Şimdi Ara

Doğu ve G.Doğu teşvik paketi iş tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
96
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> Doğu ve G.Doğu teşvik paketi iş tavsiyesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2071 Mesaj
    İyi akşamlar

Malum teşvik paketinin kapsadığı genel olarak doğu ve gdoğu bölgesinde üretim vb tarzı nasıl bi iş fabrika vs kurulabilir yatırım yapılabilir fikri olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    Malum her bölgenin coğrafi koşulu koşulu farklı. Buna bağlı olarak, tarım - hayvancılık gibi şeyler de değişiyor. Yani tarım - hayvancılık - gıda temelli bir üretim araştırabilirsiniz. Mesela geçen gün anzer balından sonra en popüler, talep gören ballardan olan karakovan balı üretimi terör yüzünden baya sekteye uğramış. Mesela imkanım olsa bu konuda bir araştırma yapıp girişimde bulunmak isterdim. Onun dışında oradaki organize sanayi bölgelerine de büyük bir destek verilecektir. Olaylardan önce oradaki sanayi bölgelerinde ne gibi faaliyetler vardı, ne türden sektörler vardı araştırmak lazım.

Orijinalden alıntı: bambamm06

Malum her bölgenin coğrafi koşulu koşulu farklı. Buna bağlı olarak, tarım - hayvancılık gibi şeyler de değişiyor. Yani tarım - hayvancılık - gıda temelli bir üretim araştırabilirsiniz. Mesela geçen gün anzer balından sonra en popüler, talep gören ballardan olan karakovan balı üretimi terör yüzünden baya sekteye uğramış. Mesela imkanım olsa bu konuda bir araştırma yapıp girişimde bulunmak isterdim. Onun dışında oradaki organize sanayi bölgelerine de büyük bir destek verilecektir. Olaylardan önce oradaki sanayi bölgelerinde ne gibi faaliyetler vardı, ne türden sektörler vardı araştırmak lazım.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim farklı fikirler için ise Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Güneydoğu anadolu bölgesi Avrupanın en güneşli toprağıdır. Burada Urfa-Mardinde uygun bir arazide/tepede bir güneş çiftliği kurulabilir. Almanya, Danimarka bile (yaklaşık verimli güneşli gün sayısı 120) elektrik enerjisinin önemli bir bölümünü güneş panelleri ile üretmeye başlamışken GAP bölgemizde (yaklaşık verimli güneşli gün sayısı 250) bu yatırım 3-4 yıl içinde inanılmaz karlı bir yatırıma dönüşebilir. Enerji bakanlığı sitesinde güzel bilgiler var. Hatta belediyede/bakanlıklarda irtibatınız varsa teşviğe hazine arazisini ücretsiz kiralamayı da ekleyebilirsiniz. Ülkemizde elektrik fiyatları da pahalı, Almanyada bile bu işten kar edilebiliyorsa ülkemizde uçarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smartdark -- 19 Ekim 2016; 14:08:07 >
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
son dakika
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.