Şimdi Ara

Doktor maaşı meselesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar nedir bu sorunsal yahu. İnternette çeşitli forumlara bakıyorum kimisi 4.000 tl diyor kimisi 10.000 tl diyor kimisi 15.000 tl diyor. Komik tarafı uzman doktorum 5.000 tl alıyorum diyen de uzman doktorum 15.000 tl alıyorum diyende bir çeşit bordo atıyor. Bu konu hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum.

• yeni atanan acil'de çalışan pratisyen akrabam nöbetsiz 6.5k alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MarioGomez33 -- 3 Aralık 2020; 15:33:37 >
  • Hele bir kazan da para kazanirsın illaki. Yer yer değişiyor ayrıca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısınız hocam her halükarda iyi çalışıp güzel bir sıralama getirmek gerek ama tercih dönemine girmeden fikrimin oturmasını da istiyorum bir taraftan

• Netleriniz ne durumda hocam ?

• layt_selamii kullanıcısına yanıt

"tercih dönemine girmeden" diyince 12 veya mezun gibi olmuş ama 11'im :D

• Bizde 11'iz tıp istiyoruz :) Merak ettim kaçlardasın ?

• layt_selamii kullanıcısına yanıt

Yazın düzensiz bir şekilde tyt konularına bakmıştım. Yaz bitiminde türkçe matematik ve fenden 3-5 tane bölüm denemesi çözdüm. Tyt matematikten 60 dakikada 25 net civarı. Türkçeden 45 dakikada 26-27 civari. Fende de 12-13 net felan geliyordu. Sosyali hiç bilmiyorum 9-10'da da yazılı akşamları hariç hiç bakmamıştım zaten.

• Çok güzel hocam benim en son 67.25, hedefiniz hangi tıp fakültesi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: layt_selamii

Çok güzel hocam benim en son 67.25, hedefiniz hangi tıp fakültesi ?

Ankara tıp      Şaka bir yana ege olursa sevinirim. İzmir güzel şehir

• Valla çok iyiymiş hocam. Benim kocaeli tıp veya erü tıp. İstanbul'a taşınabiliriz ondan kocaeli daha uygun bana.

• Doktor maaşları çok değişken. Bulunduğu kuruma bölüme göre çok değişiyor. Bu yıl içerisinde ortalama dönerli bi hastanede ortalama bi nöbet tutan cerrahi asistan dr maaşı 9-13k arasında değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsi doğru söylüyor. Çünkü değişiyor işte.

• covid dışı

(3bin nüfus b grup için) yani 4k nüfus a entegrede daha iyi olabilir de 2k nüfus grupsuzda 3bin falan da düşük olabilir kendiniz hesaplayın ama muayene döner falan da var üstüne orasını tam bilemiyorum)

pratisyen hekim olarak aile hekimi olursanız 14+

uzman olarak aile hekimi olusanız 15.5+

aile hekimi asistanı olursanız 7-8civarı(3 yıl sonra uzman)

adalet bakanlığındaki hekimler (1-2. derece hakim maaaşlarından iyi alıyorlar)

atk daki asistan 15 üstü

atkdaki uzman 18+

(adlitıp atk dışı asistan 7-8 civarı uzman 10-15) ama atk ya da atım oluyor

askeri tabip 15+ (ilk başta)

acil asistanları 12-13+ alır

normal asistanlar 10-13

temel bilimler 8civarı

baya karmaşık uzmanlıkta da derma prc göz kbb cerrahi branşlar daha çok tutuluyor ama devlette en fazla kazanan uzmanlıkların başında acil - kadın doğum falan gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 4 Aralık 2020; 1:12:22 >
  • ankaratıplı geldiğine göre konu kilit

iyi forumlar.

• evet bekar birisi için maaş+sabit 6.4-7.2 değişiyor hocam

acilciler nöbet üsulu çalışıyor ve saatlik nöbetleri de yoğun bakımda olanlar gibi saatlik 35tl alıyorlar 1 ayda toplamda 11 çün çalışıp 20 gün yatsa 7 günü mesaiden kalan 4ü nöbetten yazılır 35*4*24 yaklaşık 3.3 ordan alır

performans da sadece hastaları acilde muaynee etse sanırım hasta başı 2-3lira performans vardı işlem falan yapmazsa 3-4 de ordan gelir

aslında iyi alabilir

• Mülgâ kullanıcısına yanıt

uzman alır da asistan çok zor

aynı kurumdalar

sağlık bakanlığındaki ile adalet bakanlığındaki aynı hekimin farklı almasının nedeni de kurum farkı adalet bakanlığı personele daha çok bütçe açıyor o yüzden fazla maaşlar var

zaten tusta da atk ler 10 gibi çok kadro açmasına rağmen iyi puanla kapatıyor

tek dezavantaj mesleki tatmini yok gibi nerdeyse ama tüm her şeyiyle öğrenirsiniz seçerseniz tam işin mutfağı orda

•  

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.