Şimdi Ara

Doktor Almanya batmış edebiyatı yapmış yine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Facebook sayfasında videosunun altındaki yorumlar ibretlik biri demiş türkiyedeki insanlar daha rahat yaşıyor her hafta mangal yapıyorlar biri bir görsel paylaşıp izmirdeki su kesintisinin görselini paylaşıp bunlar nankör demiş bu kadarda cahil olunmaz be kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerman1923 -- 18 Mayıs 2017; 0:8:24 >
  • Adam bildigin gerizekali.

Polonya'da yasayan biri olarak Turkiye'yi yerden yere cok rahat vurabilirim. Internet fiyatlari, et fiyatlari, ev fiyatlari, toplu tasima ucretleri, vs kim ne istiyorsa ornekleriyle vereyim.

Evde kullandigim su anki pahali internetimin bana Turk Lirasi karsiligi 37,5 TL. 100mbit sinirsiz, oyle AKK falan yok, 10mbit upload, yaninda 70 kusur kanal HD var. Dana antrikot ortalama 40 TL, o da paketlenmis marka alirsan. Toplu tasima en son 2012'de zam gordu. Ev kiralarina zam gelmez, ev sahipleri neden zam yapalim derler. Nehir kenarinda teras kati daireler TL olarak 325000 TL civaridir maksimum. Onlar da sifir olanlari. Ikinci el alirsaniz daha da dusuyor. Araba fiyatlari T.C. nin en az yarisi. Benzin keza ayni sekilde. OTV, MTV. OIV, Damga vergisi vs sacmaliklar yok.

Anlatmayin hocam Avrupa'yi bize. Turkiye batmis gitmis, AKP daha dogrusu Tayyip'in sogusleme yeri olmus. Hic bir yerle kiyaslamayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Adam bildigin gerizekali.

Polonya'da yasayan biri olarak Turkiye'yi yerden yere cok rahat vurabilirim. Internet fiyatlari, et fiyatlari, ev fiyatlari, toplu tasima ucretleri, vs kim ne istiyorsa ornekleriyle vereyim.

Evde kullandigim su anki pahali internetimin bana Turk Lirasi karsiligi 37,5 TL. 100mbit sinirsiz, oyle AKK falan yok, 10mbit upload, yaninda 70 kusur kanal HD var. Dana antrikot ortalama 40 TL, o da paketlenmis marka alirsan. Toplu tasima en son 2012'de zam gordu. Ev kiralarina zam gelmez, ev sahipleri neden zam yapalim derler. Nehir kenarinda teras kati daireler TL olarak 325000 TL civaridir maksimum. Onlar da sifir olanlari. Ikinci el alirsaniz daha da dusuyor. Araba fiyatlari T.C. nin en az yarisi. Benzin keza ayni sekilde. OTV, MTV. OIV, Damga vergisi vs sacmaliklar yok.

Anlatmayin hocam Avrupa'yi bize. Turkiye batmis gitmis, AKP daha dogrusu Tayyip'in sogusleme yeri olmus. Hic bir yerle kiyaslamayin.
    Avrupanın fakir ülkesi polonya bile bu haldeyse bu soytarıya göre dünyanın en iyi refahlı ülkesi almanya batmış napsak gülsekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerman1923 -- 18 Mayıs 2017; 0:23:26 >

• Dünkü paylaşılan videosunada yazdım. Bu eleman tam bir gerizekalı. Tükürük saçan ağzıyla daha konuşmayı beceremiyor gelmiş birde kendince saçma sapan analizler yapmış beyini sevdiğim
    Kaldık ki bide neden almanyayla kıyaslıyoruz avrupanın en gelişmiş ülkesi falan diyor. Bre süperzeka adamlar 2. dünya savaşına girip sıfırdan buralara geldi Türkiye savaşa girmemesine rağmen şuan ekonomik olarak çökmüş durumdayız. Adamlar bizden daha kötüyken en şimdi iyilere oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avagadro -- 18 Mayıs 2017; 0:27:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkPower14

Avrupanın fakir ülkesi polonya bile bu haldeyse bu soytarıya göre dünyanın en iyi refahlı ülkesi almanya batmış napsak gülsekmi

Polonya AB'nin en fakir ulkesi degil ama en cok nemalarindan faydalanlarindan birisi. Ancak AB uyesi olduktan sonra en kicikirik ulke bile toparlaniyor.

