Şimdi Ara

Doğum kanalının şekli ve evrim (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
0
Favori
5.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-0E184FE49

Evrimin kanun olduğu nerede yazıyo la

Alıntıları Göster
    Adam doğru söylüyor.
    Evrim kanundur. Evrimin neden ve nasıl olduğunun sorusuna da, evrim teorisi yanıt verir. Tıpkı yerçekimi ve yerçekim teorisi gibi.
    https://evrimagaci.org/evrim-teori-mi-kanunyasa-mi-5547
  • Hahaha, tebrikler, bir süredir evrimle ilgili konuları takip ediyorum, aynen bu şekilde ilerliyor çok iyi tespit.

• Niye la rastgele tesadüfi şekilde insan oluşabiliyor da akilliyim diye geçinen insan her şey önünde hazır malzeme ile dediği şeyi yapamıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sitede dahi inanılmaz aptalca bir yorum 48 beğeni alıyor..

• Iyi de bizde evrim yokki kus beyinli yobazlar evrimi yasakladi gelisim var bizde

• quote:

Alıntıları Göster
    Bilmemek değil öğrenmemek ayıp buyrun okadar internetiniz var araştırmayı da biz öğretiyoruz.

Hepsi kaynaklarıyla verilmiş güzel bir yazı

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 12 Kasım 2018; 23:29:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Laf anlatamazsınız efendim. Bakıyorum da evrime inananlar inanmayanlara cahil, yobaz diye hakaret ediyor. Bu tip konular çok hit aldığı için alakasız olmasına rağmen teknoloji sitesinde yer buluyor ve yorumlarda hep aynı şeyler. Ben Allah'a inanıyorum sen evrime. Kimse kimseye hakaret etmesin desen de maalesef evrime inananlar hep profesör, inanmayanlar katıksız cahil. Bu bakış açıları bile ne kadar yanlışta olduklarının kanıtı aslında. Şekil olarak evrime inanıyorlar ama karakter olarak asla evrilemiyorlar. Başları da sonraları da hep aynı....!
    Siz hala anlamıyorsunuz. Yani ben şahsen size gülüyorum.

Şöyle düşün. Biri gelse sana dünya düz kardeşim. Dünya yuvarlak falan değil vs. diye gelip saçma sapan konuşsa ne dersin. Lan bu adam cahilin teki, kafayı yemiş der gülersin değil mi. Gulmemek elinde değil çünkü söyledikleri çok saçma.

Işte evrimi reddetmek de bu kadar saçma olduğu için millet size gülüyor, dalga geçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Al bu da Wikipedia dan.

Bu teori sözü üzerinden çok laf cambazlığı dönüyor.

Bu linki okursan evrimin neden hem kanun hem teori olduğunu anlarsın.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Teori_ve_olgu_olarak_evrim

• Fiziğin dili matematik ise biyolojinin dili ise evrimdir.Evrim yok demek matematik yok demekle aynı şey ben türevi integrali gözümle görmeden inanmam birader calculus yalan dolan hep milleti kandırıyorlar bu pis batılılar.
  • donanım haber sitesinin ana sayfa haberlerinde ,donanım haber hariç ne ararsan var
    üstelik bu konu hakkında felsefe bölümünde bir sürü konu var ,isteyen oraya gelsin cevaplarını veririz (yıllardır veriyoruz zaten)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarama

Fazla söze gerek yok: Yapılması gereken çok basittir: Bütün fenlerin gösterdiği, kainatın her köşesinde herşeyin herşeyle münasebeti olacak şekilde iç-içe girmiş görülen nizam ve intizamın nasıl vücut bulduğunu bir izah etmektir. Gerisi boş laf-u güzaf ve kendini boş hülyalarla aldatmaktır. Buyurun bir izah ediverin, bekliyoruz...
    aynen kardes al sana nizam ve intizam.
    Doğum kanalının şekli ve evrim

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Fiziğin dili matematik ise biyolojinin dili ise evrimdir.Evrim yok demek matematik yok demekle aynı şey ben türevi integrali gözümle görmeden inanmam birader calculus yalan dolan hep milleti kandırıyorlar bu pis batılılar.
    Kaldı ki evrim gözle bile görülebilen bir şey(Bakteriler).
  • Olasılık setinin ölçülemeyecek kadar büyük olduğunu sanmak da aynı üstünkörülükten medet ummaktadır. Evrimciler kısaca 'sonsuz' gibi izafî yargılarla kendilerini kandırmaktadır. Bir kere gen sayısı belli, epigenetik değişiklik sayısı belli. Geni getirse getirse kim getiriyor? Evrim tanrısı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Al bu da Wikipedia dan.

Bu teori sözü üzerinden çok laf cambazlığı dönüyor.

