Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.575
Cevap
52
Favori
192.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU YAZDIKLARIMI İYİ OKUYUN YILLARIN TECRÜBESİ KONUŞUYOR!
    Burada daü'ye gelecek yada daü hakkında bilgi sahip olmak isteyen parlak bir gençlik görüyorum. İlk cümlem kendinizi heba etmeyin. Geçiş düşünüyorsanız gelmeyin çünkü o geçişi yapamayacaksınız. 130 kişilik sınıfta yıllık 2 kişi geçebiliyor onlar da zaten sizlerden birileri değil. Sağlık bilimlerinde sınıfınız 130 kişi ve amfiniz yok, normal sınıfa sığdırıyorlar(çoğu zaman sığmıyorsunuz zaten geri kalanlar derse gelemiyor) sığdınız diyelim 130 kişinin ortalamasının arkasındaysanız duymazsınız en arkada cep telefonunuzla oyun oynarsınız. Yaşam kalitesi o kadar mükemmel ki hasta olursanız hastahane en geç öğle 1 de kapanır 1 den önce giderseniz 1 hafta sonraya sıra verilir yada direk özele gider parayı bayılır temizinden neyse verir kurtulursunuz(iyileşmesenizde sizi görür). Okul harcı deseniz bu yıl yine gelenek bozulmadı zam var her sene zam oluyor. Bursunuz varsa kaldığınız anda kesilir yada 4 yıl sınırı vardır sonuç yine aynı. Ortalamanın altına bir kez düştügünüzde warning yersiniz ve warningde bir sonraki dönem üstten 2 ders alabilirsiniz alttan ders almak mecburiyetindesiniz ama ilk dönemin derslerini ikinci dönem alamadığından kalmış olduğun dersleri almadan önceki kalmadığın dersleri yükseltmeye çabalarsın(başaran arkadaşım var, o da şaşırdı) 3 warning yediğinde üstten hiçders alamazsın. Dersleri takmayan insanlar olduğumuzu düşünmeyin, afedersiniz dingil dingil okul için okumak için gidiyorum beni etkilemez muhabbeti yapmayın biz de sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Kıbrısta para dayanmıyor muhabbetine aldırmayın yemekli olan yurtlarda kalmıyorsanız aylık helalinden min 1 yersiniz 2bin verdiğiniz anda paranız dayanmaya başlar. Daü size yukarıda anlattığım dışında bir çok imkan sunuyor örneğin min daü yap işlet devret yurt fiyatı olan 2700 doları verdiğinizde kalabileceğiniz en kötü yurtta da olsa kalabiliyorsunuz ki 6.000 dolara kadar yolu var. Daünün kendi yurtları nispeten ucuz 3500 lira civarı ama onlarda da ikinci sene sizin kalmanıza izin vermiyorlar sadece yeni öğrencilere özel(kalanlar yok mu? var ama kalanlar hep kalmak mecburiyetinde ve yurtları görseniz zorluğunu anlarsınız). Okul servisleri dışında toplu taşıma olmadığından uzak bir yerde oturursanız ve servise uzaksanız yada saatini tutturamazsanız ya kafanız rahat eder, okul yüzü göremez yada paranızı taksiye yedirirsiniz en olmadı 45-50 dk güneşin altında yürür tavuk hastalığı olursunuz(kıbrıs'a özel ha bende burada öğrendim.). Size okulun avantajlarından daha fazla bahsetmek isterdim ama herkangi bir siyasi parti propagandasından uzun olacağı için yeterli gördüm. Zaten kampüs girişinde bir yerde eskiden bir yazı varmış önemli olan mezun sayısı değil, mezun kalitesi diyerek mentalitesini belli ediyor okul. Buraya gelirsiniz ama zor bitirirsiniz son senem ben bitirdim gerçi. Bütün bunlar dışında karaktersizliğin belki de anavatanına hoşgeldiniz gençler uyuşturucu, alkol,kumar, karı-kız, şerefsizlik her türlü. Bir abi tavsiyesi gelmeyin, kesinlikle değmez şunu unutmayın ilk başta anlamasanızda ileride anlarsınız siz bu okul için parasınız başka birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SqhuzaVoche -- 7 Ağustos 2014; 3:58:32 >
  • Üstteki yorum korkuttu beni şimdi zor mu bu kadar ya?
  • Usteki uzun uzun yazan arkadasa katilmakla beraber bazilarina katilmiyorum. Yatay gecis devlete yapmak zordur gercektn yuksek ortalama ister, dau de bunu yapmak cok da kolay degil. Ama devlet degilde vakif okuluna gecmek isterseniz rahatlikla gecersiniz. Kendinizi ickiye bet salonlarina genel evlere kaptirirsaniz aylik 3000 de yetmez 5000 de..aylik 600 - 700 le gecinen bir suru insan var. Dau de ztn zengin olan kimse cok fazla dgl genelde asker cocugu ogretmen cocugu orta tabaka ve biraz ustu iste.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bugün izmir bürosundan kayıt yaptırmış bulunuyorum hayırlısı olsun darısı sizin başınıza
  • Merhaba beyler..bu yıl psikoloji ingilizce kazandim en basta dersler %100 ingilizcemi isleniyor.okul nasıl hic iyi seyler duymuyorum.izmirden gelicem ve zorlanicagimi soyluyor herkez.birde fen edebiyat bolumu vede psikoloji bolumu nasil bilgi verirseniz sevirim

