Şimdi Ara

DOGUBANK GUVENILIR MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
16.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • malumunuz ınternet sıtelerı eryakalarında katkısıyla fahıs fıyatlar bıcıyor !

benım sorum DOGUBANK`tan daha once alısverıs yapmıs var mı aramızda ?

ya da bı arkadası daha once oradan urun alan ? aldıgı urun bozuk cıkan vs... kısacası dogubankla ılgılı paylasacak bırseyı olan varsa ve bızı aydınlatırsa sevınırız...

• eğer bilinçli bi tüketiciysen, aradığın özelliklerin ne olduğunu biliyorsan ve oradaki satıcıların sözlerine inanmayıp sadece ihtiyacını karşılayacak ürünü en uygun fiyata bulmaya çalışıyorsan doğubank gerçekten güvenilir biryer... ama ürün alırken fiyat araştırmanı çok iyi yap, mümkünse tüm dükkanları dolaş çünkü aynı mp3 çalara 270milyondan başlayıp 200milyona kadar fiyat aldım. ayrıca adamlar ne sattığını bilmiyor, bi mp3 çaların radyosunun olmadığına adım gibi eminim ama adam ısrarla radyosu var diye tutturdu, en sonunda dayanamadım pil takıp açtırdım cihazı, radyosu tabiiki yoktu başka bi örnek daha veriyim, hemen karşısında altınhan var bilirsin, orda sorduğum bi mp3 çalara 35ytl fiyat aldım, doğubanka gelince fiyat 65 ytl oldu ikisi de beko marka aynı model ve 2yıl garantili...
    yani anlatmak istediğim, eğer ne alacağını biliyorsan uygun fiyata doğubank veya altından (kii ben şiddetle altınhan ı tavsiye ederim) alabilirsin ama sakın o satıcıların sözlerine inanma, sadece cebindeki parayı alma peşindeler...
    benim buzamana kadar sirkeci piyasasından çok alışverişim oldu ve hiçbi sorun yaşamadım, cep telefonu video kamera mp3 çalar tansiyon ölçme aleti falan filan... hiçbir sorun yaşamadım ama bu sorun yaşamayacağın anlamına tabiiki gelmez... iyice araştırma yapman gerekiyo

• dostum sagol bılgılerın ıcın...

ıstanbullu degılım haftada 1 gelıyorum bazen oraya iş ıcın...

mesela o dedıgın karsısındakı yerı bılmıyordum ...

ozellıkle a530 ve a630 arasında kaldım orada ne kadardır acaba ?

cok buyuk farklar war mı pıyasa ıle belkı bılırsın ...
  • valla canon piyasasını hiç bilmediğim için fiyat avantajın ne olur söyleyemiycem ama peşin para alıcaksın sanırım, istiyorsan ithalatçı firma garantili ürünleri mağaza fiyatlarının biraz daha altına alabilirsin.. veya sadece satın aldığın firmanın 1yıllık garantisine güvenip alabilirsin. veya daha da ucuza alıcam dersen bi ay değiştirme garantili olarak alırsın, mağazanın kartının arkasına tarih ve imza alırsın bi ay içerisinde sorun yaşarsan değiştirilir, bi aydan sonra ne sen onu tanırsın ne de o seni...
    buarada "altınhan" dediğim yer doğubankın ana girişinin hemen karşısında bi ara sokak gibi bişey varya, orada solda... öyle küçük bi girişi olduğuna bakma içerisi baya geniş, ben panasonic video kameramı üst katında biyerden almıştım ve o zamanın piyasa fiyatına göre büyük bi fiyat avantajım vardı..
  • daha çarşamba günü arkadaşa mp3 çalar almak için doğubanktaydık, piyasa fiyarı 170-180 lira dolaylarındaki creative zen nano 1gb mp3 çaları, 100liraya aldık.. 120-140 lira isteyen dükkanlar da var ama dedim ya, iyice bi araştırma yapmak gerekiyor
  • akakçe den arattım da, a530 koysepete de 300liraya 6taksit oluyormuş. 2yıl ithalatçı firma garantisi var tabii. dijital foto makinaları masraf çıkardığında tuzlu oluyolar, bu fiyatın yarısına inemeyeceğine göre eğer düşündüğün makina a530 ise böyle biyerden alabilirsin derim, doğubankla hiç uğraşma kafan rahat olur.. istediğin pahalı bi makina olsaydı bu riski göze almanı tavsiye ederdim ama bu fiyatın çok altına alamazsın ki...
  • Doğubank'tan Mp3 player aldım.Orada fiyatlar belki dajha uygun ama bence üç kuruş fazla ödeyip başka yerden al derim.Her şey imitasyon olabilir hafıza kartları falan...Ama yine de belirli dükkanlar var onlar güvenilir.
  • doğubanka imitayonda satıyorlar orjinalde cok dikkatli olmak lazım vede doğubankın fiyatları pekde makul değil
  • Doğubank eskiden doğubanktı
  • izmir de yaşıyorum ve hiç şu meşhur doğubank a gitmişliğim yok. ama sanırım eskisi gibi popüler değil. garanti belgesi veriyorlarmı daha doğrusu yetkileri varmı, bir arıza durumunda onayladıkları garanti belgesi geçerlimi onu merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

