Şimdi Ara

Doğuş'taki otomobil kıtlığının sebebi ne? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VW yatırım yapıyor herhalde ama talep yüksek olunca yetişilemiyor. İngiltere gibi yerlerde bile 2.el değeri ve işçilik olarak VW hep iyi biliniyor ve tutuluyor.
  • Stoklamak istemiyor olabilirler. Mark düşerse bir tarafımıza kaçmasın diyor olabilirler.

İkinci ihtimalse araçlara çok talep var. Fabrika bile yetişemiyor. Sene 2012 olmuş. Yine araç için sıra veriyorlar. Eskiden Reno, Tofaş, Fort sıra veriyor diye üçüncü sınıf dünya ülkesi sayılıyorduk.
  • Peki Türkiye'ye VW'ler nerden geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: santorius

vw manyak mı? madem bu kadar talep var neden bu talebi karşılaycak yeni fabrikalar açıp karına kar katmıyor?

1. Talep su anda boyle yuksek seyrediyor. Farz edelim 2 milyar dolar yatirim ile yeni fabrikalar actiniz. Iki yil sonra talep dustu. Yaptiginiz yatirimi amortize edemezsiniz. Atil yatirim olur.

2. Bugun kapasite artirimi karari alsaniz sonuclarini gormek en az 1-2 yil. Hemen olmuyor bu isler...

Kuresel ekonominin ve ozellikle Avrupa'nin gelecegi belirsiz. O yuzden ozellikle Avrupali firmalar yatirimlarda temkinli davraniyor. Talebin belirli seviyeye oturdugu konusundan emin olundugu noktada elbette hicbir firma da dangalaklik edip uretim kapasitesini arttirmamazlik etmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

quote:

Orijinalden alıntı: Respect_vti

2010 yılında vw passat variant 2.0tdi dsg için almanyadaki akrabam 6 ay beklemişti. Birkaç aksilik oldu süre 1 ay daha uzadı diye depoyu fulleyip ekstradan birkaç hediye verdiler. Doğuşa özgü birşey degil volkswagenle alakalı.

ALmanyada sıfır araçları zaten depoyu fulleyip veriyorlar.

• buna cevap yazmak için terbiyemi bozmam lazım
  • Olayin dogus otoyla hic bir ilgisi yok

Bir yilda trye ayrilan arac kotasi belli bunu flo sirketleri hemen dolduruyor ek bir aracta gelmedigi icin uzun bir bekleme suresi oluyor

Sonucta dogusda istiyor cok arac satmak ama buna stoklar el vermiyor

Dizel otomatik ise dunyada cok ragbet goruyor ve vw 4 firmaya ayni motoru yapiyor fabrika belirli bir uretim adediyle calistigi icin gelen siparisi yetistiremiyor

Hepsi bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Olayin dogus otoyla hic bir ilgisi yok

Bir yilda trye ayrilan arac kotasi belli bunu flo sirketleri hemen dolduruyor ek bir aracta gelmedigi icin uzun bir bekleme suresi oluyor

Dizel otomatik ise dunyada cok ragbet goruyor ve vw 4 firmaya ayni motoru yapiyor fabrika belirli bir uretim adediyle calistigi icin gelen siparisi yetistiremiyor

Hepsi bu

VW nin fabrika açma olayıda kısıtlı. Bunu genişletseler şu dönemde iyi bir yol alırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

quote:

Hepsi bu

VW nin fabrika açma olayıda kısıtlı. Bunu genişletseler şu dönemde iyi bir yol alırlar.

bu ekonomik kriz ortamında vw fabrika kurmaz bence

ama kurarsa kesinlikle tr ye kurmalı bu konuda ciddi baskı var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

quote:

Hepsi bu

bu ekonomik kriz ortamında vw fabrika kurmaz bence

ama kurarsa kesinlikle tr ye kurmalı bu konuda ciddi baskı var

VW fabrika kurmuyor .Tr ye bu şartlarda kurmaya niyeti yok taki böyle giderse hiç kurmazlar. Zaten herhangi bir girişimde duymuyoruz.

