Şimdi Ara

DoğuBank esnafı hiçmi dürüstü kalmadı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
10.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmir de de populerisi artmiş bu şerefsizliğin diye haberim var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serif61

Kardesım iphone 4 unu sortunun cebınde unutmus ve havuza atlamıs neys e cıhaz su almıs dogubanka goturdum bugun cıhazı bır kac yere gösterdık 250 tl ye temızlerız dedıler madem oyle parca olarak alırmısınız dıye sorduk aynı yere 100 tl ye alırım dedi bir kaç yere daha soralım o zaman abi dedik ve cıktık
    Neyse baktık ki alayı kazıklayacak adam peşinde 100 cıhaza veren adam gıdıp konusalım dedık adam ne dese ıyı 50 liraya alırım dedı cıhazı e hanı 100 du dedık o ozaman dı dedi vazgectim su an 50 tl vereyım dedı

Cok verdın saol dedım ve o cıhazı cope atarımda sıze vermem 50 tl ye dedım sonra çıktım

Not : su an sıvı temaslı cıhazı tanıdık bır telefoncuya bıraktım yarı fıyatına yanı 125 tl cıvarına hallederım. Dedı su an solusyonda cıhaz yarına bellı olcak sonuc

İkinci olay

Dun yıne dogubankda bır esnafa samsung galaxy s3 verıp (700 tl ye saydı s3 'ü)
    galaxy s4 ve bır tane de s3 mini aldım fark olarak da 1300 tl odedım
    Adam satarken yemın dıyor abı vallahı bıllahı bız cıhazda 30 bılemedın 40 tl kazanıyoruz
    Bugun verdıgım s3 u senden gerı satın alayım ne kadara verırsın dedım 850 ye satarım dedı hanı 30 bılemedın 40 tl kazanıyordun

O dundu abi diyor dogubank esanafında halen. Bır kac durust kısı kaldıgını dusunen benım bıle fıkrımı degıstırdıler

Arkadaslar dogubank da sızın tanıdıgınız durust esnaf varmı veya dogubankda sızınde yasadıgınız benzet olaylar oldumu
    Yorumlarınızı beklıyorum saygılar

olamaz doğubanktan s4 ve s3 minimi aldın hemen en yakın teknosa vs gibi yere götür çakma onlar kolay gelsin ;)

• Aynı durum Eskişehir'de Esnaf sarayı ve Taşbaşı çarşısı esnafları içinde geçerli. Telefoncuların büyük bir çogunlugu müşteriye geçirme peşinde. Burdakilerden degil telefon, ekran sticker'ı bile alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alendarr

quote:

Kardesım iphone 4 unu sortunun cebınde unutmus ve havuza atlamıs neys e cıhaz su almıs dogubanka goturdum bugun cıhazı bır kac yere gösterdık 250 tl ye temızlerız dedıler madem oyle parca olarak alırmısınız dıye sorduk aynı yere 100 tl ye alırım dedi bir kaç yere daha soralım o zaman abi dedik ve cıktık
    Neyse baktık ki alayı kazıklayacak adam peşinde 100 cıhaza veren adam gıdıp konusalım dedık adam ne dese ıyı 50 liraya alırım dedı cıhazı e hanı 100 du dedık o ozaman dı dedi vazgectim su an 50 tl vereyım dedı

Cok verdın saol dedım ve o cıhazı cope atarımda sıze vermem 50 tl ye dedım sonra çıktım

Not : su an sıvı temaslı cıhazı tanıdık bır telefoncuya bıraktım yarı fıyatına yanı 125 tl cıvarına hallederım. Dedı su an solusyonda cıhaz yarına bellı olcak sonuc

İkinci olay

Dun yıne dogubankda bır esnafa samsung galaxy s3 verıp (700 tl ye saydı s3 'ü)
    galaxy s4 ve bır tane de s3 mini aldım fark olarak da 1300 tl odedım
    Adam satarken yemın dıyor abı vallahı bıllahı bız cıhazda 30 bılemedın 40 tl kazanıyoruz
    Bugun verdıgım s3 u senden gerı satın alayım ne kadara verırsın dedım 850 ye satarım dedı hanı 30 bılemedın 40 tl kazanıyordun

O dundu abi diyor dogubank esanafında halen. Bır kac durust kısı kaldıgını dusunen benım bıle fıkrımı degıstırdıler

Arkadaslar dogubank da sızın tanıdıgınız durust esnaf varmı veya dogubankda sızınde yasadıgınız benzet olaylar oldumu
    Yorumlarınızı beklıyorum saygılar

olamaz doğubanktan s4 ve s3 minimi aldın hemen en yakın teknosa vs gibi yere götür çakma onlar kolay gelsin ;)

cakmayi orjinali ayirt edebiliyorum ama anlamayana sahteyi orjinal diye de cakarlar o denli cakallar yani

• quote:

Orijinalden alıntı: RASP

İzmir de de populerisi artmiş bu şerefsizliğin diye haberim var

Bit pazarı lafını duydun mu koşturarak kaçacaksın arkına bakmadan. Baktın mı kazıklandın demektir :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğubank nedir ya ?

