Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.575
Cevap
52
Favori
192.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende de 90 gün yazılı. Bu süre aşıldığında problem olmayacak mı? Neler yapmam gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aeron Lorthien A kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla konsolosluğa gidiyosunuz bunun için lefkoşaya ama öğrenci belgesini gösterincede çıkış yaparken pasaportta sorun olucagını sanmam.
  • Aeron Lorthien A kullanıcısına yanıt
    90 günü aşarsan kıbrıs'tan cikacagin zaman yaninda öğrenci belgen olsun hiç bir problem cikmaz

• isterseniz hiç çıkmadan 2 yıl kalın öğrenci belgeni gösterdikten sonra her türlü girer çıkarsınız
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeron Lorthien -- 24 Eylül 2016; 8:15:13 >
  • Araştırıyorum kıbrısı.Doğalgaz yokmuş,ev tutacağım neyle ısınacağız abi? Düştük 3.dünya Ülkesine sanırım...

• 0je kullanıcısına yanıt
    Kıbısta düşüneceğin en son şey ısınma sorunu...kış 2 ay sürer yağmur desen kış boyunca max 15 defa yağar...Nisanda kendini mağusanın derin sularında serinlerken bulacaksın kendini...
  • merhaba doğu akdeniz mimarlığa dgs ile geçmiş bir kardeşimiz var mı ?
  • selamlar öncelikle
    vakit zamanında 2006 2007 yıllarında bu okulda güzel günlerim geçmişti..
    nasip tekrardan bu güne sanırım..

şimdi olayımız şu
    bilgisayar ve inşaat mühendisliği türkçe bölümünde okuyan arkadaşları genel itibari ile ilgilendiren sorularım var..

DGS ile geleceğiz, devlet memuruyuz,
    Devam zorunluluğu ne durumdadır ?
    Başka bir arkadaşım kolaylık sağladıklarını söylemişlerdi.. bu durum varmıdır ? devam zorunluluğu isteniyormu ? kesin bilgisi olan varmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

selamlar öncelikle
    vakit zamanında 2006 2007 yıllarında bu okulda güzel günlerim geçmişti..
    nasip tekrardan bu güne sanırım..

şimdi olayımız şu
    bilgisayar ve inşaat mühendisliği türkçe bölümünde okuyan arkadaşları genel itibari ile ilgilendiren sorularım var..

DGS ile geleceğiz, devlet memuruyuz,
    Devam zorunluluğu ne durumdadır ?
    Başka bir arkadaşım kolaylık sağladıklarını söylemişlerdi.. bu durum varmıdır ? devam zorunluluğu isteniyormu ? kesin bilgisi olan varmıdır acaba ?

Devam zorunluluğu var ama yok. Şöyle diyeyim kısaca.
    X dersinden %75 ve üstü gelirseniz +5 puan gelir, %30-%75 arası yüzdelik dilimde ne geliyorsa o. %30 altı 0 puan geliyor.
    Y dersinde ise bu X dersinde olan hiç bir muhabbet yoktur. İster gel ister gelme.

Ek olarak laboratuvarlardan dersine göre +10 veya +15 puan gelir. Laba gelmezseniz bundan da feragat edersiniz.
    Yardımcı falan olmuyorlar yani hocam. Bu sadece bölüm için.

Bölüm dışı derslerinde falan yardımcı olduklarını duymuştum. Tabi yoklama puanı bunlarda da var hatta nümerik dersinde +10 puan gelmişti. Eğer dersin laboratuvarı varsa +x de o puan geliyor.

Birde bölüm derslerinde devamsızlıktan kalmak yok fakat bölüm dışı derste hocasına göre değişiyor bu durum.

