Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.574
Cevap
52
Favori
192.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uçak biletini erkenden alayım dedim pahalı olmasın diye 8 ekim akşam kıbrısta olcam ama hazırlık sınavı aynı günün sabahındaymış, kayıt bürosuna 8-9-10 ekimde hazırlık sınavı var başka gün giremez miyim diye sordum giremezsin dediler.
    İngilizcem 0 değil ama çok da iyi olduğu söylenemez. Sınava girmesem en düşükten başlasam çok sıkıntı olur mu?
  • Hukuk fakültesini kazandım okul başlamadan sene içinde ihtşyacım olacak kitapları vs vs neler olduğunu öğrenmem ve türkşyeden tedarik etmem mümkünmü birde daü 2 yurdununun yemekhanesi iyimidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önder1905 Ö kullanıcısına yanıt
    1 yıl hazırlık okumuş olursun sınava girersen 1 dönem okuma şansın var hazırlığı yada direkt bölüme başlaya bilirsin
  • Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    Wiser iki üç gün önce aday öğrenciydi şimdi Kıbrıs'ı çözmüş.

İnsan bu kadarına hayret ediyor. Ercan'a inmeden, Kıbrıs'ı hatim etmek. Dehşet!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 13 Eylül 2014; 1:46:54 >
  • beyler @Skayn @StopDream bu adamları kızdırmayın geçen sene bize çok yardımcı oldular sağ olsunlar.

konuya 1 ay girmediler hepinizin soruları cevapsız kaldı konu bildiğiniz yanlış bilgilerle çöpe dönmüş. ağzı olan konuşuyor herkesin sözüne itibar etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MENTALİTA ULTRAS -- 13 Eylül 2014; 1:55:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetc4n

quote:

Orijinalden alıntı: Bodrum67z

dostum bak bu konu dau ycyn gercekten bylgy almak ysteyyp yky satyr okuyacam dyye duzenly olarak gyrenler var. konuyu acan arkadasy ve onunla beraber yardym eden arkadasy bu forumda kusturduler ve adamlar daha yazmyyorlar .

tercyh dönemynde cok ynsan forum syteleryne gyryyor. hatta artyk alyskanlyk olmus arada byr yoklanyyor forum.

gözunu seveyym hem buyuk harfle yazyp , hemde kelymelerymyze dykaat edelym. cumlenyn sonuna da su senbllery yapmasan yyy olmaz my.

forum cyddyyetynden uzaklasyyor , ynsanlary kusturuosun.

bylgy vermek my ystyyosun ver lafymyz yok ama sunyn bu cumle yapyn yle burda yazman ben dahyl cok kysyyy geryyor.

yyy nyyetynden supem yok ama benym ky sadece sana ryca.

symdyden te??ekkür ediyorum.

hepynyze derslerynyzde basarylar..

küstürme felan söz konusu degil yaptıkları yanlıs bilgilendirmeler gün yüzüne çıkınca gittiler.

Yok yalan falan

Kıbrıs'a gitmeden fikir sahibi olanların sorularını cevaplamanın gereksizliğini gözlemledik, mevzuyu bıraktık. 58 mesaj gelmiş, gelen kutum dolu. Hiçbirini cevaplamayacağım. Kendinizi avutmaya devam edin.

Sanki babamın okulu ne uğraşacağım?

Art niyetli düşünmekten, insanlara iftira attığınızın, haksız yere suçladığınızın farkına varamamışsınız. Yazık.

Bundan böyle kendiniz araştırın, barajı kıl payı geçenlerin yorumları referans olsun size. Gerçekten okumak isteyenlerin değil, her sene alttan 8-9 ders bırakanların sözlerini dinleyin. Böylesi daha güzel çünkü.

Ha söylemesi ayıptır, yazın kimseye yardımcı olamamın temelinde akademik faaliyetler yatıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 13 Eylül 2014; 2:08:59 >

• MENTALİTA ULTRAS kullanıcısına yanıt
    Sağolasın, kadir kıymet bilen dostları görmek güzel.

Allah senden razı olsun dostum

Bu sene bölümüm ilk mezunlarını verdi ve herkes iş buldu. İş bulmanın ötesinde Türkiye'nin büyük sağlık kuruluşlarında gayet iyi meblağlarla çalışmaya başladılar.

Staj için başvurulan hiçbir yer "red" cevabı vermedi. Türkiye'nin köklü sağlık kuruluşlarının en büyük hastanelerinde staj yapma imkanı bulundu.

3. sınıflar olarak Hacettepe'de 3 ay boyunca klinik çalışma gerçekleştirildi.

Staja giden dostlarımdan iyi haberler aldım, kendimin gönüllü staj yaptığım yerde geçen sene gelen bir stajerin bilgisinin yeterliliğinden bahsettiler benim okulumu duyunca. Hatta biz şaşırdık arkadaşlarla, ön yargıları bir kaç sene içerisinde mezunlarıyla kırar üniversiteniz dediler.

Tüm bunlar hali hazırdayken bir şeyleri anlatmaya çalışmaya karşın, insanların yanlış kişileri kendilerine kılavuz seçmesi çok üzücü.

Bu saatten sonra iyi niyetli dostlarımın sorularını cevaplayacağım. Bir şey bilmeden atıp, tutanların değil.

Sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 13 Eylül 2014; 2:07:55 >

• Merhabalar hocam oncelikle hepinize tesekkurler surekli yorulmadan sorulari cevapliyorsunuz. Ben de soyle sormak istiyorum Kibrisin puanlari Turkiyeye gore dusuk oldugu icin herkeste bi hicbir yer olmazsa Kibrisa giderim algisi var sizce DAU icin bu dogru mudur? Hukuk fakultesini burslu olarak yazmak istiyorum bu sene ama denklikler hangi ulkelerde gecerli yani is bulabilir miyim? Bir de DAUde burs kesilmesi ihtimali var midir? Simdiden cok tesekkur ederim.
  • sevenheaven S kullanıcısına yanıt
    Tamamen yanlış bir düşünce bu. En azından doğu akdeniz için. Denklikler uluslararası çoğu ülkede geçerli. Burs kesilme olayıda eğer sınıfta kalırsan kaldığın sürenin ücretini ödersin yani 4 senelik okulu 5 senede bitirsen ve1. sınıfta kalsan direk burs kesilmez sadece 5. senenin parasını ödersin
  • Bileti aldim sonunda arkadaslar. 186 tl. 28.09 yarihli aldim oryantasyon gunlerini kacirmak istemiyorum. 18.30 gibi inecegim ercanda. Orda karsilama olaylari varmis bu inis saatinde bir sikinti olur mu sizce?

• ben bileti 8 ekim akşamına aldım ya geç mi olur acaba, 3-7 ekim arası tatil sonuçta
  • Heralde en geç ben gidicem 10 Ekim'e almıştım bileti, sıkıntı olmaz umarım.
  • sevenheaven S kullanıcısına yanıt
    Hukuk fakültesi için "yurtdışında geliştirme" kavramı yanlış. Zira her ülkenin kendine ait yasaları, kanunları söz konusu.

DAÜ Hukuk Fakültesi okulun kalesi konumundadır. Ankara Üniversitesi'nden gelen hocalarla eğitim verilmektedir. Dekanı da Ankara Üniversitesi'nde görev yapmış Aynur Yongalık'tır

http://hukuk.emu.edu.tr/cv/36.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Heralde en geç ben gidicem 10 Ekim'e almıştım bileti, sıkıntı olmaz umarım.

Ders kaydı 10 saniyelik iş. Sadece akademisyen, programa uygunluğunu kontrol edip, onaylıyor. Sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakantalya

quote:

Orijinalden alıntı: mgokselyilmaz

Btun yurtlar dolmus. Kampus disinda 15dk uzaklikta sinemis yurduna kaydolmak zorunda kaldim. Yurt anladigim kadariyla vasat. İnternetin ucretli oldugunu sonradan ogrendigim icin moralim cok bozuldu. 4300 tl yillik ucreti yurdun.
    Bir aylik falan kaliyim cikarim sonra istersem deme durumu yok.donemlik tahhut ettiriyorsun. İstersen 8 taksit istersen donem donem odeyebiliyorsun ucreti. Yilda 300tl farki oluyor taksitle odeme yaparsan.
    Kinston yurdunda yer vardi birde orasi da 2000tl fazla ucret istiyordu yillik. Mutlaka daha iyidir ama hazirlik okucak birisi olarak gerek olmadigini paranin cebimde kalmasi daha mantikli oldugunu dusundum.
    Sinemis yurdu ile daha detayli bilgi veya tecrubeleri olan arkadaslar var ise bunlari benimle paylasmalarini rica edicem.
    Herkesin allah yardimcisi olsun.

Bende sinemisteyim. Bana bürodaki kişi kampüsteki özellerle hemen hemen aynı boş yere o kadar para vermek gereksiz dedi. Kampüs ici yurdu ile hazırlık okuluna gitmektense sinemis ile hazırlık okuluna gitmek daha kısa. Sinemis yurdu çarşıda avm ye yakın ve daha iyi denildi bana birde. Tüm yurtlarda internet ücretli zaten. Ben vınn almayı düşünüyorum 10 gb aylık 64 liraya.

Tüm yurtlarda internetin ücretli olduğu kanısına nereden vardınız?

Hasan Özok hariç kampüs içindeki her yurt ücretsiz "internet" olanağı sunmakta.

Tabi sunulan yavaş internete internet denilebilirse, facebook'ta resimlerin yüklenmediği gözlemlenebiliyor. Özellikle 6-7 sularında. Akşam 9 gibi açılıyor epey. Yine de evdeki konforun yanında çekilecek dert değil.

Aylık 60 TL vererek sınırsız 4mbit net sahibi olabiliyorsunuz, oda arkadaşınızla anlaşırsanız iki kişi alabilirsiniz. Wifi türünde oluyor, yurdun her yerinde çekiyor. Kablolu sunulmuyor bu ücretli net yani.

• Tum yurtlarin ucretsizi var biliyorum ama o universitenin sagladigi internetmis ve hiz konusu baya sikintiliymis

• Skayn kullanıcısına yanıt
    hocam peki DAUde PDR okuyan birinin is imkanlari (TR dahil) nasildir biraz bilgilendirir misin?
  • civilengineerr C kullanıcısına yanıt
    Çıkardım muhacerat işlemleri için lazım diye duydum
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.