Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (168. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.575
Cevap
52
Favori
192.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu okulda hukuk kazanmak isteyenler/kazananlar bana ulaşsın. Yardımcı olurum. 3.seneyi de bitirmiş olduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk sayfaya ekledim Kayıt zamanı canlanır buralar
  • Merhaba 😊 Anestezi okuyacak olan yok mu acaba? 🙈 Ben şey sormak istiyorum... Bu Ercan havaalanından ineceğimiz vakit nasıl üniversiteye gidiyoruz? 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Agnes07

Merhaba 😊 Anestezi okuyacak olan yok mu acaba? 🙈 Ben şey sormak istiyorum... Bu Ercan havaalanından ineceğimiz vakit nasıl üniversiteye gidiyoruz? 😊

Ercan havalimanından Gazimağusa'ya otobüsler var. En son fiyat 13 tl civarıydı, güncel fiyatı birileri yazar.

İlk kayıtta üniversite karşılama komisyonuna denk gelirsiniz.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Agnes07 A kullanıcısına yanıt
    17.5tl oldu hocam

• DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 2017 TANITIM FİLMİ

• Hem konuyu üstte tutmak hem de cevap almak için tekrar sorayım:

Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümü hakkında bilgisi olanlar var mı? Sanırım geçen sene açılan bir bölüm, eğitim kalitesi nasıldır? TC uyruklu öğrenciler için YGS/LYS'ye ekstra olarak bir sınava girmek gerekiyor mu?

• Mühendislik ile ilgili soruları olan bana ulaşabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi bölümdesiniz ilk sayfaya ekleyelim
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Mekatronik mühendisliği 4.sinif

• theschuey T kullanıcısına yanıt
    merhaba bölüm yeni açıldı bende görsel iletişim tasarımı bölümü okuyorum derslerimizin bir kısmı ortak diye biliyorum. bizim bölümün hocaları derslere giriyor hocalarımız gayet iyi bölüm olarak bir şey söylemek şuan için zor ilk öğrencileri sanırım bu sene alınacak hocalardan yana sıkıntı yok. ders programlarınıza baktım çok eğlenceli dersleriniz var hikaye yazarlığı tasarımları animasyon programları vs baya eğlenceli bir bölüm geldiğim sene açık olsaydı o bölümü tercih edip gelirdim açıkçası. yetenek sınavı vs var mı orasını bilmiyorum
    şunuda ekleyim bölüm hocalarımız yabancı bölüm dili ingilizce olmalı. yani 2 sınava gireceksin hazırlık için ilk önce placement sınavın var burda ingilizce seviyen ölçülecek yeterli ise profession sınavına gireceksin puanına göre 2 dönemde ingilizce dersin olacak placementta egerkı prof. için yeterli puanın olmaz ama ortalama bir seviye ingizcen varsa atıyorum 1. kurdan değilde hazırlığa 2. kurdan başlayacaksın mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: MystNami

şunuda ekleyim bölüm hocalarımız yabancı bölüm dili ingilizce olmalı. yani 2 sınava gireceksin hazırlık için ilk önce placement sınavın var burda ingilizce seviyen ölçülecek yeterli ise profession sınavına gireceksin puanına göre 2 dönemde ingilizce dersin olacak placementta egerkı prof. için yeterli puanın olmaz ama ortalama bir seviye ingizcen varsa atıyorum 1. kurdan değilde hazırlığa 2. kurdan başlayacaksın mesela

Teşekkürler, bölüm gayet zevkli ve mezun olunduğunda da kapılar açık gibi görünüyor. TS puan türünden alması da ayrıca bir avantaj benim için. Öncelikli hedefimi tutturamazsam burayı yazmayı düşünüyorum.

İngilizce konusuna gelirsek B1 seviyeyi bitirmiştim. Ama hazırlık okumam gerekecek, bu dil ile bölüme geçmenin imkanı yok. Okul dil sınavını kendi mi yapıyor yoksa TOEFL-IELTS gibi uluslararası sınavlar mı düzenleniyor? Sertifika açısından hazırlık sonunda IELTS'e girmeyi düşünüyorum. Ayriyeten okulun sınavına girmem gerekli mi yoksa IELTS sertifikası kabul ediliyor mu?

o sertifikada kabul görüyor olması lazım ama prof. sınavı yerine geçiyordur yanı puanın düşükse placementa sokacaklardır diye düşünüyorum hazırlıktaki seviyeni belirlemeleri için onu istersen türkiyede ki danışman bürolarına sor telefonla veya giderek
  • Merhaba arkadaşlar, burs konusunda bilgi sahibi olan var mı?

DAÜ'de tam burslu olarak okuyorum, okul yarım dönem uzadığı takdirde sadece yarım dönemlik burs kesilmiyor diye duymuştum. Net bilgi sahibi olan var mı? Koşullar nelerdir.
  • Bink kullanıcısına yanıt
    TC Uyruklu Öğrencilere Yönelik Burslar

Burs Devam Koşulları

DAÜ’ye burslu olarak yerleştirilen öğrencilerin bursu, İngilizce Hazırlık eğitimi gerektiren programlarda bir yıl, lisans/ön lisans programlarında da normal eğitim süresi kadardır. Öngörülen süreyi aşan durumlarda, öğrencinin kayıt yaptırdığı yıldaki öğrencilerin ödedeği öğrenim ücreti ilgili öğrenciden talep edilir. Birden fazla burs ve/veya indirim hakkı kazanan öğrenciler bu hakların yalnızca birinden yararlanabilir.

Yani sadece normal eğitim süresi boyunca kesinti olmaz okul uzarsa burs kesilir.

• Sortenner kullanıcısına yanıt
    Birkaç kişiden, yarım dönem daha idare ediyorlar, diye duymuştum. Bununla ilgili bilgi sitede bulunmuyor, sanırım öğrenci işlerine sormak gerekecek.

Öyle bir şey varsa bilmiyorum ama daü burs yönetmenliğinde yazıyordu bu paylaştığım yazı

Bu sene Yönetmelik değişmediyse okul yarım dönem uzatırsan bursunu kesmiyor doğru duymussun

• MENTALİTA ULTRAS kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, peki bir ortalama ve kalan ders sayısı şartı var mı?
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.