Şimdi Ara

Doğu Perinçek : Başkanlık Girişimini Bozguna Uğratacağız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bu adam başa gelse, hdplileri anında asar.Önce bu ikisinden başlar tabiki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakın perinçek ,apo kahpesinden çiçek alirken ne kadarda mutlu.resim yüklemeye uğraşmadım,çünkü foruma mobilden resim yüklenemiyor .

https://www.google.com.tr/search?q=dogu.perincek+apo&oq=dogu.perincek+apo&aqs=chrome..69i57j0l3.4815j0j4&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=r9M5eKn_HYgj3M%3A

• quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

Orijinalden alıntı: 1907Fatih1907

quote:

quote:

Bu komünistlerin islama olan antipatileri olmasa harbiden oy verilecek kişiler

Kendisini savunmam, sevmem de ama komünist değil.

Değil mi ilginç ben öyle biliyordum ne peki ideolojisi gorusu

İşte bu çok karışık

70-80'lerde Apocu oldu

90'ların bir kısmında Komünistti

Sonra da Kemalist soslu milliyetçi sol/ulusalcı oldu

Bir ara Tayyipçilik bile yaptı

Şimdi yine ulusalcılığa döndü. Yarın da Tayyipçi olur

Hadi oradan chp sempatizanı seni! Önce Kılıçdaroğlu kendi ilkelerini çiğnemesin!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: defrecmantasyon

Bakın perinçek ,apo kahpesinden çiçek alirken ne kadarda mutlu.resim yüklemeye uğraşmadım,çünkü foruma mobilden resim yüklenemiyor .

https://www.google.com.tr/search?q=dogu.perincek+apo&oq=dogu.perincek+apo&aqs=chrome..69i57j0l3.4815j0j4&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=r9M5eKn_HYgj3M%3A

Doğu Perinçek'in öcalanla neden görüştüğü partisinin sitesinde ayrıntılı olarak belirtiyor.
    http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/soru-yanit/dogu-perincek-abdullah-ocalan-la-neden-gorustu-10876

• _S_R_ _ kullanıcısına yanıt
    Size Özgür Erdem’in “Doğu Perinçek’in 50 Yılı kitabını okumanızı oneririm.

• Değişik bir adam ama derin bir yönü olduğu kesin. Ordu içinde etkinliği fazla diye söylentiler var. İddialara göre Tayyip'in Sadatçı subayları ile Perinçek'in ulusalcı subayları arasında tsk içinde hakimiyet mücadelesi varmış. Ayrıca Ahmet Zeki Üçok'un "emir-komuta" zinciri içerisinde bir darbe olabileceği uyarısı beni şüphelendiriyor. Kendisi 15 Temmuz'u birkaç ay önceden söylemişti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde "Türkiye martta alev alev olacak." dedi Perinçek. Başkanlık konusunda çok sert ifadeleri var ve tüm bu söylemlere rağmen Perinçek'e tek laf etmiyor(ya da edemiyor) Tayyip. Tuhaf şeyler dönüyor olabilir.
  • Darbe işi zor bu saati yada başka saati yok ama gerçek bir darbe olur ise zaten 1 saat ondan sonra hiç kimse gık diyemez. eski 2 darbeyi görüp yaşamışlara bir sorun bakalım darbe yaygarası içinde olanlar merhaba dediğinde sokakta askere ne yapıyorlardı adamı. şimdiki ise darbemsi darbecikte pek bir şey olmadı olmadığı gibi olan 300 şehide oldu. Filler Tepişti Çimler Ezildi bundan ötesi olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

quote:

quote:

quote:

İşte bu çok karışık

70-80'lerde Apocu oldu

90'ların bir kısmında Komünistti

Sonra da Kemalist soslu milliyetçi sol/ulusalcı oldu

Bir ara Tayyipçilik bile yaptı

Şimdi yine ulusalcılığa döndü. Yarın da Tayyipçi olur

Hadi oradan chp sempatizanı seni! Önce Kılıçdaroğlu kendi ilkelerini çiğnemesin!

