'nin onayıyla yürürlüğe giriyor.
    Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Gököz, bu ücreti, bölgenin sosyoekonomik durumunu, halkın ekonomik gücünü, enflasyonu ve hekim emeğini dikkate alarak belirlediklerini söyledi. Gök- öz, şu bilgileri verdi: "Bu yıl Ankara'daki özel muayene ücreti 64.80 YTL. Devletin belirlediği 14.5 YTL ile muayene mümkün değil. Çünkü hekimin ödediği vergi ve KDV ile aldığı ücretin büyük bölümü uçuyor. Hekim kira ve sekreterine ücret de ödüyor. Oysa devlet vergi, elektrik ve su parası ödemiyor. Bütçe uygulamasına göre dayatma haksızlık.
    TTB bu yetkiyi ilk kullandığında rakamlar birbirine yakındı. Enflasyonlar nedeniyle özeldeki bu hizmetin ücretleri yükseldi. Enflasyon düşünce, ücretler bizde yüksek kaldı. Görüntülü sağlık hizmetlerinin ve bazı ameliyat ücretlerinin yüksekliğini biz de tartışıyoruz. Hiç artış yapılmamasıyla kamudaki rakamlara yaklaşılabilir. Ancak devletin önerdiği rakamlarla kaliteli sağlık hizmeti verilmesi mümkün değil."

Gelirleri azalacak
    Komisyonda kabul edilen teklife göre, odaya kayıt ücreti ve yıllık aidat miktarı 30 YTL'den az, 150 YTL'den fazla olmayacak. Aidatlar, her yıl, yeniden değerleme oranına göre artırılacak. Oda gelirleri tahsilatının yüzde 25'i yerine yüzde 10'u merkez konseye gönderilecek. TTB yöneticisi Başçıl, bu düzenlemeye de itiraz etti.
    Haluk Başçıl, AKP'nin, sivil toplum örgütlerinin daha etkin olması gerektiğini söylemesine karşın, meslek örgütlerine doğrudan müdahale ettiğini söyledi

kaynak:http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=176350

akp nin populist politikları ile kandırılmış bir arkadaş daha.

Devlet o maliyetlere doktorların,ve yardımcı sağlık personelinin maaşlarınıi elektiriği, suyui sarf malzemelenide koysun bakalım fiyatlar ne oluyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: zuhanda

yahu devlet hastahanesinde insanlar ölüyor diye bahane bulanları anlamıyorum
    nerde ölüyor arkadaşım

ayrıca annem kaç yıllık uzman doktor devlet hastanesinde kazandığı para ayda 5 000 ytl yi geçmiyor
    muayenehanesi yok hiç olmadı da
    500 000 ytl diye sağlam sallamış. ya da o adam sosyete doktoru falandır. sen ben gidemeyiz.
    160 ytl isteyen doktor da ona göre bir doktordur. o parayı haketmediğini düşünüyorsan başka yere git.

Çok var.. Geçen gazetede okudum kadının yanlış böbregini almışlar...

Bugün bir muayene 250 ytl en iyi hastanede.. Ayrıca 500 bin ytl kazanan doktorlar basit çocuk doktoru, kulak burun bogaz doktoru değildir.

Münci Kalayoglu, Bingür Sönmez gibi doktorlar..

Aslında isviçre modeli olması lazım..İsviçre'de özel hastane yok diyolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meyan -- 5 Temmuz 2008; 16:58:59 >

• quote:

Nedir bu doktorlara olan nefret.

13 yıllık doktorum ve bu nefreti her zaman hissettim.

Atılan rakamlara inanmyın.O kadar çok kazanmıyoruz.

Aldığımız parayı çok görenler bir gece bir devlet hastanesinin aciline gidip izlesinler.

Sonra tekrar konuşalım.

Kardeşim Rahatsız Oldu Hastaneye Yatırdık 15 gün Kadar Ve Sürekli Kontrol Altında Olması Gerekiyor Ona Bakan Doktor Özele Zorla Çağırdı Yani Anlıyacağın Zorla .... Şimdi ben Neden Doktorlardan Nefret Etmiyeyim Sölermisin Bana Hemde 250 Tl Aldı İnsaf Yine benim Apandisim Patlamıştı Sigortaya gittik bana iğne vurup gönderdiler en sonunda özelle gittim parayı bayıldım bir baktılar ki apandis gidik 1 gün daha geç kalsa idim belki şuan bunları yazamıyor olabilirdim neden parayı verince adam gibi bakılıyorda iş devletin olunca ....