• denizci199435 D kullanıcısına yanıt
    evet dersler %100 ingilizce,sağlam bi ingilizce alt yapın yoksa zorlanacağın doğru.Nedenini söyleyim eğer hazırlıktan başlarsan gerekli alt yapıyı alacaksın iki dönemde ama 2.dönemide geçince iş bitmiyor ne yazıkki.Hazırlığı başarıyla tamamladıktan sonra Proficiency sınavı yapılıyor.Bu sınavdan 100 üzerinden en az 60 alman gerekiyor bölümdeki tüm dersleri alabilmek için.Eğer 60'dan az not alırsan yinede bölüme geçme hakkın var ama bölüm derslerinin tamamını alamıyorsun ve dönemin uzamış oluyor.(Hazırlıkta 2 dönemide geçersen 2 kez girme hakkın var bu sınava)...Kolay bi bölüm değil ama azmedersen olur kardeşim pes etme kesinlikle.ilk yıl zorlanırsın sonrası kolaylaşacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurqaN91 -- 9 Ağustos 2014; 14:08:05 >
  • Referans noktası olarak:

http://www.youtube.com/watch?v=Uf9tlbMckS0&list=PLB5FA5E41465EE995&index=6

Buradaki dersi anlayabiliyorsanız; DAÜ'de birçok dersi çok kolay anlayabilirsiniz. Eğer anlayamıyorsanız ya Hazırlıkta iyi seviyede geliştirmeye çalışıcaksınız ya da birçok kişinin yaptığı gibi saatlerinizi harcayarak kitaplardan dersi öğrenmeye çalışıcaksınız.
  • Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum dgs ye girdim bu sene DAÜ % 50 burslu yazmayı düşünüyorum Tr eğitim zorluğu nedir bir de intibak olayı nasıldır kaç dersten muaf olduğumu ve 3. Sınıftan mi yoksa 2. Sınıftan mi başlayacağımı kayıt olmadan ogrenebilirmiyim. Aklımda 2 üniversite var kıbrıs a gidip aşağı yukarı aynı paraya geliyor Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne mi gitsem yoksa DAÜ ne mi tercih yapsam karar veremedim ne dersiniz sizce hangisi mantıklı aşağı yukarı fiyat aynı okan 3 4 bin daha fazla gibi

• 10 ders siliyorlar 2 sınıftan başlıyorsun ama sen yinede transkript yolla kesin olarak söylerler bende geçen gün yolladım sınıftan başlarsınız dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

10 ders siliyorlar 2 sınıftan başlıyorsun ama sen yinede transkript yolla kesin olarak söylerler bende geçen gün yolladım sınıftan başlarsınız dediler

Hocam hangi adrese mail atıyoruz nasıl gönderebilirim pm den yazar misin sana zahmet

• DGS ile burslu gelenlerin kaç yıl kesintisiz bursu veriliyor? normalde 5 yıl anladıgım kadarıyla. bizi 2 yıl okumus sayıp 3 yıl mı burs verecekler? Eger 3 yılsa 1 yıl da hazırlık varsa gireceğimiz bölümde, bizim okulu 3 yılda bitirmemiz tamamen hayal ürünü :) yani buda demek oluyorki 10 ders sayıyorlar 5 yılda bitirsek 2 yıl kadar tam okul ücreti ödemek zorunda kalıcaz?

Kayıt dondurma ücreti nedir?

Okuldan ayrılmak istedik kafamıza göre bırakabiliyormuyuz? sagladıkları burs ücretini sizden tahsil edip öylemi okulla ilişiğinizi kesiyorlar?

Acil yardım bilgisi olan varmı eski mezunlardan ya da kıbrısa 1 yıl gidip yarım bırakan varmı?
  • Arkadaşlar, bu sene mezun oldum çok şükür. Mezuniyet, KPSS, Alan sınavı derken internete giremedim.