Bir perinçekçi gördüm sanki

• black_flood kullanıcısına yanıt
    Aytaç Yalman'ın röportajı vardı aynen buna değinmiş.
    http://www.hurriyet.com.tr/15-temmuz-turk-ordusunun-2-bin-yillik-tarihinin-en-aci-gunudur-40310063

quote:

Siz 15 Temmuz’u nasıl yaşadınız?

- O gün ben Bodrum’daydım. Haberleri görünce bunun son derece anlamsız ve yanlış bir hareket olduğunu hemen idrak ettim. “Kapatın” dedim; “İlgilenmeye bile gerek yok.” Tamamen hayal mahsulü bir hadise olarak değerlendirdim. Üzerinde bile durmadım.

Neden?

- Ben maalesef tarihimizdeki dokuz darbe teşebbüsünün birçoğunun içinde bulundum. 1960’ı yaptırdılar bize. 1971 Muhtırası kapalı bir darbedir; Diyarbakır’da Sıkıyönetim Karargâhı’nda çalışarak yaşadım onu. 1980 darbesinde İzmir’deydim. Tüm darbeleri içeriden görmüş biri olarak benim bakışım biraz daha farklıdır herkesten. Darbelerin Türkiye’ye çok büyük zararlar verdiğini kabul etmiş bir insanım ben. Birçok insan bu görüşlerimden dolayı yüzüme karşı söylemese de hakkımda biraz farklı düşünür

Yalnız inşallah darbe falan olmaz çünkü halk aldığı bu gazla durdurabileceğini düşünüp yine müdahale ederse sonuçları çok kötü olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 18 Aralık 2016; 21:11:47 >

•  Doğu Perinçek : Başkanlık Girişimini Bozguna Uğratacağız

sunu koymadan olmaz. tarih 20 ekim 1996

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Henry Huxley

quote:

quote:

quote:

Adamın ideolojisini Türkiye tarihinde kimse anlayabilmiş değil. Bugünlerde Tayyip Erdoğan yancısı olarak takılıyor.

son 1 haftadır rte yancısı değil, karşısındalar. bunların çevresinden de darbe tehditleri ve iç karışıklık geliyor. bakalım zaman ne gösterecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miklo*

quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Henry Huxley

quote:

quote:

quote:

Adamın ideolojisini Türkiye tarihinde kimse anlayabilmiş değil. Bugünlerde Tayyip Erdoğan yancısı olarak takılıyor.

son 1 haftadır rte yancısı değil, karşısındalar. bunların çevresinden de darbe tehditleri ve iç karışıklık geliyor. bakalım zaman ne gösterecek.

Aralıklarla pek çok defa karşıt göründü kendisi zaten. Ama şahsen gerçekçi bulmuyorum. Zira Perinçek, Vatan Partisi'ni muhalif olamayacak şekilde yeniden düzenledi. Kendi görüşlerine itaat etmeyenleri partiden eledi. Hasan Basri Özbey'in görevinden ayrılması, Sadık Usta'nın uzaklaştırılışı, Şule Nazlıoğlu Erol'un istifası, İsmail Hakkı Pekin gibi ne idüğü belirsiz adamlara partinin emanet edilişi gibi adımlar hep bu duruma özgüydü.

Aynısını kendi yayınları olan Aydınlık'ta da görmek mümkün. Bir dönem Özdemir İnce, Ferhan Şensoy, Örsan Öymen, Yalçın Küçük, Eren Erdem, Türker Ertürk, Ümit Zileli, Mustafa Mutlu gibi isimlerin yazdığı gazetede Mehmet Ali Güller dışında aykırı isim kalmadı neredeyse.

Yine kendilerine bağlı Teori dergisinin eski yöneticilerinden olan iki isim de "Vatan Partisi’nin üye yapısı müritleşmeye itilmektedir, Vatan Partisi’nde eleştiri kültürü ve bilimsel düşünce kaybolmuştur" gibi başlıklar içeren bir yazı yayınlayıp partiden istifa etmişlerdi.

Açıkçası Fethullahçı yapıların darbeye yeltenmesi o kadar şaşırtıcı değildi, fakat bu adamın arkasından gidenler (öyle bir şey varsa şayet) böyle bir şeye teşebbüs ederse gerçekten sürpriz olur diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Din üzerinden bakıp oy veriyorsan, senin ile benim oyum eşit sayılmamalı.