.... Olan Kısımları sen doldur yazık değilmi bu millete....

Sana böyle 100 lerce vaka söylerim al birini vur ötekisini yalnızca ben söylemiyorum.ALLAH kimseyi Doktorların eline düşürmesin elimde olsa alayının diplomasına el koyarım.Devlet Hastenisinde ayakkabılarına cıkarmıs bir doktor birde masaya uzatmıs ayaklarını öyle ilac yazıyor özeline gittik İlgiyi anlatamam sana.Sen belki iyi olabilirsin AMa %90 Doktor böyle.

Soruyorum Size Herkez Böyle Yaparsa Ne Olacak Bizim Halimiz.Sadece bu değil Her devlet dairesinde böyle oluyor doktorlar bile devlet işi olduğu zaman hayvan mualemisi görüyor.Herkez birbirine kazık atsın insan gibi davranmısın soruyorum tekrar ne olacak bizim halimiz.

Edit : Özellin kazandığı para bizi ilgilendirmez heryerde aynı mualemeyi yapacaksın.Senin kazandığın parayı cok görmezler merak etme sen yeterki işini iyi yap sömürme yöntemine gitme.Tekrar Tekrar Söylüyorum Elimde Olsa tüm Doktorların Diplomasını elinden alırdım süründürürdüm sizi millete kul köle ederdim ki siz akıllanasınız diye.Ama yok işte Trde işler ne zamn doğru gittik ki bu sektörde gitsin. Herkez nasıl kazıklarım nasıl köşeyi dönerim hesabında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViTalyCL -- 5 Temmuz 2008; 17:09:41 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Marmarali

Tam 7 yıl devlet hastanesi acilinde çalıştım.

24 saatde hasta başvuru sayısı yaklaşık 1500 dü.

Bizlere kızacağına acil olmadığı halde acile gelenlere kız.

Boğazı ağrıyanla mide kanaması geçiren acile gelirse o mide kanaması geçiren senin gibi doktorları hiç sevmez.

Ama şimdi düşün hata kimde diye.

Öncelikle saglık sektorundeki sıkıntı bariz ortada, insanlar acile hucum ediyorlar ama burada sıkıntı hasta ayrımını duzgun yapılamamasıdır.(herkes bekleme salonunda bekliyor senin durumun acil sen geç demiyorlar, sıra var bekle diyorlar)((hacettepe,ibnisina rezillik diz boyu??? beni Atatürk hastensinde durum çok farklı insanlara ilgi gösterebiliyorlar. eee orayada hasta gidiyor bir sürü demekki istenilince yapılabiliyor) ve inan ben acile çok gitmem gerekiyor du, gittiğimde in cin top oynadıgı zamanlarda vardı, o zmn ki ilgisizlik demi bizim sucumuz? üniversite hasteneleri intornlerin üzerinden iş yükünü karşılıyor ve insan sağlığı ile oynuyorlar.

Hasta geliyor muane ediyorlar, ilaç yazıyorlar, bunu iç birşeyin kalmayacak diyorlar,(benim rhatsızlığım ne, neden rahatsız oldum, nelere dikkat etmeliyim, sıkıntı nerede, bu ilaçı bana neden veriyorlar? bunların açıklamasını yapıyorlarmı HAYIR!(%95i yapmıyor)

Peki sağlıkcıların ilaçları nasıl pazarladıklarıda ortada? Doktora gidiliyormuş bu ilaçtan 100 kutu yaz diyormuş karşılıgında doktorun ihtiyacı olan ürünleri getirip doktora hediye ediyormuş? Peki hastaların sucu ne? o ilaçları kullanmak zorunda kalıyorlar? (ben siz yapıyorsunuz demiyorum kesinlikle)

Ama benim firmamdan bir sağlıkcı alışveriş yaptı o anlattı dogru yada yanlış burada yanlışı vatandaşmı yapıyor?

Hocam sağlık sektorunde sıkıntı çok fazla var, Eğer siz mesleğinizi hakkıyla yapıyor ve vatandaşa(insanlara) gerekli muameleyi yapıyorsan Allah senden razı olsun.

Not: Doktorların aldıkları paralar çok az bunu tartışmaya bile gerek yok, kazananda kazanıyor. Allah sabır versin işinizde zor.

• geçen bir özel hastanenin aciline gittim ordaki doktor çok havalı çok rahat gelen hastaları
    kendinden düşük gören bir tipti. bilmiyorum ama tavırlarını hiç beğenmedim. yaptığı işin
    ciddiyetinde değildi yani. yazık...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.