Sadece maddi yardimlar olarak bakmayin. AB uyesi olmasi icin bir suru sartlar var, insan haklari, calisma sartlari, ekonomik sartlar vs. Su an Avrupa'nin Yozgat'i diye alay edilen Polonya AB'nin IT ussu durumuna geliyor. O kadar cok yatirim var ki buraya, ekonomi ve buyume orani cosmus durumda.

Ya ucretlere cok basit ornek vereyim. Toplu tasima ucreti, bes aylik sinirsiz karta, oyle mavi kart gibi sinirsiz adi altinda aylik 180 basimlik falan degil, bildigin sinirsiz kartin fiyati 330 TL. Tum toplu tasima da geciyor, uzerine gunluk bisiklet kiralamalari, muze gezileri, tiyatrolar vs bedavaya geliyor. Bu fiyat 2012'den beri zamlanmadi, neden cunku enflasyon yok.

• Begenmiyorsa isi ne ?

Kimse magdur edebiyati yapmasin, begenmeyen adam toplar tasini taragini doner sevdigi ulkesine.

Yasadiklari ulkeye 1 ton laf edip, hala o ulkede yasayan adamlarin lafi kaale alinmaz.
  • Bu adama şu noktada katılıyorum, kendimizi Almanya gibi süper güç bir ülkeyle kıyaslamamalıyız çünkü Almanya ekonomisi, sosyal imkanları harika olan bir ülke. Ama gidin Afrikayla kıyaslayın demesine güldüm. Afrikadan iyiyiz o zaman harika bir ülkeyiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REV0

Begenmiyorsa isi ne ?

Kimse magdur edebiyati yapmasin, begenmeyen adam toplar tasini taragini doner sevdigi ulkesine.

Yasadiklari ulkeye 1 ton laf edip, hala o ulkede yasayan adamlarin lafi kaale alinmaz.

Facebook sayfasında videosunun altındaki yorumlar ibretlik biri demiş türkiyedeki insanlar daha rahat yaşıyor her hafta mangal yapıyorlar biri bir görsel paylaşıp izmirdeki su kesintisinin görselini paylaşıp bunlar nankör demiş bu kadarda cahil olunmaz be kardeşim

Nerede kültürsüz varsa %70-80'ni almanyaya gitmiş mülteci olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerman1923 -- 18 Mayıs 2017; 0:33:18 >

• bir tarafı yiyorsa gelsin burada yaşasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

Polonya AB'nin en fakir ulkesi degil ama en cok nemalarindan faydalanlarindan birisi. Ancak AB uyesi olduktan sonra en kicikirik ulke bile toparlaniyor.

Sadece maddi yardimlar olarak bakmayin. AB uyesi olmasi icin bir suru sartlar var, insan haklari, calisma sartlari, ekonomik sartlar vs. Su an Avrupa'nin Yozgat'i diye alay edilen Polonya AB'nin IT ussu durumuna geliyor. O kadar cok yatirim var ki buraya, ekonomi ve buyume orani cosmus durumda.

Ya ucretlere cok basit ornek vereyim. Toplu tasima ucreti, bes aylik sinirsiz karta, oyle mavi kart gibi sinirsiz adi altinda aylik 180 basimlik falan degil, bildigin sinirsiz kartin fiyati 330 TL. Tum toplu tasima da geciyor, uzerine gunluk bisiklet kiralamalari, muze gezileri, tiyatrolar vs bedavaya geliyor. Bu fiyat 2012'den beri zamlanmadi, neden cunku enflasyon yok.