Çünkü din ile siyaseti karıştıran bir adamın zekasından şüphe ederim.

Çünkü şuan İslam dinini en kötü şekile sokan parti AKP'dir. Ve hala cehape din düşmanı, komonöstler din düşmanı diye utanmadan konuşabiliyorsunuz.

Sen bilir kisi misin?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Din üzerinden bakıp oy veriyorsan, senin ile benim oyum eşit sayılmamalı.

Çünkü din ile siyaseti karıştıran bir adamın zekasından şüphe ederim.

Çünkü şuan İslam dinini en kötü şekile sokan parti AKP'dir. Ve hala cehape din düşmanı, komonöstler din düşmanı diye utanmadan konuşabiliyorsunuz.

Sen dön önce kendi zekani kontrol et her lafindan birisi insanlara cahil yaftasi yapistirman . İslam benim için onceliktir zoruna gidiyorsa alintilama blokla zor değil burda değinmek istediğim konu ekonomik olarak yapacakları icraatları ovmem di . Bir yorumunuz da insan gibi olsun fazla birşey istemiyoruz ama nerdeeee.

Kardeş inan ben seni anlıyorum, annem babam imamhatipli hatta. Ama harbiden kaşınıyosunuz. Karşıdakine cahil diyen adam egosunu tatmin etmek için demiyor her zaman. Sorayım sana, dürüst bir dinsiz mi yönetse iyi, namussuz bir müslüman mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cemaatçilerin ve onlarla iş birliği yapan Abdci Natocu tayfanın algı operasyonu olduğunu düşünüyorum.Perinçek evet ordu ve yargıda belli bir ağırlığı vardır ama palavra.Bu Fetöcü alçaklar utanmasalar darbeyi Kemalistlere atacaklardı yine belki belli bir hazırlık içindeler ve kılıf arıyorlar.

Konuya gelirsek Perinçek ve Tayyip Erdoğan'ın bir ittifakı olduğunu görmemek mümkün değil.17 Aralık ile ortaya çıkan mecburiyet Perinçek'in hapisten çıkması ve HSYK seçimleriyle birlikte o günlerden bu yana tam gaz devam ediyor.Sayın Cumhurbaşkanımızın politika olarak Ulusalcı-Milliyetçi kesimin çizgisine geldiği çok aşikar,Perinçek ve ekibinin Rusya ile yakınlaşma,Nato'dan uzaklaşma,Cemaatin kökünün kazınması durumları varken kolay kolay ittifakı bozacağını sanmıyorum.Tek kırmızı çizgileri başkanlık.O konuda da oldukça sert söylemleri var.Başkanlık olayında anlaştıkları sürece bu ittifak bir süre daha devam eder,gün gelince elbet bozulacak bu ittifak.Çünkü o kadar zıt ve anlaşması o kadar zor bir ittifak bu.Tayyip Erdoğan 14 senedir yanına aldığı kesimleri sonradan tasfiye edip yerine başka müttefikler bulma konusunda zorlanmadı.Ülkede artık ittifak kurabileceği bir kesim kaldı mı bilmiyorum ama Perinçek'in Abdullah Gül,Fethullah Gülen ve Recep Tayyip Erdoğan'ı devirme hayalinin gerçekleşmesi kolay değil,halk gücü ve Recep Tayyip Erdoğan kurt bir siyasetçi.

Bu ittifakın sadece çıkar ilişkisine dayalı olması ve uzun süreli olmasının zor olduğunu düşünsem de olması gereken bir ittifaktır.Evet ülke 2014'ten beri zor günler geçiriyor,günden güne daha kötüye gidiyor ancak Ulusalcıların düşünceleri devletin bütünlüğünü koruyan bir politikadır,Bop karşıtı politikadır.Olması gereken budur.13 yıldır yapılan hatalar,Abd-Ab ikilisine açılan kapılar ve verilen sonsuz tavizlerin bedelini ödeyeceğiz,ödüyoruz,ödedik.Malesef işe bir yerden başlamak lazım.Tren kaçtı mı bilmiyorum ama işimiz hiç kolay değil ülke olarak.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.