izmir de yaşıyorum ve hiç şu meşhur doğubank a gitmişliğim yok. ama sanırım eskisi gibi popüler değil. garanti belgesi veriyorlarmı daha doğrusu yetkileri varmı, bir arıza durumunda onayladıkları garanti belgesi geçerlimi onu merak ediyorum.

Garanti belgeleri de imitasyon kanımca.
  • doğubankdan birkaç hafta önce kodak f.makinesi aldık, tüm dükkanlara sormamıza rağmen kaçak makine bulamadık, hepsi TR distrübütör garantili ve dışardaki mağazalara göre 30-50 YTL daha ucuz idi (dışarda 300-320 arası biz 270 e aldık).
    orası herşeyin kaçak olduğu biryer değilmiş demekki.adam bize fatura verdi, kutuyu gözümüzün önünde açtı distrübütör ün garanti kağıdını kaşeleyip imzaladı.
    birkaç sene öncede video camera almıştım o zamanın parasıyla 750 euro vermiştim ve adam bana 1 ay kullan enufak bir şikayetinde getir değiştiririm demişti.
    çok çok öncede (enaz 15 yıl ) 1 sony müzik seti ve yine sony 55 ekran trinitron TV almıştım, herikisinide hala kullanıyorum(televizyonu annem kullanıyor)
    Şu anakadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.
    Ama yinede mp3-mp4, memory card almam. Alınmasınıda tavsiye etmem.Şahsi fikrimdir neden diye sormayın.....

• Arkadaş geçen sony diye mp3 çalar almış (adamlar sony logosunu çakmışlar) kasa tipi falan aynı Sony in Mp3 çaları gibi 40 YTL ye almış sonra ben aynısını Sony bayisine sordum 320 YTL dedi... Arkadaşda 40 YTL ye aldım diye taklalar atıyor... bende onun orjinal olmadığını söyledim arkadaş inanmamakta ısrar etti.
    5 gün sonra geldi badi Mp3 çalarım bozuldu... anlıyacağınız 10 gün ya kullandı ya kullanmadı garantiside olmadığı için gitti çöpe...

Ama adamlar birebir benzetmişler...

Bilginize
  • Ben dogubank ı onermiyorum. A530 ve A540 için internette biraz arastırma yaptıktan sonra ithalatcı garantili olarak cok uygun fiyatlara alabilirsiniz. Gerci erkayaların teknik servisi ne derece iyi orasıda tartısılır ya neyse
  • doğubank öyle bi yerkei creative in 60 gb mp3 playırın çıkartabiliyor.. sonra creative in sayfasına girip aldığın makinanın özelliklerine bakmak istiyorsun hatta belki kendini tatmin etmek için fotoğrafına... ama o da ne!!! creative in öyle bir modeli yok!
    a530 için ise doğubanktan almana değmez garantisi olursa düşünülebilir ama yinede sen işinii daha sağlam bi garantiye al derim
  • 40liraya sony mp3 çalar alıp orjinal olmasını beklemek olmaz, onun için en yukarıda dediğim gibi bilinçli bi tüketici olup satıcının söylediklerine inanmak yerine sadece aradığın ürünü uygun fiyat ve şartlarda almaya bakacaksan doğubank iyidir. zaten ithalatçı garantili ürünleri de bulabiliyorsun.. hatta şuan çoğu dükkan ithalatçı garantili ürün satıyor, spot bulmak zorlaştı (ama imkansız değil)
    yine de a530 çok pahalı bi ürün olmadığı için garantili alman senin yararına olacaktır
  • hafıza kartı, mp3 çalar almayın.özellikle de hafıza kartı.