**bu yukarda anlattıklarım Bilgisayar Mühendisliği içindir. Diğer fakülte ve/veya bölümlerle ilgisi yoktur.

• king size K kullanıcısına yanıt
    Hukuk fakültesinin not ve kitaplarına nasıl ulaşabilirim? Hepsini toplu bulabileceğim bir kitabevi ya da kırtasiye gibi bir yer var mı kampüs içerisinde? Kısa süreliğine gelip tekrar dönecem. Yardımcı olursanız sevinirim
  • gluteusmaximus G kullanıcısına yanıt
    DGS ile hukuk fakültesini kazandım.Hukuk fakültesinin not ve kitaplarına nasıl ulaşabilirim? Hepsini toplu bulabileceğim bir kitabevi ya da kırtasiye gibi bir yer var mı kampüs içerisinde? Kısa süreliğine gelip tekrar dönecem. Yardımcı olursanız sevinirim
  • brunello B kullanıcısına yanıt
    bir çok kırtasiye var . güneş kitabevi var okulun karşısında kime sorsan gösterir. bir sor istersen. bölüme göre notlar belli başlı kırtasiyelerde oluyor genelde. herhangi birine sorsan hukuk notlarını nereden alabilirim diye sana gösterirler.
  • Teşekkür ederim. kısa süreli sadece sınavlar için gelip kalabilceğimiz DAÜ ye yakın pansiyon falan var mı?
  • merak ettim bu sene gelip pişmanlık yaşamaya başlayan var mı :) :)
  • herkese merhaba :D DAÜ de hazırlık okuyorum ilk yılım :D şehir şöyle bir şey ben Antalyadan geldim bizim burda mahalle dediğimiz yere orda şehir diyorlar :D bölüme geçmediğim için bir şey demek yanlış olur lakin hazırlık hocaları mükemmel insanlar çok güzel anlatıyorlar ilgileniyorlar egolusunu görmedim daha artık 2. dönem hayırlısıyla nerde yaşadığınız ve aileniz maddi durumu burada sizi etkiliyor şahsen antalyadan geliyorum fiyatlar hemen hemen aynı çok etkilenmedim ben ev fiyatlarıda ucuz geldi ama yurtlar :/ yurtlar rezalet özel yurtta kalıyorum tl ile 10000 tl civarı bir para veriyorsunuz rezalet başlıyor şahsen 3 kişi bulun 8 bini eve ayırın 2 binde elektirik su internete ayırın mis gibi yaşarsınız güzel bir evde ama ev şart :D araba ise :) kesinlikle 2016 da türkiye kktcnin ehliyetini yok saydı kktcden ehliyet alırsanız türkiyede kullanamıyorsuz türkiyeden aldığın ehliyetide çevirmen gerek araba falan kiralayamazsın sadece şöyle oluyor :D araba kiralama bug'ı :D turist vizesiyle girin şu kağıt parçasıyla yani 3 ay sürebilirsiniz :) araba şart ama pek yapabileceğiniz bir şey yok burada birtane sokağı var başkada bir yeri yok yemekleri kötü alkol ucuz zam yedi ama gene ucuz ulaşım aşırı sıkıntı şehirde bir tane sinema salonu var 10/8 gayet güzel bir salon fiyat konusuna gelirsek aylık yaşam için tamamen size bağlı yaşam tarzınızla ilgili minimum 1000 tl şahsi görüşümdür eğer diyorsanızki ben evde yada yurtta yaparım yemeğimi dışarda fazla yemem fazla etrafa takımam falan filan 1000 tl yeter artar bile aksi taktirde son haftalar aç kalırsız 1500 garanti kafi yeter artar bile 2000 fazla gerekte yok okadarabunuda bilerek gelin ailenizin maddi durumu yoksa ailenizi zorlamanında bir amacı yok hem onlar orda acı çeker hemde siz burda türkiye standartlarında pahalı bir yer işte 10 tlnin altında yemek yok :D ws ws çokta bok atmaya gerek yok çalışana kolay onun haricinde tekrar çok fazla var 10 kişiyle tanışmışsam 7 si tekrar :D böyle

• 2017 girecek olan arkadaşlar var mı ?

• Arkadaşlar Doğu Akdeniz - Marmara tıp programında ücret altı yıl boyunca her yıl mı ödeniyor yoksa sadece Kıbrısta kalınan yıllarda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F61DC1DE5 -- 31 Mart 2017; 13:37:27 >
  • Arkadaşlar merhaba;

DAÜ Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümü hakkında bilgisi olanlar var mı? Sanırım geçen sene açılan bir bölüm, eğitim kalitesi nasıldır? TC uyruklu öğrenciler için YGS/LYS'ye ekstra olarak bir sınava girmek gerekiyor mu?
  • Bildiğim kadarıyla 6 yıl boyunca ödüyorsun.
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.