• konunun doğuşla felan alakası yok, vw almanyanın türk tüketicisini kaale almaması olay.
  • çok büyük konuşmayım ama hiçbir araç için 1 haftadan fazla beklemem hadi maksimum 2 hafta olsun.asla paramla rezil olamam.geçen ay araba alırken bir bayi elimizde istediğiniz renk yok bir hafta 10 gün içinde buluruz dediler.bende gittim başka bir firmadan aldım.ödemeyi yaptığım 3. günü aracı teslim aldım.alış veriş bu şekilde olur. aman Allahım hem iğrenç, dede arabası tasarımlı vw ler hemde 5 ay bekleme süresi bana çok uzak şeyler
  • ücretini ödediği halde buna karşılık 6 ay boyunca hizmet alamadığı halde bu duruma razı gösteren bir kişinin bu davranışı neden sergilediğini öğrenmek anlamak çözebilmek için nörüşiroloji bilimi halen bu konuyla ilgili çalışmalar yapmaktadır.
  • bireysel olarak biradere golf alacaktık dizel-dsg araç 6 ayda gelir dediler aynı ay içinde şirket filo aracı istedi 20 günde koltukların jelatini üstünde passat ve jettalar geldi yani filo alana araç var bireysel alana fabrikadan üretim araç var "doğuş çözmüş olayı"
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

aman Allahım hem iğrenç, dede arabası tasarımlı vw ler hemde 5 ay bekleme süresi bana çok uzak şeyler

arabanızın marka-modeli nedir, çok merak ettim...
  • vw kapasite artırımına gitmiyor. kapasite artırımı demek bir otomobil firması için milyar eurolar demek, zaman demek, ileriyi güzel görmek demek ama avrupanın durumu, zamanın kötü oluşu ve geleceğe dair belirsizlikler bunların hepsi vw'i caydırıyor muhtemelen. tabi bir de bilmediğimiz durumlar var: fosil yakıt araçların geleceği, küresel ekonominin dinamikleri, arge yatırımları...
    buraya kadar herşey normal ama türkiye'de araç için 9 ay hatta sıra bile verilememesi doğuş'un beceriksizliği. ya da şöyle söyleyelim: doğuş'un vw'in hatırlı ithalatçılarından birisi olmayışı bu kuyrukları oluşturuyor. doğuş, türkiye'de ki potansiyeli almanlara iyi aktaramıyor. doğuş bundan utanıyor mu? utanmıyor ve olayı sanki arzı bilinçli kısıyoruza getiriyorlar. fiyatları da şişiriyorlar. bu sayede sıra beklemeden kaçan müşteriden elde edemedikleri karı, koyun gibi pardon adam gibi sıra bekleyen müşterilerine yüklüyorlar. bu müşteri grubu vw, vw diye inlediği için alan memnun satan memnun oluyor. ondan sonra da yok prestij, yok ikinci elde fahiş fiyatlar, yok değer kaybetmeyen marka muhabbetleri gırla gidiyor.
    peki gerçeğe göremeyen bizim insanımıza yine de bu hak mı? sonuna kadar!

• quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

aman Allahım hem iğrenç, dede arabası tasarımlı vw ler hemde 5 ay bekleme süresi bana çok uzak şeyler

arabanızın marka-modeli nedir, çok merak ettim...

işte bundan...yanlış anlamayın bu olmasaydı cosmo astra yada insignia alacaktım.yani marka model fanatizmi taşımıyorum.3 ününde tasarımı birbirinden güzel ve vw modellerinin hepsinden daha spor.hem içerden hem dışardan

Doğuş'taki otomobil kıtlığının sebebi ne?

• Şekeri bile kota ile veren bir firmadan arabayı istediğin an alma gibi bir lütuf beklemek ne derece doğru olur tartışılır...
  • Almanların iç pazarı canlanlandığı bir ortamda ihracata yeteri kadar ürün ayırmıyolar. Son yıllarda Abd dahil bir çok pazarda en çok satılan araçların başında geldiği için olabilir.Bir de doğuşun politikaları dahil edildiği zaman premium olduğu için bekleme süresi normal.
  • önceki gün düzcede yeni açılan vw erkur a gittim kendilerine dizel jetta sorum kendileri bana tarih bile veremediklerini söylediler

açıklama şu amerikada çok muazzam şekilde jetta satılıyormuş vag da bütün üretimi amerikaya yönlendiriyormuş birde japonydaki tsunamiden bahsetti dsg falan dedi ama ben anlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.