Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.575
Cevap
52
Favori
192.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu yıl dgs ile uluslararası ticaret ve işletmecilik ingilizce bölümüne kayıt olucam bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim
    1- yurt+yemek paketi yaptırmayı düşünüyorum yemek konusunda biraz seçiciyimdir. Yemekleri nasıldır acaba?
    2- bazı sözlüklerde okulun yurtlarının kötü olduğunu okudum fikriniz?
    3- dgs den giren gençler olarak en sona kaldığımız için en tercih edilmeyen yurtlar bize düşer herhalde
  • Önder1905 Ö kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun bölümün güzel hocam..
    1-Yemek konusu gerçekten hiç iç açıcı değil öyle diyim.Onlarca kez şikayet etmemize rağmen bi düzelme olmadı
    2-Daü yurtları var çok iyi sayılmasa çokta kötü sayılmazlar.Orta yani
    3-Bende geçen yıl DGS ile geldim yurtların hiçbirinde yer kalmadığı için bizi okulun misafirhanesine yerleştirdiler yaklaşık 2 ay kadar orada kaldık sonra KYK açıldı ve oraya geçtik. (Misafirhaneden zor çıkardılar bizi gerçekten rahat ve konforluydu,fırsatımız olsa çıkmazdık :D ) Sizi ortada bırakmazlar yurtlarda yer kalmaz ise
  • Arkadaşlar şuan Magusadayım ev arayan yada şuan burada olan varsa bana ulaşsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FurqaN91 kullanıcısına yanıt
    <!--ok--> peki memnun musunuz okuldan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodrum67z

selam arkadaslar..

dau okuyan bılgısı olan arkadaslara sorularım olucak.

1.ınsaat muhendıslıgı ıngılızce bolum okuyan dau de zorlanır mı ?
    2.normal surede bıter mı ? kazanmak kolay bıtırmek zor dıyenler var ?
    3. ders e gıren hocalar turk mu ? turk olsa bıle ıngılzıce anlatıcaklar bılıyorum
    4. muhendıslık derslerı kasıyor mu ?

hepınıze cok tessekkür ederım

<!--ok-->
    Ben daü işletme mezunuyum. Açıkçası işletme bölümüne mühendislik fakültesinden bazı öğrenciler yatay geçiş yapıyor. Bu öğrencilerin çoğu da ilk senelerinde başarısız olup ikinci seneyi işletmeye geçerek devam ettiriyor ve işletme mezunu oluyor. Ama başarı tamamen sana bağlı bişey. Takdir toplayıp şeref öğrencisi olanlar da var tabii. İngilizcen iyi olması lazım. Aksi takdirde okuduğun kelimeyi anlamayıp ikide bir sözlükten anlamlara bakarsan zaman kaybedersin. 1 saat çalışman gereken konuyu iki üç saat çalışırsın. Bazı derslerin hocaları Türk bazıları yabancı olabiliyor. Türk bir hoca da dersi tabiki ingilizce anlatır ama örnek vermek gerekirse; diyelim ki sınıftaki öğrencilerin tümü türk ve öğrenciler dersin türkçe anlatılmasını istedi. İşte bu durumda hoca da sizi kırmaz ve dersi türkçe anlatabilir. Bilgisayar olsun, inşaat olsun, makina olsun tüm bu bölümlerden mezun arkadaşlarım var Daüden. Aralarında çok zeki olmayanlar da vardı(laf aramızda) tümü de mezun oldular. Kasıntı olayına gelince günlük çalışırsan yada günlük olmasa bile periyodik aralıklarla düzenli çalışırsan eğer çok rahat olursun ve mühendislik okuduğunu fark etmezsin bile. Böylelikle okulunu da zamanında bitirirsin.

• <!--ok--><!--ok--><!--ok-->
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feuille Dor

İşletme ing tam burslu geldi abimde son senesini benimle beraber okuyacak biraz araştırdım ama yinede sormak istiyorum kardeş indirimi olayı nasıl yardımcı olursanız sevinirim

Ayrıca aynı bölüm ya da farketmez farklı bölümlerde olabilir kazanan arkadaşlarla tanışmak isterim şimdiden teşekkürler.