Avrupanin en hirsiz ülkesi dusseldorfta karakolu bile soydular Almanya'da araba calindiginda şaka yaparlar polonyadadir su an bende bi kaç firmada caliştim heryer polon dolu sorduğumda ülkemde yasayamiorum falan deniliyordu bise olayin enteresani Bulgar cingenelerinden . Hizli entegre oluyorlar Geldikten 5 sene sonra Alman oluyorlar çok enteresan ama dikkat et Avrupa'da polon Bulgar (Turkude) roman falan uzak duracaksin bence benim gördüğüm kadariyla polon heryerde dolu Bulgar romen polon virus gibi yayilmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Breaak4Love

quote:

quote:

Avrupanin en hirsiz ülkesi dusseldorfta karakolu bile soydular Almanya'da araba calindiginda şaka yaparlar polonyadadir su an bende bi kaç firmada caliştim heryer polon dolu sorduğumda ülkemde yasayamiorum falan deniliyordu bise olayin enteresani Bulgar cingenelerinden . Hizli entegre oluyorlar Geldikten 5 sene sonra Alman oluyorlar çok enteresan ama dikkat et Avrupa'da polon Bulgar (Turkude) roman falan uzak duracaksin bence benim gördüğüm kadariyla polon heryerde dolu Bulgar romen polon virus gibi yayilmiş

Yayilmalari dogru, Polonya kendi insanina maas vermiyor, yabancilara adam gibi maas veriyor.

• bu cahil adamı bana verecen doguda dikicen bunu gece 3-5 nöbete aklını başını getiririm bunun adama bak lan almanyada yaşıyor türkiyedeki şartlar güzelmiş yok almanlar domuz eti yiyormuş kendini geliştirmemiş yobaz kalmış bunun gibi işe yaramayan adamlar nasıl avrupa ülkelere gidiyor anlamış degilimmm çok feci şekilde ayar oldum palayla dövecen bunları
  • quote:

hocam tek bir şeyi cidden merak ediyorum. Bu tip Avrupa'nın diğerlerine nazaran, biraz daha geri ülkelerinde sağlık açısından çok yorum var.

Gerek ülke içi gerek yurt dışı tamamen net cevap bulamazsın. Orada yaşayan birisi olarak sağlık sektörü ne durumda. Fiyatlarından değil kaliteden bahsediyorum. Yetişmiş kişi bakımından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

quote:

hocam tek bir şeyi cidden merak ediyorum. Bu tip Avrupa'nın diğerlerine nazaran, biraz daha geri ülkelerinde sağlık açısından çok yorum var.

Gerek ülke içi gerek yurt dışı tamamen net cevap bulamazsın. Orada yaşayan birisi olarak sağlık sektörü ne durumda. Fiyatlarından değil kaliteden bahsediyorum. Yetişmiş kişi bakımından.

Hastaneler genelde bos. Gordugum kadariyla randevulari ya telefonla aliyorsunuz yada hastaneye direkt gidiyorsunuz. Direkt giderseniz doktor musaitse iceriye aliyorlar. Doktorlarin cogu Ingilizce veya Almanca biliyor. Esim burada dogum yapti, hicbir seye para odemedik, hatta son dakika sezaryen karari verildi ve iki haftaya yakin hastanede yatti. Cebimizden tek kurus para cikmadi. Gunde bir kac sefer hastabakicilar gelir, doktorlar da gunde iki kere gelir durum hakkinda bilgi verir.

Cogu hastane zaten AB butcesiyle yenilenmis durumda. Doktorlarla hatta bashekimlerle ve hastane direktoruyle gidip konusabilirsiniz. Cok da guzel muhabbetleri vardir. Ilk hastane ararken direktor ile gorusmustuk epey ilgili davranmisti.

