Şimdi Ara

Doğuş'taki otomobil kıtlığının sebebi ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten anlamak için soruyorum. Yıllardır Doğuş'un disribütörlüğünü yaptığı pek çok markada araba kıtlığı var. Passat diyorsunuz 3-4 ay sonra gelir deniyor, Jetta soruyorsunuz ne zaman geleceği belli değil diyorlar. Audi A4 sorsanız kalmadı diyorlar.

Bu Doğuş'un taktiği mi yoksa gerçekten VW grubu Türkiye'ye az araç mı gönderiyor? Eğer VW Türkiye'ye az araç veriyorsa sebebp ne? Pek çok firma gerekirse çift vardiya çalışıp siparişleri yetiştirmeye çalışırken ve Türkiye'deki talep bu kadar fazlayken neden VW üretimi arttırıp Türkiye'deki talebi karşılamıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohara -- 16 Ocak 2012; 16:55:15 >

• bunu bende sormuştum 3 defa ama her seferinde sorum havada kaldı
  • Jetta için bu durum olsa eyvallah der devletin Jetta'ya ek %10 fazladan vergi yükünü protesto etmek için aracı az getiriyorlar diye düşünürdüm ama aynı durum Passat'ta da varsa bu tamamen Doğuş otomotivin bu işi iyi yapamadığını düşündürüyor bana..
  • 2010 yılında vw passat variant 2.0tdi dsg için almanyadaki akrabam 6 ay beklemişti. Birkaç aksilik oldu süre 1 ay daha uzadı diye depoyu fulleyip ekstradan birkaç hediye verdiler. Doğuşa özgü birşey degil volkswagenle alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Respect_vti

2010 yılında vw passat variant 2.0tdi dsg için almanyadaki akrabam 6 ay beklemişti. Birkaç aksilik oldu süre 1 ay daha uzadı diye depoyu fulleyip ekstradan birkaç hediye verdiler. Doğuşa özgü birşey degil volkswagenle alakalı.

ALmanyada sıfır araçları zaten depoyu fulleyip veriyorlar.
  • Zor ulaşırsın, çabuk vazgeçersin.
  • Özel sipariş olursa çoğu firma birkaç ay bekletiyor zaten. Arkadaşım megane 3 için 2 ayı geçkin beklemişti.

Bundan fazla sürüyorsa pazarlama stratejisi olabilir tabi. 2. elde az değer kaybetmesinin bir sebebide bu bence. 2. eli sıfırından pahalı ilanlar bile var forumda. Az değer kaybettikçe talep artıyor. Böyle bir döngü var
  • Sıkıntı var belliki bir yerde araba konusunda fabrikada kurmuyorlar. Zaten doğuşun yaptığı tek iş ithalatçılık . Parayı ver gelsin satılsın arabalar , müşteri zaten sırayla bekliyor.
  • Trabant efsanesini günümüze uyarlamak istiyorlardır belkide.
  • işletme dersinde gördüğüm bi örnek le anlatayım talep var miktarı ne kadar az tutarsan fiyat o kadar artar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

Zor ulaşırsın, çabuk vazgeçersin.

• bence VW'nin ikinci el değerinin yüksek olmasının sebebi de bu. VW model sıfır asraç almak isteyen kişi araç bulamıyor gidip ikinci el alıyor :)
  • Ben müşteri temsilcisine sordum bizzat bunu,bizle ilgisi yok Vw'in Türkiye'ye ayırdığı kota sınırlı cevabını aldım.
  • Bir satış taktiği olsa gerek.
  • Doğuş stoklu çalışmıyor. Sipariş verdiğinizde de fabrika üretim sırasına alıyor. Yani olayın Doğuşla alakası yok. Mesela benim Golf'üm 2012nin 5. haftasında üretilcektive 9. haftada teslim edilecekti(23 Kasımda sipariş verdim). Ama fabrikada plan değişikliği olmuş bütün Golfler erken geldi. Yarın veya perşembe günü teslim alacağım.
  • Benzinli araçlarda pek kıtlık yok. Dizele saldırıldığı için öyle.
  • almayın sorun kendiliğinden çozulur.
  • bildiğim kadarıyla doğuş oto istediği aracı çekemiyor.bu bizim ülkemize has değil vw tüm dünyada yaşadığı bir sorun.
    sonuçta kimse müşterisini boş çevirmek istemeez. bu ticaretin geregidir.olmazsa olmazıdır.
    örnek verirsek ben kesinlikle bir araç için 6 ay beklemem.
    paramı koyarım cebime gider alırım.burada doğüş zararlı çıkar
  • vw manyak mı? madem bu kadar talep var neden bu talebi karşılaycak yeni fabrikalar açıp karına kar katmıyor?
  • Adamlar ellerinde tuzluk bekliyor resmen,diger markalarda genelde tuzluk müşterinin elinde oluyor...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.