Vatan bilgisayar , teknosa , bimeks , elektro World , media markt vs gibi büyük teknoloji hipermarketleri dururken oraya dönüp bakmam bile

İsterse orjinal iphone 5'i 1000 liraya versinler benden uzak allaha yakın

• KONUYU GÖRDÜM MUBAREK ZMANDA SÖVE SÖVE BİR OLDUM YANE DOGUBANKA ARKADASLARIN DEDIGI GİBİ GİTMEYİN KÖYDEN GELEN ADAMLAR ÇAKAL SANIOLAR KENDİLERİNİ EŞŞEKLER BİZDE İNANIYORUZ ALLAH KITAPLA İŞ YAPIO SREF... HAYSİYETSİZ VARLIKLAR...
  • bende hemen yakın zamanda anımı anlatayım..

Iphone 5 32gb vardı bir tane birkaç çizik vardı arkasında cihazın içi açılmış ama daha once.. telefonculara gittim bir suru yere kimi almam dedi onlara tamam eyvallah diyorum birsuru çakalda 600-700 lira fiyata alırım dedi bir de üstüne üstlük sizi resmen enayi yerine koyup aşağılar gibi davranışlar sergiliyorlar ; biraz sinirli bir müşteri olsa kesin dalar o esnaf diye geçinenlere ben bile zor tuttum kendimi.neyse daha sonra cihazı 1350 ye internetten sattım...yani adamlar boyle sıkışan birini bulunca resmen ..... adamlar 700 e alacak 1350 -1400 e rahat satacaklar olur dukkan kirasi çıktı bakın 1 telefonn alıp satmakla..

1 liraya aldıklari iphone 5 data kablolarını 15 ile 30 lira arasında satıyorlar kara bak be..ne vergi verirler ne fiş keserler yalan dolan hep..

ama birde şoyle esnaf var evin 200mtre ilerisnde tv kumandası arızalandı gittim adam 10 tane kumanda verdi para falan istemedi git dene uyarsa eğer herhangi biri diğerlerini getirirsin dedi..gittim denedimolmadi hiçbiri bende hemen iade ettim modelini verdim 1 gun sonra getirttirdi esnaf 20 lirayı gözden çıkarmıştım hani özel bulacak getırecek diye 7 lira kumanda parası aldı.evin yanındaki esnaflar avucunu yalar bundan sonra .bir civata ve ampul için yürürüm o esnafa ve oradan alırım artık alışveriş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donjuan444 -- 24 Temmuz 2013; 11:47:09 >

• vergisiz kazanç için elinden geleni yapan esnaflarin olduğu bi yer doğubank yarı fiyatinada olsa gidip alisveris yapmayin yaptirmayin gelenleri kaziklamaktan baska bi hedefi olmayan insan topluluğu..!!

• Arkadaşlar çok haklısınız, müşterilerini kandırıp terbiyesizce konuşan o esnaflar televizyonlara habercilere ağlıyorlar bitirdiler bizi diye. Ben hiçbir elektronik ürünü o tarz yerlerden satın almam sadece gerekirse elden çıkarmak için satarım. Bu şekilde devam ettikleri sürece de kaybetmeye devam edecekler.

Bende size farklı bir anımı anlatayım. Iphone 4 ilk çıktığı zamanlarda kasım ayında yanlış hatırlamıyorsam ya ilk yada ikinci partiden tam 1649 TL ye satın almıştım. 4-5 ay kullandım orta tuş arızalandı servise verdim değişti ancak eskisi gibi olmadı satmaya karar verdim. İzmir Bit pazarına gittim, o zamanlarda piyasada iphone 4 sıkıntısı vardı, ilk girdiğim dükkan 1300 gibi bir fiyat verdi, ancak baktım adamların elinde telefon yok, bende 1650 TL istiyorum dedim ve çıktım. Dükkanların önünden geçerken elimde iphone 4 gören tüm esnaf bağırarak çağırıyordu. Bende ortaya bağırarak 1650 den aşağı vermem dedim. Ve şaka yapmıyorum kaç yaşında insanlar çocuk gibi koşup aralarında paylaşmaya çalıştılar tartıştılar indirim istediler. En son Detel diye bir dükkan ismini yanlış hatırlamıyorsam, 1650TL yi elime saydı ve telefonu aldı. Benden ne fatura istedi nede bir arızası çiziği var mı diye sordu.

Yani arkadaşlar yeri geldiğinde sizin peşinizden öyle koşarlarki şaşırırsınız.