Bu sene DAÜ'ye gelen tüm öğrenciler, hoşgeldiniz. Bu mesajımı alıntılayarak kazandığınız bölümü yazarsanız üyeler listesine sizide ekleyeyim. Böylece birbirimize bölüm bazlı ulaşmak daha kolay olacaktır.

Gelen 45 tane özel mesajı cevaplayamadığım için özür dilerim. Mezun olsam da, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

İkinci söylemek istediğim, eğer birisi konuda tamamen olumsuzluklardan bahsediyorsa, o yorumu ciddiye almayın. Hem olumlu hem olumsuz özelliklerden bahsediyorsa objektiflikten bahsedin. Çünkü yeni gelen öğrenciler kültür şokunu atlatamadan bir hışımla kendilerini aşarak yorumlar yapabiliyorlar.

Yeni gelen arkadaşlara tavsiyem, bir an önce ısınmaya çalışın. Pasif bütün gün yurtta kalan bir öğrenci olursanız, sizin de üniversite hayatınız sıkıcı gidecektir. Sosyal olmaya bakın. Direk yurda yerleşen öğrenciler bu konuda biraz daha şanslılar.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Skayn kardesim oncelikle sana yardimlarindan dolayi cok tesekkur ediyorum allah senden razi olsun konuyu bastan sona okudum ve sirf sana yazmak icin uye oldum. Ben turizm ve otel isletmeciligi programini kazandim hazirlik okicam ve az cok ingilizce temelim var ama aklimda yinede bi suphe var aceba hazirliktan sonra bolumumde hocalari ve dersleri rahatca anliyabilcek miyim ?

Diger bi sorum ise kyk yurt basvurusu yaptim tam burslu kazandigim icin %50 ve burssuzlara oranla onceligim olur mu ve kyk yurdu hakkinda bilgin var mi nasil? Cok soru sordum ama cok heycanliyim ve stres yapiyorum anlayisin ve cevabin icin simdiden cok tesekkur ediyorum ...

• Skayn kullanıcısına yanıt
    DGS ile burslu gelenlerin kaç yıl kesintisiz bursu veriliyor? normalde 5 yıl anladıgım kadarıyla. bizi 2 yıl okumus sayıp 3 yıl mı burs verecekler? Eger 3 yılsa 1 yıl da hazırlık varsa gireceğimiz bölümde, bizim okulu 3 yılda bitirmemiz tamamen hayal ürünü :) yani buda demek oluyorki 10 ders sayıyorlar 5 yılda bitirsek 2 yıl kadar tam okul ücreti ödemek zorunda kalıcaz?

Kayıt dondurma ücreti nedir?

Okuldan ayrılmak istedik kafamıza göre bırakabiliyormuyuz? sagladıkları burs ücretini sizden tahsil edip öylemi okulla ilişiğinizi kesiyorlar?

Acil yardım bilgisi olan varmı eski mezunlardan ya da kıbrısa 1 yıl gidip yarım bırakan varmı?
  • FurqaN91 kullanıcısına yanıt
    Saolsın kardesim :) bakalim ilk zorlanicaz ama insallah atlatiriz :)

• İşletme ing tam burslu geldi abimde son senesini benimle beraber okuyacak biraz araştırdım ama yinede sormak istiyorum kardeş indirimi olayı nasıl yardımcı olursanız sevinirim

Ayrıca aynı bölüm ya da farketmez farklı bölümlerde olabilir kazanan arkadaşlarla tanışmak isterim şimdiden teşekkürler.
  • 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civilengineerr -- 20 Ağustos 2014; 16:19:36 >
  • arkadaşlar kayıt işlemlerini tamamladım bitti kafama bi soru takıldı okula giderken yanımda bi evrak filan götrcek miyim hepsini büro aldı benden zaten dekont fialn gerek var mı götürmeye okula giderken bi tek ben de yurda kayıt belgem kaldı o kadar
  • selam arkadaslar..

dau okuyan bılgısı olan arkadaslara sorularım olucak.

1.ınsaat muhendıslıgı ıngılızce bolum okuyan dau de zorlanır mı ?
    2.normal surede bıter mı ? kazanmak kolay bıtırmek zor dıyenler var ?
    3. ders e gıren hocalar turk mu ? turk olsa bıle ıngılzıce anlatıcaklar bılıyorum
    4. muhendıslık derslerı kasıyor mu ?

hepınıze cok tessekkür ederım
  • Okulda sanırım erasmus programı yok. Yoksa var mı?
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.