Kardeş indirimi oluyor bildiğim. Öğrenci işlerini arayıp öğrenebilirsin
  • Arkadaslar dgs ile tercihimi yaptim mimarlik bolumu icin.
    Bu fakulte nasil hocalari nasil insanlar egitimin zorlyk seviyesi nasil mezun olduktan sonra dau lu bir mimar tr de nasil karsilanir yurt disinda calismak isteyenler icin baglanti kurmada universite olarak ya da hocalar baglanti kurarlar mi?
    Bu nasillar benim icin nasil onemli bilseniz :)

• Önder1905 Ö kullanıcısına yanıt
    Eğitim olarak memnunum.

• şuan ki ingilizce alt yapım sıfır ve ek yerleştirmeyle gelip hazırlık okusam ingilizce konusunda sıkıntı yaşar mıyım çok mu geride olurum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sengonul

şuan ki ingilizce alt yapım sıfır ve ek yerleştirmeyle gelip hazırlık okusam ingilizce konusunda sıkıntı yaşar mıyım çok mu geride olurum ?

Biz üniye başladığımız dönemde daü giriş sınavından sonra ingilizce yeterlilik sınavı yapılmıştı. Sınavdan 100 üzerinden 15-25 arası notlar almıştı arkadaş çevrem. Yani çok kötü. Mecburen bölüme girmeden ingilizce hazırlık okudular. Şubatta yine sınava girdiler ingilizceleri yine yetersizdi, ve yine kaldılar. Sanırım yazın içerisinde bir ayda sınava yine girdiler ve çok büyük bölümü sınavdan 60 üzeri notlar alıp bir sonraki dönemde kazandıkları bölümlerinde 1. sınıftan eğitim görmeye başladılar. Yani ilk aldıkları notlara bakarsan alt yapıları sıfır değildi belki ama sıfıra da yakın notlardı. Çalışıp başardılar. Sen de az daha fazla çalışırsan başarırsın.

FurqaN91 kardesim ben tam burslu oldugum icin kyk yurdu cikma ihtimali yuksek mi tam burslu olmayanlara oranla? birde yurttan memnun musun ,wifi var mi ?

• fearfromme F kullanıcısına yanıt
    Burs çıkma olayı okulu burslu kazanıp kazanmanla alakası yok.Tamamen ailenin gelir durumu,okuyan kardeşinin olup olmadığına ve özel durumlara bakıyor (Şehit çocuğu,gazi çocuğu,yetim vs )...Yurtlar 3 kişilik ilk yerleşenler bizdik planlanandan daha erken açıldığı için birtakım sıkıntılar oldu internet konusunda.Wifi olarak değil kablo ile nete bağlanıyoruz.Connectify ile paylaşıyorduk neti wifi ile öle oluyor ancak.Yurttan memnunum birtek yemek konusu var oda yeni yurt ile çözülecek inşallah
  • Selam arkadaşlar dgs den endüstri muh dusunuyorum ama ing hazirlik okuyacam 2 kisilik yurt düşünüyorum tavsiye edebileceginiz yurt lar ve fiyat bilgisi alabilirmiyim.

Kardesim burs demedim ben yurt cıkma ihtimalini sordum :)
  • fearfromme F kullanıcısına yanıt
    Yurt ta da aynı şartlar geçerli dostum.
  • Arkadaşlar dgs ozel kosullarda bkz 17 nedir aciklarmisiniz

• Uluslararası ticaret ve işletmecilik (Türkçe) kazananlar; %80-90 boş olan kitapları uygun fiyattan verebilirim. İlgilenen PM.

• DGS ile gelenler var mı ? Bilgisayar Mühendisliği (ingilizce) bölümü olanlar iletişim kuralım :) türkçe de olur PM den ulaşın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woateam -- 29 Ağustos 2014; 16:07:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: woateam

DGS ile gelenler var mı ? Bilgisayar Mühendisliği (ingilizce) bölümü olanlar iletişim kuralım :) türkçe de olur PM den ulaşın :D

Dgsden Elektrik elektronik ilk tercihle girdim bende yuzde 50 burslu olucam ingilizce benimkide ev tutmak istiyorum arkadas varsa forumdan bi kisi ile cikabiliriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.