• Zabıtalar ne iş yapar buralarda insan merak ediyor bir tanesi çıksa dükkan dükkan gezse 1000 tane usülsüzlük bulur. Ama neden se bu adamlar ne vergi verir nede hesap verir. Çalıntı telefonların yarısı bu tip yerlerin elinden geçer. Şikayet edersin hiçbirşey olmaz. Ülkede namussuz sayısı namuslu sayısında çok fazla yapacak birşey yok. En güzeli forum gibi yerlerde düzgün insanlarla tanışıp bu çevrede alışveris vs yapmak. Yoksa bizim esnafa düşersen %95i para için babasını satar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolleskaan

Zabıtalar ne iş yapar buralarda insan merak ediyor bir tanesi çıksa dükkan dükkan gezse 1000 tane usülsüzlük bulur. Ama neden se bu adamlar ne vergi verir nede hesap verir. Çalıntı telefonların yarısı bu tip yerlerin elinden geçer. Şikayet edersin hiçbirşey olmaz. Ülkede namussuz sayısı namuslu sayısında çok fazla yapacak birşey yok. En güzeli forum gibi yerlerde düzgün insanlarla tanışıp bu çevrede alışveris vs yapmak. Yoksa bizim esnafa düşersen %95i para için babasını satar.

zabıtalar şikayet ve buna istinaden yukarıdan emir gelmedikçe sağda solda oturup çay içip mesainin bitmesini beklıyorlar.. sanırım bu dukkanlara maliyecilerin el atmasi lazım her ururnun tek tek faturasını kaydını sorması lazım ..kayıtsız urun sattırmamalari lazım..

• Bu forum başlığını doğubanktan bir esnaf görse hemen dükkanı kapatır simit satmaya başlar.
  • 20 yıldır İzmir Çankaya da iş yerimiz var 1 kere telefon aldığımı hatırlamam hepsini az çok tanısam bile.Eş dost kimden alalım varmı tanıdık dediğinde ben karışmam diyorum geçiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokmen

Bu forum başlığını doğubanktan bir esnaf görse hemen dükkanı kapatır simit satmaya başlar.

yok be ordaki esnafda oyle gururlu insanlar ne arasin yuzlerine tukursen elhamdulillah yagmur yagdi derler

• bu doğubank tam olarak nerede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebbx41

bu doğubank tam olarak nerede

İstanbulu biliyorsan sirkeci tren garına sırtını donunce tramway ıstasyonu var ısıklardan karsıya gecınce hemen içerı yol gırıyor karsıdan o yoldan devam et hemen 200 metre ılerde sagda orda kıme sorsan gösterır doğubank iş merkezini ama sen sen ol sakın elini verme ordaki esnafa kolunu kaptırırsın ordan alışveriş yapan herkesin ağzı yanmıştır saygılar

• quote:

quote:

İstanbulu biliyorsan sirkeci tren garına sırtını donunce tramway ıstasyonu var ısıklardan karsıya gecınce hemen içerı yol gırıyor karsıdan o yoldan devam et hemen 200 metre ılerde sagda orda kıme sorsan gösterır doğubank iş merkezini ama sen sen ol sakın elini verme ordaki esnafa kolunu kaptırırsın ordan alışveriş yapan herkesin ağzı yanmıştır saygılar

çok sagolun. aksesuar ıcın ugranılcak yer diyince merak ettım yolum duserse bı ara bakarım

• quote:

quote:

quote:

çok sagolun. aksesuar ıcın ugranılcak yer diyince merak ettım yolum duserse bı ara bakarım

Aksesuar için bakıcaksan tahtakale de hasırcılar iş merkezini tavsiye ederim ucuz ve doğubankdan kat be kat uygun fiyat a bulursun aradıgını hasırcılar iş merkezide mısır çarsısının emınonu ne bakan kapısından gir dumduz yukarı kadar cık tahtakale cıkısından cık cıkınca hemen saga gıden yol var ordan degıl ax daha yukarı cık saga don tahtakale iş merkezını sor bulunca on kapısından gir arka kapısından cık cıkınca hemen sola don lokanta var onun hemen yan tarafı hasırcılar iş merkezi saygılarımla

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aksesuar için bakıcaksan tahtakale de hasırcılar iş merkezini tavsiye ederim ucuz ve doğubankdan kat be kat uygun fiyat a bulursun aradıgını hasırcılar iş merkezide mısır çarsısının emınonu ne bakan kapısından gir dumduz yukarı kadar cık tahtakale cıkısından cık cıkınca hemen saga gıden yol var ordan degıl ax daha yukarı cık saga don tahtakale iş merkezını sor bulunca on kapısından gir arka kapısından cık cıkınca hemen sola don lokanta var onun hemen yan tarafı hasırcılar iş merkezi saygılarımla

elinize saglık hocam cok sagolun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.