Bu linki okursan evrimin neden hem kanun hem teori olduğunu anlarsın.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Teori_ve_olgu_olarak_evrim

Alıntıları Göster
    http://evolutionfaq.com/faq/why-isnt-evolution-considered-law

http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvRXZvbHV0aW9uX2FzX2ZhY3RfYW5kX3RoZW9yeQ

Benim gördüğüm kadarıyla evrimin kendisi doğada her an gözlemleyebildiğimiz bir olgu, bir fenomen. Bir de bu olgu üzerine kurulmuş bir evrim teorisi var. Zaten senin attığın linkte de bunu söylüyor.

Ancak kanun olduğunu söylemek ne kadar doğru olur bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Olasılık setinin ölçülemeyecek kadar büyük olduğunu sanmak da aynı üstünkörülükten medet ummaktadır. Evrimciler kısaca 'sonsuz' gibi izafî yargılarla kendilerini kandırmaktadır. Bir kere gen sayısı belli, epigenetik değişiklik sayısı belli. Geni getirse getirse kim getiriyor? Evrim tanrısı mı?
    Madem evrim tamamen safsata bugün neden ilaçlar ilk hayvanlar üzerinde deneniyor yazılacak çok şey var da ancak merak ediyorum bu soruya nasıl bir cevap verilebilir.Bu da tanrının bir mucizesi mi yoksa?
  • quote:

http://evolutionfaq.com/faq/why-isnt-evolution-considered-law

http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvRXZvbHV0aW9uX2FzX2ZhY3RfYW5kX3RoZW9yeQ

Benim gördüğüm kadarıyla evrimin kendisi doğada her an gözlemleyebildiğimiz bir olgu, bir fenomen. Bir de bu olgu üzerine kurulmuş bir evrim teorisi var. Zaten senin attığın linkte de bunu söylüyor.

Ancak kanun olduğunu söylemek ne kadar doğru olur bilemiyorum.

Alıntıları Göster
    Bilimsel teori yanlışlığı ispatlanana kadar doğru kabul edilen bilgidir şu an kullanılan bilimsel metotlar zaten teoridir.Milletin teori o ya dediği şeyler postulattır aslında varsayımlardır doğrulanan varsayımlar derlenip teori oluşturulur.Halk dili ile bilim dili arasında fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Bilimsel teori yanlışlığı ispatlanana kadar doğru kabul edilen bilgidir şu an kullanılan bilimsel metotlar zaten teoridir.Milletin teori o ya dediği şeyler postulattır aslında varsayımlardır doğrulanan varsayımlar derlenip teori oluşturulur.Halk dili ile bilim dili arasında fark var.

Alıntıları Göster
    Oğlum niye bu kadar npcsiniz siz
  • quote:

Oğlum niye bu kadar npcsiniz siz

Alıntıları Göster
    Ne alaka?

• İşte ister Oktar'cı ol, ister evrimci ol sonunda varacağın sorun bu: genleri ne belirliyor?
    Ben de diyorum ki Allah belirliyor. Termodinamik yasalar var, iş yaptığı ölçüde entropiyi bertaraf ediyorsun, tereyağından kıl çeker gibi yaşam canlanıveriyor; çünkü neden, entropiden arta kalan pozitif enerji bütçesi canlılığın nizamına güç veriyor. Yani, evrimcilerin dediği gibi ara formlar yok. Geçişler, temiz tamsayı nizamıyla işliyor.
    Sen şimdi geçmişe dönük tüm yetim genler ne işe yaramış olabilir diye tarayabiliyor musun? Yok, tarayamıyorsun ama ben sana söyliyim; ne kadar çok geni varsa bir canlı o kadar yavaş ürer. Dolayısıyla burada da bir ölçü, nizam var - sorun yine tam bir kapalı set.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 13 Kasım 2018; 1:39:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

İşte ister Oktar'cı ol, ister evrimci ol sonunda varacağın sorun bu: genleri ne belirliyor?
    Ben de diyorum ki Allah belirliyor. Termodinamik yasalar var, iş yaptığı ölçüde entropiyi bertaraf ediyorsun, tereyağından kıl çeker gibi yaşam canlanıveriyor; çünkü neden, entropiden arta kalan pozitif enerji bütçesi canlılığın nizamına güç veriyor. Yani, evrimcilerin dediği gibi ara formlar yok. Geçişler, temiz tamsayı nizamıyla işliyor.
    Sen şimdi geçmişe dönük tüm yetim genler ne işe yaramış olabilir diye tarayabiliyor musun? Yok, tarayamıyorsun ama ben sana söyliyim; ne kadar çok geni varsa bir canlı o kadar yavaş ürer. Dolayısıyla burada da bir ölçü, nizam var - sorun yine tam bir kapalı set.
    Ara geçiş formları gayet var sudan karaya geçiş hatta karadan suya geçiş.Ayrıca ordintorenk geçiş formu olarak çok iyi bir örnek.Sen hala soruya cevap vermedin hayvanlı ilaç deneyleri nasıl oluyor da başarılı oluyor evrim yalansa.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.