biraz mantıklı düşünün bir şey alırken, piyasada sony marka(!) mp3 ler var, 70-80 lira. sony 70-80 liraya mp3 satmaz, stoğundaki ürünleri denize döker yine satmaz ya da piyasada 80 lira olan hafıza kartını birisi 25 liraya satıyorsa ciddi olarak şüphelenin, hatta mümkünse kaçın oradan

eskiden çok makul bir yerdi doğubank, cebine 2 maaşı alır giderdin , evin beyeaz eşya ihtiyacını giderirdin, şimdilerde elekotronik çöplüğüne dönmüş. ama yine de alışveriş yapmasını bilene çok faydası dokunacak bir yer.
  • sozluk'ten bi alıntı, doğubank esnafını daha iyi anlatıyo sanırım

DOĞUBANK ESNAFI
    bir tez konusu, bir yaşam tarzı, bir gözlemler bütünü, bir kanser mikrobu... bir doğubank esnafı!..

bir vatandaşın doğubank esnafı olup olmadığını anlamak için şu özelliklere bakılır;

"her şeyi" bilir.

doğubank esnafı her şeyi bilir. "bu kamerada progressive scan var mı?" sorusuna "abi valla bilmiyorum" cevabını veren kişi doğubank esnafı değildir. gerçek doğubank esnafı, bu soruya "var" veya "yok" şeklinde yanıt verir. zıttını ispatladığınızda son derece anlamsız bir söz öbeğiyle aklınızı çelmeye çalışacaktır. ("bunda optik sensör var" gibi...)

ayrıca doğubank esnafı her şeyi sizden iyi bilir. panasonic, ag dvx200'ün basın duyurusunu yaptığı gün, o ürünün aylar önce dükkanına geldiğini ve bir hafta boyunca yok sattığını, ancak şu an elinde bulunmadığını söyleyen kişi doğubank esnafıdır. "abi panasonic'in bile haberi yok o ürünün çıktığından" dediğinizde, "geldi, ben sattım diyorum sana arkadaşım" gibi doyurucu bir yanıtla ağzınızın payını verecektir.

doğubank esnafı, hangi ürüne ihtiyacınız olduğunu da sizden daha iyi bilir.

- abi fx1 var mı?
    - yok, dvx100 var. ama sen öğrenci değil misin zaten?
    - evet?
    - film çekeceksin?
    - evet?
    - e filmi zaten dvx100'le çekeceksin. fx1 yaramaz...
    - abi hd çekecektik?
    - yok ya hd md... yok öyle şeyler. film çekeceksen alet bu. bütün yönetmenler bundan alıyor.

"bütün yönetmenler bundan alıyor" veczinde de gördüğümüz gibi 'genelleme yapmayan' doğubank esnafı olmaz. bir başka örnek üzerinde inceleyelim;

- abi iyi günler, fx1 ne kadar?
    - 2600 euro.
    - garantili mi?
    - yok, gerek yok bir kere garantiye...
    - e 1 ay sonra bozuldu diyelim, ne yapacağım?
    - bozulmaz. sony kamera bozulmaz...*

bütün bu özellikleri taşısa da o kişinin doğubank esnafı olduğuna karar vermeden önce başka testler de yapmamız gerekir. örneğin doğubank esnafı, bir ürünü satmak için değil satmamak için çabalar. aksi şekilde davranan kişi doğubank esnafı değildir, doğubank iş hanı'nda görülmesi halinde polise haber verilmelidir.

- abi vx2000 alacaktım?
    - 2700 euro.
    - öh. abi 2250 dolar demiştiniz geçen hafta ya?
    - arkadaşım alacaksan indireyim.
    ( kendisi şaşırtıcı biçimde 'satamama' korkusu da yaşamaz. diğer yerlerde geçerli olan "5 milyon mu? yok yok... hadi hayırlı işler" yöntemi, doğubank'ta kesinlikle işlemez. esnafın arkanızdan koşup "tamam tamam abi, fx1'i sana 2550'ye bırakayım" diyeceğini sanıyorsanız doğubank esnafını tanımamışsınız demektir.)

ohio üniversitesi işletme ve iktisat fakültesi, 2006 bitirme tezi.

• Helcaraxe'e tamamen katılıyorum. Doğubank ancak bilinçli tüketicinin alabileceği bir yer. Yoksa i-pod alıcam diye tayvan malı aypot alırsınız. :)

Diğer taraftan elektronik konusunda şöyle düşünüyorum. Sony'nin sorun çıkarma ihtimali %1 diyelim. O zaman kaçak Sony almak çok da riskli değil, hele de fiyat farkı çoksa.
  • naçizane fikrim doğubank'ın pek güvenilir bir yer olmadığı. birkaç kez dolaşmak için gitmiştim. ben de pek olumlu bir izlenim bırakmamıştı. yine de alışveriş için değil de fiyat bilgisi edinmek için gezilebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.