Ozel sigortada da %100 karsilar yada kapsam disiysa indirim verir. Farkli bir policeleri yok. Bizdeki gibi %80 verelim, yada SGK ile birlestirelim, dis vermeyelim, goz vermeyelim, muayeneyi belli hastanede karsilayalim falan yok. Her ozel saglik sigortasi kendi ait oldugu kurumda gecerli, farkli yerden istiyorsaniz oradan sigorta baslatmaniz lazim. Ucretlerde cok ucuz. Kendim, esim ve kizim icin tam kapsamli dis dahil 250 TL civari para veriyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: REV0

Begenmiyorsa isi ne ?

Tam hitap ettiği kitleye uygun bir çakal işte, istese yarın tamamen döner ama nerede o yürek...
  • Zihniyete bak ben kendimi iyi ülkelerle kıyaslamayacağım da kötü ülkelerle kıyaslayacağım "bak kötünün de kötüsü var çok şükür" diyeceğim bir kere kendini gelişmiş ülkelerle değil de gelişmemiş ülkelerle kıyaslarsan gelişemezsin ki her sahip olduğun imkanı yeterli görürsün en sonunda da dışarıya bağımlı olursun şimdi olduğu gibi. Gerçi buna cevap bile yazmak lüzumsuz daha önceki videoda da Almanyaya "Domuz eti ülkesi" demiş sanki zorla tutuyor adamlar ülkelerinde.Böyle salak cahiller yüzünden Türk imajı zedeleniyor Avrupa'da yazık valla.

Şu röportajı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim,hakikaten cümle kurabilen ve yaşadığı ülke ve kendi ülkesi hakkında kıyaslama yapabilen birinin ağzından çıkan sözler. Sonra da öteki sığıra bakın hangisi haklı.

https://www.youtube.com/watch?v=iRYO04HodRw&t=6s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 18 Mayıs 2017; 11:27:49 >

• Bu videodaki arkadaş aynı şeyleri bu ülkeyi kıskanıyorlar diyenlere söylesin. Siyasilere. Bu kıyaslama mevzusu oradan çıktı. Ülkenin durumunu iyi gibi gösteren siyasiler. Reayaları/ trolleri de öyle zannedior. Adamlar da buna tepki verdi ve bu tartışma ortamı doğdu. Yok onu kıskanıyorlar yok bunu kıskanıyorlar. Aslında kıskanacak birşey yok. Refah düzeyi düşük bir ülkeyiz. Önce refahı yükseltsinler sonra kıskanacak birşey bulurlar biz de seviniriz neticede vatandaş olarak. Milletin ağzı kokuyor hala herşey düzgünmüş gibi bir izlenim bırakmanın derdindeler hayret ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 18 Mayıs 2017; 12:13:23 >
  • tam salak bu adam ee sizin lideriniz demiyormu batı bizi gısganıyor ağağağa diye ? bizde ozaman almanya ile karşılaştırırız kendimizi almanya asya ülkesimiydi ya ? milletin gazını alıyor aklınca. salağın teki izlemeyin bile şunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsanın biri

Bu adama şu noktada katılıyorum, kendimizi Almanya gibi süper güç bir ülkeyle kıyaslamamalıyız çünkü Almanya ekonomisi, sosyal imkanları harika olan bir ülke. Ama gidin Afrikayla kıyaslayın demesine güldüm. Afrikadan iyiyiz o zaman harika bir ülkeyiz.

Almanya ile kıyaslamamızın nedeni AKP'lilerin Avrupa battı, Almanya ağlıyor, ABD ve İsrail diz çöktü hikayeleri.

Kaldı ki AKP 2007'de ekonomi şahlanmışken, dolar neredeyse 1 TL olmuşken ülkenin 50 senesini kurtaracak yatırım yapmak yerine ülkenin 50 senesini kabusa çeviren işler yaptı. Yani Almanya 2 kere dünya savaşını kaybetmiş ülke, 30 yıl önceye kadar yarısı komünist bir ülkeydi. Onları çektiler yine de dünyanın refah seviyesi en büyük ülkelerinden biri haline geldiler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.