Şimdi Ara

Doğu'da Buzul Çağı! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
2.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada bina dibine park edenler hariç hiçbir araç çalışmıyor ne dizel nede benzinli
  • Tokat'ta yüksek bir köydeyim. Dün gece -17 gördük. Daha önce de Erzurum-Köprüköy-Alaca'daydım.Erzurum'dan da çok yüksek bir köy. Anlayın ne kadar iyi yerlerde çalıştığımı...
    Yalnız burada daha çok üşüyorum. Erzurum'dayken bazen terlik ve tişörtle bakkala giderdim. Adamları şok etmek için.

Yarın Balıkesir'e doğru yola çıkmam lazım. İnşallah bir sakatlık çıkartmayız. Kış lastiklerim var ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

Burada bina dibine park edenler hariç hiçbir araç çalışmıyor ne dizel nede benzinli

Antifiriz kullanmazsan calismaz tabi. Bu arada kis lastigi olmadan sokaga cikiyorlarsa yazik.. SOnrada neden bu kadar kaza oluyor diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wol4onak

quote:

Burada bina dibine park edenler hariç hiçbir araç çalışmıyor ne dizel nede benzinli

Antifiriz kullanmazsan calismaz tabi. Bu arada kis lastigi olmadan sokaga cikiyorlarsa yazik.. SOnrada neden bu kadar kaza oluyor diyorlar

Antifrizler tam, benim araç belki dizel jelleştiği için çalışmıyodur ama komşumun vegası neden çalışmıyor ona anlam veremedim yakıtı var, antifrizini dün beraber yeniledik ama var bi halt...

• quote:

kaç dereceki çalışmıyor? sabah marşa bastığımda -17 gösteriyordu. tek marşt hemen aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idemo

quote:

kaç dereceki çalışmıyor? sabah marşa bastığımda -17 gösteriyordu. tek marşt hemen aldı.

-18 Aracın gösterdiği değerdi, kendi aracım 2 gündür çalışmıyordu 3 er saniyelik 2 marş basmanın ardından kapıları kilitleyip gittim saat 2-3 gib çalıştırıcam ama vega için sahibi inatla uğraştı akü bitince evine gitti...
  • bu birkaç gün ankara oldukca soguk, gece -11 olcakmış dün -6 falandı
  • -15 İ GÖRÜR
  • Arabayı kullan(A)mıyorum 2-3 gündür sitenin içi buz pateni pisti gibi
  • yozgatın saraykent ilçesi sabah 08.00 de -23 idi...aracım zor çalıştı
  • bu gece iç anadolunun doğusunu epey soğuk bekliyor özellikle sivas -20 lerin altında
  • quote:

quote:

quote:

Antifrizler tam, benim araç belki dizel jelleştiği için çalışmıyodur ama komşumun vegası neden çalışmıyor ona anlam veremedim yakıtı var, antifrizini dün beraber yeniledik ama var bi halt...

Akuye su degip sonradan buzlanmis ise o nedenden olabilir. Bulundugum yerde kislari -20 -30 arasi oluyor ama benim dizel hic tak demeden calisiyordu.

• Pazardan beri arabalar park halinde bekliyor. İşe otobüsle gidip geliyorum, gerçekten işkence gibi..

Sabah her 2 aracı da çalıştırmayı denedim, işe geç kalmamak için 1-2 dk rolantide çalıştırıp bıraktım.

Bu hafta trafiğe çıkmayı düşünmüyorum. Gerçi benzinden yaptığımız tasarruf doğalgazdan cebimizden uçup gidiyor.

Üşüyoruz Nihat Reyis..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Akuye su degip sonradan buzlanmis ise o nedenden olabilir. Bulundugum yerde kislari -20 -30 arasi oluyor ama benim dizel hic tak demeden calisiyordu.

Bilemiyorum normalde -7 lerde filan rahat rahat çalışıyordu aracım, birde 2-3 gün hiç çalışmamasının katkısıyla araç az önce yine çalışmadı. Sadece tek bir maş bastım tabi 3 kere kızdırma bujisi ısıtsın diye kapat aç yaptım yarım kontakta.

• Dikmen bölgesi daha da soğuk. Merkez bölgede kar 1-2 gün içinde erirken, Dikmen'de 1 hafta durur. Şu an Çankaya da kar yağdığında 1-2 günde eriyen kar 4-5 gündür duruyor hala.

Küresel ısınmadan sonra küresel soğuk geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmb

sabah 08:00 de Denizli -8 di, arabamı çalıştırdım ama yürütemedim zira vites kolu donmuş

Dün akşamüstü Denizli'den Burdur'a gitmek gibi bir hataya düştüm cankurtarandan sonrası ciddi buzlanma vardı ve -15 dereceydi.

Geçen cumartesiden kalma bir foto: (Salda Gölü)

Doğu'da Buzul Çağı!

• Coupe ve cabrio arabaların buz karşıtı olduğunu öğrenmiş oldum...

Dün Babam Legacy'i aldığı için Audi'ye bindim. Arabayı açtığımda kapının açılabilmesi için camın bir tırnak aşağı inmesi gerekiyor. Tabi cam donunca inmiyor... Kapıyı fitillere zarar vermeden biraz uğraşıp açtım... Babam içerden aynaları katlamış... Aynaları düğme ile bir açtım, aynalar kafayı yedi, geriye doğru katlandı... Tek tek aynaları tutarak tuşa tekrar basıp mekanizmayı yerine oturttum... Sonra sıra geldi ön cama... Silecekler yapışmış... Bir kaldırdım, kalkmadı... Arabada kaputu uzun tutmuşlar, silecekler beş cm havaya kalkıp kaputa değiyor. Dolayısıyla altını temizleyemedim sileceklerin... Aslında aracın bilgisayarından servis modunu açınca silecekler camın ortasına kalkıp duruyor o noktada da havaya kalkabiliyorlar da kim uğraşacak... Neticede coupe, cabrio araçlar buzlanmada can sıkıcı oluyormuş...

Canım Saab'ımda sol camdaki karları temizler, arabaya biner, ısıtıcıları açar, ön, arka cam ve aynaları eritir yola çıkardım... Sağ camı temizlemezdim bile... Eskiden sağ ayna mı vardı? Bu arabada arabaya binmem bile mesele oldu...

•  Doğu'da Buzul Çağı!
  • Sabah İncek yolu üzerinden geldim.. En düşük 12,5 derece gördüm.. Ancak yine de klima en sıcakta ve 4. kademede üfler geldim yol boyu, ancak rahat ettirdi.. Sabahları 3-5 km. gitmeden motor ısınmıyor, klima da randımanlı çalışmıyor zaten..
  • Kırşehir -20 derece...Dün alkollü olduğum halde her tarafım buz kesmişti 5 dk da.Sigaraysa 10 sn aralıklarla çekmeyince kendi kendine sönüyordu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.