Şimdi Ara

Doktor maaşı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
4
Favori
78.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • doktorların okuduğuna değmiyo bu para doktor olup farklı alana yönelmek bişeyler yapmak lazım
  • Eğer asistanlıgı falan bıtırıp uzman olursan özel hastanede 1 gece nöbete 300 ile 500 arası alabılıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laugh

Benim babam özel hastanede çalışıyor plastik cerrahı her ay eline 8-10 bin liradan az para geçmiyor. işlere bağlı olarak 20 bin lira hatta 30-40 bin lira bile oluyor.

kardeş senin bu yalanların ne zaman bitecek ya.
  • Ya benim merak ettiğim şu (sanırım buda o abartı rakamlara cevap olabilir kimseyi zan altında bırakmak istemem)

kardeşim ameliyat oldu kullanılan malzemeleri biliyor
    Mesala; 1 paket sargı bezi kullanıldı ise 3 paket yazılmış listeye

Bu 2 paket sargı bezi nereye kayboluyor onu anlamış değilim ya alınıyor eve götürülüyor ya hastane zula yapıyor yada hastane malzemelerini karşılayanlar ameliyatı yapan doktor ile anlaşmalı ödenekten oraya para ayırtıp(sigortadan) parayı indiregandi yapıyorlar veyahut özel hastanelere satıyorlar bilemem günahını almak istemem ama ne oluyor onca fazla yazılan malzemeye???

para dönüşümü oluyorsa anlarım çünkü ne bu arkadaş döner sermaye olayı adam 1000lira alıyor dönerden de 500 geliyor ehh yuh artık:)))
  • aile hekimim pratisyenken altında x6 ile geziyorsa, iyi para alıyor olmalılar
  • Tip okuyacaksin bu devirde sonra docentlik seviyesine gelip bi ozele kapak atacaksin. Bizim tanidik docent ortopedist doktor, ozel hastanede calisiyor, aylik 40 - 50 bin lira yapiyor. Kimse demesin tip okumak zor, girdin mi bi sekilde bitiyor, biz de muhendislik okuduk ne var yani arada bu kadar maas farki mi olur.
  • selamlar ben aile hekimi uzmanıyım sistemde çalışıyorum ort 7 alıyorum 31 yaşındayım evimi ve aracımı yeni aldım konyada çok şükür rahat bir şekilde yaşıyorum. Allah herkese muhtaç olmayacak şekilde yaşamayı nasip etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz1928

Doktor asistanligi bitirmis uzman olduysa eger en az 6.000 maas alir tabi doner ile birlikte bu para 20.000 30.000 e kadar cikar

20000 alanlar kadın doğum (ki onların azalacak) bide cerrahlar alır uzman bir doktor 7000-8000 arası alır başhekimler(artık hastane yöneticisi oldular) uzman ise pek değişmez ama prof.lar 14000 civari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şanssız Adam

quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

Tip okuyacaksin bu devirde sonra docentlik seviyesine gelip bi ozele kapak atacaksin. Bizim tanidik docent ortopedist doktor, ozel hastanede calisiyor, aylik 40 - 50 bin lira yapiyor. Kimse demesin tip okumak zor, girdin mi bi sekilde bitiyor, biz de muhendislik okuduk ne var yani arada bu kadar maas farki mi olur.

evet her kurulda 800+ sayfa ezberlemen lazım hadi bunları hallettin uluslararası olarakta kabul edilen dünyanın en zor 2. sınaına giricen ve kazanacan bunlar çok kolay demi ? Mühendislik tabikide zor mesela boğaziçi veya odtü bilgisyar elektrik elektronik ama gelip diğer mühendislikler zor demesin vize finale kadar tepinip 1 hafta kala çalışmaya başlıyo geçiyo tıpta kimse 1 haftada geçemiyor en geç 1 ay akala çalışmaya başlaman lazım. Kusura bakmada normal o para

uluslararası kabulen dünyanın en zor sınavı nedir peki?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

quote:

Tip okuyacaksin bu devirde sonra docentlik seviyesine gelip bi ozele kapak atacaksin. Bizim tanidik docent ortopedist doktor, ozel hastanede calisiyor, aylik 40 - 50 bin lira yapiyor. Kimse demesin tip okumak zor, girdin mi bi sekilde bitiyor, biz de muhendislik okuduk ne var yani arada bu kadar maas farki mi olur.

evet her kurulda 800+ sayfa ezberlemen lazım hadi bunları hallettin uluslararası olarakta kabul edilen dünyanın en zor 2. sınaına giricen ve kazanacan bunlar çok kolay demi ? Mühendislik tabikide zor mesela boğaziçi veya odtü bilgisyar elektrik elektronik ama gelip diğer mühendislikler zor demesin vize finale kadar tepinip 1 hafta kala çalışmaya başlıyo geçiyo tıpta kimse 1 haftada geçemiyor en geç 1 ay akala çalışmaya başlaman lazım. Kusura bakmada normal o para

http://www.usmer.org/usmerforum.html?view=topic&catid=165&id=12627

Amerikan Yargıçlık sınavı en zoruymuş, ne kadar ezber gerektiriyor acaba. Yargıçlar nekadar alıyor bilgisi olan?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

quote:

http://www.usmer.org/usmerforum.html?view=topic&catid=165&id=12627

kardes o uydurma bisey, zaten verdigin linktede sormuslar kaynginiz nedir diye cevap veren olmamis, digerleri de arastirmis ama ingilizce bir kaynak bulamamis. Princeton univeristesinin isi gucu yok tus la ugrasacak. Pratisyen aile hekimi 7 aliyorsa bence coktur, cunku is garantisi de var yani isini iyi yapmasa bile o parayi alacak.

• Dun maaşımi çkmeye gitim bankanin onu kalabalikti bende hayirdir insallah dedim sonra maasimi cektim 289000 lira bu iste bir yanlislik olmali dedim cunku sizinde bildiginiz gibi pratisyenler 300000 lira aliyorlar meger benim paralar bankamatige sigmamis tasmis millette onu kapisiyomus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

Şöyle bir tablo var:

Aile hekimlerinin çalıştıkları şehire göre verilen kontenjanları var.O kontenjana ne kadar çok hasta üye yaparsalar 4.600 küsür yanına o kadar para ekleniyor.Yani 7000-8000 arasına denk geliyor.
  • uzman 700 lira döner sermaye ile 350 bin porfosor ise 6 bin maaş döner sermayeyle 700 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11numara

Dun maaşımi çkmeye gitim bankanin onu kalabalikti bende hayirdir insallah dedim sonra maasimi cektim 289000 lira bu iste bir yanlislik olmali dedim cunku sizinde bildiginiz gibi pratisyenler 300000 lira aliyorlar meger benim paralar bankamatige sigmamis tasmis millette onu kapisiyomus

:D Hayır, komik olan şu. İnanılmaz şekilde el altından çalınan paralar, ihaleler, sömüren politikacılar, vergi kaçıran işadamları varken; Milletimizin derdi 6 sene bileğinin hakkıyla kazanmış, okumuş ve performansının karşılığı asla olmayan maaşlar alan doktorlar.

Ha 33 saat çalışan bir asistan çok somurtkandır, para g.tümüzü kaldırıyor tabi, orası ayrı.
  • bir gün doktor olunca bu konuya bi açıklık getirecem artık yıllardır her kafadan bir ses biride çıkıp demiyor şu kadar kazanıyorum diye
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.